05.01.15, 18:49Jerzy Owsiak (fot. Wojciech Stróżyk)

Charytatywne krętactwa Owsiaka

„Ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą?” – pisze Lipiński (pisownia oryginalna).

Lipiński napisał na Facebooku, że co roku występował na WOŚP i robił to zawsze za darmo. Nie brał pieniędzy nawet za zwrot kosztów podróży. Teraz to się jednak zmieniło.

„Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium” – napisał Lipiński.

„Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdys piętnował itd... ale odkryłem, że niestety -wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą” – dodaje artysta. I wyjaśnia na koniec: „Kiedy później dzwoniono do mnie z różnych lokalnych komitetów WOŚP, odpowiadałem, że to zbyt dla mnie dwuznaczna moralnie sytuacja, by brać udział w tym przedsięwzięciu. Na co za każdym razem słyszałem odpowiedź: ‘No ale my przecież Panu zapłacimy ile Pan będzie chciał’”.

WOŚP wyjaśnił, że Fundacja jedynie "namawia" wszystkich do stosowania się do zasady, według której artyści nie otrzymują wynagrodzenia - jedynie, ewentualnie, zwrot kosztów podróży, wyżywienia i zakwaterowania.

Zarazem przyznaje, że niekoniecznie wszyscy tego przestrzegają. "Łamanie tego zakazu to już kwestia sumienia, tak organizatoró, jak i samych artystów" - pisze WOŚP na Facebooku. I dodaje, że "żaden z organizatoró nie ma prawa pokrywać jakichkolwiek kosztów z zebranych na Finale pieniędzy, może pozyskać zewnętrze wsparcie finansowe".

Lipiński podziękował za to wyjaśnienie, zapytał jednak, dlaczego w takim razie Jerzy Owsiak mówi, że "wszyscy artyści grają za darmo". Według muzyka ta kwestia "kładzie się cieniem na całej WOŚP".

"Jeśli summa summarum WOŚP ma sukces, a MA i tego nie neguję, to niech płacą artystom, napędzającym całą imprezę. Nie mam z tym problemu. Chodzi mi o to, że ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą? Artyści zarabiają, ale im wstyd więc milczą? Owsiak wie (wszyscy zainteresowani wiedzą, cała branża), że sztaby im płacą, ale rokrocznie z ogniem w oczach krzyczy, że to nieprawda" - napisał ostatecznie Lipiński.

bjad/niezalezna/facebook

Komentarze

anonim2015.01.5 19:06
@Maksym Jesteś tak zakręcony ze pomyliłeś tematy.
anonim2015.01.5 19:08
Bingo!!!
anonim2015.01.5 19:11
Z darmo może i niektórzy u Jurasa zagrają ale właściciele wośp sobie ogromne przychody z działalności wośp rozdzielają to interes Jurasa zrobiny za pomocą chorych dzieci które mają być osłoną dla jego szemranych działalności. Złote melony do słoika wpadają co roku Juras pod pozorem sprzętu medycznego kupowania inkasuję ukradkiem miliony na własne potrzeby i co gorsza demoralizowanie młodocianych podczas narkotycznego spędu w Kostrzynie.
anonim2015.01.5 19:40
Ups ... Owsiak się pogrąża ...
anonim2015.01.5 19:42
Maksym ćpał jakieś gówno
anonim2015.01.5 19:44
...kolejny dowód na krętactwo Owsiaków
anonim2015.01.5 20:08
ciekawe czy go matka od małego uczyła kraść i kłamać
anonim2015.01.5 21:36
swojski_lewak pomaganiem się nie chwale i nie robię z tego widowiska jak twój guru złodziejski Juras.
anonim2015.01.5 22:51
Jak co roku P.Owsiak zrobi dobry interes.Jeszcze raz apeluję, że obowiązkiem państwa jest zapewnić sprzęt medyczny w szpitalach.Każde kłamstwo i oszustwo wychodzi na światło dzienne.Odpowiesz za zdemoralizowanie i niszczenie życia dzieciom na woodst...
anonim2015.01.6 9:54
Zacznijmy od tego w jaki sposób wypowiada się Pan O. kiedy parzą na niego kamery, a jakim mięsem rzuca do bawiących się na Woodstock kiedy już nie jest w obliczu kamer....
anonim2015.01.6 9:54
zacznijmy od tego w jaki sposób wypowiada się Pan O. kiedy parzą na niego kamery, a jakim mięsem rzuca do bawiących się na Woodstock kiedy już nie jest w obliczu kamer....