22.07.21, 19:01fot. yt/telewizja repulika

Co ze szczepieniami nauczycieli i nauką od 1 września? Min. Czarnek odpowiada

W dobie bardzo licznych spekulacji na temat powrotu do szkół dzieci i młodzieży oraz segregacji sanitarnej nauczycieli głos zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek. Na antenie Polsat News mówił m.in. o tym, czy szczepienia dla nauczycieli powinny być obowiązkowe oraz jak będzie wyglądał powrót dzieci i młodzieży do szkół.

– Przygotowujemy się do nauki w trybie stacjonarnym, przygotowujemy także dodatkowe wsparcie dla organów prowadzących szkoły, żeby bezpieczeństwo dzieci było na jeszcze wyższym poziomie, przeznaczymy kolejne kilkadziesiąt milionów złotych. Szczegóły przedstawiamy w przyszłym tygodniu – powiedział minister Czarnek na antenie Polsat News.

Jak dodał, od 1 września dzieci mają wrócić do szkoły w trybie stacjonarnym.

Z koli portal Onet podawał w dniu dzisiejszym, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnego lockdownu, co w systemie szkolnictwa miałoby skutkować nauczaniem hybrydowym.

Odnosząc się do obowiązku szczepienia nauczycieli szef resortu edukacji stwierdził, że jest on „przeciwnikiem segregacji” oraz nie zgadza się z opinią PAN, że w szkołach powinny pracować tylko zaszczepione osoby. – Wszyscy nauczyciele wrócą do pracy 1 września – zapewnił.

Jak dodał, „szkoły nie były rozsadnikiem koronawirusa”, a „sami uczniowie nie chorowali ciężko, nie byli hospitalizowani w takiej skali, jak osoby dorosłe”.

 

mp/polsatnews.pl

Komentarze

marcus2021.07.26 7:24
Od 1.5 roku jesteśmy poddawani terrorowi sanitarnemu w imię wymyślonego wirusa. Pandemia została wykreowana przez media, a rządy większości państw uczestniczą w tej mistyfikacji. Cel operacji „prison planet”. Totalna kontrola i zniewolenie ludzi, władza w rękach samo wybieralnych elit. Garstka dewiatów ma decydować o nas wszystkich. Co do niektórych hierarchów kościoła to wilki w owczej skórze, oni odpowiedzą przed Bogiem. Co w tej sytuacji trzeba zrobić, nie ma innego wyjścia odseparować się od systemu, kupić kilka działek, postawić domki i zająć się uprawom ziemi, wspólna studnia, mini oczyszczalnia, panele słoneczne. Co czeka tych, co liczą na wygodne życie w ramach systemu. Rola niewolników, bydła hodowlanego żywionego sztucznym i celowo zatrutym pożywieniem wytwarzanym na mega farmach i mnóstwo innych atrakcji.
Liturgiczna wojna w Kościele.2021.07.23 15:16
O. Leon: W liturgii najważniejsza jest MIŁOŚĆ! ///////// Msza św. do Soboru Watykańskiego II była odprawiana w rycie tak zwanym rzymskim klasycznym. Ale to nie był jedyny ryt, o tym warto pamiętać, był ryt dominikański, ryt mozarabski, Kościoły wschodnie miały swój ryt i dbano o to, by było zachowane to, co jest istotne: mianowicie liturgia czytań, liturgia… to się rozmaicie nazywało: liturgia katechumenów itd. Potem było złożenie darów ofiarnych, przemienienie tych darów, ofiarowanie Bogu i przeistoczenie, i potem Komunia św. wiernych. I koniec. Oczywiście wszystkie sposoby realizacji były poddane autoryzacji Stolicy Świętej, przypieczętowane pozwoleniem czy wprost nakazem. Potem, już przed Soborem, było bardzo dużo uwag związanych z tym, że Msza łacińska oddziela całkowicie wiernych świeckich, którzy są tylko słuchaczami. Przez cały czas w czasie Mszy św. w większości kościołów odmawiano modlitwy, śpiewano Godzinki, odmawiano różaniec, do tego były nawet dzwonki, żeby ludzie zorientowali się, co się dzieje, kiedy trzeba uklęknąć, a kiedy wstać. Ewangelia często była odczytywana w języku ojczystym dopiero po Mszy św. Część ludzi wychodziła, a część, która miała ochotę – zostawała na takie czy inne kazanie. Oczywiście na takiej Mszy św. uświęcały się setki, tysiące ludzi, dlatego nie uważamy, żeby ona była, jakby to powiedzieć, złą Mszą św. Istotne części, które były ongiś przez całe wieki, swoją rolę spełniały w stosunku do swoich potrzeb, przynajmniej od Piusa V aż do Soboru Watykańskiego II.
cd2021.07.23 15:17
W miarę wzrostu znaczenia ludzi świeckich przypominano, że ludzie świeccy to jest właściwa treść Kościoła, że cała hierarchia jest dla laikatu, ludzi świeckich. Wybiera się księży, biskupów – papieża nawet – którzy otrzymują specjalne powołanie od Pana Boga i mają wszystko czynić, żeby przez posługę swojego słowa i posługę liturgii tym świeckim pomóc w realizacji ich zadania. Dlatego przed Soborem Watykańskim II długo mówiono, że powinien być większy udział ludzi świeckich we Mszy św. Nawet opowiadali ludzie z Pax Romana – do tych organizacji należało „Odrodzenie” nasze, polskie – że kiedyś mieli Mszę św. jeszcze z Piusem XI w jego kaplicy, kiedy on zaczął po łacinie: In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen. I dalej: Introibo ad altare Dei, a zgromadzeni dodali: Ad Deum qui laetificat iuventutem meam. Ceremoniarze spanikowali, zaczęli machać: „Cisza, cisza!”, że ludzie świeccy nie mają odpowiadać, tylko ministranci. Ale powiedzieli właśnie: „Coś tu nie grało”. Pełen kościół ludzi, kapłan zwraca się do wiernych: Dominum vobiscum czyli „Pan z wami”, a dwóch ministrantów, czy jeden, odpowiada: Et cum Spiritu Tuo – to jakaś nieprawda w tej Mszy św. była. Oczywiście to, co dzisiaj się dzieje, to są nonsensy – przepraszam – przeinaczenia i wypaczenia, że aż szkoda na ten temat mówić. Rozumiemy zwolenników tradycyjnej liturgii, którzy wobec nadużyć są zgorszeni i słusznie, bo i my, którzy praktykujemy nową liturgię jesteśmy zgorszeni samowolą. Chociaż Sobór powiedział wyraźnie: nikomu nie wolno niczego zmieniać, choćby był kapłanem, poza tymi miejscami w liturgii, gdzie nowe przepisy pozwalają na zmiany, na improwizację, ale bez pozwolenia Stolicy Apostolskiej nie wolno. Zdarza się, że i wierni – zwłaszcza duchowni – nie przejmują się tymi przepisami i każdy robi, jak mu się podoba. Czasem jest to improwizacja, która przybliża ludziom liturgię, a czasem – przepraszam – ale wydziwianie księdza według jego widzimisię – to nie jest za bardzo w porządku. Powinno więc być bez adaptacji, która powoduje śmieszność, a liturgia śmieszną nigdy nie była, chyba że była wykonywana w głupi sposób, nie wiadomo jaki. Jednocześnie tamta stara liturgia nie chroniła od błędów. Były świętokradzkie Komunie św. na kolanach i z wielką pobożnością przyjmowane, byli księża, którzy też molestowali młodzież, mieli dzieci nieślubne, konkubiny itd. Liturgia łacińska nie była więc znakiem tego, że wszystko jest idealne, że Kościół bez przeszkód toczy się na drodze do zbawienia.
sól2021.07.23 9:24
Ano mamy TERRORYSTÓW POLITYCZNYCH nawet ich sami WYBRALIŚMY przy poparciu Neokościoła mając nadzieję ,że są NORMALNI i będą zajmować się polityką i bronić nas Polaków PRZED PSYCHOPATAMI Z UNII . A tu proszę na życzenie europejskich i światowych psycholi zajmują się naszym ZDROWIEM i ZNIEWALAJĄ PRZEPISAMI PRZEPROWADZAJĄC NA NAS EKSPERYMENTY MEDYCZNE jak Niemcy w obozach koncentracyjnych. JAWNY BANDYTYZM w świetle medialnych jupiterów. Coś tam "piepszą " o WOLNOŚCI dla kobiet, o aborcji bez granic, o KONSTYTUCJI i łamaniu WOLNOŚCI a bez problemu ROBIĄ SWOJE wydając zarządzenia o przymusowych szczepieniach i dla NASZEGO DOBRA PODEJMUJĄ ZA NAS DECYZJE STRASZĄC, ŻE KTO SIĘ NIE ZASZCZEPI STRACI PRACĘ I INNE JAK TO nazywają "PRZYWILEJE" . TO PRACA i 'NORMALNOŚĆ" TO PRZYWILEJ ???? Ludzie czy WY TO SŁYSZYCIE ? Czy ROZUMIECIE ? Bez różnicy czy WYBORCY PiS czy PO ? Może jednak jest różnica bo w większości pisiory to "wierzący" i wierzą w drugie życie. Moga ryzykować. A platformersi mają JEDNO i zrobią "wszystko" aby je zachować i MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ idąc nawet "po trupach" , sami poddając się eksperymentom i WIERZĄC Człowieka, w POSTĘP ZDEGENEROWANEJ LUDZKOŚCI i "jakieś ISTOTY WYŻSZEJ" jak za gloryfikowanej REWOLUCJI FRANCUSKIEJ. Pan Czarnek ulubieniec Radia Redemptorystów i Ojca R. w Toruniu bez problemów rozsiewa przez radio podobno "katolickie" PROPAGANDĘ i WIRUSY ANTYWOLNOŚCIOWE strasząc i zapowiadając PUBLICZNIE PRZYMUS SZCZEPIEŃ , OGRANICZANIE PRZYWILEJÓW i zniewalanie Polaków dla Ich WŁASNEGO DOBRA i DOBRA LUDU BOŻEGO czyli obywateli . Gada o ROZSĄDKU a sam ma SIANO W GŁOWIE. POKUSA RZĄDZENIA CIAŁEM ludzi i ich WOLNOŚCIĄ stała się wszechobecna na salonach politycznych a jak prawdziwy WIRUS zaatakowała nie tylko duszę ale ROZUM. A biedni wyedukowani po nowemu młodzi ojczulkowie SŁUCHAJĄ co ma im do powiedzenia kolejny PROROK Pis nie ROZUMIEJĄC , że wieszczy POLAKOM ZAGŁADĘ. Może nie należy się dziwić. Jeśli posoborowi młodzi REDEMPTORYŚCI nie wiedzą / bo NIE CHA WIEDZIEĆ - TAK ŁATWIEJ ŻYĆ , że NIE MA JUŻ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO a za jedynego "łącznika " przyjmują modernistę p. J.P.II to i to jest ich WIARA przekazana przez posoborowych nauczycieli . Nic dziwnego, że wpuszczają do radia wszystkich budujących NOWY ŚWIAT i NOWY "fałszywy" kościół 'ZNIEWALAJĄCEJ MIŁOŚCI". Pan Czarnek to absolwent KUL z ustami pełnymi frazesów i miłości obwieszający że PiS NIE POZWOLI aby głupi niezaszczepieni ludzie robili sobie i INNYM krzywdę. e
marc2021.07.23 9:39
streszczaj się chłopie, trzeba brać urlop na twoje wypociny !
Anonim2021.07.23 8:51
Jummai, pracując jako pomocnik medyczny w klinice zmuszona została przez pracodawcę do zaszczepienia się „szczepionką przeciwko Covid-19”. W trzy dni po przyjęciu drugiej dawki „szczepionki” firmy Pfizer zaczęła odczuwać bóle w klatce piersiowej. Po kolejnym tygodniu rozpoznano – znane z innych masowych przypadków osób „zaszczepionych” – zatory w układzie krążenia. Jedynym ratunkiem przed nieuchronną śmiercią była amputacja nóg i części dłoni. Lekarze twierdzą, że wkrótce będą musieli odciąć dalszą część rąk, a jej życiu cały czas zagraża niebezpieczeństwo.
Anonim2021.07.23 8:38
Myślmy czego i jak uczyć, aby Polacy byli mądrzy, silni, godni i wolni, odporni na propagandę i manipulację. Bardzo ważna w tym aspekcie jest pracowitość, lenie źle kończą, patrz Tusk!
Anonim2021.07.23 7:50
A tymczasem w USA szczepionki zabiły oficjalnie 12000 Ludzi, a jak donoszą "sygnaliści", zmarło 45000. Czy to dużo? Nie wiem, raptem niezbyt duże miasto. Do piachu. Ale to tylko zgony do miesiąca po nastrzyknięciu. Obstawiam że pięciu lat nie przeżyje co czwarty "zaszczepiony". Szczepcie się ludziska, za dużo was jest na ziemi.
Anonim2021.07.23 7:53
To "oficjalna" propaganda Kremla, towarzyszu?
Anonim2021.07.23 8:44
Szczepta się naiwniaki XD Jpdl, co trzeba mieć pod kopułą, żeby ufać Ludziom którzy najpierw ogłosili, że trzeba nas wytruć, potem przygotowali wirusa w labie Wuchan, potem go rozpylili a teraz zasuwają do nas z dziwnym preparatem genowym który zabija tysiące Ludzi, więcej niż wszystkie pozostałe szczepionki przez 50 lat. Szczep się, pisiaku
Anonim2021.07.23 6:58
Szkoły i kościoły to był największy rozsadnik zarazy. Tym niemniej, dla dobra tego kraju należy poświęcić pokolenia 70+ (czyli elektorat PiS). Historia niechaj będzie pana sędzią...
qwerty2021.07.23 6:22
O współpraca z lat wojny będącej przykładem polsko-japońskiego braterstwa nic nie napiszecie ?
Anonim2021.07.23 6:09
Kto wierzy temu gówniarzowi to jakby psu na ulicy wierzył. PS. nauczyciele to najgłupsza część elektoratu z wyższym wykształceniem, więc tu akurat wierzę że ich wielu się pozwoliło zaszczepić.
doradca2021.07.23 6:05
Czarnek - "Stosowanie środków antykoncepcyjnych jest uzależnieniem losu kobiety i dziecka od techniki i farmacji." To co Czarnku? Czas cukrzykom odstawić insulinę, chorym respiratory, koniec leków, chyba ze mięta i żywokost, bo jak by nie było to tez jest uzależnione od techniki i farmacji. Koniec inkubatora, żadne dziecko nie będzie uzależnione od techniki, od tych kapitalistycznych nowinek. Do dzieła, ludzie popierający Czarnka! A reszta – póki co – ma jeszcze wolny wybór korzystania ze zdobyczy nauki… No i to jest Czarnka pisowskiego rozwiązanie na niedomaganie służby zdrowia! Zlikwidować! Żyjemy do NATURALNEJ śmierci, czyli bez przedłużania żywota jakimiś kuracjami, nie daj panbuk operacjami! Kaczyński ze swoim Zbutwiałym kolanem - do godnej i naturalnej śmierci w zakładzie zamkniętym?
ateusz2021.07.23 6:40
Idę jutro oddać prawko. Bez okularów słabo widzę, a nie chcę uzależniać się od techniki optycznej.
tom2021.07.23 9:48
Idż się prześpij idioto tęczowy !
Palestyna2021.07.23 4:31
Faktycznym celem całej “pandemii” jest wszczepienie wszystkim ludziom jakiejś, bliżej nie zdefiniowanej, mutacji genetycznej. Gorączka i namolność z jaką niemal cały świat próbuje wmusić swoim obywatelom te zajzajery, nie pozostawia złudzeń w tej materii. Ciekawe tylko, do czego to naprawdę zmierza i do czego jeszcze się posuną twórcy tej paranoi, skoro “szczepienia” idą znacznie bardziej opornie, niż zamierzyli.
LL2021.07.23 5:50
Zmierzają do resetu świata,czyli drastycznych zmian pod każdym względem czego skutkiem będzie niewyobrażalne ubóstwo,głód i śmierć miliardów. Docelowo ma zostać 1,5 mld ludzi.Lucyferianie typu soros ,gates i inni którzy są posiadaczami 4/5 dóbr światowych Bawią się w boga i pękają ze śmiechu ,ze tak łatwo jestotumanić świat,,a takie morawieckie,niedzielskie,simony guty itp czynnie biorą udział w mordowaniu narodu polskiego i zapewne za olbrzymią kasę..
KlauSS Szwab2021.07.23 6:49
Grafen mapuje mózg dla Starlinka, a teraz proszę, zacznij się śmiać bo za 2,3 lata a może wcześniej to stanie się twoją rzeczywistością
Anonim2021.07.23 8:47
Niee... grafen po prostu sprawia że stajesz się podatny na modulowanie fal mózgowych, czyli będzie można ludziom na danym obszarze obniżyć inteligencję, przymulić, pobudzić, wprawić w stan podobny do hipnozy, żeby gładko łykali propagandę korporacyjną. Niby nic, a jednak bardzo wiele. Bez grafenu człowiek to kiepska antena.
Belfer2021.07.22 23:04
W zasadzie jak pomyślę to trzeba stwierdzić: - zagrożenie ze strony covidka jest niewielkie - w minionym rocznym zdalnym nauczaniu źle mi nie było, odpocząłem - frajerzy z rządu za tą ściemę nauczania płacili mi dokładnie tak samo jakbym łaził do szkoły - Wniosek, mogę tak dalej czubki!
xyz1232021.07.22 20:51
ehh no cóż ministrant po KULwieczym co by się nawet na moją uczelnię nie dostał dał głos... No nic wolaki to za ~miesiąc będzie początek fali delty, po miesiącu tego posowskiego jeszczeee leeepiej psygofofowanego naucania będzie lockdown bo widzita wolaki sars-cov-2 TVPiS nie ogląda i nie dał się przez to zaczarować...
Anonim2021.07.23 6:08
Ale Ty TV oglądasz i dałeś się zaczarować.
matis892021.07.22 20:40
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
touu2021.07.23 9:46
Pan Jezus chłopcze, wszystko powiedział w P. Św. !
PILNE!2021.07.22 20:39
Czy Fronda wie, że polskie uczelnie w rankingach światowych są niżej niż... nasza reprezentacja narodowa w piłce kopanej? Coś w 4tej setce :(
gumowa kaczka2021.07.22 19:52
pisowski jaskiniowiec -ładnie powiedziane
Anonim2021.07.22 19:56
PiS TO FLINSTONI. Nie roszczę praw autorskich.
Anonim2021.07.23 6:12
A z drugiej strony kto ? Rumpelstiltskin (Shrek Forever) ?
Anonim2021.07.22 19:44
Tylko spróbujcie zmusić nas do szczepień , psychopaci.
18 latek2021.07.22 19:39
Po raz pierwszy będę głosował i będzie to na PiS.
JonB2021.07.22 19:41
To jeszcze cie chlopcze wiele rzeczy zycie nauczy ....
Anonim2021.07.23 6:14
A Ciebie 8 lat PO coś nauczyło ? Nadal chcesz głosować na Welkiego Iluzjonistę ?
Przechodniu, stań i obserwuj!2021.07.22 19:28
Trwa wieczorna tresura żydkow kilka Skrzypek (Po11 ... matis89 - deratyzacja) na dachu..... Ole żydki ! Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker! One more time kiky! Up and down you dumb fuck!
!2021.07.22 19:37
deratyzacja to twój pierwotny nick, na jego bazie powstał podobny, inny - katolicka kretynizacja Polski
Wilczur hrabiego2021.07.22 19:40
Do you hau hau English? No hau hau ... What a dumb jew!
katolibska debilizacja wolski2021.07.22 20:57
lepiej przyklęczkuj przed Żydkiem na patyku wolaczku ;)))
Anonim2021.07.23 8:48
Wy Poliniaki to co innego, klęczycie tylko przed murzynami na boiskach, i przed rabinami w sejmach.
Skrzypek na dachu2021.07.22 19:25
Plandemia to medialna sciema zadnej grypy nie ma bo latem jest tylko uczulenie na pylki roslinne . Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka . Rozkazy wydaje bezbozny globalista Pan Klaus Szwab World Economic Forum .
Wilczur hrabiego2021.07.22 19:30
Do you hau hau English? No hau hau ... What a dumb jew!
JonB2021.07.22 19:37
Znam : Do you speak englisch ? Yes, Oxycort.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.22 19:34
Konfederacja morduje Polaków przez ogłupianie za ruble i szekle.
Wilczur hrabiego2021.07.22 19:36
Hau abaout you dumb jew? Do you hau hau English? No hau hau ... What a dumb jew!
JonB2021.07.22 19:39
Daj sobie spokoj, jakas studentka z Tuly wkleja z menu komputera dorabiajac do kwatery. Moze z Samary.
JonB, moly, harry, york, jenny2021.07.22 19:42
staremu ch ujowi marzy się hameryka
JonB2021.07.22 19:53
Verrückt, toll, schmutzig, bösartig , du bist : das Arschloch, der Schwanz ,der Scheißkerl der Penner , der Wichser, der Hurensohn was brauchst du noch mehr ?
JonB2021.07.22 19:59
Kochanie zadzwon do mnie. Poczulem nagla chec ty zloty napletku. Numer do mnie : +49 661 17111.
Przechodniu, stań i obserwuj!2021.07.22 19:25
Trwa wieczorna tresura żydkow kilka Skrzypek (Po11 ... matis89 - deratyzacja) na dachu..... Ole żydki ! Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker!
Hej matis89 & Co. Kurew Kremlowskich2021.07.22 19:23
Masz do północy zmianę? Ale uważaj brudasie, bo jak mnie dostatecznie wk urwisz to zadzwonię do naczelnego i skończy ci się fucha przy serwerach.
Po 11 ...2021.07.22 19:21
Dzieci mają prawo do edukacji zgodnej z wykształceniem swoich rodziców. Niedopuszczalne jest np. aby państwo zmuszało dziecko rodziców z wykształceniem podstawowym do zdawania matury. To jawny gwałt na rodzinie. To gwałt na pozycji i roli Ojca. To poniżanie Matki. Wzywam do obrony tradycyjnych wartości!
Anonim2021.07.22 19:26
dla spraw obyczajowych utopil bys w lyzce wody, wszystkim co kieruja sie sprawami swiatopogladowymi powinno sie odebrac prawa wyborcze, i tobie i twoim oponentem, nie dorosles do demokracji karle
Po 11 ...2021.07.22 19:41
Różnice polityczne to tak naprawdę różnice światopoglądowe. Tylko idiota może twierdzić, że kierowanie się "sprawami światopoglądowymi" dyskwalifikuje kogoś jako wyborcę. To przecież jest jawna próba odebrania praw wyborczych wszystkim katolikom. Wiara jest w rzeczy samej światopoglądem. A zatem, piękny strzał w stopę, łosiaczku. Jak wy się ośmieszacie :))))
Anonim2021.07.22 19:52
za pare prymitywnych haselek typu legalizacja aborcji, dokladnie wspak w stosunku do ludzi ktorymi tak gardzisz, jest ci obojetne wszystko inne. Wszystkie partie poza Gowinem i PSLem sa faszystowskie, bo nikt nie toleruje zdan odrebnych. Tylko w twojej chorej glowie swiat bedzie lepszy po legalizacji 30 tys malzenstw dewiantow. Tyle ma Holandia w przeliczeniu na Polske. Jestes prymitywem dla ktorego MUSI istniec tylko podzial na teczowe i czarne... Musi bo tak nakazali w telewizornii... Wiesz kogo mi przypominasz? fanatyka religijnego z innej strony
Anonim2021.07.22 19:55
korekta - 25 tys malzentw. Wow, normalnie az mozna umrzec od tego "oswiecenia" - 25 tys, zapisz to sobie na czole- to sa twoje "wazne" sprawy i dowod na skok cywilizacyjny na miare lotu na Marsa
Po 11 ...2021.07.23 2:13
Mój podział to podział pomiędzy Prawdą i kłamstwem, Nauką i ciemnotą, Dobrem i złem, Wolnością i ograniczeniami, Tolerancją i szczuciem, Pięknem i brzydotą. W wyznawaniu tych wartości jestem fanatykiem. Gardzę kłamstwem, ciemnotą i złem.
Po 11 ...2021.07.23 2:14
A małżeństwa LGBT mają się w Holandii całkiem dobrze: https://www.focus.pl/artykul/holandia-20-lat-po-legalizacji-homoseksualnych-malzenstw-okazuje-sie-ze-to-geje-tworza-najtrwalsze-zwiazki
Anonim2021.07.23 6:20
Fanatyzm nigdy nie robi dobrze na główkę. Fanatyzm to kierowanie się emocjami zamiast myśleniem. Każdy fanatyk "czuje", że to właśnie on jest po słusznej stronie.
Przechodniu, stań i obserwuj!2021.07.22 19:20
Trwa wieczorna tresura żydka Skrzypek (matis89 - deratyzacja) na dachu..... Ole żydku ! Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker!
Babka klozetowa - Anonim2021.07.22 19:19
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Babka klozetowa - matis892021.07.22 19:18
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Anonim2021.07.22 19:17
za granica maja po 50 tys zakazen i nie robia lockdownu, u nas bedzie cwierc tego i znowu wszystko pozamykaja. Najlepiej wyprowadzic sie z tego kraju i nigdy wiecej nie wracac. Za granica moga robic rownie idiotyczne obostrzenia ale kto zabroni bogatemu?
Babka klozetowa2021.07.22 19:16
Anonim - największe lewackie bydlę w tej części wszechświata. Przypadek oszalały z nienawiści do wszystkiego, co dobre. Sadomasochista. Bluźnierca i ateista. Kundel i sługa szatana. Jeśli chodzi o nienawiść do Kościoła, to jest duchowym spadkobiercą zarówno faryzeuszy, jak i Lenina oraz Stalina. W nienawiści do Polski przebija samego Hitlera. Po swej śmierci powinien zostać zakonserwowany w formalinie i wystawiony na widok publiczny jako kuriozum, i jako ostrzeżenie, do czego prowadzi patologiczna nienawiść.
Olé żydku Po11 ...!2021.07.22 19:13
Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker! And again kike! Up and down, but be careful not to spill your piss!
Idą ciężkie dni…2021.07.22 19:11
60% zakażeń wariantem <delta> jest wśród osób do 40 r.ż.
JonB2021.07.22 19:13
Przeciez to grypa ! Tylko teraz sie inaczej nazywa i ma lepsza oprawe medialna !
Jona Chujoza2021.07.22 19:16
Powiedz to Semce, pojəbańcu.
JonB2021.07.22 20:04
Kochanie zadzwon do mnie. Poczulem nagla chec ty zloty napletku. Numer do mnie : +49 661 17111.
Ania2021.07.23 6:08
Przecież Semka ledwo chodził...tak się zapuścił. Proszę poczytać o grypie w 2017, ilość zgonów i powikłań
Anonim2021.07.22 19:22
Zachod wyszczepil zdecydowana wiekszosc emerytow a Polska nie. Bedzie miska z ryzem albo szczawik
Przechodniu, stań i obserwuj!2021.07.22 19:10
Rozpoczynam wieczorną tresurę żydka Skrzypek (Po11 ...deratyzacja) na dachu..... Ole żydku ! Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker!
Po 11 ...2021.07.22 19:07
Dzieci w wieku szkolnym bardzo rzadko ciężko chorują na przypadłości stomatologiczne, dlatego NIE potrzebują opieki dentystycznej.
Bystry2021.07.22 19:06
Brawo Czarnek - zadnej dyskryminacji.
Taka prawda2021.07.22 19:05
Gdyby uśpili dzieci to by nie było problemu .
JonB2021.07.22 19:14
Zacznij od szprycy w swoja strone. Od dzieci sie odwal.