03.08.19, 17:45(fot. pixabay)

Chrześcijanka została zabita, bo nie chciała przejść na islam

W Fajsalabadzie, mieście położonym na wschodzie Pakistanu, muzułmanin zamordował chrześcijankę, gdyż nie chciała przejść na islam i wyjść za niego za mąż. 30-letnia pielęgniarka Saima Sardar została zabita w czasie pracy w szpitalu.
 
Jak podała jej rodzina, jej były narzeczony groził jej od chwili, kiedy się dowiedział, że w listopadzie planuje wyjść za mąż za chrześcijanina. Zmuszał ją do zmiany wiary i małżeństwa.

Zdaniem prezydenta organizacji obrony praw człowieka w Pakistanie, (Human Rights Focus Pakistan) w kraju tym mężczyźni – muzułmanie są przekonani, że kobiety, także innych wyznań, muszą poddawać się ich woli, a ich propozycje nie mogą zostać odrzucone.

„Trzeba natychmiast uchwalić prawo, które będzie karało używanie siły wobec kobiet, a także praktykę przymusowych małżeństw” – podkreślił Naveed Walter.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze

Jerzy K.2019.08.3 23:29
A to nie jest tak, że chrześcijanin powinien bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci? Odmawiając przejścia na islam naraziła swoje życie. Czy w tym przypadku ochrona do naturalnej śmierci nie działa? Od jakiegoś czasu interesuje mnie rozwiazanie takiego paradoksu. Ktoś ma może jakąś wiedzę w temacie?
MBP2019.08.4 22:59
Jerzy K.! Odpowiadam ci, Poruszasz dwa wątki! 1/ Chodzi tu o poczęcie i narodziny dziecka, uby nie robić aborcji ! To jest Zagwarantowane W Konstytucji ! 2/ Jesteś pewnie niewierzący, widać po pytaniu, ale chętnie ci powiem, co Pan Jezus w takim przypadku powiedział! " KTOKOLWIEK ZAPRZE SIĘ MNIE W WIERZE PRZED LUDŻMI NA ZIEMI, JA ZAPRĘ SIĘ JEGO PRZED MOIM OJCEM W NIEBIE! " Rozumiesz to? Lepiej stracić życie doczesne i mieć wieczne życie w Niebie. Niż żyjąc na ziemi, wyprzeć się Boga, Wiary i po śmierci pójść w ogień piekielny! Mamy wolną wolę, możemy wybrać. To od nas zależy,czy weźmiemy zło lub dobro ! Pan Bóg dał nam wybór!
taki jeden 2019.07.18 18:30
Ona już odbiera swoją nagrodę w Niebie. Spoczywaj w pokoju, Siostro
Chorzępa2019.07.18 9:21
Historia zna setki jeśli nie tysiące przypadków zabijania z powodu zaparcia się wiary w hebrajskie bóstwo Jahwe i jego syna Jezusa. W czym niby jesteście lepsi? W tym że dzieli was już trochę czasu od takich wydarzeń?
Anna 2019.07.18 11:35
Ty jesteś glupi
Waarnemer2019.07.18 11:51
Proszę podać cytat z Biblii który wprowadza kary za wyparcie się Jezusa. Jeśli kiedykolwiek doszło do cyt.:"przypadków zabijania z powodu zaparcia się wiary w hebrajskie bóstwo Jahwe i jego syna Jezusa," to były one zaprzeczeniem nauczania Biblii. Dla kontrastu, istnieje wiele fragmentów Koranu, które sankcjonują karanie za nieprzyjęcie Islamu, a za porzucenie Islamu wprowadzają karę śmierci. Takie zachowania są całkowicie zgodne z nauczaniem Koranu. Naprawdę nie widzi Pan/Pani różnicy? To baaardzo u Pana/Pani słabo z wiedzą i intelektem...
Marek2019.07.20 22:40
Koran każe muzułmanom walczyć z niewiernymi i ich zabijać. Poniżej kilka cytatów: 4. 89: „Oni [niewierni] by chcieli, abyście byli niewiernymi [...]. A jeśli [niewierni] się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie ! 4. 91 „[...] A jeśli oni [niewierni] nie odejdą od was [...] to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie.” 8. 7: „[...] Lecz Allach chciał utwierdzić prawdę przez Swoje słowa i zniszczyć niewiernych do ostatniego, [...]” 9. 5: „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki !” 9. 29: „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allacha i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego co zakazał Allach i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.” 33.61: „Przeklęci [niewierni] ! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem Allacha ustanowionym dla minionych pokoleń. A nie znajdziesz odmiany w zwyczaju Allacha.” 47.4: „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta [...].”
Polak2019.07.18 12:04
Wypisując takie brednie stawiasz się w jednym rzędzie z islamistami.
Patryk2019.07.20 22:35
No własnie - trochę dzieli nas czasu od tych wydarzeń. Był czas że robiłes kupe w majtki, dłubałes w nosie, ale ten czas (chyba) minął i zminiłeś się, dojrzałeś... I siedzisz teraz w biurze z kimś kto puszcza bąki i dłubie w nosie i jak zwracasz mu uwagę on mówi, że ty też tak kiedys robiłeś. To jest dosadny opis twojej logiki !!!
K.M.2019.08.4 8:17
Owszem Bóg dopuszczał zabijanie pogańskich ludów stojących na drodze żydom. Zresztą to były czasy Starego Testamentu. Może nie było innej opcji. Po przyjściu Jezusa na świat szerzono chrześcijaństwo przez misjonarzy/ pokojowo. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Krzyżacy, którzy siłowo podbijali Prusów. Ale to się niejako wpisuje w charakterystykę narodów germańskich, którzy zabijanie maja chyba we krwi.