29.05.19, 09:47(fot. Facebook/Orioniści)

Ciężko chory neoprezbiter ma jedną prośbę

23 maja kleryk Michał Łos FDP przebywający w ciężkim stanie na oddziale onkologicznym w szpitalu w Warszawie, złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności.

Ciężko chory orionista ks. Michał Łos opublikował oświadczenie, które przekazali na Facebooku Orioniści.

"Kochani… Mamy najserdeczniejsze, ciepłe pozdrowienia i błogosławieństwo od naszego Drogiego Ks. Michała. Ksiądz Michał, poruszony bardzo, wszystkim Wam dziękuje za tak wiele okazywanych wyrazów troski i zainteresowania oraz tak bardzo licznego wsparcia modlitewnego i życzliwości ludzkiej (między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych publicznych i prywatnych wiadomości), które jest dla niego i dla nas bardzo ważne. Przekazujemy mu te pozdrowienia i serdeczności w miarę możliwości i jego aktualnego samopoczucia, na bieżąco. Powstała już z Was wielo, wielotysięczna wspólnota wsparcia i modlitwy. Wiele osób zapytuje, czy mogą przyjść. W ostatnich kilku dniach odwiedziło Ks. Michała w warszawskim Instytucie dużo osób, które spontanicznie, z potrzeby serca – co oczywiście zrozumiałe, chciały dostać bezpośrednie błogosławieństwo prymicyjne i zamienić z nim kilka słów. To dla niego bardzo ważne… Jednak Ks. Michał jest b. poważnie chory, co wszyscy już wiemy, i dlatego zdajemy sobie sprawę, że potrzebuje odpowiednich, spokojnych warunków do przeżywania choroby i najskuteczniejszego jej leczenia. Leży w pokoju izolacyjnym, co wymusza jednoznacznie rygorystyczne procedury sanitarne i medyczne. W trosce o jego zdrowie i jakość komfortu opieki zwracamy się do Was wszystkich z prośbą o wyczucie i na razie ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum osób, które musimy pozostawić rodzinie, najbliższym i osobom zainteresowanym przedmiotowo, którzy w zależności od jego stanu będą dozować możliwość takich odwiedzin. 

Prosimy Was o wyrozumiałość w sytuacji, gdyż Ks. Michał bywa (jest) b.słaby, a długie wizyty są dla niego teraz męczące, chociaż jest b. pokorny i nikogo nie wyprasza. Dajmy mu teraz czas odpoczynku. Dziękujemy Wam za to zrozumienie.

Prosimy o nieustanną, dalszą modlitwę za niego i za wszystkich, którzy się nim zajmują w jego cierpieniu. Ks. Michał, w miarę możliwości będzie się starał codziennie sprawować Eucharystię, w której Was wszystkich również poleca. Chciałby wyzdrowieć i służyć swoim kapłaństwem i życiem jak najlepiej, ale oddał się swojemu Panu, Jezusowi Chrystusowi pod Jego Najświętszą Wolę. Jest w chorobie pokorny, skromny, ale i z poczuciem humoru i uśmiechem. Mnie osobiście powala jego pokój ducha, nadzieja, dobroć i Boża determinacja…

Przesyła Wam wszystkim znak pokoju: „Niech Wam wszystkim Bóg +błogosławi! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus…” 


W imieniu rodziny, najbliższych, współbraci i personelu medycznego.

Jego osoba i choroba oraz wydarzenia święceń stały się publiczne, dlatego o stanie zdrowia Ks. Michała będziemy się starali informować w miarę możliwości."

bz/fronda.pl/misyjne.pl

 


Komentarze

Arleta 2019.05.30 6:44
Modlę się za Księdza codziennie !
mama2019.05.29 20:41
Z Chicago laczy sie w modlitwie Barbara z Rodzina wszystkie wydarzenia sledzimy od poczatku na internecie ,opieli Bozej na kazdy dzien oraz powrotu do zdrowia kochany ksieze Michale gorace pozdrowienia od rodziny Bochenek . Z Bogiem
Olej2019.05.29 19:07
Panie Jezu Miłosierny dla Ciebie nie ma nic niemożliwego Dotknij Panie cierpienia Twego dziecka a naszego brata w Bogu, Dotknij Panie ! Jezu Ufam Tobie ! Serdecznie i z serca proszę o łaskę zdrowia dla Ciebie księże Michale,
Maria2019.05.29 18:08
Księże Michale myślę o Księdzu jak o swoim Synu -codziennie część Różańca i Koronka do Bożego Miłosierdzia,wiem,że to niewiele,ale tak bardzo szczerze proszę Matkę Najświętszą o zdrowie dla Księdza i ulgę w cierpieniu.
gośka2019.05.29 17:57
a gdybyś tak szczerze i gorąco uznał Ducha Świętego za Kobietę, którą jest i poprosił o uzdrowienie?...polecam....ja pozbierałam się z popiołów....i leki przeciwzapalne w małych dawkach bierz...mnie Duch święty wyleczył lekiem Profenid ale może Polopirynki 1/4 dziennie wystarczy?
Wronka 2019.05.30 12:33
Spier...j
Maria (z Walencji, Hiszpania).2019.05.29 11:16
Ave Maria, Drogi ksieze Michale, Pan Bog ma specjalny plan dla ksiedza i dajac mu powolanie kaplanskie, On sam dobrze wie gdzie i kiedy i wsrod jakich ludzi ksiadz bedzie pracowal, tu na ziemi czy z Nieba. Nie znamy woli Boga, lecz wiemy ze ufajac mu, On nas prowadzi najpewniejsza droga az do konca. Chodzi oto aby wytrwac mowiac: Panie, ja nie jestem godzien, zmiluj sie nade mna. Dziekuje ci za tyle szczescia, ktorym mnie obdarzasz. Jezu ufam Tobie bez granic.Maryjo, nie opuszczaj mnie. Calujac namaszczone rece ksiedza i laczac sie w modlitwie - serdecznie pozdrawiam z Hiszpanii - Maria (Polka).
yoka2019.05.29 11:08
Ks. Michale, modlę się za księdza codziennie o czasu jak się o Tobie dowiedziałam. Niech Księdzu błogosławi Bóg Ojciec Syn Boży i Duch św. a Matka Boża ma w swej nieustannej opiece. PS PANIE BOŻE, PLON WIELKI, A ŻNIWIARZY MAŁO.... zostaw prosimy nam tak wspaniałego księdza
Michał Pasierb2019.05.29 10:36
Takich kapłanów potrzebuje KK; teraz bardziej niż kiedykolwiek-takich,którzy tak jak ten młody kapłan są czytelnymi znakami obecności PANA wśród nas. Laudetur JESUS CHRISTUS
Mirek2019.05.29 10:04
Pomodlę się za niego aby dobry Bóg ulitował się nad nim .
west2019.05.29 10:04
W tej sytuacji jedynym komentarzem może być tylko modlitwa w intencji ks. Michała Zachęcam do przyłączenia się. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen. Jezu. Ufam Tobie!