13.12.19, 20:10zdj. screen Youtube

Bodnar: W każdym kraju sędziowie mają swoje 'imperium'

"Sędzia ma prawo stosować konstytucję, umowy międzynarodowe, prawo europejskie bezpośrednio. W każdym państwie sędziowie mają swoje imperium, bo wynika to z tego, że mamy władzę sądowniczą"-powiedział na antenie TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. 

Prawnik odniósł się w ten sposób do nowelizacji ustawy o sądach powszechnych. 

W programie Bodnara trzymały się żarty.

"Rzeczników dyscyplinarnych lojalnych nie starczy, aby tych sędziów dyscyplinować"-ironizował. 

"Sędzia ma prawo stosować konstytucję, umowy międzynarodowe, prawo europejskie bezpośrednio. W każdym państwie sędziowie mają swoje imperium, bo wynika to z tego, że mamy władzę sądowniczą"-tłumaczył gość TVN24. Jak wskazał Rzecznik Praw Obywatelskich, ta władza jest tak samo ważna, jak dwie pozostałe: ustawodawcza i wykonawcza.

"W ramach tego imperium mają stosować konstytucję, ustawy, prawo międzynarodowe(...) Jeżeli używamy słów typu „kasta”, to oczywiście używamy pewnej kalki wygodnej dla władzy, ale pamiętajmy, że te 10 tys. sędziów nie wzięło się z powietrza, ale jest efektem dobrego wykształcenia"-stwierdził Bodnar. 

Zdaniem RPO, to dzięki protestom przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości w Polsce udało się zaktywizować unijny Trybunał Sprawiedliwości. 

"Gdyby nie te protesty, to nie byłoby chociażby tych wszystkich wyroków TSUE"-ocenił Bodnar.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

Laura2019.12.14 10:09
Jak długo ten chłystek bedzie na tym stanowisku???
klaus2019.12.14 8:57
a kto to imperium finansuje, czyżby się samo finansowało, takie perypetum mobile finansowe,wszystkich tak myślących odciąć od koryta zero kasy i zobaczymy jak zaczną ćwierkac, a tak Państwo wydaje na nich kasę, nie rozliczją się z niczego nawet z własnej wykonywanej pracy.
lucjanhenryk2019.12.14 7:26
"W każdym państwie sędziowie mają swoje imperium," Imperia padają!!! Należy się z tym pogodzić....
jeszcze Polak2019.12.14 6:20
Kto powinien poniwść odpowiedzialność karną i dyscyplinarną za fakt, że przez ponad 3o lat kolesie z nadzwyczajnej kasty," heroiczni obrońcy praworządności, demokracji, wolności sądów, konstytucji", do tej pory nie zdążyli osadzić ani jednego komunistycznego kata, oprawcy, mordercy Narodu z okresu stanu wojennego? Czy to wszystko nie sprawia , że uczciwi, rozumni Polacy traktują ich jak zorganizowaną grupę przestępczą zblatowana z przestępcami, gangami, która stosuje teraz prawo ustanowione przez sibie. sądząc wg woich paragrafów najczęściej z przestępców robią pokrzywdzonych, a z bandytów świetych/ Czy nie tak wygląda treść wyroków anarchistycznej hołoty w togach?
zmijowe plemie2019.12.14 6:12
MARIAN CO TY PIEPRZYSZ WARSZAWSKA ZYDOKOMUNA TO JUZ TRUJE WARSZAWIAKOW SMOGIEM Z FEKALIOW ZRZUCANYCH DO POLSKIEJ WISLY ,SMRODEM ROZWORZONYCH PO CALEJ POLSCE Z CZAJKI ODPADOW STALYCH A OSTATNIO CHLODZA POLAKOW I NIE PODAJA CIEPLEJ WODY WSSZYSTKO TO JEST PREZENTEM PRZEDSWIWTECZNYM ZYDOKOMUNY DLA POLAKOW,
jeszcze Polak2019.12.14 5:49
Czy w czasie rządów ryżego folksdojcza i jego bandy nie było smogu jeszcze większego niż teraz? Czy wtedy nikomu z psycholi ekoterrorystów to jakoś nie przeszkadzało !!!!!! W szambo warszafki przez miesiace spuszczane do Wisły przez ich prezydenta czaskosia to woda mineralna?
anonim2019.12.14 4:08
Te słowa to chyba najmocniejsze oskarżenie "kasty", jakie się do tej pory pojawiło! Podwójne standardy, imperium w państwie, skandal totalny!
polak2019.12.14 16:08
napisze po Polsku --bodnar to Q---as
stm.2019.12.13 21:44
Bodnar, gdzie ty byłeś jak poszczególni sędziowie za łapówy wyroki załatwiali, gdzie majątki, zakłady pracy stracili a ludzie zwracali się do ciebie., przykładów jest nadto. Wystarczy oglądnąć program Studio Polska w soboty to imperium wyszło by ci z tej głupiej makówki. W programie mecenasi dają przykłady i podają nazwiska sędziów którzy wydają odpowiednie wyroki lekceważąc ludzi.Niektórzy skrzywdzeni nazywają sędziów bandytami w togach i chyba prawda, bo żaden sędzia nie zaskarżył Jeżeli takie będą sądy jak obecnie to Polacy wezmą w swoje ręce ale skutki będą dla was opłakane i dla ciebie czerwona zarazo również. Nie zdążycie spierd. za granice...
Wiesław Kaloryfer2019.12.13 23:59
A kiedy to było?
zmijowe plemie2019.12.14 6:13
ZYD BRONI ZYDOW
Marian2019.12.13 21:13
PIS chce smogiem wytruć Polaków we własnym kraju aby nasz naród wyginął i naszą ziemię zasiedlili 447? Też w to nie wierzyłem ale patrząc co się dzieje to mam coraz więcej pytań. Tematy zastępcze, homoproblemy, kasta itp. wszystko to aby odwrócić naszą uwagę. Taki mają plan na Polskę. Prawicowa strona jeszcze przyklaskuje a potem będzie tu Palestyna.
klaus2019.12.14 8:59
Marian masz rację ten wstrętny PiS obniżył normy zanieczyszczenia powietrza z 300 do 150 no jakby zrobił na 500 to byłoby git jak za waszej ukochanej PO.