13.08.13, 07:24

Coraz więcej Polaków przeciw zabijaniu nienarodzonych

I nie jest to, jak podaje „Rzeczpospolita” pierwszy tego rodzaju sondaż. Z badań, jakie w październiu 2012 roku Centrum Myśli Jana Pawła II i CBOS, wynika, że 80 proc. Polaków zgadza się z opinią, że „zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci”. W 2007 roku uważało tak 70 proc.

Zmiana, jaką obserwujemy to niewątpliwa zasługa zmiany prawa w latach 90., ale także ogromnego zaangażowania ruchów pro life i opowiadających się za życiem mediów. Nie bez znaczenia jest także pojawienie się coraz doskonalszych USG, które uświadamiają, że aborcja zabija ludzi. Wyniki te pokazują także bardzo dosłownie, że powoli nadchodzi czas, gdy z polskiej ustawy trzeba wyrzucić wyjątki i doprowadzić do sytuacji, w której nikt nie będzie zabijany w Polsce, zgodnie z prawem.

TPT/Rp.pl

 

Komentarze

anonim2013.08.13 8:31
Panie "nie"wierzacy123 - ciąża nie zagraża życiu (może być problematyczna w wypadku choroby kobiety ponieważ często budzi wątpliwości, czy stosować pewne metody leczenia, które mogą negatywnie wpływać na dziecko - etyka katolicka nie zabrania stosowania różnych metod leczniczych, nawet tych, które mogą zagrażać zdrowiu dziecka a nawet życiu o ile nie są stosowane z intencją zabicia/zamordowania dziecka), a na pewno nie bardziej niż niektóre operacje - świetne lekarstwo proponuje Pan na choroby i cierpienie - EKSTERMINACJA - za gwałt przestępca dostaje parę/ paręnaście lat więzienia, dziecko, które poczęło się z gwałtu (czyli też jest ofiarą niegodziwego zachowania ojca) dostaje "czapę". Panie "nie'wierzący123 gratuluję ślepoty umysłowej. Mam pytanie, czy Pan nie cierpi z jej powodu. Może Pana też należałoby eksterminować, żeby Pan nie cierpiał - tak aborcja postnatalna.
anonim2013.08.13 8:32
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu a nie wycierać sobie gębę humanizmem i postępem. Bo tzw "prawo do aborcji" ani z jednym ani z drugim niewiele ma wspólnego. To po prostu zabójstwo i tyle.
anonim2013.08.13 8:42
@wierzący123 Problem w tym, że największy opór u tzw"postepowców" budzi sama próba uświadomienia im ,że aborcja to nie żaden "zabieg" tylko zwykłe pozbawienie życia człowieka i to niezależnie czy w majestacie prawa czy nie. Wszystkie te próby wmówienia społeczeństwu że to "zabieg" "skrobanka" "usunięcie gluta" itd mają na celu "oswojenie" ludzi z zabijaniem. Dokładnie ten sam mechanizm zastosowano w III Rzeszy. Słowianie Żydzi to "podludzie" a więc zabicie jednego czy drugiego nie wiąże się z jakimikolwiek rozterkami moralnymi.
anonim2013.08.13 8:48
@"nie"wierzący123 Niedawno opublikowano duże badania retrospektywne wykazujące JEDNOZNACZNIE, że aborcja jest większym zagrożeniem dla życia matki niż wszystkie zagrożenia ciąży, porodu i połogu razem wzięte. Dlaczego CHCESZ mordować kobiety? http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22936199
anonim2013.08.13 11:11
@ABuriew 1871 @pasikonik @Miks Dzięki za mądre wypowiedzi!! Pozdrowienia!!
anonim2013.08.13 11:11
@wierzacy Tak, wola Boża jest ponad wolą człowieka. Tak, taka jest nasza wiara i nie kłóć się z tym. A poza tym więcej kobiet cierpi psychicznie po dokonaniu aborcji niż tych, które dziecko pomimo wszystko urodziły. Zabójstwo niewinnego dziecka zawsze jest złem. Ludzki egoizm czy lęk nic nie usprawiedliwia.
anonim2013.08.13 11:40
@campeador Nie ma za co:) To niestety orka na ugorze. Wszyscy ci "postepowcy" zasłaniają się a to nauką, ale o tym że nauka ( genetyka, biologia,medycyna) jednoznacznie stwierdziła, że człowiekiem jest się od momentu poczęcia jakoś nie chcą słuchać. A to humanizmem -co ma wspólnego humanizm z pozbawianiem podstawowego prawa jakim jest prawo do życia też nie wiadomo. I tak w kółko. Ale wstać i powiedzieć otwarcie " tak jestem za zabijaniem w imię moich własnych interesów" to już odwagi brak.
anonim2013.08.13 11:48
@ pasikonik Racja. Nauka służy im tak jak latarnia pijakowi. Nie żeby ich oświeciła tylko do " trzymania".....
anonim2013.08.13 15:00
Wspaniała wiadomość!!! Właśnie dlatego jeszcze nie wyjechałem z Polski, bo ludzie tutaj jeszcze są w miarę normalni pod względem moralności.
anonim2013.08.13 21:51
@Zanakand Bełkot i nic więcej. Sprawa jest prosta - aborcja to morderstwo i tyle. To o czym piszesz to właśnie wynik działań takich Nowickich, Szczuki innych. Wszystkie ich działania mają na celu takie "oswojenie" społeczeństwa z aborcją aby traktować ja jako coś tak "normalnego" jak wizyta u stomatologa. A skoro nie szanuje poczętego dziecka to i sam akt poczęcia nie warty jest uwagi i tak dalej i tak dalej. Skutki są takie jak w GB - "świetna" edukacja seksualna i jednocześnie jeden z najwyższych odsetek nastolatek w ciąży i nawet rozdawanie prezerwatyw w szkole nie pomaga. Ale skoro seks to jak pójście na hamburgera to i efekty marne.