26.04.19, 12:40

Broniarz tłumaczy się w ,,Wyborczej'' dlaczego zawiesił strajk

"Ten strajk musieliśmy kiedyś zawiesić i wybraliśmy moment najbardziej optymalny. Od poniedziałku uczniowie mogą już iść do szkoły, a rady klasyfikacyjne w wypadku maturzystów można jeszcze przeprowadzić w sobotę, w poniedziałek czy we wtorek" - powiedział Sławomir Broniarz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Szef ZNP tłumaczył, dlaczego jakoby zawiesił strajk. Podał dwie przyczyny. "Po pierwsze, nie można było doprowadzić do sytuacji, w której uczeń będzie oceniany przez jakiegokolwiek nauczyciela wskazanego przez burmistrza, wójta czy starostę w oparciu o średnią arytmetyczną. Na ocenę pracy dziecka składa się nie tylko to, co wynika z jego ocen cząstkowych, lecz także jego postawa, zachowanie, trzyletnia praca. A ustawa, którą rząd zaproponował parlamentowi, wywraca tę formułę do góry nogami'' - powiedział.

I dodał: "Po drugie, strajk trwał już wiele dni. Czynnik ekonomiczny i to, że nauczyciele tracili ogromne pieniądze, musiały być przez nas brane pod uwagę. Rozumiem emocje, nawet rozgoryczenie nauczycieli dużych miast, ale kraj nie składa się tylko z Warszawy i okolic. Kraj to małe miejscowości, środowiska wiejskie, gdzie praca w szkole to nie tylko źródło utrzymania. W takich środowiskach nauczyciel nie jest postacią anonimową, wszyscy go znają i nie możemy dopuszczać do ostracyzmu społecznego".

Broniarz wskazał też, że strajk trwał już trzeci tydzień, tymczasem trzeba realizować podstawy programowe.

"Nie możemy bagatelizować tych trzech powodów, o których mówiłem. To znaczy: klasyfikacji maturzystów, czynnika ekonomicznego i tego, że będą problemy z realizacją podstawy programowej" - podkreślił raz jeszcze.

Szef ZNP wskazał, że "nie sztuką jest pięknie umierać", stąd nie chciał już kontynuować strajku.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

kamil2019.04.26 21:19
Poziom Polskiej Edukacji i Polskich Mediów : https://www.youtube.com/watch?v=O2AMCM4WBdM 5.08 / 5.14 Jaka jest reakcja Polskich tzw . Elit Intelektualnych ??????? ZERO !!!!! Czyli KTOŚ nam pisze nową historię , NASZĄ HISTORIĘ , następny temat : https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tablica-hanby-na-uniwersytecie-wroclawskim-2018-11 GDZIE ŚRODOWISKO PEDAGOGICZNE ??????????????????? I WY MACIE CZELNOŚĆ STRAJKOWAĆ ???????????????????
Tomek 3.202019.04.26 17:02
broniarz edukacji zbrodniarz narobił w gacie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:37
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 14:37
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
anonim2019.04.26 14:59
Tylko idiotów nie stać na zmianę repertuaru. Powtarzać ciągle to samo? I ono myśli, że kogoś tym zdenerwuje?
Ewangelia wg św. Jana 12:46-492019.04.26 17:13
Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić.
StanPio2019.04.26 13:27
Kiedy przestaną nasze dzieci uczyć w szkole, że człowiek jako najwyżej zorganizowane zwierzę pochodzi od małpy??? Kiedy nasze dzieci zaczną uczyć w szkole moralności, prawa naturalnego i prawego sumienia? Kiedy nauczyciele będą dla dzieci autorytetami jako patrioci dbający rozumnie o dobro wspólne? Kiedy w szkołach zostanie podjęta nauka o sensie życia człowieka i współpracy w społeczeństwie dla osiągania dobrobytu materialnego i duchowego? Kiedy zaczną uczyć dzieci rozumnego komunikowania się w prawdzie, a nie w egoistycznym kłamstwie emocjonalnym? Bo, "pół prawdy, to całe kłamstwo". Czy jesteśmy w stanie wydobyć nasze dzieci z ideologii darwinistycznego, wolnorynkowego egoizmu, obecnego niewolnictwa ekonomicznego, niewoli bankowej i z ideologii "misji" zysku, z paszczy "bestii" władzy i "pseudopieniądza"??? Czy to jeszcze możliwe, czy czeka nas ostatnia unicestwiająca obecny "świat" wojna??? Brońmy się przed zagładą! A zacząć trzeba od nauczycieli i dzieci! Rodzice są już najczęściej uwikłani, zdemoralizowani i zdegradowani społecznie. A im są bogatsi, tym najczęściej jest gorzej, bo nie mają czasu dla rodziny i dzieci, goniąc w kieracie i żądzy zysku i władzy. Jakie wartości zabiorą z sobą na wieczność lub zostawią potomnym? MNIEJ NIŻ ZERO! MNIEJ NIŻ ZERO!
Ewa2019.04.26 13:50
1. Nie pochodzimy od małpy - mamy z małpami wspólnego przodka. To istotna różnica, jest bogata literatura popularno-naukowa na ten temat. 2. Moralność nie została nam dana, wyewoluowała jak inne nasze zachowania. 3. Życie jako takie nie ma żadnego sensu, bo nie służymy nikomu ani niczemu. Życie powstało jako nadwyżka energetyczna z energii pochodzącej os Słońca.
StanPio2019.04.26 21:02
Materialistyczne twierdzenie, że Wieczna Materia ma nadprzyrodzoną zdolność poznawania samej siebie w wyniku wzrostu entropii jest absurdem, a Ty przez Twoje istnienie jesteś zaprzeczeniem II Zasady termodynamiki i determinizmu. Być może coś z tej odpowiedzi zrozumiałaś jako najwyżej zorganizowane zwierzę zmysłowe pochodzące od prapramałpy?! Czy poczucie piękna albo abstrakcyjnego żartu może mieć zwierzę? Masz rację, że zwierzęta to anima sensitiva i sumienia ani moralności nie mają. Daj znać jeżeli zrozumiesz różnicę między zwierzęciem a człowiekiem. Ja preferuję literaturę naukową, a nie popularną, w poszukiwaniu prawdy i kieruję się rozumem, a nie emocjami i spekulacjami ideologicznymi