27.10.20, 19:22fot. yt/poluniteam

Burza po komunikacie rektora UW w sprawie wyroku TK

- W tej jakże skomplikowanej i trudnej sytuacji naruszającej dotychczasowy konsensus, spowodowanej orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zasadne jest przypomnienie jaką rolę pełni uczelnia wyższa w społeczeństwie, nauce i edukacji – napisał w swoim oświadczeniu rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak odnosząc się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego negującego konstytucyjność przesłanki eugenicznej do dokonania aborcji.

We wpisie umieszczonym na Facebooku czytamy także:

- Uniwersytet Warszawski jest miejscem wymiany poglądów ponad podziałami. Dyskusja powinna toczyć się w atmosferze wzajemnego szacunku i poszanowania najważniejszych wartości. Wymiana poglądów, ścieranie się argumentów, otwartość na nowe idee musi się wiązać z respektowaniem różnorodności i poszanowaniem godności osobistej.

Rektor podkreśla także:

- Misją Uniwersytetu Warszawskiego jest kształtowanie takich elit Rzeczypospolitej, które będą w swej działalności posługiwać się maksymą imperio rationis. Do prowadzenia debaty według takich standardów wszystkich Państwa serdecznie zachęcam.

 

Komunikat został zamieszczony na profilu UW na Facebooku. W związku z nim pojawiła się cała masa komentarzy negatywnych. Komunikat mówi bowiem wprost, że Uniwersytet Warszawski nie przyłączy się do lewicowych strajków i burd i nie chce być z nimi utożsamiany.

mp/facebook/uniwersytet warszawski

Komentarze

Jan Radziszewski2020.10.28 13:27
czas lewactwa niebawem skończy się bezpowrotnie jak zdechną po sądzie Ducha św - Prześwietlenie sumień + ++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. tzn te 5 % to ponad 3 mln zmarłych Polek i Polaków +++++ Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Anonim2020.10.28 5:59
"frondzie nigdy nie ma kulturalnej debaty"; chyba, że piszę to Ja Jan, SPIE.......LAJCIE, jak mówią yelity na protestach. TO JEST KULTURA!
Jan2020.10.28 2:10
Nie wiem co się tu wam podoba, bo przecież na frondzie nigdy nie ma kulturalnej debaty ponad podziałami. Jest tylko chamska nagonka na wszystkich których uznajecie za wrogów. I nie mówię o sytuacji obecnej tylko stałym szczucie i obrażaniu innych
Lewackie psy szczekają, karawana idzie dalej2020.10.27 20:40
Do lewaków, pogrobowców Marksa i redaktorków mojej ulubionej koszernej „Gazety Wyborczej”, inaczej „Allgemeine Kłamtung” albo „Güwno Prawda”. Ależ sprawiliście mi radość! „Hołota”, „zdradzieckie mordy”, „spiëprzaj dziadu” – to niedopuszczalna i karygodna mowa nienawiści. Ale „wŷpierdalač” oraz „jebač” – to tylko delikatne „wyrażanie emocji”. I nie jest to bynajmniej „nawoływanie do przemocy”. Genialna dialektyka! Dziadek Marks w piekle aż zawył z zachwytu, że ma tak pojętnych następców.
B.2020.10.27 20:27
Brawo! Tego oczekujemy od wyższych uczelni. Natomiast to, co zrobiła profesorka Kaniewska, rektorka UAM, to naprawdę wstyd!!!! Zachowała się jak tępa, prymitywna lewaczka.
Grizzly2020.10.27 20:48
Lewaki, komuniści, bolszewicy - ich przodkowie i współcześni neobolszewicy to prymitywy, i chamy i bandyci bez względu na tytuły!
KOREKTA2020.10.27 22:15
Nie "zachowała się" tylko "okazała się tępą, prymitywną lewaczką". Są sytuacje, które ujawniają z kim mamy do czynienia.
Hanna2020.10.27 19:47
Brawo Panie Rektorze! Mądre i wyważone oświadczenie. Popieram i pozdrawioam.
No proszę2020.10.27 19:36
Nawet ludzie sprzyjający antypisowi zaczynają łapać, że małpowanie lewackiego bandytyzmu znanego ze Stanów i kreowanie przestępców podających się za kobiety to strzelanie w stopę. Ciepło ciepło............
Michał Jan2020.10.27 19:35
Jego Magnificencja słusznie zauważył, że siła argumentu nie jest zależna od liczby decybeli.
man.of.Stagira2020.10.27 19:33
Piękne powinowactwo się wyłania. Cały ten "ruch uliczny" posługuje się znakiem Deutches Jugendvolk! TAK, te błyskawicie są znakiem NAZISTOWSKIM. Spotkały się nihilizmy lewicy we własnym wzorowanym na bolszewiźmie sosie. cyt. "The Deutsches Jungvolk in der Hitler Jugend was the separate section for boys aged 10 to 14 of the Hitler Youth organisation in Nazi Germany. Through a programme of outdoor activities, parades and sports, it aimed to indoctrinate its young members in the tenets of Nazi ideology." kon. cyt. Polskojęzyczność nie gwarantuje przynależenia do wspólnoty narodowej. EUROPEJCZYCY z Deutsches Jugendvolk!..
Stilgar2020.10.27 19:41
Kombatanci z AK również się szczycą błyskawicą, polski GROM również. Gdzie tu masz SS, obśliniony pacanie zadżumiony uwielbieniem dla purpuratów????
man.of.Stagira2020.10.27 19:45
Kombatanci z AK wraz z formacją GROM napadali na wiernych uczestniczących w obrzędach religijnych?.. Może idioci jak Ty kupią ten argument.
Stilgar2020.10.27 19:49
Tutaj chodzi o SYMBOL - grom, błyskawica, piorun etc. Wszystko wam się jednoznacznie kojarzy, rzygać się chce.
B.2020.10.27 20:39
Dyskusja dwóch panów z dwóch stron barykady. Jeden posługuje się następującymi wyrażeniami: "obśliniony pacanie zadżumiony uwielbieniem dla purpuratów" i jeszcze "rzygać się chce". Z drugiej strony najgorsze co mamy to: "idioci jak Ty", przy czym Ty z dużej litery, co świadczy jednak o szacunku. Zgadnijcie, po której stronie jest prymitywne chamstwo. Ja widać, sam język pokazuje, z kim walczymy.
B.2020.10.27 20:52
A merytorycznie: sprawdź sobie stilgarze, jak wyglądają odznaki i symbole GROM, a jak wygląda symbol SS, to zobaczysz, do czego najbardziej są podobne znaki, które żółtodzioby wyniosły dziś na ulice - to jest właściwie połówka symbolu SS na czerwonym polu (moim zdaniem faszyzm i komunizm w jednym). I ciekawe też, kto finansuje produkcję tych emblematów, to musi nieźle kosztować.
abc2020.10.27 20:48
A co ta kupa wulgarnych bab i zniewieściałych gogusiów na ulicach próbuje się upodobnić do Gromu?? hehe. Ta błyskawica to czyste nawiązanie do SS - lewactwo już dawno przejęło metody faszystów.
Anonim2020.10.28 0:53
Cały ten Kościół Katolicki posługuje się znakiem wyobrażającym ohydnego zmasakrowanego trupka na rzymskim narzędziu egzekucji. "Cywilizacja życia" taka, wiecie...
Wymiana POglądów2020.10.27 19:30
JE**Ć i WYP******AĆ !