22.11.20, 13:05Fot. screenshot - YouTube (Telewizja wPolsce)

Bp Milewski: W obronie JPII wystąpił sam Chrystus

Z okazji święta patronalnego w warszawskiej bazylice Świętego Krzyża odbyła się dziś Msza św. w intencji Akcji Katolickiej. Przewodniczył jej bp Mirosław Milewski, który w homilii zwracał uwagę na konieczność głębokiej odnowy polskiego Kościoła. Hierarcha zwracał uwagę również na potrzebę „reanimacji” serc duszpasterzy, którym grozi zatwardziałość.

Asystent krajowy Akcji Katolickiej zauważył, że naznaczony pandemią koronawirusa ostatni rok stał się dla wielu ludzi okazją do stawiania sobie wielu pytań egzystencjalnych. Hierarcha mówił również o potrzebie „wielkiej duchowej odnowy” Kościoła katolickiego w Polsce oraz „reanimacji naszych pasterskich serc, zagrożonych ewangeliczną chorobą, nazwaną przez Chrystusa: zatwardziałością serca, zapomnieniem, do czego miało ono służyć pasterzowi”.

- „Czy wydarzenia mijającego roku, które miały miejsce we wspólnocie Kościoła, nie powinny bardziej zaniepokoić nas, pasterzy, niż owce? Czy nie za bardzo pokładaliśmy ufność w sprawowanych przez nas obrzędach, a zatraciliśmy z oczu pojedynczych owiec stada?” – mówił bp Milewski.

Zaznaczył, że jeżeli pasterze się nie nawrócą, to w oczach owiec staną się niewiarygodni.

Kaznodzieja mówił również o wkładzie św. Jana Pawła II w odnowienie Akcji Katolickiej:

- „Przewodził owczarni Kościoła powszechnego przez blisko 27 lat, pozostawiając po sobie niezatarty ślad dobra, prawdy i piękna” – przypominał.

Odniósł się przy tym do nagonki, jaka w ostatnim czasie jest przeprowadzana na postać św. Jana Pawła II i do głosów, które domagają się jego „dekanonizacji”. Zaznaczył, że Kościół, wynosząc go na ołtarze, w sposób nieomylny uznał jego życie za „heroiczne wypełnienie cnót chrześcijańskich”.

- „Kiedy wokół nas słyszymy słowa podważające jego świętość, idźmy za drogą, którą kroczy Kościół od dwudziestu wieków, wynosząc do chwały ołtarzy ludzi prawdziwie heroicznych, odważnych, zaprzyjaźnionych z Bogiem” – podkreślał bp Mielwski.

- „Jako Akcja Katolicka w Polsce czujemy to szczególne zobowiązanie, by przypominać, chronić i szerzyć dzieło świętego Papieża Polaka. Nie musimy go bronić, bo w jego obronie wystąpił sam Chrystus, gdy nieomylnie przez papieży, swoich zastępców na ziemi, orzekł jego świętość. Bardziej musimy bronić nas samych, byśmy wśród ludzkich argumentów nie zatracili wiary w świętość ludzi, z których każdy był grzesznikiem” – dodał.

kak/PAP

Komentarze

Popaj2020.11.23 15:30
wiedział, nie powiedział.
Beka roku2020.11.23 15:28
"Nie musimy go bronić, bo w jego obronie wystąpił sam Chrystus, gdy nieomylnie przez papieży, swoich zastępców na ziemi, orzekł jego świętość."
STACH2020.11.23 14:42
Ostrożnie z takimi mocnymi tezami.
R2020.11.23 9:14
Strzeżcie się fałszywych proroków a po owocach ich poznacie - owoce Wojtyły to 50-80% lobbies LGBT w klerze katolickim różnych krajów, wiele skrzywdzonych ofiar pedofilów i kleryków, zastraszony kler przez homo-mafie, i masy ludzi przez ten zepsuty kler odchodzące od jakichkolwiek relacji z Bogiem Jezusa; olbrzymia dewocja i bałwochwalstwo - vide np. zagubiony maniak Radziszewski itd
Jan Radziszewski2020.11.23 5:49
19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020.- Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję.-:) Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski - Amen! Amen! Amen! Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem.
Jan Radziszewski2020.11.23 5:44
W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Nieprawda!2020.11.23 0:56
Jezus wystąpił w obronie imigrantów!
Szyderca2020.11.22 23:43
Bardzo się cieszę, że tylu gnoi pisze w komentarzach ohydne rzeczy o świętym JPII Kościele Katolickim. Znaczy: świętość JPII i nauka Kościoła bardzo was uwiera.
TA, JEZUS ZSZEDŁ Z KRZYżA2020.11.22 17:17
I PRZYP,IERDOLIŁ LOLKOWI KREMUFCE W RYJA
Jarek2020.11.22 17:10
Ale brednie. Pycha zgubiła już kościół w Irlandii, teraz gubi w Polsce
verizanus2020.11.22 16:02
W sposób nieomylny kanonizował też np św. Szymona z Trydentu.
Anonim2020.11.22 15:07
Jeżeli Jezus tak mówił, to dymanie ministrantów powinno być sakramentem.
Pokolenie JU2020.11.22 15:01
A co z wizjami mistyków mówiących o tym że JP2 jest ocebnie w piekle z wężem na szyi ?
AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2020.11.22 14:28
Monitorują media, blogi, szerzenie skürwysyństwa antypolskiego, antykatolickiego na zamówienie ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski. Keep trying you filthy kike, I'm waiting.
Jerzy2020.11.22 13:49
Mam propozycje: jp2 zostal rzekomo perfidnie oszukany przez McCarricka i dlatego mianowal go arcybiskupem Waszyngtonu. Sprawdzmy, z jakiej przyczyny nominacja na biskupa, a pozniej kardynala Wiednia tarafila do Hansa Hermanna Groera, seryjnego pedofila, ktory mial molestowac okolo 2000 chlopcow. Czy Groer rowniez oszukal Ojca Swietego?
da da towariszcz Jurij z leningrada2020.11.22 14:30
A u was towariszcz jewrej NIET polskowo alfabieta? Popracuj nad polskom jazykom kołchoźniku.
AAAtomek2020.11.22 13:48
Zgadzam się z panem biskupem, ja także postawiłem sobie pytanie egzystencjalne i postanowiłem dokonać apostazji wraz z rodziną z waszego kościoła katolickiego. Dziękuję wam katolicy w podjęciu tej decyzji.
Grom2020.11.22 15:36
ZA kazde slowo wypowiedziane niegodnie na tym forum ,i nietylko trzeba bedzie odpowiedziec poswojej smierci.Niech sie opamietaja co niektorzy co sieja klamstwa obelgi zniewagi i zgorszenia dla maluczkich.Ich los bedzie straszny. Do niejakiego AAA tomka i wielu innych opamietajcie sie puki nie jest za pozno.
wolf2020.11.22 16:31
Noooooooo to żeś walnął chłopie. Oszczerstwa, plucie i zepsucie. Ciekawe w takim razie ilu podopiecznych Milewskiego stanie do apelu. Pijaństwo, rozpusta, granie w kasynach, łowienie skór, prześladowanie ludzi, bezbożność i realna apostazja przy równoczesnym pozostaniu w strukturach. Obłuda im więcej za uszami tym lepsze nominacje. Płockiej diecezji to nie dotyczy?
AAAtomek2020.11.22 13:39
Jezusa także wmieszali w ochronę pedofilii??? Smutne.
Po 11 ...2020.11.22 13:37
"Chrystus nieomylnie przez papieży, swoich zastępców na ziemi, orzekł jego świętość". Czyli sam Jezus jest zamieszany w krycie pedofilów? A po nim kto? Bóg Ojciec, może Duch Święty???? Jak tak dalej pójdzie to jam prezes zostanie uwikłany ....
Głos Rozsądku2020.11.22 13:35
Znamienite słowa JPII "Nie lękajcie się" były skierowane do księży pedofilów, zapewniały on im bezkarność.
Chodzi o2020.11.22 14:08
odwagę stanięcia w PRAWDZIE i walki o Dobro!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 13:27
grupa pedofilnych kolesi przy kawie i ciastkach wybrała wojtyłę na swojego obrońcę! później ta sama grupa sutannowych zboków, za zasługi w zacieraniu pedofilii , zrobiła z niego "świętego"! także jezusa w to nie mieszajcie nierobie milewski!
Anonim2020.11.22 13:14
Jezus to się znał ciesiółce, a nie na obronie obrońcy pedofilów