16.12.19, 08:05(fot. cba.gov.pl)

CBA zatrzymało byłego ministra i znanego adwokata

Współpraca dwóch delegatur CBA doprowadziła do zatrzymania trzech osób w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin.

Funkcjonariusze CBA ze Szczecina i Krakowa zatrzymali 3 osoby, wśród których znaleźli się - znany trójmiejski i warszawski adwokat, menedżer i urzędnik państwowy wysokiego szczebla – w latach 2004-2005 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej. Czynności odbyły się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą.

Obecnie prowadzone są przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymane przez CBA osoby zostaną przewiezione do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Jest to nowe śledztwo CBA o rozwojowym charakterze.

 

bz/cba.gov.pl

Komentarze

Dr Nobody2019.12.16 22:28
I to jest prawdziwa polska partia!! Czy to powiązania rodzinne czy polityczne NIC nie znaczą!! Kto popełnia przestępstwo musi trząść gaciami!! Natomiast przestępcy z PełO i cała reszta złodziejstwa chodzi i śmieje się w nos....taki Neumann, Pawłowski, Schetyna, Kopacz, Budka, Trzaskowski, Tusk, Rostowski, Pawlak, Miller, Gronkowiec itd. itd. Kasta swojaków wybroni, co nie???
12019.12.16 12:14
cóż to za znany adwokat ten przestępca ? wstyd podać rodzinne powiązania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nina2019.12.16 19:29
Zadzwoń do Bula to jego dobry znajomy.
Stalker2019.12.16 12:02
Widać, że program "cela plus" działa !!! Teraz czekamy na program "sądy niezależne plus" ! Następnie rozpoczną się tzw. składania sędziów z urzędu. Powodzenia ..... Bye, bye ........ Dużo uśmiechów........ Szczęśliwej drogi już czas .....
Elektor2019.12.16 11:44
Kradli, kradną i będą kraść .... Kłamali, kłamią i będą kłamać ...... Zdradzali, zdradzają, i będł zdradzać Polityków PO nazywamy patointeligencją, natomiast zwolenników PO nazywamy debilami, ludzi z pełnym wykształceniem podstawowym. Zresztą widać to dokładnie po ich komentarzach np. na Frondzie. Dlaczego patointeligencja ?! Jak wcześniej mówili członkowie PO, partia ta powstała jako przeciwwaga dla Lewicy i dla komunizmu w Polsce. I początkowo się to udało, bo SLD nie weszła nawet do parlamentu Obecnie sam szef tej partii Schetyna, jeszcze przed wyborami do PE wskrzesił Lewicę w Polsce - na własną zgubę ! Widać jak na dłoni, że popularność Lewicy rośnie - PO maleje. Dlaczego maleje ?! Bo członkowie PO to patointeligencja, która kłamie jak kłamała, kradnie jak kradła i ci ludzie są nadal zdrajcami naszej ojczyzny. Z drugiej zaś strony bez programu i bez wizji dla Polski, a jedynym bodźcem do działania jest antyPIS. Wszystko co oni zrobili przez 8 lat władzy jast dobrem, a wszystko co zrobił PIS przez 4 lata władzy jest złem ! Inaczej mówiąc, ich droga wiedzie szybkimi krokami na śmietnik historii !
Felek2019.12.16 17:58
A PiS mimo tylu afer nadal rzadzi bo takie chlopki jak ty beda caly czas wierzyc ze to PO ich oszukuje. PO juz teraz nie ma nic do powiedzenia a wszelkie machlojki PiS kontroluje
OdPłotekiSłupówDoDecydentówIPatronówAferySKOK2019.12.16 11:33
SKOK Wołomin to okradzenie Polaków na 10 miliardów zł. To afera finansowa większa, niż połączony FOZZ, ArtB i AmberGold. Na razie zamilczana, bo SKOK Wołomin łączy się z nazwiskami Szewczak i Bierecki, a to dzisiejsza władza partyjno-państwowa. Oby doszło kiedyś do tego, że osądzeni winni zgniją za kratami, albo chociaż będą musieli zmienić sobie gęby i kryć się, drżąc w strachu przez resztę życia.
Seth2019.12.16 11:57
Rzeczywiście 10 MLD zł to większa afera finansowa niż 240 MLD zł z WAT skradzione przy bierności rządu D. Tuska. To ciekawe ?! Elektor pisze, że wy komentatorzy lewaccy jesteście absolwentami szkół podstawowych. Jak czytam wasze komentarze to przyznaję Elektorowi rację !
MetodąNaTeściaKradłIWyłudzałMiliony2019.12.16 11:27
Ten adwokat "znany z okradania niewidomych i bycia mężem Marty Kaczyńskiej" to Marcin Dubieniecki. Zięć Lecha Kaczyńskigo. Dobry znajomy Breżniewa z Żoliborza.
robaczek2019.12.16 11:48
Niech on sobie będzie kim chce, ale teraz wreszcie dopadnie go kara m.in. za to co zrobił Marcie. Ten zajob będzie miał taką siekę od - już nowych sądów, pe się z tego nigdy nie wyliże ! Tak będą traktowani wszyscy z lewej, którzy PIS-owi w jakiś sposób dokuczyli !!! Sieka !!!
Felek2019.12.16 10:47
Tajmenica poliszynela jest ze pieniedze ze SKOKOW wywplywaly na budowanie kampanii i zaplecza politycznego PiSu oraz dziesiatki miliardow wyplynely za granice bezpowrotnie. Niestety grube ryby ktore tym zarzadzaly sa u wladzy i wlos im z glowy nie spadnie. Pewnie wiekszosc sladow juz jest dobrze zatuszowana i taki senator Bierecki, zalozyciel tego bajzlu i sponsor PiSowskich mediow moze spac spokojnie. Nawet jak mu sie skonczy mandat to i tak bedzie mu niezwykle trudno cos udowodnic. Pamietam dobrze jak Rydzyk promowal nachalnie SKOKI w swoich mediach bo to byla jedna szajka ktora czerpala na tym korzysci. Dopiero jak zaczely wychodzi ogromne defraudacje i zlikwidowano SKOKI ojczulek zaprzestal promocji a PiS probowalo przylepic ta afere do PO. Amber Gold to przy tym pikus.
Jahiramać2019.12.16 11:30
Zapomniałeś o udziale Bredzisława Komuchoruskiego i jego syna w tej aferze.
zresztą co ja się trolowi tłumaczę 2019.12.16 23:42
.... a marmolade i pieniądze trzymasz w skarpetach. Chłopie SKOKI SKOKOM nie równe, chłopaki ze WSI celowo nazwali swój skok ma cudzą kasę SKOKiem żeby póżniej zmylic przeciwnika i obarczyć także niewinnych. Sam do dziś tzrymam pieniądze w SKOKU Stefczyka a gdyby mi ktoś proponował 50 % lokaty w SKOK Wołomin to bym im powiedział żeby darli druta
Felek2019.12.17 17:38
Co ma piernik do wiatraka? Ja mowie o powiazaniach SKOKow z obecna wladza i ze pieniadze z tychze kas szly na ich kampanie wyborcze oraz zostaly wyprowadzone za granice przez Pisowkiego senatora Biereckiego. Maz Marty Kaczynskiej byl tylko pionkiem cos mu tam skapnelo pewnie pojdzie siedziec, bo przeciez nie wyda tych na gorze.
POfill2019.12.16 9:40
czemu nie naPiSaliście że ten adwokat to były mężuś Martusi Kaczyńskiej zawsze dziewicy oraz strażniczki przysięgi małżeńskiej - i nie opuszczę cię aż do śmierci ??? Gdyby chodziło o męża np.córki pana Tuska to zaplulibyście się z nienawiści!!!
Jahiramać2019.12.16 11:29
Nie napisali też że to człowiek lewicy