03.11.20, 15:26screenshot Youtube / Fot. Qfamily via Flickr, CC BY 2.0

Bóg przygotowuje uderzenie, jakiego jeszcze nie było. Orędzie Matki Bożej z La Salette

Oto orędzie z La Salette zaakceptowane przez Watykan, za: http://saletyni.pl/la-salette/objawienie

Było to dnia 19 września 1846 roku, w sobotę, w dzień poprzedzający Święto Siedmiu Boleści Maryi. Słoneczny ranek zagościł w kotlinie La Salette. Dwoje pastuszków, Maksymin i Melania, wypędzają swoje stado zygzakowatą drogą po zboczu Planeau pod górę, na pastwisko w granicach gminy La Salette. Nie domyślają się, że prowadzi ich tajemnicza dłoń. Piotr Selme, gospodarz, u którego w tym tygodniu Maksymin jest na służbie, przez całe przedpołudnie kosi trawę w pobliżu dzieci pasących stada.

Około południa słychać z wioski La Salette głos dzwonu na Anioł Pański.  Dzieci spędzają zwierzęta razem i prowadzą je w inne miejsce płaskowyżu. Najpierw poją krowy w potoku Sezia, w tzw. zbiorniku dla bydła i pędzą je na łagodne zbocze góry Gargas. Same zaś siadają w dole, na lewym zboczu Sezii, obok źródła dla zwierząt i spożywają przyniesiony ze sobą  czarny chleb z serem. Piją do tego świeżą źródlaną wodę, a wierny towarzysz Maksymina – pies Lulu, również dostaje swoją porcję jedzenia.

Inni pasterze, pasący niedaleko Maksymina i Melanii, też przyprowadzili swoje bydło do źródła, aby je napoić i aby również się posilić. Maksymin i Melania zostają w końcu sami. Siadają wygodnie po prawej stronie strumienia, obok małej studni, która w lecie zawsze wysychała. Ponieważ bawiły się przez całe przedpołudnie i już od samego świtu były na nogach, są zmęczone. Słońce praży na odsłoniętych stokach – i dzieci, wbrew swoim zwyczajom, zasypiają.

Po półtorej godzinie Melania nagle się budzi. Pierwsza jej myśl dotyczy krów. Zrywa się na równe nogi i rozgląda się wokoło, wypatrując zwierząt. Nie może ich jednak zobaczyć z niecki, w której się znajduje. Wówczas przestraszona woła: Maksyminie, chodź, nie ma naszych krów! Na wpół śpiący jeszcze chłopiec mówi do swej towarzyszki: Co się stało? Co tak krzyczysz? Melania znów powtarza: Krowy zniknęły! Dzieci zrywają się szybko z miejsca i pędzone strachem biegną pod górę, na małe wzniesienie. Spostrzegają, że krowy pasą się na przeciwległym zboczu góry Gargas.

Z westchnieniem ulgi Melania chce zawrócić z powrotem do niecki, ale w połowie drogi staje jak wryta, ogarnięta ponownie strachem. Najpierw nie może wydobyć z siebie żadnego słowa. Później woła słabym głosem: Memin, spójrz na tę wielką jasność tam w dole! Gdzie, gdzie? – odpowiada chłopiec i doskakuje do dziewczynki. Nad kamieniem, na którym spali niedawno, unosi się tajemnicza, wielka ognista kula To wyglądało jak słońce, które spadło na ziemię – powiedzą dzieci później – ale o wiele piękniejsze i jaśniejsze niż słońce. Światło staje się coraz większe i im bardziej się powiększa, tym intensywniej świeci. Co to może być? – jak błyskawica przez głowę dziewczynki przelatuje myśl: to może być Zły, którym grozili jej niekiedy ludzie majstra, gdy była niegrzeczna. Ach, Boże kochany – wzdycha i wypuszcza z ręki pasterski kij. Maksymin jest również wystraszony. Podobnie jak Melania wypuszcza kij, ale natychmiast go podnosi i mówi: Trzymaj swój kij, ja trzymam swój, a jeżeli to coś nam zrobi, już ja je zdzielę. W tym momencie jasność zaczyna robić się nagle przeźroczysta. W roziskrzonym świetle ukazują się dwie ręce, w rękach zaś ukryta twarz. Coraz wyraźniej zarysowuje się kształt postaci. Zdaje się siedzieć, pochylona z głową do przodu, jak kobieta, którą przygniata ciężkie brzemię lub wielkie cierpienie. Następnie świetlista kula zaczyna się rozjaśniać ku górze, a dziwna osoba wstaje, odejmuje ręce od twarzy, chowa je w szerokich rękawach sukni, zbliża się do pastuszków i uspokaja ich słowami pełnymi dobroci. Zwraca się do dzieci, które wciąż jeszcze stoją nieruchomo, nie spuszczając z Niej oczu. I teraz słyszą głos:"Zbliżcie się moje dzieci, nie bójcie się! Jestem tutaj, aby przekazać wam ważne Orędzie".

Głos nieznajomej Pani brzmi serdecznie i łagodnie jak muzyka. Wszelki strach gdzieś pierzchnął, a dzieci zbiegają zboczem w dół, do tajemniczej postaci. Pani pełna majestatu podchodzi bliżej, a potem stają tak blisko siebie, że nikt nie mógłby przejść między nimi. Przed nimi stoi Pani pełna dostojeństwa, ale i matczynej troski. Jest tak piękna, iż od tej pory dzieci mają dla Niej tylko jedno imię – "la belle Dame" – Piękna Pani. Ma na sobie złocistą szatę, na której promienieją niezliczone gwiazdy. Korona z róż otacza Jej głowę. W każdej róży lśni świetlisty diament, a całość wygląda jak lśniący diadem królowej. Na długą, białą szatę ma zaś założony złocistożółty fartuch. Na Jej nogach – skromne białe buty, obsypane jednak perłami, a Jej stopy przyozdabia mała girlanda z róż we wszystkich kolorach. Trzeci wieniec z róż okala Jej niebieską chustę na ramionach, na których dźwiga ciężki, złoty łańcuch. Na małym łańcuszku wokół szyi wisi krzyż z młotkiem i obcęgami po bokach. A Chrystusa na krzyżu widzą dzieci, jak gdyby był żywy. Promienieje z Niego całe światło, w którym zanurzona jest Zjawiona. Szlachetna, owalna twarz Pięknej Pani jest pełna wdzięku, którego żaden artysta nie jest w stanie oddać. Promieniuje najjaśniejszym blaskiem. Oczy zaś pełne są nieskończonego bólu, Pani płacze bez przerwy gorzkimi łzami. Jednakże łzy te płyną jedynie do wysokości krzyża na piersi i zamieniają się tam w promienisty wieniec świetlistych pereł. Całe zjawisko jest przeźroczyste i unosi się odrobinę nad ziemią. Wszystko błyszczy i migocze, iskrzy się i promienieje.  Dzieci stoją zdumione i zapominają o wszystkim wokół siebie.

 

Zjawiona obejmuje dzieci spojrzeniem pełnym matczynej miłości. Potem zaczyna mówić: "Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię Mojego Syna. Jest ono tak ciężkie i tak przygniatające, że już dłużej nie będę mogła go podtrzymywać.

Od jak dawna już cierpię z waszego powodu! Chcąc, aby Mój Syn was nie opuścił, jestem zmuszona nieustannie wstawiać się za wami. Ale wy sobie nic z tego nie robicie.

Choćbyście wiele się modlili i czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić mi trudu, którego się dla was podjęłam.
Dałam wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie, i nie chcą mi go przyznać. To właśnie czyni ramię Mego Syna tak ciężkim. Woźnice przeklinają, wymawiając Imię Mojego Syna. Te dwie rzeczy czynią ramię Mego Syna tak ciężkim.
Jeżeli zbiory się psują, to tylko z waszej winy. Pokazałam wam to zeszłego roku na ziemniakach, ale nic sobie z tego nie robiliście; przeciwnie, znajdując zepsute ziemniaki, przeklinaliście, wymawiając Imię Mojego Syna. Będą się one psuły nadal, a tego roku na Boże Narodzenie nie będzie ich wcale."


Tu Zjawiona przerywa nagle. Podczas gdy mówi o ziemniakach, Melania odwraca się do Maksymina, jak gdyby chciała go zapytać, co Piękna Pani chce przez to powiedzieć. Melania rozumie tylko niektóre słowa francuskie, m.in. również pomme jako jabłko. "Ach, nie rozumiecie, dzieci! Powiem wam to inaczej." Powtarza im w miejscowej gwarze to, co już powiedziała o zbiorach i kontynuuje w dialekcie: "Jeżeli macie zboże nie trzeba go zasiewać, bo wszystko, co posiejecie, zjedzą zwierzęta. A jeżeli coś wyrośnie, obróci się w proch przy młóceniu. Nastanie wielki głód, lecz zanim to nastąpi, dzieci poniżej lat siedmiu będą dostawały dreszczy i będą umierać na rękach trzymających je osób. Inni będą cierpieć z powodu głodu. Orzechy się zepsują, a winogrona zgniją."

Zjawiona znowu przerwała. Każdemu z dwojga dzieci powierzona zostaje tajemnica w taki sposób, że żadne nie słyszy, co Pani mówi drugiemu. Później Pani kontynuuje: "Jeżeli się nawrócą, kamienie i skały zamienią się w sterty zboża, a ziemniaki same się zasadzą. A teraz Zjawiona stawia im pytanie: Czy dobrze się modlicie, moje dzieci? Obydwoje odpowiadają zupełnie szczerze: Niespecjalnie, proszę Pani. Na to następuje matczyne napomnienie: Ach dzieci, trzeba się dobrze modlić, rano i wieczorem. Jeżeli nie macie czasu, odmawiajcie przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, a jeżeli będziecie mogły, módlcie się więcej. Latem na Mszę Świętą chodzi zaledwie kilka starszych niewiast. Inni pracują w niedziele przez całe lato, a w zimie, gdy nie wiedzą, czym się zająć, idą na Mszę świętą jedynie po to, by sobie drwić z religii. W czasie Wielkiego Postu chodzą do rzeźni jak psy! Piękna Pani stawia dzieciom jeszcze jedno pytanie: Moje dzieci, czy nie widziałyście nigdy zepsutego zboża?"

Maksymin, nie zastanawiając się długo odpowiada w imieniu ich obojga: "Nie, proszę Pani, nigdy nie widzieliśmy".
Wtedy Pani zwraca się do chłopca: "Lecz ty Maksyminie, musiałeś je widzieć. Nie przypominasz sobie, jak kiedyś szedłeś z ojcem z Coin do Corps? Tam wstąpiliście do zagrody. Gospodarz powiedział: „Chodźcie zobaczyć, jak moje zboże się psuje”. Poszliście razem.

Twój ojciec wziął dwa lub trzy kłosy w dłonie, pokruszył je i wszystko obróciło się w proch. W drodze powrotnej do domu ojciec dał ci kawałek chleba ze słowami: „Weź to, kto wie, czy na Boże Narodzenie będziemy mieli jeszcze cokolwiek, jeżeli zboże będzie się dalej tak psuło”. – "Tak, zgadza się, proszę Pani!" – woła ożywiony Maksymin – "teraz sobie przypominam. Nie pomyślałem o tym".

 

Wtedy Piękna Pani daje im taki nakaz: "A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi!" 
Potem oddala się od pastuszków, przechodzi strumień Sezia i unosi się w górę drogą w kształcie litery S. Przy tym powtarza swoją prośbę, tym razem już nie w dialekcie, spoglądając w stronę Rzymu: "A więc, moje dzieci, przekażcie to dobrze całemu mojemu ludowi!" 
 
Przybywszy na szczyt wzniesienia Pani unosi się na około półtora metra nad ziemię. Jeszcze raz ogarnia swoim matczynym spojrzeniem dzieci i całą ziemię. Przestaje płakać i wydaje się jeszcze piękniejsza niż przedtem. Jednak głęboki smutek pozostaje na Jej obliczu. Pastuszkowie patrzą teraz ze zdziwieniem, jak postać zaczyna rozpływać się w blasku, który Ją opromienia. Najpierw znika głowa, później ramiona, a w końcu całe ciało. Tylko kilka róż, którymi były przyozdobione Jej stopy, unosi się jeszcze przez chwilę w powietrzu. Maksymin podskakuje do góry i chce je chwycić, jednak wtedy znikają również i one, i wszystko się kończy.

Dzieci stoją pogrążone w zadumie. Melania pierwsza odzyskuje mowę: Musiała to być jakaś wielka Święta! A Maksymin dodaje: O gdybyśmy wiedzieli, że to była wielka Święta, poprosilibyśmy Ją, aby nas zabrała ze sobą do nieba! A Melania z żalem wzdycha: Ach, gdyby tak jeszcze tu była! Potem dodaje: Chyba nie chciała, abyśmy zobaczyli, dokąd pójdzie.

Dzieciom zostaje wspomnienie – wspomnienie, które jest obecne w ich sercach i nigdy nie wygaśnie – a także polecenie Pięknej Pani, by przekazały dalej Jej Orędzie.

Wiadomość o Objawieniu i cudownym źródle rozchodziła się niezwykle szybko. W pierwszą rocznicę Objawienia, dnia 19 września 1847 roku, frekwencja przypominała wędrówkę ludów. Już dzień wcześniej wszystkie ulice i drogi pełne były ludzi. Kościoły w okolicznych wioskach były oblegane przez tych, którzy chcieli przystąpić do sakramentów świętych – znak, że to nie tylko ciekawość wiodła te tłumy ludzi do La Salette.

Do badania i oceny objawienia Maryjnego uprawniony jest biskup diecezji, w której się ono zdarzyło. Biskup wypowiada się w tym wypadku jako oficjalny reprezentant całego Kościoła przy czym zobowiązuje się do wnikliwego przeanalizowania faktów i potwierdza naturalną pewność idącą w parze 

z tymi udowodnionymi faktami.
La Salette należy do diecezji Grenoble. Dlatego też Objawienie z La Salette zostało poddane badaniu przez ówczesnego biskupa Grenoble Philiberta de Bruillard. Gdy usłyszał o cudownym wydarzeniu w La Salette – po raz pierwszy dnia 5 października 1846 roku, a więc 14 dni po Objawieniu, od proboszcza Melin z Corps – powołał dwie komisje, składające się z kanoników katedralnych i profesorów seminarium duchownego. Miały one zbadać i sprawdzić szczegółowo Objawienie. On sam tym badaniom przewodniczył. Wysłał wszystkie dokumenty i wyniki badań do Rzymu i otrzymał za swoje surowe i mądre badanie wyraźną pochwałę.

W wyniku tego dnia 19 września 1851 roku mógł obwieścić światu:

"Objawienie się Najświętszej Maryi Panny dwojgu pastuszkom na jednej z gór należących do łańcucha Alp, położonej w parafii La Salette, dnia 19 września 1846 roku, posiada w sobie wszystkie cechy prawdziwości i  wierni mają uzasadnione podstawy uznać je za niewątpliwe i pewne".


Za decydujące uznał następujące problemy:
1. Wydarzenia z La Salette, ani jego okoliczności, ani jego celu ściśle religijnego nie da się wytłumaczyć innymi przyczynami, jak tylko przez Bożą interwencję.
2. Cudowne następstwa wydarzenia są świadectwem samego Boga sprawiającego cuda, a takie świadectwo przewyższa świadectwa ludzi czy też ich zastrzeżenia.
3. Tym dwom motywom, rozważanym osobno i razem, należy podporządkować całe zagadnienie. Obalają one wszystkie, doskonale nam zresztą znane, zarzuty i wątpliwości związane z La Salette.
4. Zważywszy wreszcie, że poddanie się przestrogom z nieba może nas uchronić przed nowymi karami, które nam zagrażają, stwierdzamy, że dalsze wahanie się i upór może nas tylko narazić na zło, którego nie można by naprawić.

Rok później, w maju 1852 roku, biskup Philibert de Bruillard osobiście położył kamień węgielny pod sanktuarium, którego budowa w trudnych do przebycia górach do dzisiaj jest świadectwem wielkiej ofiarności ludzi owego czasu. W celu rozpowszechniania ważnego Orędzia z La Salette powołał do istnienia Zgromadzenie Księży – Misjonarzy Matki Bożej z La Salette. Założenie nowego zgromadzenia biskup de Bruillard uważał za ukoronowanie dzieła swojego życia. Jego ostatnią wolą było, aby jego serce zostało złożone na Świętej Górze w sanktuarium Pięknej Pani.

 

Za: http://saletyni.pl/la-salette/objawienie

Komentarze

Tan Padeusz2020.11.7 10:00
I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem, A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.
Nie nawiedzony2020.11.6 16:52
Ten kto to pisał chyba zbyt długo siedział na słoneczku ;) . A swoją drogą to ciekawe dlaczego objawienia zdarzają się głównie pastuchom , czyżby BÓG czy tam Maryja nie chcieli rozmawiać bezpośrednio z Watykanem? :)
Olga2020.11.5 6:50
Bez trudu wielu może być pokonanych rękami małej liczby, bo Niebu nie czyni różnicy, czy ocali przy pomocy wielkiej czy małej liczby. Zwycięstwo bowiem w bitwie nie zależy od liczby wojska; prawdziwą siłą jest ta, która pochodzi z Nieba. Oni przychodzą do nas pełni pychy i bezprawia po to, aby wytępić nas razem z żonami naszymi i dziećmi i aby nas obrabować. My zaś walczymy o swoje życie i o swoje obyczaje.
feldkuratkatz2020.11.4 17:30
Znowu jakieś psychobrednie...
Zdezorientowany2020.11.4 16:47
To skąd właściwie pochodziła NMP, mnie uczono, że z Nazaretu. A to proszę, tyle lat żyłem w błędzie. Ona jest z La Salette!
to miejsce ukazania się, a nie urodzenia2020.11.4 20:28
w La Salette Matka Boska się ukazała dzieciom.
syn bozy2020.11.5 6:59
Nieprawda, wszyscy wiedzą żw Matka Boska Trąbkowska pochodzi z Trąbek Wielkich!
haha2020.11.5 7:18
W tej religii tak jest. Matka Boska jest stamtąd skąd chcesz. U nas mamy częstochowska, rychwałdzką, ludźmierską i setki innych. Do koloru do wyboru. Zawsze możesz poprzestać na ojcu dyrektorze tylko.
gleen2020.11.4 14:26
To chyba najwięcej tego gniewu to księża się boją. Pedofilia , homoseksualizm , pieniądze i władza. A biskupi barykadują się przed tym uderzeniem w piwnicach chyba
rebeliant2020.11.4 15:40
Przecież jak oni się pozamykają w tych piwnicach, to tam może dochodzić do gorszących ekscesów. Ale aj ich będę rozumiał, gdyż zamknięte zbiorowisko wcześniej, czy później zacznie dawać czadu. Podobnie jest z całą resztą ludzkości - gdyby mieli gdzie pójść w razie jakichś konfliktów/sprzeczek, to by było jak trzeba. No ale wszechmogący to najwyraźniej taki eksperymentator. Tylko patrzeć jak zacznie próby umieszczania psa i kota w jednej klatce - i tedy rzeknie: "A teraz kochajcie się i miłujcie".
Anonim2020.11.4 10:48
To Zeus był tym od piorunów? W kulturze niefilozoficznej najważniejsza jest siła emocji niższych. Czy nie jest tak że jak kogoś oślepimy to ma lepszy węch, lub słuch? Tak czy inaczej, kaleka.
Jest Fronda? Jest środa? Jest LOLcontent!2020.11.4 9:43
j.w.
Greg2020.11.4 8:26
On... ? Nie znam cię demonie jako ON... W Imię Jezusa Nazarejczyka, wróć tutaj i napisz swoje imię! Przez płaszcz Matki Najświętszej nie spoczniesz dopóki nie napiszesz tu swego imienia! Zostałeś strącony przez Boga do piekła i nie masz już odwrotu. Pan mój jest wspaniały dobry i sprawiedliwy! To ty jesteś Jego odwrotnoscią , dlatego jeszcze raz rozkazuje ci mocą Boga Ojca wróć i napisz tu swoje imię!
Kulfon2020.11.5 16:39
Kulfon, miło mi.
on2020.11.4 6:59
Wy się straszycie już własnym bogiem...i m macie rację .Jeśli on istnieje to jest zawistnym, zaborczym, wścibskim, sadystycznym, złośliwym i mściwym ku**sem
pete2020.11.4 15:39
mówisz o swoim bogu szatanie? jak tak to masz rację
anna2020.11.5 19:32
on zal mi cie -bede sie modlila za ciebie przez takich jak ty tyle zlych rzeczy sie dzieje na swiecie
Mateusz2020.11.4 16:01
Chłopie , nie obrazaj Naszego Pana Boga bo Go wcale nie znasz a twoja pycha cie rozpycha a druga sprawa - nie wiem gdzie ty sie schowasz jak Pan Bóg Ciebie wezwie na sąd ostateczny bo czy ty wierzysz czy nie to i tak wezwania takiego nie unikniesz.
Lucjan2020.11.3 23:49
Bóg już przygotował orędzie. Jest głoszone przez tłumy na ulicach. Ale coż. Watykańska firma i ich abonenci nie widzą nic. Jak Żydzi nie widzieli Mesjasza. Nic nowego.
rebeliant2020.11.3 22:33
A ja już wiem co zrobi Bóg. Ześle na wszystkich sen i w trakcie tego snu powiększy świat, a człowieka zmniejszy tak, że będzie on wielkości orzecha włoskiego. Będziecie wtedy mogli sobie zaśpiewać: "Te pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają ..."
JoJo2020.11.3 21:43
Sróg nie bóg pedały
rebeliant2020.11.3 21:03
Ta grafika po prawej nosi tytuł: "Bóg Wszechmogący zadaje pytanie: Kureła co Ja narobiłem ?"
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.3 21:30
Not dead yet, kike? I'm here to help!
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.3 20:31
Not dead yet, kike? Ready to find out who's up there?
Suweren2020.11.3 20:08
Łobuz kocha najmocniej, hahahaha.
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.3 19:39
as a "rebeliant" and learned molecular geneticist (sort of) why don't you fix your own genetic code, kike's DNA? And instead of being a piece of shit jew motherfucker perhaps you could become a somewhat acceptable douchebag. What say you kike? . . . Fuckin' "rebeliant" ... no shit! Almost dead kike and .... rebeliant!
rebeliant2020.11.3 20:33
Aj waj Aj waj Polin nie wasz kraj !!!
You're right kike!2020.11.3 20:46
Ain't yours!
rebeliant2020.11.3 19:27
Przez Diabła do Boga. No, ale przynajmniej przyznaliście rację, że Bóg dopuszcza się zap...ierdolenia pięścią w stół. A z racji, że powołujecie się na naśladowanie Boga i naciskacie pod groźbą piekła, że jak nie przebaczycie i nie zapomnicie, czyli pomsty nie zaniechacie, to pójdziecie do piekła na rożen wieczny. A zatem Bóg za to uderzenie pójdzie do piekła na rożen wieczny. Kureła zdecydujcie się wreszcie.
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.3 18:50
as usual with a steaming pile of horse shit. Kike's favorite pastime, spewing hate. Someday you will get it all back with interest.
- Puk, puk!2020.11.3 18:49
- Kto tam?; - To ja, Jezus, wpuść mnie!; - Po co?; - Abym mógł cię obronić!; - Przed czym?; - Przed tym, co ci zrobię, jak mnie nie wpuścisz!
Po 11 ...2020.11.3 18:11
Bóg przygotowuje uderzenie, jakiego jeszcze nie było.... PiS sklonuje Kaczyńskiego???? Boże tylko nie to ....
wojtek2020.11.3 18:15
Ty już w tym tygodniu będziesz miał swoje uderzenie....
Anonim2020.11.3 16:39
Hahaha „Bóg szykuje uderzenie”... Zapewne będzie onowymierzone w hierarchów kościoła katolickiegoI i ich zaślepionych wyznawców, którzy zniszczyli chrześcijaństwo przez swoją pazerność, uzurpowanie władzy, pedofilie i pychę.
Świadomy2020.11.3 16:35
Religia katolicka oszukuje swoich wyznawców wmawiając im że 'żyjemy tylko raz'. Rzeczywistość jest inna. Reinkarnacja istnieje.
sprawiedliwy2020.11.4 15:41
szkoda że twój mózg się nie zreinkarnował
Anonim2020.11.3 16:22
Watykan, to podobno współczesna Sodoma z rozpustnikami, którzy się poprzebierali za księży?
PrawyCzłowiek2020.11.3 16:20
Zaakceptowane przez Watykan, ale nie przez psychiatrę.
Anonim2020.11.3 16:02
Tak tylko chyba tej najistotniejszej części przesłania, dotyczącej Kościoła brak. Konieczność oczyszczenia się kościoła, bo faktycznie, Trzecia Przepowiednia z Franciszkiem w roli głównej się zrealizuje.
ladychapel2020.11.3 15:59
Ale iskra z Polski wyjdzie i polska husaria na konikach Przewalskiego wyjedzie w swiat krzewic prawdziwa wiare. HAJDA!!!!
Anonim2020.11.3 16:41
Tylko skąd ta husaria weźmie konie, skoro PiS stajnie w janowie doprowadził do katastrofy? Będzie trzeba importować konie, zreszta jak wszystko xD
zaprawdę zaprawdę powiadam wam2020.11.3 15:51
zacny LOLcontent tutaj serwujecie.
Trwoga2020.11.3 15:45
Kolejne straszenie, myślicie, że tym spowodujecie, że ludzie nie będą odchodzić od kościoła? Tylko zwiększycie tępo. Niech Fronda opublikuje ilu rodziców wypisało dzieci z religii w ostatnim czasie. Straszcie dalej - przypominam, średniowiecze minęło.
Prawda2020.11.3 16:38
O jakim strachu piszesz. TO ZWYCZANA PRZESTROGA. STRACH TO DOPIERO BĘDZIE JAK STANIESZ OKO W OKO W PRAWDZIE, TO WTEDY OCENISZ CZY TO STRACH???
Trwoga2020.11.3 17:29
Nazywaj to jak chcesz, to prymitywne straszenie. Zastanawia mnie dlaczego najbardziej rozpowszechniają te brednie katolicy szowiniści, czyżby się obawiali?
Lucjan2020.11.3 23:53
CAPS'a wyłącz, potem ewangelizuj. Naucz się chodzić, potem udzielaj lekcji biegania. Większość lata i ogarnij się trochę.
ztjhfj2020.11.3 17:22
Ależ tu właśnie o to chodzi. Pierwszy etap oczyszczenia, to oczyszczenie Kościoła z letnich katolików, którzy są wrogami wewnętrznymi i kompromitują pozostałych. To pierwszy etap. Zatem czekamy cierpliwie kiedy opuścisz to miejsce
AAAtomek2020.11.3 15:39
:D