17.01.20, 10:40

Coraz ostrzejsze prześladowania chrześcijan na świecie

Główni sprawcy prześladowań chrześcijan na świecie to komunizm i islam – wynika z raportu Open Doors, organizacji, która od ponad 60 lat wspiera prześladowanych wierzących w ponad 60 krajach. Według opublikowanego raportu na całym świecie przeciętnie na ośmiu chrześcijan jeden znajduje się w stanie poważnego zagrożenia. Dwa kraje, które znalazły się na liście największych sprawców prześladowań to Korea Północna i Afganistan.

 

Korea Północna znalazła się na czele listy już w roku 2002, kiedy Open Doors zaczęła ją publikować. „Totalitarny rząd komunistów widzi każdą lojalność poza tą, która skierowana jest ku „drogiemu przywódcy” Kim Dzong Unowi, jako zagrożenie dla państwa. Zwykłe posiadanie Biblii jest podstawą do aresztowania, tortur i dożywotniego więzienia w obozie pracy, co często okazuje się karą śmierci. Obecnie według raportów od 50 000 do 75 000 chrześcijan żyje wewnątrz północnokoreańskiego systemu więziennego”.

Z kolei w Republice Afganistanu, w której 99 proc. mieszkańców to muzułmanie, chrześcijan także traktuje się jak zdrajców, ale nie komunistycznego państwa, lecz islamu. Wśród islamskiej ludności dominują sunnici, którzy stanowią aż 90 proc. Pozostałe 10 proc. to szyici. Wyznający potajemnie swą wiarę chrześcijanie w tym kraju są zagrożeni rosnącą siłą talibów.

Według raportu kolejne po Północnej Korei i Afganistanie państwa, gdzie prześladowania chrześcijan są największe, to: Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Sudan, Jemen, Iran i Indie.

Opublikowane statystyki pokazują m.in., że każdego dnia 8 chrześcijan ginie z powodu wiary, każdego dnia ofiarą gwałtu lub molestowania seksualnego pada 23 chrześcijanek, 309 chrześcijan zostaje niesprawiedliwie wtrąconych do więzienia. Do tego dochodzi niszczenie mienia, ruina prywatnych firm i ataki na budynki sakralne.

Do tych ponurych statystyk trzeba doliczyć też narastające prześladowanie chrześcijan w Nigerii i Chinach. W Nigerii zamordowano w 2019 r. ok. 1000 chrześcijan.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Demeter2020.01.17 20:42
No i to jest dobra wiadomość, a narzekacie że tylko złe informacje w mediach. :) Jednego zboczeńca mniej, niech się smaży w piekle!
andrzejhahn32020.01.17 19:59
ku.....rwy.........koscielne kloaki ..........ZDYCHAJCIE JAK NAJSZYBCIEJ
andrzejhahn32020.01.17 18:13
za wszystkie wasze katoli i waszego jeb........anego kosciola zbrodnie teraz na was czas katolickie kloaki
andrzejhahn32020.01.17 17:31
SRAM NA JEB,,,,,,,,,,,,ANY,PIER.......DOLONY ZBRODNICZY kosciol katolicki
andrzejhahn32020.01.17 17:30
CUDOWNIE.........zapomnieli chrzescijanie ze zbrodniczym kosciolem katolickim na czele jak przesladowali i mordowali ludzkosc
CierpieniaWódczaneNaMordzieOchlajaGłódzia2020.01.17 16:01
W Polsce na najbardziej prześladowanego wygląda mi arcy-ochlaj Głódź. Kiedy patrzę na jego mordę, widzę siną puchlinę alkoholiczną, przekrwienia popijackie, zajady rzygowinowe i nochal rozkisły od kontaktu ze spirytusem. To wszystko są znaki, że niemało wycierpiał, niemało.
Darek2020.01.17 15:49
Nosił wilk razy kilka... Naturalna kolej rzeczy - to się nazywa sprawiedliwość dziejowa. Jak wymordują 300 000 000 chrześcijan to się rachunek wyrówna i będzie spokój.
Jarek z Poznania2020.01.17 23:05
Idąc twoim tokiem rozumowania to można popierać mordowanie przypadkowych Niemców. Jak zginie ponad 10 milionów szwabów to "rachunek się wyrówna". Obrzydliwe podejście - odpowiedzialnoścć zbiorowa całkowicie przypadkowych ludzi.
Darek2020.01.18 3:22
Tak, odpowiedzialność zbiorowa jest w tym przypadku na miejscu - Niemiec nie może zmienić swojej narodowości i nie odpowiada za grzechy przodków, chyba że sie zapisze do neonazistów - wówczas odpowiada. Tak samo katolik, jeśli znając historię i fakty pozostaje w tej ideologii odpowiada za jej zbrodnie. Katolicy (nie tylko oni, protestanci również w większości) nigdy nie rozliczyli się ze swych zbrodni przeciwko ludzkości. Jestem Polakiem i jako że moi przodkowie zostali przez katolików wynarodowieni, pozbawieni nawet szczątkowej wiedzy o swojej historii, kulturze, piśmie, a potem dzięki targowicy inspirowanej i kierowanej bezpośrednio przez papieża, jego nuncjaturę i biskupów zostaliśmy pozbawieni państwowości nawet mam prawo stosować na zbrodniarzach odpowiedzialność zbiorową. Nieznajomość historii niczego nie usprawiedliwia, odkiedy mamy swobodę wyznania przynależność do kościołów jest dobrowolna i wiąże się z odpowiedzialnością za to co dany kościół sobą reprezentuje i co robi.
katolik2020.01.17 15:46
Do tej statystki należałoby dołączyć Polskę, gdzie targowiczanie, LGBTQ, tzw. opozycja" również walczą z kościołem, było już dość dużo napadów na księży, Arcybiskupa Marek Jędraszewskiego metropolitę krakowskiego, kościoły i wiarę, dopuszczalne jest też aborcja i coraz bardziej ideologia transgenderyzmu, np. na uczelniach, to też walka z chrześcijaństwem i katolicyzmem w szczególności.
K.K.2020.01.17 12:58
Tak zwany cywilizowany świat ma to gdzieś, bo obecnie obowiązuje następująca hierarchia. Najpierw lesbijki, geje, biseksualiści, transpłciowcy i inne dziwolągi. Potem murzyni (o przepraszam afroamerykanie). Potem zwierzęta ze szczególnym uwzględnieniem ciężarnych loch. Potem islamiści. Potem długo, długo nic i dopiero chrześcijanie, z tym, że najpierw najróżniejsze wyznania protestanckie, a dopiero na samiutkim końcu katolicy. Nad wszystkimi wyzej wymienionymi góruje oczywiście ta wagarowiczka ze Szwecji, na punkcie której cały postępowy świat dostał fisia.
meg2020.01.17 16:54
Wg Open Doors ,organizacji międzynarodowej aktywnie wspierającej prześladowanych chrześcijan ,są nimi głównie członkowie kościołów biblijnych ,lokalnych ,więc nie stopniuj męczeństwa wg tego co się Tobie wydaje.Póki co w krajach katolickich ,nikt za wiarę nie umiera i niech tak zostanie.
K.K.2020.01.20 7:25
Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie stopniuję męczeństwa tylko podaję hirerarchię jaka obowiązuje we współczesnym-zachodnim świecie.
Katolik2020.01.17 11:19
To jest skutek zabagnienia kościoła. Piszę to ze smutkiem.
Piotr2020.01.17 11:47
Najpierw nastąpi oczyszczenie kościoła które jest bolesne. Później oczyszczenie ludzkości - niech każdy sobie zada pytanie co to dopiero będzie...
lady chapel2020.01.17 11:07
A tymczasem w katolickiej Polsce: W Stanach Zjednoczonych na popularności zyskuje federacja Bare Knuckle Fighting Championship, która organizuje walki na gołe pięści. Już w sobotę odbędzie się pierwsza taka gala w Polsce. Organizatorem brutalnej imprezy jest nowopowstała i tajemnicza federacja Wotore. - Zawodnicy wiedzą, na co się piszą. Mogę zapewnić, że są ubezpieczeni, a na miejscu będzie profesjonalna opieka medyczna. Nikt nikogo nie zmusza, żeby się u nas bił. A jeśli zawodnicy sami chcą startować, to czemu ktoś ma im tego zabronić? - uspokaja Michał Waleszczyński z Wotore.
JS2020.01.17 10:59
My wierzący w Jezusa, na katolickiej stronie podpisanej jako "Portal poświęcony" jesteśmy prześladowani przez tych, którzy boją się Prawdy. Ja kiedyś też się jej bałem podświadomie i wolałem swoje normy i te "uniwersalne". Jak dzięki objawieniom tzw. prywatnym wreszcie uwierzyłem całkowicie w Ewangelie, poznałem Prawdę, zacząłem pozbywać się starych nawyków myślowych. Módlmy się za pałających nienawiścią do Jezusa i Jego Kościoła. Wam walczącym z Jezusem polecam min. Dzienniczki św. s. Faustyny albo np. świadectwo Andrzeja Duffka na yt. Króluj nam Chryste - nie antychryście Pozdrawiam