03.01.20, 08:07

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

1. czytanie (1 J 2, 29 – 3, 6)

Chrystus objawił się po to, aby zgładzić grzechy

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Najmilsi:

Jeżeli wiecie, że Bóg jest sprawiedliwy, to uznajcie również, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, pochodzi od Niego.

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.

Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty. Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem.

Wiecie, że On się objawił po to, aby zgładzić grzechy, w Nim zaś nie ma grzechu. Ktokolwiek trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał.

 

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Komentarze

Darek2020.01.3 20:47
W tekście jest błąd - to nie Jezus jest baranem, tylko spora część jego psychicznych wyznawców. Jezus to tylko biedny bękart nie zmagający się ze swoim bękarctwem i skłonnościami homoseksualnymi.
anonim2020.01.3 22:25
Darku ty błądzisz .Niech Bóg Ci wybaczy i dałaskę nawrócenia .
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.3 13:26
nazywać jezusa baranem! dobre!
Wojtek Polak2020.01.3 14:09
nie masz pojęcia kogo chcesz obrazić ale On jet wstanie ci wybaczyć. tam gdzie idziesz będą tacy jak ty pełni nienawiści. czy będziesz w stanie wytrzymać z takimi pełnymi nienawiści wieczność. zastanów się jeszcze nie jest za późno.
andrzejhahn32020.01.3 12:46
a katole to barany bez rozumu
Marek2020.01.3 18:22
Powiedz mi, gdzie pedały mają rozum?? Czym myślą? Głową, czy dolną główką z małym pędzelkiem ???
zbg.2020.01.3 12:46
A księża gładzą dzieci tam gdzie nie trzeba.
św. Ja2020.01.3 20:45
Współczuję Ci. Idź z tym do prokuratora.