22.11.20, 20:34Fot. Wikipedia / screenshot - Twitter

Chcą pisać historię na nowo? Szokujący wpis szefa niemieckiego MSZ

Z okazji 75. rocznicy rozpoczęcia procesu norymberskiego niemiecki minister spraw zagranicznych Haiko Maas napisał o „tryumfie cywilizacji nad barbarzyństwem”. Tego barbarzyństwa wedle wpisu polityka nie dopuścili się jednak Niemcy. W Norymberdze byli sądzeni bliżej nieokreśleni „mężczyźni”. Komentując kontrowersyjny wpis prof. Grzegorz Kucharczyk zauważa, że w ten sposób niemieccy politycy próbują pisać historię na nowo.

- „Dokładnie 75 lat temu rozpoczął się proces norymberski. Przed sądem stanęli mężczyźni odpowiedzialni za najohydniejsze zbrodnie w historii. A mimo to sędziowie umożliwili im sprawiedliwy proces. Był to triumf cywilizacji nad barbarzyństwem” – napisał na Twitterze szef niemieckiego MSZ Heiko Mass.

Później identyczny wpis w j. polskim zamieścił ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

Trudno nie zauważyć, że jest to kolejny, zakamuflowany atak na Polskę i Węgry związany ze sprzeciwem wobec tzw. mechanizmu praworządności. Przede wszystkim jest to jednak kolejna wypowiedź niemieckiego polityka, który wysila się jak może, aby nie przyznać, że za te barbarzyńskie zbrodnie odpowiedzialni byli Niemcy.

Jak zauważa prof. Grzegorz Kucharczyk, to nic innego, jak próba pisania historii na nowo:

- „Takie skróty myślowe są nieuprawnione. Często ludziom wydaje się, że to czepianie się, ale jeśli się zaniedba takich faktów, przemilczy je, to potem dzieją się rzeczy, które w głowie się nie mieszczą, czyli dochodzi do pisania historii II wojny światowej na nowo” – mówił historyk na antenie Polskiego Radia 24.

kak/Polskie Radio 24, niezależna.pl

Komentarze

Tomek2020.11.23 13:33
A ile razy o protestujących przez ostatni miesiąc napisaliście "Polki"?
Pyjter2020.11.23 8:49
Wszystkie poniemieckie obozy koncentracyjne i obozy pracy znajdujące się na obecnych terenach Polski przejeli katolicy Polacy zamknęli i męczyli Niemców, Ślązaków, Mazurów, Ukraińców itd . Przykłady: Zgoda w Świętochlowicach, Łambinowice, Stutthof itd.
Do Pyty2020.11.23 14:59
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Jazzz2020.11.23 15:45
A TUTAJ KŁAMCZUCH SIĘ TRAFIŁ. Katolicy ??? Polacy ??? Przejęli obozy koncentracyjne ??? PRL podpisała z ZSRR pierwszą umowę o warunkach pobytu Armii Czerwonej w Polsce w grudniu ... 1956 r., to oznacza że przez 12 lat po II WŚ, sowieci byli w Polsce na prawach okupanta. Jeśli ktoś użytkował wtedy byłe Państwowe Niemieckie Obozy Koncentracyjne to byli to na pewno Rosjanie. Polscy KOMUNIŚCI mogli im najwyżej pomagać. A w tych obozach głównie siedzieli Polacy, ale tylko ci których od razu, bez sądu sowieci nie zamordowali. Kiedy Rokossowski przybył do Polski przyjechało z nim 20 tysięcy oficerów z NKWD, z resoru bezpieczeństwa, specjalistów od sprawowania władzy przy pomocy terroru. To oni polskimi siłami bezpieczeństwa dowodzili i nimi zarządzali. Warto wspomnieć że Rokossowski [a naprawdę Rokossowskij, spolszył sobie nazwisko tylko przebywając w Polsce] był posłem na sejm PRL i wiceprezesem Rady Ministrów [1952-56] i Ministrem Obrony Narodowej PRL [1949-56]. Ale kiedy wrócił do ZSRR, a z przywiezionych tutaj oficerów bezpieki razem z nim wróciło ... 500, a on sam został wiceministrem obrony ZSRR [1958-62]. Oczywiście już jako Rokossowskij. I tak to sowiecka bezpieka rozpanoszyła sie w Polsce i działa do dzisiaj. Dlaczego trudno ich oraz ich potomstwo zidentyfikować. Bo powszechną praktyką oficerów radzieckich którzy żenili sie z Polkami, było przyjmowanie nazwiska żony, a po rozwodzie przyjęcie nazwiska nowej żony. Wyobraźcie sobie jak trudno dojść prawdy, gdy ktoś rozwodził sie 3, 4 albo więcej razy.
Olo2020.11.23 8:09
Niemcy to genetyczni zbrodniarze, po wywołaniu dwu wojen światowych nigdy mnie powinny być jednolitym państwem, jeśli już to jak to mówił Churchill powinni być profilaktycznie co kilka dekad bombardowani.
opty2020.11.23 8:06
" Przed sądem stanęli mężczyźni odpowiedzialni za najohydniejsze zbrodnie w historii." to byli niemieccy żołnierze różnych formacji, koledzy mojego TATUSIA, który razem z Nimi, ramię w ramię, stał w jednym szeregu. DO KOŃCA......
Jazzz2020.11.23 1:09
Chyba prof. Kucharczyk jest mało spostrzegawczy, Niemcy napisali juz swoja historię i powoli konsekwentnie wprowadzaja ja do kanonu. Najbardziej widoczne i bezczelne jest wybielenie się i zdejmowanie z siebie winy przy pomocy pisania od wielu lat, w niemieckich mediach, o "plskich obozach koncentracyjnych". To poszło w świat i jest tak utrwalone, że mało jest miejsc w których ludzie o tym nie słyszeli. I są święcie przekonani o winie Polaków. To tylko jeden szczegół, jeden aspekt. W wielu krajach niemiecki pomysł na wybielanie jest popierany, bo wiekszość krajów europy kolaborowała z Hitlerem . W niektórych krajach okupacja niemiecka w sposób znikomy dotykała mieszkańców, poza Żydami. W wielu krajach istniały legalnie działające, pod egidą rządów tych krajów, organizacje wyłapujące Żydów i dostarczające ich [za opłatą] Niemcom. Tam miało to charakter masowy. W Polsce, ewenement na skalę europejską - Żegota, organizacja POMAGAJĄCA Żydom. Dlatego w Polsce przypadki szmalcownictwa były jednostkowe, a ujawnione były karane przez Państwo Poziemne [równiwż ewenement w Europie]. Na swój użytek stosuję taki miernik kolaboracji, sprawdzam ile w danym kraju było OCHOTNIKÓW DO WAFFEN SS. Źródłem jest ksiązka CH. Bishopa "Zagraniczne formacje SS". W krajach tzw jądra UE, które są skupione wokół Niemiec, i wyznaja tzw wartości europejskie, liczby OCHOTNIKÓW DO SS sięgały kilkudziesięciu tysięcy. Z niektórych krajów zgłaszały się takie ilości ludzi, że formowano z nich po kilka dywizji SS. Z Polski ochotników zanotowano - 0 [zero]. Może dlatego nas tak nie lubią, bo nie tylko jednostki, ale jako naród zachowujemy sie jak trzeba.
MK2020.12.2 9:02
dzięki Jazz za rzeczowe komentarze. w tym morzu trolli z wiedzą 8-latka można się utopić
Ryszard2020.11.23 0:46
Te, piątek, nie bądź taki wtorek albo hende hoch środa, bo spadną ci portki, esesowski czwartku jeden rhauss!
Anonim2020.11.23 0:05
A polscy dyplomaci z kolei pomniejszają rolę Rosjan w wyzwoleniu Polski . Coś dziwnego dzieje się z tą historią . Jakoś tak............się wypłaszcza . :)
Jazzz2020.11.23 1:27
Rosjanie w tym sensie wyzwolili Polskę, że wyparli agresora aby zajać jego miejsce. Swoją władzę i swoje porządki wprowadzali przy pomocy takiego samego terroru, jak Niemcy. Opór społeczeństwa polskiego w czasie okupacji sowieckiej był niewiele mniejszy niż ten w czasie okupacji hitlerowskiej. Aby w partyzantce mogło być kilkadziesiat tys. ludzi, musieli oni mieć oparcie w setkach tysiecy, które nie walczyły z bronia w ręku ale współpracowały z podziemiem. Ponieważ Rosjanie mieli już wyszkoloną armię NKWD-zistów, biegłych w sprawowaniu władzy nie tylko siłą, ale propagandą i kłamstwem, powoli zdołali opór zdławić. Ale wojna z sowietami, walka zbrojna, trwała prawie do połowy lat 60-tych. To nie byli wyzwoliciele.
Piotr2020.11.22 23:28
A nasza historię na nowe z gruntu fałszywą pisze IPN i czarnek (celowo mała litera)
dziwa ze strajku K z mandatem 1000zł.2020.11.22 23:22
k.... zostawcie Niemców, k... ja im lachy ciągnę k... cały czas k...
niemiecki agent z TVN2020.11.22 23:21
Niemcy nigdy nie mordowali dzieci... tylko katowali na śmierć. To dla naszej TV coś innego.
Jarek2020.11.22 22:34
Cytuję: "Trudno nie zauważyć, że jest to kolejny, zakamuflowany atak na Polskę i Węgry związany ze sprzeciwem wobec tzw. mechanizmu praworządności" Przypominam niedouczonemu redaktorkowi, że Węgry podczas IIWŚ były po stronie Niemiec.
Alojzy Cedzidło2020.11.22 22:50
Ma Pan rację ,panie Jareczku " Węgry były związane z Niemcami . Co w tym złego skoro jak twierdzą Niemcy , to Polacy sa winni zbrodniom II Wojny Światowej Polacy i jacyś naziści .Przecież Oświęcim był na terenie Polski .
Jarek2020.11.23 9:28
Drogi Alojzy. My Polacy mamy przeogromne kompleksy. Na siłę chcemy się z nich wyleczyć, ale skutecznie pielęgnujemy nasze wady narodowe, które połączone z tymi wielkimi kompleksami nas gubią. Marzy nam się wielka Polska - kraj nigdy nie będzie wielki jeśli pogłębia się podziały społeczne, jeśli szczuje się ludzi przeciw sobie. To nie buduje, to wprowadza destrukcję. My Polacy, też mamy swoje za uszami i też się wybielamy. To czemu nas to dziwi, że inne narody postępują podobnie? Tak Alojzy, nienawidzicie ludzi LGBT, a może lekarz który kiedyś Was leczył, lub będzie leczył należy do tej grupy. Nienawidzicie lewaków, a może Ci lewacy Wam pomagają, a Wy "prawacy" nawet o tym nie wiecie. Powtarzam, tylko ludzie mali z wielkimi kompleksami doszukują się wszędzie wrogów i ataków na siebie.
Alojzy Cedzidło2020.11.23 12:11
Szanowny Panie " Jarku " Serdecznie (i poważnie ) dziękuję za pański KULTURALNY komentarz , do mojego, niezbyt poważnego wpisu. Podzielił bym pański " wykład na dwie części tematyczne Pierwsza . Ocena Polaków ,prawie polityczna . I druga . Tolerancyjna . O ile w pierwszej jesteśmy prawie zgodni . Prawie , nie całkiem . o tyle w tej drugiej sprawie , nazwijmy ją "tolerancyjną " odwrotnie . Ta wspomniana przez pana NIENAWIŚĆ do ludzi LGBT. Niema takich ludzi LGBT . Jest niezdrowa solidarność ludzi , różnie rozumiejących prawa natury. Tacy ludzie byli od początku świata ,są i będą .Tyle tylko ,że od "SĄ " wyszli z alkowy i chcą być uwielbiani . Szanowani , ale mający w nosie szacunek do innych .Tym bardziej dziwne jest to ,że wymagając od naturszczyków szacunku , żądają takich samych praw " rodzinnych " jak oni. Łącznie z dziećmi. No i c i " prawacy " i" lewacy " . Co to jest za podział i co znaczy . Jaka jest miara ich zła czy dobra . W przeszłości " lewacy " pozostawiali po sobie groby " prawaków " . Zakładam , bez wiedzy ,że i prawacy rąk czystych nie mają . Ale czy ten podział jest ten sam do dziś, od 1917 roku ? O ile dzisiejsi " lewacy " maja swoje korzenie w Rewolucji Pażdziernikowej , o tyle tych " prawackich " korzeni nie wiem gdzie szukać . Nie na Nowogrodzkiej przecież .Temat na książkę , a ja , oderwany od pługa , ani nie pisarz , ani polityk .... Dzięki za kulturę w polemice . Pozdrawiam .
MK2020.12.2 9:06
aż miło was Jarku i Alojzy poczytać. tak można się spierać. brawo.
Ciekawy2020.11.22 22:20
Na zmyślaniem historii to patent maja wyłącznie pisie
Japa2020.11.22 22:32
Taaaak , panie " Ciekawy "? No to ujawnij Pan swoją wiedzę . Cóż to takiego te wstrętne pisiory zmyśliły. Tylko błagam , nie pisz Pan o Smoleńsku I Macierewiczu.
AAAtomek2020.11.23 8:32
No to dopowiedz o tym Smoleńsku, gdyż nie wiem jaka obecnie obowiązuje narracja: zamach bombowy, zestrzelenie rakietą, elektromagnesy czy zwyczajna katastrofa samolotu?
Japa2020.11.23 12:29
AAAtomku Drogi i Szanowny . Ja wiem ,że ynteligencją was nie przewyższam. . Wiem . Ale jako tacy powinniście wiedzieć ,że ludzie na prawdę wielcy , nie gardzą tymi mniejszymi . A już nie robią z nich idiotów . A Pan to robi . Robicie z Macierewicza idiotę i kanciarza , który na nieszczęściu 96 ofiar tragedii. robi kasę i karierę .Z nas zresztą też . Gen Anodina jest dla was autorytetem . Podobnie jak za PRL w sprawie Katynia , Stalin był dla was autorytetem. Przez 70 lat .
AAAtomek2020.11.23 16:21
Przejdź do meritum i określ stanowisko PiS i Rządu wobec "Smoleńska"!
JAHIRAMAĆ2020.11.23 17:19
AAA kim ty jesteś by ci cokolwiek tłumaczyć
Japa2020.11.23 18:23
Ba ... Pytsnie zasadnicze . Odpowiem za niego ' ZACZADZONYM TOTALNIAKIEM 'lub płatnym najmitą .
Japa2020.11.23 18:19
AAAtomku , na Boga , w którego może nie wierzysz , zejdz na ziemię , zostaw na chwilę Wyborczą , Newsweeka i tak na siłę poczytaj inne gazety Pooglądaj tez coś więcej niż TVN.. Porównaj na trzeżwo podawane tam wiadomości i fakty i dopiero proponuj przejście do meritum W tym " MERITUM " podziel sprawy na stanowisko Pis- + reszta świata i Rządu ze wskazaniem którego . Proponuję Tuskowego + Putina .
AAAtomek2020.11.22 21:48
W Jedwabnem "bliżej nieokreśleni sąsiedzi" zabijali Żydów (mężczyzn, kobiety i dzieci)? Nihil novi.
Japa2020.11.22 22:39
Rozumię , że to jest ukłon w stronę historyka (? ) Grosa , radośnie przyjmowanego na Uczelniach Poznania czy Wrocławia . No a może jeszcze pogrom kielecki PiS-owi przypisać.?Zaśpiewaj no sobie AAAtomku " Sziroka strana maja radnają , mnogo w nierj poljej i rjek ......"
AAAtomek2020.11.22 22:57
Nie interesuje mnie, co u ciebie w domu śpiewają. I w jakim języku. Twój problem. A teraz zmierz się z mordami Polaków na Żydach z Jedwabnego i Kielc.
Japa2020.11.23 6:45
Już się zmierzyłem . Kąkolewski w swojej książce nie wspomniał ani słowem ,że w Kielcach to Kaczyński kierował akcją . Zaś Gros w swojej wspomina tylko ,że z za pleców Niemca akcją w Jedwabnym kierował Macierewicz . Taka ta wasza historia . O mordowaniu Polaków przez Niemców w Katyniu mówiliście do 89 roku.Za inną wersję szło się do paki.
AAAtomek2020.11.23 8:23
Dzień dobry Rusinie. Jak tam minął wczorajszy dzień? Pośpiewaliście rodzinnie w swoim ojczystym języku? A co do Jedwabnego i Kielc, nie wiem czy tam uczestniczyli przodkowie Kaczyńskiego albo Macierewicza, ale na 100% było tam wielu innych katolickich etnicznych Polaków.
Japa2020.11.23 12:40
No proszę . Ale się rypło . Tow . AAAtomek Nie był ale wie . Wiedzę zaczerpnął z historii WKPb . Pogłębił na Akademiach ! Majowych i Pażdziernikowych. Pewno i na WUML-u też .
nn2020.11.23 13:24
AAAtimek zapewne wiedze tę zaczerpnął od swego dziadka, który uczestniczył w mordowaniu tych Żydów (jako etniczny Polak)
AAAtomek2020.11.23 17:08
W przeciwieństwie do ciebie, nie wyssałem antysemityzmu z mlekiem matki.
AAAtomek2020.11.23 16:28
Widzę, że ciężko narodowemu Polakowi jak ty, przyjąć do wiadomości, że nasi rodacy Polacy-Katolicy zabijali mężczyzn, kobiety i dzieci tylko dlatego, że byli Żydami? Tak, ci Polacy to byli zwykli mordercy. Dziesiątki tysięcy, polskich i katolickich szmalcowników i morderców, którzy nie odpowiedzieli karnie po wojnie za swoje czyny. Przez powszechny polski antysemityzm i władzę ludową, która nie była tym zainteresowana.
Japa2020.11.23 18:30
AAAtomku dlaczego się dekonspirujesz . To poglądy żywcem wyniesione z PRL-u . Pozdrów Millera , CImosiewicza , Czarzastego. i połowę , jak nie więcej , członków PO .
opty2020.11.23 8:10
Jacy sąsiedzi,? Stodołę POdlali bezin, którą kupili na kartki w CPN-ie! HISTORIA głupcy, historia!
Olo2020.11.23 8:20
Zabili szwaby z Einsatzgruppen komando, za co po wojnie został skazany Sharp. Gdy podczas ekshumacji profesor Kola zaczął znajdować duże ilości amunicji i łusek ekshumacje przerwano, kłamstwem też jest że ofiary były ograbione z kosztowności bo profesor znalazł dużo biżuterii osobistej!
AAAtomek2020.11.23 9:54
Tak, tak, a w "Katyniu" znaleziono duże ilości łusek z niemieckiej broni (Walther PP). Też Niemcy?
man.of.Stagira2020.11.22 21:27
NAJPIERW s a m i na siebie napadli a PÓŹNIEJ s a m i ZATRUDNILI tych samych ludzi do RZĄDZENIA. Dzisiaj wnuki tych samych 'profesjonalistów' z NSDAP mówią Europie co jej przystoi. Mianowicie Islam! RZĄDY "Niemiec" w Europie. Żałosne. Nigdy nie byli i nie będą cywilizowanym narodem. Tak uważali Fichte, Hegel, Marks. Nawet Hitler. I tak zostało. Trędowaci cywilizacji...
Adolf aus Berlin2020.11.22 21:24
Proponuje KOmpromis i umówić się ,że to byli jacyś mężczyźni z Europy :D
Anonim2020.11.22 21:16
"A ja jestem DUMNY z mojego śp. rodzica ŻOŁNIERZA IIIbat.77pp AK-UBK, który STRZELAŁ do NIEMCÓW (chyba nie tylko do SZWABÓW) jak do WŚCIEKŁYCH PSÓW. Nigdy nie mówił o jakiś nazistach czy hitlerowcach tylko mówił, że strzelał do NIEMCÓW lub SZWABÓW. A wierzcie mi, że strzelał CELNIE, wręcz WYŚMIENICIE, podobnie jak ten słynny FIN. Mój rodzic też miał swoje KRESKI na kolbie. Opowiadał jak dowódca „SZCZĘSNY” zwrócił mu uwagę, że niszczy broń, rodzic powiedział, że kreski, to każdy NIEMIEC UBITY z tej broni, usłyszał „A TO, CO INNEGO". Żałował przed swoją śmiercią, że nie wykorzystał kilku okazji, aby zastrzelić następnych NIEMCÓW. Może byłoby mniej teraz na świecie MAŁYCH HITLERKÓW. Tym bardziej utwierdza mnie w tym, że to byli NIEMCY wspaniała piosenka wykonywana przez WOJTKA ROHATYN-POPKIEWICZA z WROCŁAWIA, który pyta "GDZIE TEN NAZILAND" skoro w tramwajach, kinach, kawiarniach był napis "Nur für Deutsche". No gdzie ten NAZILAND?". Teraz już nawet sami NIEMCY dają świadectwo, że to właśnie NIEMCY MORDOWALI LUDZI, W NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. Przy okazji pytanie do młodych zwolenników WNUCZKA WERMACHTOWCA znanego "KRULA EŁROPY" zwanego także "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", CZY Bad Sulza, Bergen-Belsen, Buchenwald, Dachau, Esterwegen, Flossenbürg, Fuhlsbüttel, Gross-Rosen, Hinzert, Lichtenburg, Mittelbau-Dora, Moringen, Neuengamme, Niederhagen-Wewelsburg, Oranienburg, Ravensbrück, Sachsenburg, Sachsenhausen, Stutthof zbudowano w POLSCE???
MT(*)2020.11.22 21:58
Znakomicie. Szacunek. I tylko prawda. Ona dla polsko - języcznych folksdojczów jest nie do zniesienia.
verizanus2020.11.22 20:56
No przecież Niemcy robią to od dawna. A kto lansuje od lat 50-tych "polskie obozy" itp ;). Jak ktoś jest trzeźwy i przytomny no to przecież....nic nowego ;)
Zatroskany2020.11.22 20:52
Niemcy... najłatwiej dająca się oszukać nacja, najłatwiejsza do wykorzystania do różnych celów.
Tymczasem w prawdziwym świecie2020.11.22 20:51
W sportowo-celebryckim światku od lat krąży pewna anegdota o Trumpie. Dotyczy pamiętnej dla kibiców pięściarstwa nocy 4 października 1997 roku. W Atlantic City Andrzej Gołota, jeden z najsłynniejszych polskich bokserów w historii, walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z ówczesnym czempionem Lennoxem Lewisem. Brytyjczyk był zdecydowanym faworytem tamtego starcia. Trump oglądał pojedynek z wysokości trybun. Miliarder zapytany przez jednego z relacjonujących galę dziennikarzy, czy w swoim stylu obstawił wynik walki, zaprzeczył. Kiedy Gołota został zdemolowany w zaledwie 95 sekund, Trump był w ciężkim szoku. Już po walce okazało się, że na wygraną Polaka postawił okrągły milion dolarów. Dlaczego historyjka sprzed ponad dwóch dekad ma znaczenie w kontekście stanu polskiej dyplomacji A.D. 2020? Bo podobnie jak Trump w 1997 roku, tak my w ostatnich latach źle obstawiliśmy. Zamiast zadbać o polskie interesy, grając na kilku fortepianach i mając gwarancję przynajmniej częściowego zwrotu naszego wkładu, wszystko, co mieliśmy, postawiliśmy na jedną kartę - Trumpa. Jego wyborcza przegrana z Joe Bidenem jest dla dyplomacji Zjednoczonej Prawicy porównywalnym szokiem jak dla Trumpa klęska Gołoty z Lewisem w 1997 roku. Podobnie jak Trump wówczas, tak my teraz zostajemy z pustymi rękami.
AAAtomek2020.11.22 22:17
PiS i logika to oksymoron.
Japa2020.11.22 22:58
Ciągle nie uzasadniasz swoich opinii .A to nie przysparza Ci dobrej marki . Wygląda ,że pracujesz dla Buraka
AAAtomek2020.11.23 8:29
Po co mam uzasadniać opinię o fakcie zademonstrowania poniżającej lojalności Polski wobec Trumpa w momencie gdy sondaże nie dają 100% szans na reelekcję Trumpowi? Wystarczy jedno słowa na to co zrobił PiS: głupota.
Jazzz2020.11.23 1:33
Wynik wyborów w USA w styczniu.
man.of.Stagira2020.11.22 20:51
WYGLĄDA NA TO, że Niemców w 1933 NAPADLI ci sami goście co Polaków w 1939 i ci sami których Niemcy ZATRUDNILI do zarządzania RFN w 1945 roku w czasie Norymbergi. xD
Grizzly2020.11.22 20:44
W pisaniu historii na nowo pisiory nie mają sobie równych
Grizzly2020.11.22 23:24
Won k. zaHIV-iona, cwelu prusko - ruski, odp... się od mojego nicka!
Japa2020.11.23 6:56
Co się wnerwiasz . Im o to chodzi . To jest metoda buraczana psucia komuś opinii .Ich stać na to aby na..... rać sąsiadowi na progu lub wycieraczce , zapukać do niego z opuszczonymi jeszcze gaciami i poprosi o papier