15.03.21, 21:31fot. pixabay.com

Brawo Portugalia! Sąd Konstytucyjny orzekł, że eutanazja jest niezgodna z ustawą zasadniczą

Jak informuje agencja Reutersa, portugalski Sąd Konstytucyjny orzekł w dniu dzisiejszym, że eutanazja jest niezgodna z tamtejszą konstytucją. Do Sądu Konstytucyjnego w związku z zapisami ustawy przeciwko życiu zwrócił się prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.

Tym samym sąd uchylił ustawę wcześniej przyjętą przez parlament, która została uchwalona na początku b.r. Ustawa ta miała pozwalać lekarzom na pomoc w eutanazji osobom nieuleczalnie chorym, które ukończyły 18. rok życia.

W poniedziałek portugalski Sąd Konstytucyjny orzekł, że prawo, jakie zostało przegłosowane przez tamtejszy parlament jest niezgodne z konstytucją i zagraża zasadzie „nienaruszalności życia”.

 

mp/reuters/portal tvp info

Komentarze

skuter2021.03.15 22:22
Brawo Portugalia . Nie da się zagłuszyć prawdy oczywistej żadną durnotą .Bolszewicki bełkot jeszcze trwa chcąc zawładnąć umysłami ludzi pod pozorem chorej wolności . Owszem spustoszy moralność . Ale w końcu przegra . Bo ta lewacka ideologia rządzi się kłamstwem i egoizmem
Katolom2021.03.15 21:59
Nie chcesz eutanazji, to jej sobie nie rób. A od mojego życia i mojej śmierci się odpierwiastkuj. Co cię ona obchodzi...
harry2021.03.15 23:07
Chcesz eutanazji? To ją sobie zrób. Tylko nie z udziałem lekarzy, którzy mają zawodowy i prawny obowiązek ratować każde ludzkie życie, ale z udziałem psychopatycznych zabójców - selekcjonerów, których wzorem jest choćby Niemiec Mengele. Państwo ludzi wolnych i normalnych na swoim terytorium ma prawo nie dopuszczać do ludzi lewacko - tęczowych ludobójców. Takie prawa sobie więc normalne państwa ustanawiają. Niech swojego eutanazyjnego szczęścia, ci którzy z takim prawem państwowym się nie zgadzają, szukają w lewacko - tęczowych rajach. Tam na pewno znajdą selekcjonerów życia i śmierci jak ten Mengele z Auschwitz.
Anonim2021.03.16 8:36
Nie rozumiem, co masz do dr. Mengele. Kościołowi nie przeszkadzał, skoro pomogli mu zbiec do Ameryki Południowej.