08.02.20, 13:13Adam Borowski/YT/Gazeta Polska VD

Borowski o reformach sądów: „Ani kroku w tył”!

Trwa manifestacja w obronie reformy sądownictwa pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie, gdzie zebrały się tłumy nie tylko z Polski ale i z Europy.

Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą.

Adam Borowski rozpoczął swoje wystąpienie tymi słowami:

- Kochani, jest moc, ale to demonstracja poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości, którą przeprowadza konsekwentnie PiS. Ona się zrodziła ze spotkań z wami, z Klubami Gazety Polskiej. To wy mówiliście: dlaczego nie ma Was na ulicach? Dlaczego przekaz jest taki, że na ulicach są ci, którzy są przeciwni tej reformie? My daliśmy w wyborach mandat, żeby dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości. Dziękuję Wam za inspirację, że powiedzieliście: wesprzyjmy rządzących! Ani kroku w tył! 

Dalej na temat prób blokowania reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce powiedział:

- Powołują się na wyroki TSUE, wizyty komisarzy. Zadałem sobie trud i przejrzałem Traktat Lizboński. Oni tego nie zrobili! Tam wymiar sprawiedliwości nie podlega kompetencjom Unii Europejskiej. To jest nasze suwerenne prawo. To, co robią urzędnicy unijni, to jest nadużywanie prawa. Oni nie mają prawa ingerować w ustrój wymiaru sprawiedliwości

Podkreślił też:

- Nasza tu obecność to nie tylko poparcie dla reformy, to obrona naszej suwerenności. Dajemy siłę rządzącym... Żądamy od Was dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości!

 

mp/niezalezna

Komentarze

POlityk EUropejskiego formatu2020.02.9 11:55
Jeśli Polska nie zawiesi Sejmu który tworzy niepraworządne Ustawy i Prezydenta który je podpisuje oraz nie zdelegalizuje PiS-u który to popiera to Polska będzie płacić karę 2 miliardy euro / dzień !
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.9 0:05
Prywata Pis sięga granic
92020.02.8 21:24
9 8.2.20 21:22 usuńcie ten komentarz! link A nie jest przypadkiem odwrotnie? Nowa kasta złodziei przy korycie chce być bezk
Olej2020.02.8 21:07
A co do Jurovej i innych Cymermenschów tudzież Junckersów to oni mają swoich mocodawców, którzy odpowiednio zasilają ich konta. I ci mocodawcy są w Brukseli, Berlinie i Moskwie. Jurova czeska komunistka uczy nas Polaków wolności, kiedyśmy się tłukli z komuchami w 1956, 1970, w 1978, w 1980, to Czesi lizali tyłki komunistom z Moskwy. Byli zawsze usłużni tak szwabom jak i moskalikom. A teraz są usłużni brukselce i całej tej doborowej konserwie w tomatnom sosie.
Olej2020.02.8 21:00
My Polacy chcieliśmy być w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej a nie w Unii z Maastricht, Unii eurosojuzu regulowanego z Berlina brukselskimi sprzedajnymi durniami, na których milionowe uposażenia pracują społeczeństwa europejskie. Trzeba to towarzystwo rozpieprzyć w cholerę i zmienić w realną organizację polityczną i gospodarczą. To dlatego nasze rodzime komuchy czują się w Brukseli jak ryby w sowieckim morzu.
Walter2020.02.8 20:16
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Skoro przestrzeganie ustawy zasadniczej dla niego nic nie znaczy, to dlaczego na nią przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg"? Łamacze konstytucji nie powinni decydować o zmianach w sądownictwie.
Foster2020.02.8 20:50
Takich ludzi nazywa się katolikami na pokaz albo hipokrytami.
Olej2020.02.8 17:20
Zorganizować marsz na Europę, zwołać narody europejskie do Brukseli ! Z zawołaniem dosyć komunistów w Brukseli i sowieckiej dyktatury komisarzy ! Marsz na Brukselę ! Ze wszystkich państw, w poruszeniu obywatelskim narodów ! Zatrzymać czerwoną zarazę zanim będzie za późno !
Foster2020.02.8 20:48
A Ty pójcdziesz na czele tego pożal się Boże pospolitego ruszenia.
mordechaj2020.02.8 17:09
To już koniec PiS-u. Jeszcze są w stanie zebrać z 10 tys. na wiecu i to wszystko, choć zmiany PiS w sądownictwie podobno popierają miliony Polaków :) PiS utracił zdolność kierowania państwem, tak jak PO w 2014 r.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.8 15:56
Czegoż to ja się nie dowiedziałem o sobie od postkomunistów typu Kałczyński!!! a tylko dlatego że mam wyebane na PiS! „Rowerzyści, wegetarianie, absolutny establishment, łże-elity, ciemny lud, lemingi, element animalny, ukryta opcja niemiecka, element antypatriotyczny, nie naród polski, mający krępującą przeszłość, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, odspawani od stołków, ludzie, którzy mają niesprawne głowy, ludzie posiadający gen zdrady, nie naród polski, popiskujący, niemający nic wspólnego z tradycyjnymi, polskimi wartościami, ludzie oderwani od koryta, ci, którzy w ostatnim czasie wiele stracili, uprawiający politykę wstydu, gestapowcy, obrońcy korupcji, gardzący polskością, dzicz, faszyści, komuniści i złodzieje, oszuści, kolaboranci, konfidenci, targowiczanie, zdrajcy, oprawcy z UB, gorszy sort, ubeckie wdowy, lewackie świnie, esbeki, hołota, zwyrodnialcy, koderaści, kodomici, lewaccy ekoterroryści, element animalny, Targowica, łotry, lumpy polityczne, awanturnicy, bojówki KOD, mordy zdradzieckie, kanalie, kawiorowe protesty, establishment, wymuskane twarzyczki, lewaki, zdrajcy, ubeki, esbecy, UBywatele, mainstream, bolszewicy, grupa ludzi w Polsce, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa, broniący układu, donosiciele, szmalcownicy, bydło, swołocz, konfidenci, ścierwo ubeckie, folksdojcze, warchoły, hałastra, chuligani, ludzie pragnący, by Polska stała jak najniżej, ci, którzy się dali uwieść propagandzie, otumanieni, depczący wszystko, co dla Polaków święte, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ludzie finansowani przez żydowską finansjerę, świnie, łajdaki, mendy, kreatury, ci, którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, ubeckie szmaty, resortowe dzieci, lewactwo”…
v22020.02.8 19:51
Tym właśnie jesteście .
Sonia2020.02.8 20:39
Przecież to wszystko prawda.
Foster2020.02.8 20:46
Napracowałeś się - ale taka jest prawda.
Po2020.02.8 15:35
Czegoż to ja się nie dowiedziałem o sobie od postkomunistów tylko po 4 latach rządów PIS ?! To niewiarygodne ! - pochodzę w prostej linii od chłopa pańszczyźnianego (Stuhr), - wyzwalali mnie sowieci najpierw we wrześniu 1939 roku, potem w 1945 roku, a opuścili Polskę dopiero w 1993 roku (Czarzasty), - zamiast zachowywać się normalnie, to cały czas świruję (Pszoniak), - przeze mnie niektórzy czują się jakbym na nich sr-ał (Janda), - nie jestem człowiekiem, tylko szarańczą (Sketyna), - jako osobnik watachy będę poderżnięty (Sikorski), - jako zwolennik PIS-u będę je-ba-ny (Frasyniuk), - mnie należy bić dechą (Komorowski), - mnie należy ....... siłą – siłą fizyczną, bo prawo się już nie liczy (Stępień), - a jeśli już nic nie pomoże, to ja i inni PIS-owcy będziemy wyskakiwać przez okna (Bolek). I kłamią, że to PIS sieje nienawiść ?!!!
Sonia2020.02.8 20:37
Pięknie wypunktowane,brawo.
Topek2020.02.8 15:33
Polacy, pato-inteligencja z PO nie ma żadnego prawa społecznego i moralnego, aby zajmować się Polską !!! Ta mafia polityczna PO, która kradnie narodowi 156 MLD zł z ich własność z OFE i 240 MLD zł z budżetu państwa nie ma prawa do zajmowania się Polską !!! To jest mafia polityczna, a nie partia polityczna, którą popiera jeszcze zbałamucona poprzez media, głównie przez TVN, część społeczeństwa. W skład tej mafii wchodzą sami kłamcy upadli moralnie, którzy nie mają nam nic do powiedzenia, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego, którzy nie uznali demokratycznych wyborów, w których wygrał PIS, i ogłosili totalną opozycję i pełną nienawiści walkę przeciwko PIS i rządowi !
robaczek2020.02.8 15:32
Partia PO ma tylko jedno życzene: życzy Polsce jak najgorzej ! I tak jak kiedyś okradali i oszukiwali Polaków na różne sposoby , tak obecnie robią wszystko by odebrać emerytom i rencistom 13-tą emeryturę. Ich poprawki prowadzą do zablokowania źródła finansowania „Jarkowego” ! To skandal – to skandal na miarę światową !!!! Rząd chce wypłacić 13.tkę, a opozycja NIE CHCE !!! Jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy złem i dobrem, to niech wie, że to co robią obecnie senatorzy PO to jest niczym innym jak czystym ZŁEM ! Co nas czeka gdyby oni wrócili ?! Zabiorą – zabiorą wszystko co zreformpwał PIS, zabiorą pieniądze, zlikwidują programy socjalne, przestaną finansować programy rozwojowe i ekologiczne, podwyższą wiek emerytalny i przerwią wszystkie prace inwestycyjne ! Chyba nikt nie ma wątpliwości, że powrót do władzy PO z jej przystawkami to jest powrót do najgorszej przeszłości. Naszym celem jest to, aby PO i jej patologie nigdy więcej nie powróciły ! Nie wyobrażam sobie, aby obecnie Polacy mogli się przyczynić do zwycięstwa tego, co było w Polsce najgorsze''.
Jahu2020.02.8 15:17
Dokładnie panie Adamie, ani kroku w tył..a zdrajcy, totalniacy jak będą dalej podskakiwać to ich czapkami nakryjemy. Panie Adamie dziękuję za piękny film "Legiony" i przydałoby się więcej takich filmów.
WykształcenieWąsówŻyciowymOsiągnięciemBorowskiego2020.02.8 14:39
Na sędziów pluje w mikrofon Intelektualista wiecowy Borowski, koleżka ekonomicznego eksperta telewizyjnego Wyszkowskiego. Razem mają dziewięć klas podstawówki wieczorowo, dyplom ukończenia szkolenia obsługi kilofa, przyuczenie do ciągnięcia kabla w rowie i kurs smarowania suwnic.
Jahu2020.02.8 15:39
Ty za to masz 40 lat nauki za sobą po 5 lat w jednej klasie. 🤣🤣🤣
Foster2020.02.8 14:20
Czyżby najazd Hunów na wymiar sprawiedliwości ?
Krzysztof 2020.02.8 13:20
Uzgodnijcie wreszcie stanowisko w tej sprawie. Bo Ziobro mówił o negocjacjach przy okazji wizyty Jurovej a dziś Spychalski też mówił o negocjacji z UE w sprawie reformy sądownictwa. A tu jakiś gość który przegrał z kretesem wybory do Sejmu mówi "ani kroku w tył"
Berenika2020.02.8 14:11
chłopino wszystko ci się w tej durnej pale pomieszało.Ziobro mówił o reformie żeby sedziów wybierali politycy jak w innych krajach zachodnich
.2020.02.9 8:36
W innych karakach zachodnich mają też uchodźców i małżeństwa gejów. Kiedy u nas w takim razie wprowadzą?
Jan Statystykiewicz2020.02.8 21:57
o tym napiszcie 'https://www.youtube.com/watch?v=VtQTp3MwfrI