30.12.20, 08:05Fot. Policja.waw.pl

Cela plus: Brutalny mord na małżeństwie z Grochowa. Zatrzymano osiem osób

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozwiązali sprawę zabójstwa, do jakiego doszło w lutym tego roku w jednym z mieszkań na Grochowie. Z rąk sprawców zginęło wówczas starsze małżeństwo w wieku 84 i 85 lat. W wyniku policyjnych działań, jakie zostały przeprowadzone na terenie garnizonu stołecznego i Pomorza, funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym zleceniodawcę i dwóch podejrzanych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Pozostałe osoby, po przedstawieniu zarzutów, zostały objęte policyjnym dozorem.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw pracowali nad sprawą zabójstwa starszego małżeństwa z Grochowa od lutego tego roku. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Warszawie. W trakcie pracy operacyjnej policjanci ustalali, kto mógł dopuścić się zbrodni na dwóch starszych osobach. Rozważali wszelkie ewentualności, biorąc pod uwagę zarówno wątek rabunkowy, jak i powiązania rodzinne. Kilka miesięcy ustaleń i weryfikacji doprowadziło ich do rozwiązania sprawy.

Podczas działań, jakie zostały przeprowadzone w kilku miejscowościach na terenie garnizonu stołecznego i Pomorza funkcjonariusze wydziału terroru kryminalnego i zabójstw KSP przy wsparciu kolegów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy i Gdańska oraz policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po wejściu do kilkunastu mieszkań, zatrzymali osiem osób podejrzewanych o związek z zabójstwem starszego małżeństwa. Jeden z podejrzanych został zatrzymany na przejściu granicznym w Kołbaskowie, w momencie, kiedy zamierzał wjechać do Polski w drodze z Monachium.

W Ożarowie Mazowieckim policjanci zatrzymali 53-letniego zleceniodawcę zabójstwa, wcześniej notowanego za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, powiązanego, jak wynika z policyjnych ustaleń z grupą przestępczą, tzw. „ożarowską”. Mężczyzna będzie odpowiadał za podżeganie do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W Ołtarzewie wpadł jeden z podejrzanych o zabójstwo, 43-letni mężczyzna, wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne. Kolejny podejrzany o zabójstwo został zatrzymany w Wejherowie. To 38-latek, który miał już na swoim koncie konflikty z prawem. Obaj odpowiedzą za zabójstwo. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Ponadto w rękach funkcjonariuszy znalazło się 5 innych osób w wieku od 38 do 51 lat, które mimo posiadania informacji o dokonaniu zabójstwa, nie zawiadomiły o tym organów ścigania. Wszyscy, na wniosek prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem.

W toku prowadzonych czynności policjanci przeszukali mieszkania, w których dokonano zatrzymań. W ich trakcie zabezpieczyli 5 sztuk broni, w tym broń maszynową typu „Skorpion”, kuszę, gotówkę w kwocie 230 tysięcy Euro oraz 200 tysięcy złotych, kilkaset elementów złotej biżuterii, niewielką ilość narkotyków oraz obraz, najprawdopodobniej pochodzący z kradzieży.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, 25 lat więzienia lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Policja.waw.pl

Komentarze

JonB2020.12.30 9:57
Nie, to nie jest Cela +. To mialo byc dla politykow co okradaja Polske.
abcd2020.12.30 9:39
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
rebeliant2020.12.30 9:19
A kiedy na tym Grochowie rozpyerdolą wreszcie te punkty "hazardu". Bo to są tak na prawdę punkty jeszcze innych procederów przestępczych w tym rozbojów, pobić, zastraszeń do brania kredytów/fantów na kredyt (tak czynią tym rozmaitym ludziom którzy wkręcili się w "hazard"). Dać monopol hazardu tylko i wyłącznie Totalizatorowi, bo jest on w formie bardzo kulturalnej i przyjaznej dla grających. A ciemne dziuple powinny być likwidowane jako zagrożenie dla obywateli. Rozluźnienie hazardu w Polsce przyniosło wielkie zło porównywalne z zalewem narkotyków w latach 90'. Ponadto cała masa tych punktów jest blisko szkół oraz drug prowadzących do szkół, gdzie dzieci są zaczepiane i często dokonywane są na nich rozboje. Rząd natychmiastowo powinien upyerdolić całą gałąź na której wyrosła ta ośmiornica. A ludzi zamieszanych w to dojeżdżać i konfiskować im mienie i majątki - niech teraz oni popracują. A jak im się nie podoba, to niech się zrzekną obywatelstwa i out - do Meksyku, do San Escobar.
rebeliant2020.12.30 10:46
... dróg ...
rebeliant2020.12.30 9:06
Mamy oczekiwać 7xdożywocie ? Już raz ich puszczaliście wolno i czego się dopuścili ! Niech każdy myłosierny skur...wiel zda sobie wreszcie sprawę z tego, że ludzie, którzy idą w świat kryminału, gdzie drugi człowiek jest dla niego "frajerem" do dojeżdżania. I w związku z tym tacy ludzie powinni być w 100% izolowani w obozach pracy przymusowej (gdzie są cele jednoosobowe, a żywność dawana tylko za posłuszne przystępowanie do pracy) od reszty społeczeństwa, a jego majątek powinien być konfiskowany. Mamy bowiem teraz sytuację, gdy pielęgniarki i medycy padają na mordę, a to między innymi oni wzrastając byli wskazywani przez rosnących skur...wysnków jako "frajerzy" itp. Na Grochowie (gdy mam okazję) od lat obserwuję samowolkę bandyctwa, któremu policja daje fory. Jego nieodzowną siłą napędową są klany romskie (na siłę i fałszywie określane jako wielce poszkodowane). Policja powinna wręcz polować na nich, a nie tylko śledzić - tym bardziej, że takich skur...wieli idzie przyzwoicie sprowokować do napaści i tym samym ujawnić, że taki delikwent ma się za kogoś lepszego od innych w stopni "życia/i śmierci" po czym wsadzić za napaść na min 10 lat (oczywiście obozów pracy przymusowej). Nie może być miejsca na to, że państwo liczy, aby jedni byli posłusznymi i pożytecznymi owieczkami, a z drugiej strony okazywana jest litość wobec bestialskich destruktorów.
Paździoch Marian2020.12.30 8:53
Za nabiał i na latarnię.
emeryt2020.12.30 8:46
Artykuł jest ble ble ble!!! Dlaczego ich zablili (84 i 85 lat!)?? Mordercy do utylizacji bez jakiejkolwiek litości. "Ząb za ząb..."!!!
Anonim2020.12.30 8:35
https://zwierciadlo.pl/psychologia/rozwoj/medytacja-wewnetrznego-slonca „Przenieś uwagę do serca, do środka klatki piersiowej.”