24.01.22, 15:24Fot. via: Flickr

Bruksela chce zmienić rząd w Polsce? Europoseł EPL: Zrobimy co w naszej mocy

„Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski” – oświadczył w rozmowie z portalem euractiv.pl wiceszef EPL Esteban Gonzales Pons, który ma pokierować misją obserwacyjną Parlamentu Europejskiego związaną z doniesieniami na temat rzekomo nielegalnej inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus.

Agencja Associated Press informowała przed świętami Bożego Narodzenia, że senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli inwigilowani za pomocą systemu Pegasus. Wskazano, że za działaniami tymi mogły stać polskie służby. Rządzący zapewniają, że polskie służby korzystają z narzędzi do podsłuchiwania pod nadzorem prokuratury i sądu.

Sprawę natychmiast postanowiła jednak wykorzystać totalna opozycja wspierana przez europejski establishment. Na początku przyszłego miesiąca do Polski z misją obserwacyjną mają przyjechać europosłowie chcący zbadać „nielegalną inwigilację”.

Misji tej będzie przewodził Esteban Gonzales Pons z Europejskiej Partii Ludowej, który o swoich planach opowiedział portalowi euractiv.pl.

- „To, co dzieje się na forum Unii Europejskiej w związku z działaniami polskich władz nie jest wymierzone w Polskę i jej społeczeństwo, ale dlatego, że tamtejsze władze łamią wspólne zasady. Zrobimy, to co w naszej mocy, ale nie możemy zrobić wszystkiego (...). Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski

- oświadczył hiszpański polityk.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

- „Wypowiedziana w chwili szczerości deklaracja @gonzalezpons nie pozostawia wątpliwości: celem kierowanej przez niego misji obserwacyjnej nie jest zbadanie faktów, tylko zmiana władzy w Polsce. Fakty nie będą miały żadnego znaczenia. Wnioski końcowe zostały już ustalone”

- wskazał polityk.

- „To kompromitacja Parlamentu Europejskiego. I poważne naruszenie zasady, zgodnie z którą unijni politycy nie ingerują w wewn. sprawy państw członkowskich”

- dodał.

Wiceminister zaznaczył, że „jeśli Parlament Europejski chce zachować w tej sprawie resztki wiarygodności, Esteban Gonzales Pons powinien zostać odwołany”.

kak/euroactiv.pl, DoRzeczy.pl, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze

POkatoliku2022.01.25 11:36
Do puki pis liczy głosy to rząd w Polsce się nie zmieni. A jakby się przeliczyli to zawsze jest opcja reasumpcji głosowania.
nauczyciel lemingów2022.01.28 19:49
Naucz się po polsku pisać !
Stop zarazie lewackiej2022.01.28 19:49
Co to jest puka ??
Karol2022.01.25 8:56
Lewacka UE nalezy zmienic jak najszybciej, by nie wtracala sie w niezalezne panstwa, narzucajac im lewacka ideologie i chore przepisy. Tylko powrot do pierwotnych jej zalozycieli moze ta lewacka UE wzmocnic . Wiekszosc tam pracujacych biurokratow jest odbitych od rzeczywistosci. Precz z taka Unia.
HDD2022.01.24 20:20
Na pohybel dewiantom : PO i KO w kakao sld,psl tvn holoty, wp.ss makreli putina,żydo komuchów nkwd kgb kasty sądowej,lgbt q Brukseli
atk2022.01.24 19:38
To nie unia wybrała w Polsce rząd - to my Polki i Polacy wybieraliśmy jaki chcemy rząd. Unia - wara od naszego kraju i naszego rządu PiS !!!
Anonim2022.01.25 10:53
Popieram wypowiedź w 100% a państwa unijne niech pilują swojego podwórka i swoich partii w ich krajach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jan2022.01.24 18:42
i zdjęcie Tuska w tytule!!!! hahaha wy naprawdę uważacie swoich wyznawców za skończonych debili
Jim2022.01.24 19:05
Doprawdy nie jesteś w stanie zestawić dwóch prostych puzzli
tylda2022.01.24 18:29
A co zrobia, jesli w nastepnych wyborach Herr Tusk nie dossa sie do wladzy i znowu wygra PiS? Przeciez Niemcy jada reka w reke z Ruskimi. Polakom zyje sie lepiej - sa zmiany, jest nadzieja. Tusku zostawil orliki i biede. Dzieciaki spod znaku teczy i sojowego mleka nie wygraja wyborow. Co zrobi Unia?
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.24 18:22
Blisko 240 mld zł kosztowały budżet programy socjalne wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy od 2016 r. — wynika z szacunków Business Insider Polska. Oznacza to mniej więcej tyle, że na 500 plus, 300 plus, bony turystyczne, dodatki dla emerytów czy świadczenia dla matek wydaliśmy równowartość około połowy tegorocznego budżetu.
Anonim2022.01.24 18:09
"Zdeklarowany lewak z Partii Ludowej Esteban Gonzalez Pons jest członkiem delegacji parlamentu ds. stosunków z Izraelem, przewodniczył grupie roboczej EPP ds . Brexitu, odpowiedzialny za opracowanie programu prac Parlamentu Europejskiego w zakresie praworządności, granic i migracji, jest członkiem Intergrupy ds. Praw LGBT Parlamentu Europejskiego. Krótko mówiąc wytresowany piesek do przerobienia Polski na modłę lewacką. Oczywiście nie bez znaczenia jest współpraca Estebana Gonzalesa Ponsa, w tym zakresie, z "gubernatorem-elektem" Tuskiem." Chyba powołają nową PZPR
Anonim2022.01.24 18:07
I tego nie wiedziano w 2000 i 2004 roku?
Foster2022.01.24 17:14
Porównując naszych sąsiadów: Rosja, Białoruś, Ukraina, Czechy, Slowacja i Niemcy to wydaje się, że mimo wszystko najlepiej nam życzą Niemcy i Słowacy.
Skrzypek na dachu2022.01.24 17:12
Dosc juz tych tenczowych i zielonych bolszewickich Ponzow Unijnych , bo to sorosowskie agenci , chca narzucic otwarte granice tylko po to aby batem bic Polakow , oskarzac o rasism czy izlamofobie .
+_2022.01.24 17:04
Niemcy tyle razy nam pomogły w ciągu kilku ostatnich stuleci, najlepiej właśnie udawała się im "wymiana rządu"
Olej2022.01.24 16:50
W Europie, w europejskich miastach trwa bunt przeciw narzucaniu praw ograniczających wolność. W Austrii ten bunt jest powszechny, podobnie w innych państwach. Tymczasem w oficjalnych wiadomościach, przekazie TV nie ma ani słowa. Poddawani jesteśmy prewencyjnej cenzurze, która się coraz mocniej zaciska. Jeżeli wprowadza się przymus szczepień pod groźbą kar administracyjnych to czego jeszcze możemy się spodziewać ? Co jeszcze sobie wymyślą skorumpowani przez światowe koncerny politycy rządów ? Jak dalece zacisną nam kaganiec ? Głosowałem za Wspólnotą Europejską - za Europejską Wspólnotą Gospodarczą EWG. Z suwerennością państw i narodów, za swobodnym handlem, za swobodnym przemieszczaniem się ludzi. Ale nie za rządem komunistów nominowanych do Brukseli przez Berlin. Nie głosowałem za Europą Spinellego i jemu podobnych. Nie głosowałem za marksistami budującymi pomniki zbrodniarzom. Elektorat półgłówków zwiedzionych europejskością rodem z holenderskich dzielnic rozrywki zostanie obudzony tak samo jak demonstranci w Hadze lani pałami , szczuci psami i polewani wodą. To na razie tyle, później będzie więcej ,,atrakcji'' tylko najpierw półgłówki muszą oddać im dusze. Ich ciała już mają.
442022.01.24 16:45
Zdeklarowany lewak z Partii Ludowej Esteban Gonzalez Pons jest członkiem delegacji parlamentu ds. stosunków z Izraelem, przewodniczył grupie roboczej EPP ds . Brexitu, odpowiedzialny za opracowanie programu prac Parlamentu Europejskiego w zakresie praworządności, granic i migracji, jest członkiem Intergrupy ds. Praw LGBT Parlamentu Europejskiego. Krótko mówiąc wytresowany piesek do przerobienia Polski na modłę lewacką. Oczywiście nie bez znaczenia jest współpraca Estebana Gonzalesa Ponsa, w tym zakresie, z "gubernatorem-elektem" Tuskiem.
Skrzypek na dachu2022.01.24 16:44
Pan Donald zdrajca Tfusk to agent Oskar .
Ozon2022.01.24 16:44
A mówili, że Unia to taka organizacja równych, szanujących się państw, a tutaj... My wam Polaczki naprawimy rząd, bo on jest wybrany przez was już drugi raz, ale wy nie wiecie, że źle wybraliście. My wam zatem pomożemy wejść na drogę jedynie słuszną O' le!!
Skrzypek na dachu2022.01.24 16:37
Bezboznym globalistom urzednikom z Brukseli , mozecie dalej prostowac banany i ogorki .
Skrzypek na dachu2022.01.24 16:35
Dosc tych urzednikow Unijnych przez nikogo nie wybranych . PiS to wygral wolne wybory , i chociaz to bandyci , to nasze bandyci , bo nie do konca na uslugach bezboznych globalistow sorosowskich z Brukseli .
niezrozumiałe dla bolszewików2022.01.24 16:34
rządy w Polsce zmienia się na drodze wolnych, powszechnych i tajnych WYBORÓW
­2022.01.24 16:50
A gdzieś ty wyczytał(a), że ma być inaczej?
YORK2022.01.24 16:18
Wszyscy zdrajcy won z polski, a ci zza granicy zatrzymani na odprawie lotniskowej dajcie wtedy im wybór do brukseli albo do paki za próbę obalenia legalnych władz RP.
„na odprawie lotniskowej”2022.01.24 16:42
W głowie się jorkom poprzewracało.
harry2022.01.24 16:18
- „To, co dzieje się na forum Unii Europejskiej w związku z działaniami polskich władz nie jest wymierzone w Polskę i jej społeczeństwo, ale dlatego, że tamtejsze władze łamią wspólne zasady. Zrobimy, to co w naszej mocy, ale nie możemy zrobić wszystkiego (...). Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski” – powiedział bez odrobiny wstydu niejaki Esteban Gonzales Pons z przestępczej Europejskiej Partii Ludowej obłąkańca Tuska o swoich planach portalowi euractiv.pl. Jest tylko jedno pytanie: czy teraz, w drugiej dekadzie XXI wieku, w Europie, zmiany władzy dokonują w demokratycznych państwach większości obywateli-wyborców, czy też zmiany demokratycznie wybranych przez nich władz w państwach dokonują paranoiczni szaleńcy spoza granic Polaki wspierani polsko-języcznymi zdrajcami? Jeśli tak, to jest to jednocześnie neo-kolonializm, neo-komunizm i neo-totalitaryzm. Polacy wiedzą i mają historyczne doświadczenie jak skutecznie walczyć z totalitaryzmami. Pora więc je przypomnieć. Najpierw na polskich ulicach.
Roman2022.01.24 16:17
Ten europoseł stosuje wobec demokratycznego elektoratu w Polsce groźby kalane. Powinien być za to sadzony.
Kacza Goo Goo2022.01.24 16:02
To już zakrawa na jawną agresję wobec suwerenności Polski! Czas zbierać zabawki i wynosić się z tego bagna!
man.of.Stagira2022.01.24 15:58
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei Der Oppositonsführer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk.
Roman2022.01.24 15:58
Przykra sprawa, dwa razy głosowałem na PiS i widzę, że był to wielki błąd. Owoce "polityki" PiS: chaos prawny, brak kontaktów międzynarodowych a wręcz izolacja (nikt z Polakami nie rozmawia i nic nie uzgadnia), bezustanne podnoszenie podatków w celu nakręcania rozdawnictwa i pozyskania wsparcia nierobów i leserów, zohydzanie wszystkich tych, którzy maja cywilną odwagę krytykować nieudacznictwo PiS, niszczenie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, osłabienie wojska, itd., itp., etc.
Adelajda2022.01.24 16:14
Siedem razy głosowałam na PIS i zagłosuję po raz ósmy :) gdyż POpraprańcy nie mają nic do zaoferowanie POza Anty-PIS. Żadnego programu żadnych nadziei poza dalszym rozkradaniem POlski. Zagłosowałabym chętnie na opozycję jak się taka pojawi na horyzoncie, jak na razie Totalna niedysPOzycja nie ma nic do zaofiarowania poza zjadliwym uśmiechem Tuska
Tej, dzieŭka2022.01.24 16:44
Ile czekasz na wizytę u psychiatry z NFZ?
Lachon2022.01.24 16:23
Folksdojcze z kapralem tfusskiem na czele z jwrejami wynocha z Polski.A teraz Polacy do hymnu jeszcze Polska nie zginęła póki PiS rądzi.
Olej2022.01.24 15:52
Nie ma złudzeń. Albo normalni ludzie zdołają zmienić Europę, albo ....Polska powinna wyjść z Unii komunistów. Nie po to uwolniliśmy się od sowieckiej komuny aby włazić do euro kołchozu. Niemcy dążą do Europy niemieckiej, bez obecności USA. Polska, Wielka Brytania, kraje Europy Środkowej powinny dążyć do stworzenia unii gospodarczej ściśle związanej z Ameryką. Jeżeli Francja i Niemcy się nie podporządkują należy te krajom narzucić reguły wolnego rynku, odrzucając jakąkolwiek dominację ich i dyskryminację reszty Europy.
ab2022.01.24 15:44
Łapy precz od Polski, przeklęte lewactwo! Boże Miłosierny, zniszcz łotrów, którzy chcą zniszczyć naszą Ojczyznę! Zniszcz zdrajców i bezczelnych kłamców, knujących przeciwko prawowitemu rządowi! Wyciągnij sprawiedliwą dłoń, nie zwlekaj!!!
Pepe2022.01.24 16:17
Bóg w tej chwili nie ma czasu bo jest zajęty pralkami we Wrocławiu, napisz innym razem,
UWAGA!!!! PIS podsłuCHUJE!2022.01.24 15:43
😁😁😁
PO to samo zło !2022.01.24 15:40
Zawsze uważałem , że te typy z Brukseli to bolszewicy i jako tacy nie uznają demokratycznych wyborów Polaków ! To swołocz marksistowska .
Pełna zgoda!2022.01.24 15:45
Pełna zgoda!