06.12.21, 08:25Fot. CBSP.policja.pl

Cela plus: Duża akcja CBŚP. Zlikwidowano laboratorium narkotykowe. Chemik trafił w ręce policji

Policjanci CBŚP z Krakowa zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym produkowano amfetaminę i BMK. Podczas akcji przeprowadzonej na terenie woj. śląskiego zatrzymano 3 podejrzanych, w tym chemika. Wówczas także przejęto amfetaminę w stanie płynnej i stałej, z czego można by uzyskać nawet 13 tys. porcji tego narkotyki.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do miejsca na terenie woj. śląskiego, gdzie produkowano substancję psychotropową oraz środek niezbędny do produkcji narkotyku. Okazało się, że na terenie prywatnej posesji jednego z podejrzanych działały dwie linie technologiczne do wytwarzania amfetaminy oraz jej prekursora, tj. BMK. Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni Zbigniew J. Do sprawy zatrzymano także 37-letniego Kamila K. oraz 55-letniego Grzegorza P.

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 l płynnej amfetaminy, co pozwoliłoby na wygenerowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, wartych blisko 100 tys. zł. Ponadto policjanci znaleźli i przejęli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy.

Dodatkowo w jednym z pomieszczeń ujawniono wyroby akcyzowe. Tutaj do akcji wkroczyli funkcjonariusze Małopolskiej Służby Celno-Skarbowej (KAS), którzy zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej. Ci funkcjonariusze zajmują się także wyjaśnianiem tego wątku w sprawie.

Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

CBSP.Policja.pl

Komentarze

matis892021.12.6 14:26
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''