28.11.19, 08:27(fot. cba.gov.pl)

Cela plus: Wyłudzali podatek VAT. Są już w rękach CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne osoby zamieszane w proceder wyłudzania podatku VAT. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Czworo właścicieli prywatnych firm działających w branży finansowej, doradczej oraz usługowej na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymani działając w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, w latach 2014-2018, wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych do obrotu przez zatrzymanych sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych.

Dzisiejsze czynności to kolejny etap wielowątkowego śledztwa, w toku którego wcześniej zarzuty usłyszał już właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury”.

Zatrzymani wraz ze zgromadzonymi w toku czynności materiałami trafią teraz do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

AAAtomek2019.11.28 8:51
Czy gdybym miał kamienicę, wynajmował w niej pomieszczenia innym ludziom np. po 1zł/m2 na rok, biorąc resztę pod stołem? Czy to jest wyłudzenie VAT i okradanie Państwa Polskiego? Odpowiedzcie mi pisobolszewiki.
Suweren2019.11.28 9:00
Nie, to element procesu przeistaczania się w żywy kryształ.