25.09.19, 08:18

Chrystus apeluje: ,,Nie bierzcie nic na drogę: ani chleba, ani pieniędzy''

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 9, 1-6)

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!»

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.


Czytanie z Księgi Ezdrasza (Ezd 9, 5-9)

Ja, Ezdrasz, w czasie ofiary wieczornej wstałem z upokorzenia swego, w rozdartej szacie i płaszczu padłem na kolana, wyciągnąłem dłonie do Pana, Boga mojego, i rzekłem:

«Boże mój! Bardzo się wstydzę, Boże mój, podnieść twarz do Ciebie, albowiem przestępstwa nasze urosły powyżej głowy, a wina nasza wzbiła się do nieba. Od dni ojców naszych aż po dziś dzień ciąży na nas wielka wina. My, królowie nasi, kapłani nasi zostaliśmy wydani za nasze przestępstwa pod władzę królów tych krain, pod miecz, w niewolę, na złupienie i na publiczne pośmiewisko, jak to jest dziś.

A teraz zaledwie na chwilę przyszło zmiłowanie od Pana, Boga naszego, przez to, że pozostawił nam garstkę ocalonych, że w swoim miejscu świętym dał nam schronienie, że Bóg nasz rozjaśnił oczy nasze i że pozwolił nam w niewoli naszej trochę odetchnąć, bo przecież jesteśmy niewolnikami. Ale w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz, lecz dał nam znaleźć względy u królów perskich, pozwalając nam odżyć, byśmy mogli wznieść dom Boga naszego i odbudować jego ruiny – dając nam ostoję w Judzie i Jerozolimie».


Komentarze

gniew. 2019.09.25 9:34
Apel Chrystusa bardzo dobrze pojęli i wykorzystują księża w czasie kolędy.Nie biorą nic na drogę.Ludzie ich dowiozą,dadzą posiłek i koperty z pieniędzmi.
anonim2019.09.25 9:47
A było trzeba księdzem zostać ,a nie zazdrościć teraz . Poznał byś jak to jest jak ludzie gadają takie rzeczy tak ty na nich .
Zygmunt2019.09.25 15:52
Na księży gadają tylko ci , co nie chodzą do Kościoła, którym Kościól przeszkadza , którzy mają wyrzuty sumienia , chociaż wiedzą że mimo woli grzeszą! Próbują, nie myśleć i zagłuszyć swoje sumienie! A także ci, co nie znają Pisma Św. Ci, co nie dają nigdy na tacę, nie chodząc na Mszę św. Takich krzykaczy jest tu najwięcej, szczególnie tych homo... ! Wiem, że kłamią, obrażają ! Ale ja ich mam w głębokim " niepoważaniu" ! Ja swoje wiem, mnie nikt nie odciągnie od naszego Kościoła! A za każde słowo obelgi odpowiedzą, pomimo że nie wierzą !
anonim2019.09.25 8:48
Nie bierzcie nic na drogę: ani chleba, ani pieniędzy, budujcie dla siebie pałace biskupie. Dla pałaców biskupich w domu Ojca mego miejsca nigdy nie zabraknie. A to nie jest cudzysłów: ,,'' Cudzysłów wygląda tak: „ ”