21.12.20, 08:35Fot. via Wikipedia, CC 0

Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona!

PIERWSZE CZYTANIE

Nadchodzi umiłowany

PnP 2, 8-14

Czytanie z Pieśni nad Pieśniami

Głos mojego ukochanego! Oto on! Oto nadchodzi! Biegnie przez góry, skacze po pagórkach. Umiłowany mój podobny do gazeli, do młodego jelenia. Oto stoi za naszym murem, patrzy przez okno, zagląda przez kraty.

Miły mój odzywa się i mówi do mnie: «Powstań, przyjaciółko ma, piękna moja, i pójdź! Bo oto minęła już zima, deszcz ustał i przeszedł. Na ziemi widać już kwiaty, nadszedł czas przycinania drzew, i głos synogarlicy już słychać w naszej krainie. Figowiec wydał zawiązki owoców i winne krzewy kwitnące już pachną.

Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź! Gołąbko ma, ukryta w rozpadlinach skały, w szczelinach przepaści, ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Łk 1, 39-45

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Jestem pod twoim domem2020.12.21 20:46
Pedały feministki i sataniści na stos ! Módlcie się do Bila Gejtsa o szczepionki. A Matki Bożej nie obrażać bo się pogrążacie i ściągacie na siebie gniew Boga . Matka Boża jest w porządku , ponieważ jest wzorem dla tych rozwydrzonych , wyuzdanych i niszczących Kościół dziewek. Deus Vult
Gog podgórski2020.12.21 16:14
Musicie iść przeciw swoim przełożonym a oni przeciw swoim i tak do góry. Tylko na ziemi jest życie, bycie duchem elektronowym z twarzą to zawsze niedola. Nie ma sensu badać kosmosu i tracić pieniądze. Układ słoneczny jest sam w sobie statkiem kosmicznym ciągnącym się jak wąż do czarnej dziury, ziemia jest mostkiem, Bunkier Jezusa kokpitem. Statkiem można sterować, w praktyce oznacza to zmianę nieba, jego kolorów, oglądanie galaktyk, przyśpieszanie wędrówki słońca - jak w Fatimie ,zmianę długości pór dnia, PRZYBLIŻANIE KSIĘŻYCA, wpływanie na wędrówki kontynentów, na grawitację, na wygląd czyli rodzaj roślin, zwierząt itd
JPIII2020.12.21 11:43
Czy katole błogosławią kooorwę marynę? A to durnie. Maryna łajdaczyła się z józkiem, dawidem i pedophilem bożyszcze zw. bogiem.
Jan Radziszewski2020.12.21 19:03
masz przechlapane bo Pan nasz na Sądzie bardzo karze grzechy tj winnych którzy dopuścili się szkalowania Jego Najświętszej Niepokalanie Poczętej Matki. tzn rzucania kalumnii !tj tak ak ty idioto bezrozumny !
Widzę cię przez okno2020.12.22 23:34
Sam jesteś kórw* . Nie obrażaj Kogoś, kto z pewnością jest lepszy od ciebie. JPIII, wyjżyj przez okno, oto rozpalam stos. Jedną dziwkę feministyczną już kiedyś spaliłem , może teraz kolej na ciebie ? Bój się ,bo tym wpisem mocno zgrzeszyłeś. Idz szybko do spowiedzi ,bo nie chcę byś gotował, dusił i męczył się w piekle z szatanami po wieki wieków. Obraziłem cię , ale zastanów się trochę nad tym co piszesz. Matka Boża mogłaby tobie pomóc, ale ty wolisz zło.
Anonim2020.12.21 11:20
"A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie"? Kim jest dla św. Elżbiety "Pan"? Czy to jest nienarodzony jeszcze Jezus czy Bóg Stwórca?
on2020.12.21 9:45
Konsekwentnie - bałwochwalstwo.
Natalja Siwiec2020.12.21 9:38
To tylko taki pobudzający mit rozprzestrzeniany przez zmanipulowane środowiska klerykalne.
Jan Radziszewski2020.12.21 19:11
natalija ty wredna żydówko oj wkrótce zapłoniesz w ogniu piekielnym !! tj nie dalej jak za 3 lata ++ O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. …