18.06.19, 11:42(fot. screen)

Cyniczny Tusk? Dworczyk: ,,Wpisuje się w styl, który prezentują przed komisją politycy PO"

- Donald Tusk wpisuje się w styl, który prezentują przed komisją politycy PO. W największym uproszczeniu można sprowadzić to do sformułowań: «nie wiem, nie pamiętam, nic się nie stało, wszystko było w normie» itd. Szkoda, bo od byłego prezesa Rady Ministrów można by oczekiwać poważniejszego potraktowania tego tematu – powiedział w Radiu Warszawa minister Michał Dworczyk.

- Mamy do czynienia z bardzo poważną sprawą - z budżetu państwa wyparowało ponad 250 mld złotych. Należałoby oczekiwać, że ówczesny premier weźmie odpowiedzialność na siebie i wyjaśni jak do tego doszło – powiedział minister Dworczyk.

- Rozmawiając o problemie luki VAT warto pamiętać o faktach. Od 2008 roku luka zaczęła rosnąć w zawrotnym tempie. Jeden z najwyższych wzrostów luki vatowskiej zanotowano w latach 2007 - 2014. Nad tym faktem nie można przejść w sposób obojętny – dodał.

Minister odniósł się również do sprawy Marka Falenty.

- Pan Falenta dzisiaj jest w stanie powiedzieć wszystko. Jeszcze nie tak dawno mówił, że za nagraniami stał polityk blisko związany z Donaldem Tuskiem. Dzisiaj w swoich listach formułuje insynuacje, kierujące podejrzenia na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Prawda jest taka, że w czasie procesu pan Falenta miał możliwość i przedstawił wszystkie fakty i okoliczności związane z aferą podsłuchową. Niezawisły sąd zbadał te dowody, przeanalizował i na tej podstawie wydal wyrok – powiedział Dworczyk

Zdaniem polityka, jesienne wybory "są szalenie ważne".

- W Polsce od niemal czterech lat Prawo i Sprawiedliwość przeprowadza reformy. Bardzo głęboko został zreformowany system administracji, zmieniono porządek prawny. Jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia. Gdyby obecna kadencja była ostatnią kadencją PiS, to duża część tych reform zostanie zlikwidowana – stwierdził Michał Dworczyk.

- Po kongresie, który odbędzie się na początku lipca w Katowicach, będziemy systematycznie prezentować nasz program – dodał 

- Jesteśmy tą formacją polityczną, która od początku swojego istnienia zawsze bardzo dużo wagi przykładała do propozycji programowych. Większość naszych deklaracji programowych z 2015 roku została zrealizowana i liczymy, że wyborcy to docenią dając nam kredyt zaufania na kolejną kadencję – powiedział 

bz/RadioWarszawa

Komentarze

Polak2019.06.19 8:24
Po raz kolejny premier pozamiatał komisją jak chciał, przy okazji wskazując że nie 250, a ponad 300 mld zniknęło w latach 2016-2018, to i pisowscy krętacze wiją się w panice.
anonim2019.06.18 20:18
Ten osobnik napewno niemial nic wspolnego z kierowaniew Panstwa Polskiego robilito oszusci zdrajcy za niego to ABDERYTA on moal zadanie zniszczyc ten kraj .Taka jest jedyna prawda, ARON
Jula2019.06.18 13:46
Wszyscy pamiętają historię dziadka z Wehrmachtu? Jak to się stało ,że wnuk historyk nie wiedział gdzie i jak dziadek spędził II wojnę Jeśli nie wiedział to -był niekompetentny jeśli wiedział to -kłamał W 2007 myślałam ,że albo jedno albo drugie.Dziś wiem ,premierem Polski w latach 2007-2014 był niekompetentny historyk ,kłamca i manipulant Donald Tusk.Stracone lata
anonim2019.06.18 13:33
...a teraz idziemy zalukać w gały!!!!!!
nikt2019.06.18 12:54
Trochę słuchałam togo wymijającego i bzdurnego tłumaczenia się D. Tuska . Parodia . . A może nie pamiętam C. Grabarczyka ? Dostał kwiaty za korupcję . Pisałam o tym w tamtym okresie i niepotrzebne mi dowody PiS - u na lenistwo i tolerancję ( prawdopodobnie i uczestnictwo w tym procederze ) korupcji rządu PO. Ja , szary obywatel widział to jak na dłoni a Premier kraju był ślepy ? Jak ślepiec ( przepraszam ludzi ociemniałych ) morze być szefem rządu ? Prowadził głuchych ?
Cogito ergo sum2019.06.18 12:22
Tusk nie ma najmniejszej ochoty aby przybliżyć społeczeństwo do prawdy. Gdzie wyparowały te miliardy? Tego nie zgarnęli prywatni ludzie. Nie daliby rady tego ukryć. Wyobraźmy sobie nawet szajkę 250 osób. Każdy po miliardzie.
ROCCO2019.06.18 11:59
Michał Dworczyk za swoją niebezpieczną pasję odpowiedział przed sądem i został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Nowy wiceszef MON był skazany za nielegalne posiadanie broni. Szef KPRM Michał Dworczyk w co najmniej 12 oświadczeniach majątkowych zataił, że ma udziały w spółce, która zapewnia budynki i wyposażenie szkołom pod patronatem Opus Dei. Fałszywe deklaracje składał jako radny, poseł i minister. Grozi za to do 5 lat więzienia......KRYSZTAŁOWY DWORCZYK...:)))