10.08.17, 21:36W. Cejrowski, zdj. JaFryta, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons; Obywatele RP: screen, Telewizja Republika

Cejrowski o Obywatelach RP: Czerwone pająki!!!

Wojciech Cejrowski, jak co tydzień, w programie "Minęła 20" w TVP Info, w rozmowie z Michałem Rachoniem komentował bieżące wydarzenia polityczne. 

Publicysta użył ostrych slów wobec osób zakłócających miesięcznice smoleńskie. Zdaniem Cejrowskiego, ludzie ci nienawidzą Polski i Polaków. 

"Kontrmanifestanci nienawidzą Polski i Polaków, to są czerwone pająki. Oni nienawidzą Polski niepodległej, która ma korzeń w 1939 r. Natomiast kochają PRL"- ocenił publicysta i podróżnik. Jak zapowiedział, poprosi o ich nazwiska oraz wszystkie teczki w IPN, a wszystko "w ramach wolności słowa". 

Pisarz skomentował także obrzydliwą reklamę napoju energetycznego Tiger. Zaapelował do widzów, aby nie kupowali napoju. 

"Niech zdechnie na półce i się przeterminuje"- podkreślił. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, producenci myśleli, że wypuszczając taką reklamę, uda im się zyskać klientów. 

"To im pokażmy, że stracili wszystkich. Jest wstyd to pić. Pić ten napój, to tak jak naszczać na groby AK-owców"- dodał podróżnik.

Gość Michała Rachonia odniósł się również do kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. W ocenie publicysty, powinniśmy być zawzięci i konsekwentni w walce o prawdę na temat wydarzeń z 10 kwietnia.

"Ludzie byli zawzięci o prawdę ws. Katynia i to zwyciężyło"- przypomniał.

JJ/TVP Info, Fronda.pl