15.06.20, 06:10Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Budka żąda wyrzucenia Czarnka z PiS i złożenia przez niego mandatu. Jest odpowiedź posła

Borys Budka w swoim wpisie na Facebooku zażądał od Jarosława Kaczyńskiego, aby ten wyrzucił z Prawa i Sprawiedliwości posła Przemysława Czarnka. Co więcej, domaga się od niego złożenia mandatu poselskiego.

Chodzi o słowa Czarnka, które padły w rozmowie na antenie TVP Info. Powiedział wówczas:

Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją”.

W rozmowie z Onetem Czarnek podkreślił, że jego komentarz odnosił się do zdjęcia, które zostało zrobione w Los Angeles, gdzie przebywał na zaproszenie Polonii. Dodał, że widać na nim „[…] wyraźnie obrzydliwe sceny z centrum tego miasta – człowiek roznegliżowany, z widocznymi genitaliami, popija drinka w barze gejowskim na ulicy”.

Podkreślił, że to tacy ludzie nie są normalni.

Wypowiedź posła odbiła się szerokim echem, a opozycja podniosła larum. Lider Platformy Obywatelskiej napisał na twitterze:

Żądam od J. #Kaczyński.ego natychmiastowego wyrzucenia posła Czarnka z PiS, a od samego Czarnka - złożenia mandatu poselskiego. Brak rekacji stanowić będzie przyzwolenie na haniebne zachowania i współodpowiedzialność całego obozu Zjednoczonej Prawicy za brunatny język nienawiści”.

W odpowiedzi na słowa Budki, Czarnek odpisał:

Znieważanie Prezydenta i innych to język demokracji wg @bbudka. A mój brak zgody na demoralizację na ulicach to język brunatny. Każdy jest równy wobec prawa i w godności. Ale nikt nie może demoralizować innych na ulicach. Nikt też nie ma prawa zniekształcać moich wypowiedzi”.

W kolejnych wpisach wyjaśnia:

W odpowiedzi na dzisiejszą nagonkę i manipulowanie moją wypowiedzią podkreślam po raz kolejny za Konstytucją RP: Wszyscy bez wyjątku są równi wobec prawa i w godności. Nie zmienia to faktu, że nie może być najmniejszej zgody i akceptacji dla zachowań demoralizujących, deprawujących na ulicach miast, takich jak na prezentowanym zdjęciu z LA, do którego odnosiłem moją wczorajszą wypowiedź. Dlatego odcinam się od wszystkich manipulacji dotyczących mojej wypowiedzi i żądam zaprzestania jej zniekształcenia i wyrywania z kontekstu. Jest mi przykro, że w ten sposób celowo przypisuje mi się intencje, których nigdy nie miałem”.

dam/TVP Info,Onet.pl,Twitter

Komentarze

Polexit2020.06.15 9:28
Sz. Panie Profesorze! Mimo dużego temperamentu jest Pan osobą niezwykle delikatną. Widziałem dyskusję w TV i sam nie potrafiłbym w tak kulturalny sposób odpowiedzieć ne te wszystkie kalumnie! Jesteśmy z Panem Panie Pośle P. Czarnek!!!
Ina2020.06.15 10:06
Właśnie w tym jest problem. Sposób w jaki walczy się o swoje idee. Nawet jeżeli Czarnek ma rację to jego wypowiedzi są wg mnie chamskie. Traktujące przeciwnika dehumanizująco i to nie tylko w tej sprawie. Jego słowotok jest wkurzający.
Agnieszka2020.06.15 8:43
To oczywiste, że ci ludzie ze zdjęcia - chodzący z genitaliami na wierzchu po mieście - nie są normalni, ale zboczeni i powinni być izolowani a nie wspierani w zaspokajaniu zboczeń, żeby nie stanowić zagrożenia dla ludzi. A takie parady czy miejsca, gdzie swobodnie mogą się publicznie obnażać nie mają nic wspólnego z prawem człowieka. Pomoc czy przyzwalanie zboczeńcom, żeby zaspokajali swoje zboczenia i to kosztem innych nie ma nic wspólnego z prawami człowieka i jakąś równością. To czynienie z nich kasty nadludzi, którym wolno niszczyć innych, gdy mają na to perwersyjną ochotę
joanna2020.06.15 8:43
A ja żądam, Panie Budka, żeby Pan dorósł w końcu do swojego wieku metrykalnego, przestał zachowywać się (vide: obrady Sejmy RP) jak niezrównoważony smarkacz. A co do interpretacji cudzych wypowiedzi: jeśli ma Pan trudności ze zrozumieniem czyjejś wypowiedzi lub tekstu prasowego, to niech Pan poprosi kogoś inteligentnego o wyjaśnienia, a dopiero potem formułuje swoje "wiekopomne" komentarze. Pokrzykiwaniem głupot, jeszcze nikt w polityce niczego na dłuższa metę nie osiągnął (vide: Wałęsa, Palikot, Petru..., wymieniać dalej?)!
kibic2020.06.15 8:35
Na kolana i przepraszaj za wszystkich POpaprańców których reprezentujesz !!!
smyk2020.06.15 8:19
budka wyglada na tym zdjeciu jak tow.gomółka i umysłowo tez
ala wilk2020.06.15 8:02
Prawa człowieka to lewacka ideologia wprowadzona przez rewolucję antyfrancuską powinniśmy wrócić do feudalizmu i pańszczyzny żeby Czarnek kopał ziemniaki a nie wykładał prawo na KULu do czego prawo powinna mieć tylko szlachta z dziada pradziada taka jak Trzaskowski, Sikorski czy Komorowski
abc.2020.06.15 8:00
Żadam by pies b.B. został usunięty z normalnego społeczeństwa, ktoś kto propaguje ideologie lgbtq skończy jak ci w Sodomie i Gomorze to tylko kwestia czasu, demoralizacja tych osobników jest na poziomie rynsztoka ludzkich zachowań, takich osobników Niemcy zamykali w obozach, należy go bezwzględnie usnąć tego szczekającego psa POlitykiera.
ala wilk2020.06.15 8:03
W III Rzeszy i ZSRS ideologia LGBT była nielegalna. Tych państw już dawno nie ma a w Rosji i Niemczech żyją miliony gejów.
abc.2020.06.15 8:17
...mają więc duże szanse na skończenie jak ci w Sodomie i Gomorze o której mówi Biblia.
trans2020.06.15 8:00
Nikt ci nie da tyle co obieca platforma
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 7:56
Czarnek to kolejny imbecyl, po pseudoprezydencie, który próbuje zaklinać rzeczywistość i wmawiać ludziom scenariusze, jakie się nie wydarzyły... ale każdy słyszał co ci idioci mówili!
Adam S2020.06.15 7:53
Rzadki dureń ten Budka! A złodzieje w PO to są OK? A sutener Gawłowski, co to nie wie, że jest sutenerem, to OK? A nierób i wspólnik złodziejskiej mafii ("reprywatyzacyjnej") Trzaskowski, to jest OK? A taka Roza Tfun, która sprzedała się niemiaszkom, to jest OK? Mam dalej wyliczać: Tuski, Kopacze, Neumany (nowiczok?), Sikorskie i td, i td..
nu czichnół- rastrzelać2020.06.15 7:50
I Sekretarzu KC POplatfy, młody Gomułko Budko - bądż dobrotliwy, a może tylko stalinowska samokrytyka wystarczy
Zygfryd2020.06.15 7:38
Wiecej takich opini i nazywanie prawdą prawdy dziekuje panie Czarnek za odwazne i prawdziwe wypowiedzi to zło i zgniliznę którą przynosi nam tzw. wolność i ta wstretna ideologia LGBT zasługuje tylko na takie opinie jeszcze raz dziekuje za ochrone Wartosći człowieka
kibic2020.06.15 7:34
Brawo Prof. Czarnek, w prostych słowach wyraził Pan to co myślą miliony Polaków !!!
ktos2020.06.15 10:47
Myślą... To za dużo powiedziane. Oni nie myślą, tylko kierują się bardzo prostymi instynktami, nieco tylko bardziej złożonymi niż te które wywołują zmiany zachowania u Eugleny Zielonej w zależności od światła. Proste sprzężenia zwrotne i tyle.
jou2020.06.15 7:15
Ideologia LGBT - czerwony trąd
anonim2020.06.15 7:08
Niech Kapral Budka nie straszy, bo za szybko awansuje!
Maria2020.06.15 6:57
Za dorzynanie watahy nie wyrzucali a teraz tacy delikatni....
borsuk2020.06.15 6:47
Czyżby jeżdził po instrukcje do Moskwy, tak długo się nie pokazywał.
Olo2020.06.15 6:47
Towarzysz wiesław-borysław niech wy....dala do chin lub korei północnej !
...2020.06.15 6:27
O Budka nie spłonęła.
tomasz2020.06.15 6:43
Mam inny pomysł sprawdzić przeszłość Budki. Skąd się wywodzi. Ponieważ próbuje to ukryć . Jego dziadem jest Tow. Gomułka ps Wiesław to świadczy o jego nienawiści do PIS . Inaczej nie da się tego wytłumaczyć. Poza tym cały czas szantażuje sądami tych którzy to odkryli. Poza tym PO składa się w całości z członków PZPR którzy sztucznie odgrywali rolę opozycji . Mam nadzieję że ta krótki komentarz da dużo do myślenia tym którzy wierzą w PO jak w bożka.