15.11.13, 11:23Prezydent Bronisław Komorowski (fot. prezydent.pl)

Bronisław Komorowski o narodowcach: "To są młode wilki, które chcą zagryźć starego wilka"

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w TOK FM: "Szukamy na siłę usprawiedliwienia zjawiska, które nam wszystkim przeszkadza i które nas wszystkich drażni i trochę straszy, czyli zjawiska radykalnych form demonstrowania swoich poglądów oraz wrogości wobec innych. Radykalizowanie się środowisk politycznych jest zjawiskiem występującym w całej Europie i to w krajach o najbardziej utrwalonej demokracji (...)". O narodowcach Prezydent powiedział: "To są młode wilki, które chcą zagryźć starego wilka, tę dotychczas dominującą partię prawicy polskiej. Chcą być bardziej prawicowi, bardziej radykalni".

Komorowski publicznie pochwalił wreszcie Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem, decyzja prezesa Kaczyńskiego o wycofaniu "swoich aktywów ludzkich" z Marszu Niepodległości organizowanego przez radykałów była jak najbardziej słuszna.

sm/TOK FM

Komentarze

anonim2013.11.15 11:43
Polska polityka zagraniczna sięgnęła dna. http://swietlistedusze.pl/ksiazka.html
anonim2013.11.15 14:02
Radykalizacja wynika z polityki globalizacji UE.
anonim2013.11.15 17:01
PIS nie jest i nigdy nie był partią prawicową. Starczy przypomnieć sobie jakie zmiany zaczął wprowadzać, gdy był u władzy, aby uświadomić, że to partia lewicowa (tylko bardziej pobożna od innych).
anonim2013.11.17 14:17
Bronek, ty idioto bez charakteru i muzgu, odp...dol się od premiera Jarosława Kaczyńskiego. Twoje opinie są g...o warte.