22.06.21, 08:35fot. cbsp.policja.pl

Cela plus: 6 mln papierosów ukryte w... burakach. Kierowcy grożą 3 lata więzienia

Dzięki informacjom CBŚP i KAS czeskie służby celne przejęły transport nielegalnych wyrobów tytoniowych na autostradzie D2 w kierunku Brna. „Przykrywkę” dla papierosów stanowiły buraki. Samochodem ciężarowym kierował Polak, który został zatrzymany przez czeskich funkcjonariuszy. Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 38 mln koron czeskich czyli blisko 7 milionów złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) uzyskali informację, że przez terytorium Czech może przejeżdżać transport nieopodatkowanych papierosów. Informacje zostały przekazane czeskiej służbie celnej. Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał autostradą D2 ze Słowacji w kierunku Brna i został skontrolowany przez czeskich celników. Okazało się, że samochodem kieruje obywatel Polski, który poinformował, że przewozi warzywa ze Słowacji do Niemiec.

Po otwarciu naczepy funkcjonariusze z Urzędu Celnego Kraju Południowomorawskiego stwierdzili, że przestrzeń ładunkowa wypełniona jest paletami, na których umieszczono buraki jako „przykrywkę” dla kartonów z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Jak się okazało na naczepie znajdowało się 6 milionów nielegalnych papierosów ze znakami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej. Kierowca został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Zgodnie z czeskim prawem grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia.

Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 38 mln koron czeskich czyli blisko 7 milionów złotych.

CBSP.Policja.pl

Komentarze

Qmak2021.06.23 7:28
Jak przeczytałem w tytule, że kontrabanda była ukryta w burakach- pomyślałem że to przemyt z radomia do Polski. W końcu radom to nie Polska-Wiem co mówię z kieleckiego jestem.
Anonim2021.06.22 15:57
Niech szukają winnych na załadunku a nie kierowca winny.
katolik2021.06.22 9:06
JUZ MORDERCY SSPIS, pseudoznachory straszą , że jest odmiana delta----Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Częstochowie błagajcie BOGA, chociaż wiem, ze was na to nie stać, bo nie śmialibyście wystąpić przeciwko SSPIS nazistom, nawet jak mordują, KK zachowuje pokerowa twarz, bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na państwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjątkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami.
oficer LWP2021.06.22 8:43
o wyroku skazującym "gazetę polską" Sakiewicza tak chętnie nie informowaliście towarzysze oficery propagandy PIS-u z Frondy, napiszę więcej w ogóle tępego głupiego wyznawcy PIS-u nie informowaliście bo po co ma hołota (cytat z Brudzińskiego) ma o tym wiedzieć, hołota to hołota, ma tylko odpowiednio głosować