22.08.15, 16:30

Co trzecia szkoła bez darmowych podręczników?

Książki powinny trafić najpóźniej 1 września, jednak już teraz są opóźnienia w dostawach. MEN twierdzi, że zdąży na czas.

– Mamy jeszcze tydzień, czyli do 28 sierpnia i zapewniam, że do tego dnia do szkół, które książki zamówiły, podręczniki trafią – mówi rzecznik resortu Joanna Dębek.

Program darmowych podręczników to czołowy projekt MEN pod przewodnictwem Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Ma on kosztować prawie 300 mln złotych.

MT/Telewizja Republika, Radio Zet

Komentarze

anonim2015.08.22 17:37
Uzywanie określenia "darmowe" w stosunku do książki, która została opracowana odpłatnie, wydrukowana odpłatnie i rozprowadzona odpłatnie - i za wszystko ZAPŁACILI rodzice jako podatnicy, jest manipulacją.
anonim2015.08.22 18:30
Podreczniki powinni dac kazdemu dziecku na wlasnosc aby moglo korzystac do woli. I w ogole ksiazki powinny byc tansze. Powinno sie przestac zmuszac rodzicow do kupowania drogich podrecznikow, ale dac mozliwosc korzystania w wersji na płycie lub ksero... Z Bogiem;p
anonim2015.08.22 18:32
Powinno byc tak ze kazda szkola bedzie korzystac z tego podrecznika i kazdemu pierwszoklasiście co roku dawac nowy taki podrecznik : ) Aby mial na wlasnosc na lata... A to co bedzie jedna ksiazka na klase czy jak? I nie dla wszytskich szkol.. A podreczniki jak byly drogie tak sa nadal...