02.06.17, 16:15

Burmistrz Wadowic szydził z Jezusa. Został uniewinniony

„Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka 'Arabów', terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie?” - takimi słowami opublikowanymi na Facebooku w 2015 roku zaszokował wszystkich burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Teraz został oczyszczony z zarzutów o obrazę uczuć religijnych.

Burmistrz Wadowic to kontrowersyjna postać. Niedawno "zasłynął" decyzją o usunięciu z herbu miasta symboli, które wskazywały na fakt, że w Wadowicach urodził się papież Jan Paweł II.

Antychrześcijańska postawa polityka wyrażona w 2015 roku we wpisie na Facebooku wywołała wiele oburzenia wśród komentujących. Grupa osób złożyła przeciw Klinowskiemu o obrazę uczuć religijnych.

Jednak Sąd Rejonowy w Wadowicach zadecydował, że należy utrzymać w mocy decyzję Prokuratury Rejonowej w Krakowie o umorzeniu postępowania w sprawie znieważenia uczuć religijnych przez Klinowskiego. Oznacza to, że burmistrz tego małopolskiego miasta został oczyszczony z podejrzeń.

daug/wadowice24.pl