17.09.21, 08:09fot. yt/telewizja repulika

Czarnek: w tzw. „wolnych mediach” mamy codzienny hejt na Kościół

„Jak państwo otworzycie sobie te tak zwane wolne media to codziennie macie państwo jakiś obrzydliwy hejt na seminaria, na Kościół, na księży, na duchowieństwo, na krzyż, na symbole religijne, na wszystko, co jest związane z chrześcijaństwem" – powiedział minister Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki uważa, że polski Kościół podlega  „brutalnemu atakowi i musimy go bronić”.

„To jest brutalny atak na nasze wartości i na fundament czegoś, co nazywamy polskością, a który jest oparty na chrześcijaństwie od 1054 lat” – powiedział Przemysław Czarnek na antenie TVP Info. Minister stwierdził, że jest to „atak, który ma na celu jedną rzecz - dechrystianizację Polski na wzór europejski”. „To się nie uda” – skonstatował Czarnek – „ale efekty tego widzimy. Te pobicia księży na schodach przed kościołem”.

„W wielu częściach Europy Kościoła już nie ma, natomiast w Polsce on jest, dlatego podlega tak brutalnemu atakowi i musimy go bronić” – zauważył minister edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego.

W odniesieniu do niedawnej rezolucji PE, wzywającej kraje członkowskie, by respektowały na swoim terytorium związki LGBTIQ oraz tzw. „małżeństwa” jednopłciowe, Przemysław Czarnek powiedział, że przychyliłby się do treści rezolucji „gdyby istniało coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo jednopłciowe”. Tymczasem, jak zauważył minister edukacji i nauki: „Małżeństwo to termin zastany jeszcze z prawa rzymskiego, stworzony przed wiekami, który oznacza związek kobiety i mężczyzny. Coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo jednopłciowe nie istnieje, więc można sobie uznawać małżeństwa czterech mężczyzn, pięciu mężczyzn, albo sześciu kobiet. To nie jest małżeństwo. To jest jakiś związek, któremu my się nie sprzeciwami. Nikt nikomu nie ingeruje w jego życie prywatne. Seksualność jest prywatną sferą każdego człowieka i co sobie kto robi z tą seksualnością, to jest jego sprawa. Natomiast nie możemy nazwać małżeństwem czegoś, co małżeństwem nie jest".

 

ren/TVP Info, PAP

Komentarze

Anna2021.09.20 10:54
Kiedy krytyka staje się "brutalnym atakiem", to wiedz, że twój rozmówca jest idiotą.
POkatoliku2021.09.19 17:27
Informowanie o pedofili , chciwości to żaden atak . To nie wina mediów ,że tyle tego jest.
Ola2021.10.5 18:08
Biedne niewinne media-cnotka uraźona.
antoni.s2021.09.19 8:44
Po kościele na hejt zaczną narzekać złodzieje i cała reszta dziadostwa, co za czasy...
Nina2021.09.18 13:33
Właścicielami tych niby wolnych mediów są żydzi, oni od zawsze nienawidzili chrześcijan i byli sprawcami ukrzyżowania Pana Jezusa.
Foster2021.09.18 9:17
Czarnek nie szczuj jednych na drugich, bo grzeszysz.
Foster2021.09.18 13:29
Ponadto czarne łabędzie są jednopłciowe i wychowują potomstwo.
Torchwood2021.09.18 5:43
Tak, wolne media, w przeciwieństwie do reżimowego TVPiS, nie muszą lizać butów okupantowi z Watykanu.
Nina2021.09.18 13:36
Oni liżą doopę swoim mocodawcom żydom bo to ich są te miedia.
Iga2021.10.5 18:16
„Wolne media” wolą słodkie tyłki lewaków jak muchy je oblepiają.
Jezus Maria!2021.09.17 17:43
"Urodzony w 1945 w Bobrówce duchowny słynie z wielu kontrowersji. Dwa lata temu grupa kapłanów z archidiecezji gdańskiej przesłała oświadczenie do nuncjusza apostolskiego ws. materiału "Czarno na białym" TVN24, który dotyczył szokujących praktyk, jakich duchowny dopuszczał się w swojej diecezji. Księża informowali o "prawdziwości informacji" na temat metropolity gdańskiego. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź miał ubliżać, publicznie poniżać i psychicznie znęcać się nad księżmi. W ostatnich latach abp. Głódziowi publicznie stawiano szereg zarzutów, m.in. o mobbing i nękanie innych księży. Pojawiały się też informacje o nadużywaniu alkoholu. Najcięższe zarzuty dotyczyły jednak braku reakcji na pedofilię w Kościele. W tej ostatniej sprawie głos zabrał Watykan. W marcu tego roku Abp Sławoj Leszek Głódź został ukarany przez papieża Franciszka za to, że nie zrobił nic w sprawach dotyczących czterech duchownych, którzy wykorzystywali seksualnie nieletnich. Pierwsze postępowanie dotyczy ks. Michała L., który został skazany przez sąd na 12 lat więzienia za gwałt na 17-letniej wówczas dziewczynie. Drugie księdza Mirosława Bużana. Jedna z dziewcząt w jego parafii oskarżyła go o próbę wykorzystania seksualnego. Ksiądz miał wcześniej ją upić. W trzeciej sprawie chodzi o księdza, którego nazwisko nie zostało ujawnione ze względu na ochronę źródeł i prowadzone śledztwo dziennikarskie. Nie wiadomo, kim jest czwarty z duchownych. W marcu tego roku Stolica Apostolska podjęła w stosunku do abp. Głódzia następujące decyzje: nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej oraz nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. Arcybiskup przeniósł się do wsi Piaski na Podlasiu. Został mianowany sołtysem tej wsi."
Foster2021.09.18 9:23
W przeszłości byli gorsi biskupi. Nie ma się czym przejmować. Niedawno czytałem artykuł o biskupie Poniatowskim, bratem króla Poniatowskiego. Prawdziwe chrześcijaństwo jest na dole, czyli tam gdzie nie ma realnych pokus życia doczesnego.
Dlaczego?2021.09.17 17:41
"Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował wyniki kwerendy dotyczącej wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Na konferencji prasowej wystąpił m.in. przedstawiciel Episkopatu i prymas Polski Wojciech Polak. W zaprezentowanym raporcie podano, że w od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. do diecezji oraz zakonów męskich wpłynęło 368 takich zgłoszeń. Sprawy te dotyczyły lat 1958-2020. Spośród nich 10 proc. uznano za niewiarygodne, 51 proc. jest w trakcie badania, a 39 proc. uznano za potwierdzone lub uwiarygodnione."
Rachunek sumienia2021.09.17 17:36
Kościół w Polsce zniszczyli księża i biskupi
xyz1232021.09.17 17:35
Doczekamy zapewne czasów, wszystko w każdym razie na to wskazuje, że w polskich szkołach obojętnie jakiego szczebla, jedynym podręcznikiem do nauczania, oficjalnie dopuszczonym przez Ministerstwo Edukacji i Wspierania Narodowej Ciemnoty będzie biblia. Da się z niej też wycisnąć podstawową wiedzę z fizyki (ostatecznie gość chodził po wodzie), geografii, być może też z matematyki, będzie ona jak znalazł do nauczania języka polskiego, podstaw historii i tożsamości narodowej. Biblia to też nieprzebrana kopalnia wiedzy o społeczeństwie i życiu w rodzinie, przynajmniej na poziomie przydatnym w polskiej szkole. Jezus żył przecież nadzwyczaj skromnie, umiarkowanie pił, umiarkowanie jadł, nie ulegał pokusom, nie palił, nie łajdaczył się (ponoć nie wąchał nawet cipy), nie był pederastą jak wielu złośliwie twierdzi, no i zginął po bohatersku i bez sensu, jak na człowieka z polskimi korzeniami przystało. Jedyny znak zapytania dotyczy stosunku Jezusa do dzieci. Tego niestety nie wiemy, acz skrzywienie na tym tle księży, może być jakimś istotnym tropem.
Cierpliwy2021.09.17 19:04
A czytałeś Biblię? To może wiesz po co się urodziłeś i do czego przyda Ci się fizyka, matematyka i historia po śmierci. A że umrzesz to pewne, a trumna nie ma kieszeni.
Lucifer Morningstar2021.09.20 10:13
Do czego przyda się fizyka, matematyka i historia po śmierci? Do tego samego, co biblijne bajki i legendy: do niczego. Zimny trup to zimny trup i żadne religijne debilizmy tego nie zmienią.
Cierpliwy2021.09.20 11:06
Lucifer 12:13 Czy aby na pewno masz rację? Ta " niebieska kulka" w Układzie Słonecznym, pyłek we Wszechświecie ze wszystkim na niej potrzebnym do Twojego życia, to powstała przypadkiem bez żadnego rozumnego projektu dla żartu? Pole magnetyczne wokół Ziemi, zabezpieczające trwałość istnienia materii ożywionej przed zabójczym promieniowaniem z Kosmosu, powstało przypadkiem bez żadnego celu? Jaką mądrością i mocą wykazał się Stwórca tego Wszechświata? Popatrz na kosmos z bilionami gwiazd i galaktyk. Widzisz światło gwiazd których już nie ma. Czy to wszystko powstało dla żartu bez celu? Po co była jabłoń w środku ogrodu? Dla próby. Szatan przejął świat materialny i od wieków niszczy człowieka "siejąc zgorszenie", będące odstępstwem od planów Stwórcy. Nie jesteśmy tylko "kupą" mięsa i kości mającą rozum i wolna wolę, ale jest w nas "tchnienie żywota" zwane duszą. I o nią idzie walka. Czy aby nie chodzi o zastąpienie zbuntowanych aniołów przez ludzi? Harmonia jest w liczbie. Chodzi o to za jakim systemem wartości się opowiemy. Komu oddamy cześć i chwałę. Swemu Stwórcy, któremu zawdzięczamy powołanie do zaistnienia, czy jego przeciwnikowi Szatanowi. Napisane jest:"kładę przed tobą życie lub śmierć, wybieraj". Ty też, czy chcesz czy nie chcesz wybierzesz swego Pana swoim życiem w myślach i uczynkach. Oby Cie nie zaliczono do "synów zatracenia".
Lucifer Morningstar2021.09.20 15:20
To zapoznaj się, Cierpliwy, z błędami w budowie człowieka i nie mów tu o mądrości i mocy bozi. Pamiętaj, że kto ma rozum, ten nie ma religii; kto ma religię, nie ma rozumu. Bajeczki o katolickim "stwórcy" i o "szatanie" były i pozostaną tymi bajeczkami. A jak napisał Kochanowski: O pani, nogi masz jak bajki; nic więcej nie stworzę, więc pozwól że "to" między bajki włożę. A za to, że mnie rozśmieszyłeś kosmiczna poetyką, chwała ci.
Cierpliwy2021.09.20 17:53
Lucifer17:20 Nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza zarzucając Stwórcy, błędy w budowie ciała człowieka i odbierając Stwórcy mądrość i moc uczynienia wszystkiego co ogarnia Twój rozum. Twój rozum opiera swoje pojmowanie rzeczywistości na 5 zmysłach. Widzisz, słyszysz i czujesz tylko to co Ci pozwolono poznać projektując Twoja anatomie i fizjologią. Czemu nie widzisz w ultrafiolecie jak pszczoła? Dlaczego nie masz sonaru jak delfin? Jesteś pewny że obok Ciebie nikt nie stoi bacznie Cię obserwując? Twój telefonik ktoś zaprojektował i wyprodukował, po to byś go używał w określonym celu. Podobnie inne gadżety, którymi się otaczasz w swej ziemskiej egzystencji. A Wszechświat z miliardami galaktyk oraz Ziemia w jego wnętrzu jako niebieski pyłek, powstała bezcelowo. Gdzie byłeś przed Wielkim Wybuchem i kto zdecydował że teraz zaistniałeś ze swoja mądrością w postaci jaką widzisz w lustrze? Trochę pokory . Pycha stawiania siebie na równi z Bogiem kończy się porażką. Czy aby na pewno jesteś tylko "kupą mięsa i kości" bez duszy która to ożywia? Napisano:" bójcie nie tego co zabija ciało, ale bójcie się Tego co ciało i duszę zabić może".
Lucifer Morningstar2021.09.22 8:11
Chłopie, marnujesz się. Z twoją demagogią opartą na powierzchownej wiedzy mógłbyś zrobić karierę w ministerstwie Czarnka. No i ta grandilokwencja. A bajeczkami o "stwórcy", duszy, bogu to znów mnie rozśmieszyłeś, za co po raz kolejny ci chwała.
B 522021.09.17 15:38
Dlaczego Czarnek nie może się ogolić? Oprócz raczenia nas swoimi przemyśleniami (zawsze wówczas wątpię w potęgę ludzkiego rozumu...), katuje nas swoim wyglądem. A raczej ostentacyjnym niechlujstwem: ten zarost, świecąca się twarz - jakoś nie wygląda aby codziennie brał prysznic. Może złożył śluby czystości moralnej, a nie higieny osobistej? Okropny z niego niechluj.
Anonim2021.09.17 16:13
Jeśli szukasz pedantycznie wygolonego pedała, to trafiłeś pod zły adres.
Dobry adres2021.09.18 11:10
Warszawa, Żoliborz, Mickiewicza 49
Foster2021.09.18 9:27
Teraz jest moda na zaniedbany zarost. Ponoć przynosi szczęście i dobrze świadczy o mężczyźnie, że niby taki oddany partii i zapracowany.
nil2021.09.17 13:01
Boże chroń Polskę, a w zdrowiu i sile zachowaj takich synów, Przemysław Czarnek. Ludzie wierzący są awangardą naszej Ojczyzny. Przeciwnicy KK są wstecznikami i wrogami pomyślności Polski. Prawdziwy ciemnogród tkwi w lewactwie.
Anonim2021.09.17 13:14
UWAGA - KLERUCH!!! Pilnować dzieci i portfeli!!!
nil2021.09.17 14:49
Do wiary w Boga nie trzeba sutanny, lecz bez tych w sutannach nie miałbym wiary w Boga.
cynik2021.09.17 14:14
A w tle słychać "Боже, Царя храни!"... Najbardziej KK szkodzą ci, którym polityka pomyliła się z religią a a bohaterów robią sobie ludzi, którzy Kościołowi najbardziej szkodzą, choć najgłośniej krzyczą jak go bronią. Patrz wyżej. Kościół mogą ocalić ludzie, którzy dają prawdziwe bezinteresowne świadectwo swojej wierze w codziennym życiu, a ni ci którzy próbują na tym zbijać kapitał polityczny. Obrona złudzeń "żeby tak było jak było wcześniej" w Kościele czyli Kościół silny siłą instytucji a nie wiary to prosta droga do jego zgłady.
TO DEBIL2021.09.17 12:56
I TO JEST FAKT
Adeptus2021.09.17 12:30
Oczywiście, że tak! Wszak religijni ludzie jako istoty żywe też są częścią świata przyrody ;) A jeśli chodzi o świat pozaludzki - są naukowcy, którzy twierdzą, że u niektórych małp można zaobserwować pewne zachowania, które da się podciągnąć pod coś w rodzaju protoreligii/zabiegów magicznych - wiara w życie pozagrobowe (w sensie niektóry małpy mają przekonanie, że ich zmarli współplemieńcy po śmierci odchodzą gdzieś, a nie przestają całkiem istnieć) czy też w czasie deszczu odprawiają coś w rodzaju rytuałów mających na celu okazanie swojej siły wobec domniemanego "sprawcy" zjawiska pogodowego. Przy czym te twierdzenia są dość kontrowersyjne - wiadomo, że od małpy nie da się uzyskać wyznania wiary, można jedynie próbować interpretować jej pewne zachowania i sygnały w jej "języku". adeptusrpg.wordpress.com
leszczyna2021.09.17 17:47
Byli też naukowcy, którzy uznali, że postęp wśród małp, taki prowadzący do rozwoju w człowieka, a i postęp samego człowieka, to po prostu przemoc, bicie w łeb zwykłą kością choćby. Taki "mądry" wniosek wyciągnęli ze znalezienia w kopalnej czaszce otworów mających świadczyć o rozwojowych, krwiożerczych instynktach hominidów, do czasu aż się okazało, że owe otwory pasują do kłów ssaków szablastozębnych. Wiele jeszcze przed nami "odkryć" naukowców.
Cierpliwy2021.09.17 19:11
Ciekawe dlaczego te Twoje małpy jeszcze nie mówią o potędze Wszechświata i nie stosują antykoncepcji? Pewnie badania w toku.
Anonim2021.09.17 11:58
Dla tego dewota wszystko co nie jest lizaniem du.pska kleruchom to brutalny atak na kościół.😁😁😁
antoni.s2021.09.17 11:57
Dostrzegł jednego pobitego księdza, a setek zgwałconych i skrzywdzonych przez księży i biskupów polskich dzieci nie widzi?, kościelny agent w polskim rządzie umieszczony tam na żądanie kościoła kat.
442021.09.17 11:51
Wrogowie KK albo nie są Polakami albo są po prostu "pożytecznymi" głupcami na usługach wrogów Polski. Nie da się oddzielić historii Polski od chrześcijaństwa i katolickiej wiary. Wierność Bożym Prawom zawsze Polaków uwznioślała, a Państwu Polskiemu dawała pomyślność i harmonijny rozwój. "TYLKO POD TYM KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM, POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK POLAKIEM". Każda inna opcja jest równią pochyłą do samounicestwienia. Szacunek dla ministra Czarnka.
Anonim2021.09.17 11:56
UWAGA - KLERUCH!!! Pilnować dzieci i portfeli!!!
cynik2021.09.17 12:13
Wykrzykiwanie wzniosłych cytatów nie zmieni tego, że najbardziej KK szkodzą "prawdziwy Polacy" uważający się za obrońców wiary i polskości, którzy walczą ze wszystkim i wszystkimi, którzy próbują ten kościół ratować i oczyścić ze starych grzechów i pychy. Obrońcy złudzeń o potędze, która opiera się na władzy a nie na prawdziwej wierze. Ludzie, którzy nie potrafią wyciągnąć wniosków z tego co spotkało KK w innych krajach, w których też do niedawna katolicyzm wydawał się kluczowym elementem tożsamości narodowej. A minister Czarnek jest jednym właśnie z takich "zasłużonych" dla upadku KK w Polsce.
Koło2021.09.17 13:11
Tylko pod kołem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem...
aaa2021.09.17 11:38
Minister nie odróżnia słusznej krytyki od hejtu.
PiSowcy2021.09.17 11:19
dzielą się na cukrowych, ćwikłowych i pastewnych. W wersji ekologicznej - bez LGBT.
???2021.09.17 10:53
artykuł niewygodny - przestał istnieć :) https://www.fronda.pl/a/sondaz-tvp-najmniej-wiarygodna-telewizja,166852.html
mistrz2021.09.17 10:59
Po prostu Fronda nieoficjalnie wie że Pani Reasumpcja Witek napisała już odpowiednie zarządzenie
Adeptus2021.09.17 11:03
A czy mistrz wie, że reasumpcja to nie żaden zamach stanu, tylko normalna procedura przewidziana Regulaminem Sejmu? I że przed Panią Witek dokonał jej Radosław Sikorski, tyle, że w przeciwieństwie do Witek faktycznie złamał przepis, nie uzyskując wcześniej wniosku podpisanego przez 30 posłów? Pewnie nie wie, w Tusk Vision Network o tym nie powiedzą, co najwyżej pokażą bezczelne wypieranie się Sikorskiego, pomimo tego, że jest nagranie z posiedzenia, na którym zarządzał reasumpcję. adepturpg.wordpress.com
Anonim2021.09.17 11:08
W końcu Sikorski to dawny PiS-owiec. W sumie to miłe, że usprawiedliwiacie się tym, że inni łamią prawo i pokazujecie, że nie ma między wami różnic w partyjnej demoralizacji.
Adeptus2021.09.17 11:14
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Sama reasumpcja nie jest złamaniem przepisów. Złamaniem przepisów jest dokonanie reasumpcji bez zachowania wymogów formalnych, takich jak uzyskanie wniosku 30 posłów. Którego to złamania dokonał Sikorski, będąc marszałkiem z ramienia PO, zaś nie dokonała go Witek, która wymogów dochowała. Więc tu nie ma sytuacji "Może my złamaliśmy prawo, ale Wy też" tylko "My nie złamaliśmy prawa, to Wy złamaliście dokładnie to prawo, o którego złamanie nas niesłusznie oskarżacie". adeptusrpg.wordpress.com
mistrz2021.09.17 11:19
Pozwól @Adeptusie że zastosuje Twoje rozumowanie. Nic co kiedykolwiek powiedziałeś, nic co mówisz i nic co kiedykolwiek powiesz nie ma znaczenia poniewż w przeszłości Twoi Bracia w Wyznaniu wszczynali wojny (Krzyżacy) a wśród wspólczesnych Twoich Braci w Wyznaniu są przestępcy seksualni* * zakładam że duchowni KK wyznają Katolicyzm Rzymski
Adeptus2021.09.17 11:32
Nie jestem katolikiem, gardzę Jezusem z całego serca. I nie twierdzę, że wszystko, co powiedzą przeciwnicy PiS jest bez sensu, bo Sikorski kiedyś złamał prawo. Twierdzę, że nie w porządku jest, gdy antypisowcy - w szczególności ci, którzy popierają PO - krytykują Witek za dokonaną zgodnie z przepisami reasumpcję, a kompletnie nie przeszkadza im łamiąca przepisy reasumpcja Sikorskiego. Zresztą, to jest kwestia poboczna, bo nawet gdyby Sikorski nie dokonał niezgodnej z przepisami reasumpcji, nie zmieniałoby to faktu, że reasumpcja Witek była z tymi przepisami zgodna i próba oczerniania pani marszałek jest przejawem bezmyślnego ulegania opozycyjnej propagandzie. Wykroczenie Sikorskiego co najwyżej DODATKOWO Was pogrąża, dodając do kłamstwa obłudę. adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.17 12:56
Pani Witek nie mogła dokonać reasumpcji, regulamin sejmu dokładnie mówi kiedy można, a kiedy nie można jej dokonać. Nie mówiąc o tym że Pani Witek kłamała, że zaciągała opinii prawników. Nie był to zamach stanu, ale zasadny naginania prawa są dokładnie takie jakby byłyby zastosowane podczas potencjalnego zamachu stanu. Bierze się jakiś przepis, interpretuje się go jak w danej chwili wygodniej i nagle stawia się wszystkich w sytuacji faktów dokonanych.
złośliwy2021.09.17 14:17
Witaj w Rosji. Stamtąd czerpiemy ostatnio wzorce prawne, ustrojowe, społeczne. Jak to powiedział kiedyś jeden z Legionistów po wkroczeniu do Kongresówki - ci ludzie mówią po polsku, ale myślą po rosyjsku. A ta władza na takim myśleniu spaczonym, przez zabory, wojny i komunizm bazuje i na tym zbija poparcie.
Adeptus2021.09.17 14:26
Serio? Możesz mi podać te "dokładne" kryteria kiedy można dokonać reasumpcji? Bo ja widzę tylko takie: 1. W razie gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości, Sejm może dokonać reasumpcji głosowania 2. Wniosek może być zgłoszony wyłącznie na posiedzeniu, na którym odbyło się głosowanie 3. Sejm rozstrzyga o reasumpcji głosowania na pisemny wniosek co najmniej 30 posłów. 4. Reasumpcji głosowania nie podlegają wyniki głosowania imiennego. Jak rozumiem, trzy ostatnie warunki zostały niewątpliwie spełnione, a pierwszy, jest, cóż, wybitnie subiektywny. To jaki "dokładny" przepis złamała Witek? Umiesz wskazać? A gdyby uznać, że interpretowanie przepisu tak, jak jest to wygodnie, są przestępstwem, to należałoby wsadzić wszystkich prawników, sędziów i polityków.
Anonim2021.09.17 15:18
1. Wynik głownianina nie budził żadnych wątpliwości. Wszyscy zagłosowali tak jak w danej chwili chcieli zagłosować. To że dwóch posłów chwilę po głosowaniu chciałoby zmienić swoją decyzję niema żadnego związku.
amantadyn2021.09.17 10:49
Co mówił ranking, który przytoczyliście kilka dni temu na temat zaufania Polaków do programów informacyjnych? Na którym miejscy z trzech stacji wziętych pod uwagę był TVP???
Anonim2021.09.17 10:45
To nie jest hejt, to jest dalszy ciąg wojny, którą kościół wywalał ludzkości 2000 lat temu.
Anonim2021.09.17 10:31
Jak patrzę na tego bałwana to rzeczywiście - nie mam z nim wspólnego przodka, kimkolwiek by był...😁😁😁
Bożena2021.09.17 10:24
Zło Dobrem zwyciężaj. Święty Michale Archaniele broń nas a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą Obroną oby go Bóg pogromić raczył pokornie o to prosimy a Ty Wodzu Niebieskich Zastępów szatana i inne duch złe , które na zgubę Dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen . Anioł Pański Zwiastował Pannie Maryi i poczęła z Ducha Świętego: Zdrowaś Maryjo Łaski Pełna Pan Z Tobą Błogosławionaś Ty miedzy niewiastami i Błogosławiony Owoc Żywota Twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi teraz i w GODZINĘ ŚMIERCI naszej Amen. Z Panem Bogiem . Błogosławionego dnia dla wszystkich.
mistrz2021.09.17 10:29
Jak intensywnie broni Pani KK ze swoich dochodów netto?
Rozum2021.09.17 13:14
Pani Bożeno, a może, zamiast guseł, uruchomić by rozum. Tak tylko sugeruję... Proszę spróbować
czerwonoburaczana a pejsata kretynizacja w polin2021.09.17 10:20
... noooo POPIS Cu-nfederacji czerwonego buraka i lesnego dziadka ... obucdic kombajniste ....czerwoe masonskie plugastwo buraczane z pola w kibucu polin jest do wykopu ...
Bożena2021.09.17 10:06
Zło Dobrem zwyciężaj. Święty Michale Archaniele broń nas a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą Obroną oby go Bóg pogromić raczył pokornie o to prosimy a Ty Wodzu Niebieskich Zastępów szatana i inne duch złe , które na zgubę Dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen . Anioł Pański Zwiastował Pannie Maryi i poczęła z Ducha Świętego: Zdrowaś Maryjo Łaski Pełna Pan Z Tobą Błogosławionaś Ty miedzy niewiastami i Błogosławiony Owoc Żywota Twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami wszystkimi teraz i w GODZINĘ ŚMIERCI naszej Amen. Z Panem Bogiem . Błogosławionego dnia dla wszystkich.
cynik2021.09.17 9:56
Ciekawe dlaczego sekularyzacja w Polsce i upadek autorytetu polskiego Kościoła nagle przyśpieszył za rządów samozwańczych katolików i po "unarodowieniu" największego największego publicznego nadawcy? Zwalanie na media czy unię skutków własnych błędów i grzechów jest wygodne, ale tylko przyśpiesza upadek. Mało ludzi ma takie zasługi w sekularyzacji Polski jak tacy samozwańczy obrońcy wiary jak pan ze zdjęcia powyżej.
ociec dyrektor maslaczek2021.09.17 10:16
lepiej bym tego nie ujął
Klapaucjusz2021.09.17 9:55
A ja szukam w przyrodzie przykładów dziewiczej ciąży i porodu, zmartwychwstania czy dobrowolnego celibatu. I proszę nie opowiadać mi o życiu roślin, mrówek i innych stworzonek mieszkających na dnie morza albo w brudzie za paznokciem.
Adeptus2021.09.17 10:07
"Zmartwychwstanie" akurat jest jak najbardziej zjawiskiem występującym w przyrodzie: https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,janina-kolkiewicz-umarla--a-po-kilku-godzinach-wrocila-do-zywych--to-rzadki-syndrom-lazarza,artykul,23727086.html . Co do dobrowolnego celibatu, to coś mi się kojarzy, że czytałem o strategii ewolucyjnej, w której część członkow stada dobrowolnie nie rozmnaża się ale opiekuje potomstwem innych osobników, co przyczynia się do przetrwania gatunku - ale nie pamiętam u jakich zwierząt (prócz ludzi rzecz jasna) ono występuje. Jeśli chodzi o partenogenezę, to zachodzi ona nie tylko u małych stworzonek, które z góry wykluczyłeś, ale również np. u waranów z Komodo - a to dość spore zwierzęta, nie bez kozery zwane "smokami" ;) Tyle, że one składają jaja, więc warunek "dziewiczej ciąży" w sumie nie jest spełniony. adeptusrpg.wordpress.com
Troll2021.09.17 10:44
"dobrowolnie nie rozmnaża się" - tak dzieje sie na przyklad u wilkow, ale wcale nie jest to dobrowolna w tym sensie w jakim jest celibat. Osobniki nie rozmnazajace sie staraja sie podniesc sie w hierarchii, zeby wlasnie moc sie rozmnazac. Jeśli chodzi o partenogenezę, to masz racje, wystepuje w naturze, no ale jest problem, z partenogenezy powstaja osobniki wylacznie zenskie. Wiec wedlug Twojego argumentu JC jest kobieta?????
Adeptus2021.09.17 11:07
Hmm, no ale ja właśnie czytałem o celibacie jako strategii przetrwania gatunku. Co do partenogenezy - ależ ja nie twierdzę, że opowiastka o narodzinach Jebusa Chytrusa jest prawdziwa, po prostu prosiłeś o przykłady dzieworództwa w naturze, to podałem na zasadzie naukowej ciekawostki, nie twierdzę, że jedno z drugim ma coś wspólnego.
Troll2021.09.17 11:38
zgadza sie - nierozmnazanie sie pewnych osobnikow stada jest strategia ptrzetrwania gatunku, powiedzialem tylko, ze nie jest dobrowolne
Adeptus2021.09.17 12:21
No wiesz, ogólnie ciężko mówić o "dobrowolności" w przypadku zwierząt poza człowiekiem (a przynajmniej w przypadku większości z nich), skoro one generalnie nie podejmują świadomych decyzji życiowych, lecz kierują się instynktem i reagują na warunki i wydarzenia. Zresztą, nawet w przypadku ludzi niektórzy naukowcy powątpiewają w realne istnienie "wolnej woli". adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.09.17 14:49
Zaraz chwileczkę - przecież dziewicze zapłodnienie i poród jak najbardziej są możliwe u ludzi i potomek może być mężczyzną. Wystarczy zapłodnić dziewicę przy użyciu in vitro (dziewica to kobieta, która nie odbywała stosunku płciowego, a nie taka, u której nie doszło do przerwania błony dziewiczej). Proste ;)
Klapaucjusz2021.09.17 11:38
Jeśli dziewica może urodzić dziecko i pozostać dziewicą, to dlaczego dwóch mężczyzn nie może być małżeństwem? Skoro prawiczek w czarnej sukience może być "ojcem" to dlaczego dwie kobiety nie mogą wspólnie wychowywać dziecka?
Po 11 ...2021.09.17 9:47
Co ten ministrant bredzi??? Jaki "codzienny hejt na Kościół"??? Poproszę o przykłady. Powinno ich być 265 szt/rocznie.
mistrz2021.09.17 9:49
Skąd pomysł na odpuszczenie "studniówki"?
bruTusek2021.09.17 11:17
POPO , ty jestes najlepszym przykladem na to .... pejsaty srebrnikowy antychryst !!!!
Bożena2021.09.17 9:46
Szczęść Boże , pełna zgoda z tą Prawdą Panie Ministrze, Kościół jest atakowany i należy Go bronić. Święty Janie Pawle II polski Papieżu , Wszyscy Święci Boży Święci Aniołowie i Archaniołowie brońcie nas i strzeżcie nas od wszelkiego zła. Proszę Matko Boża aby Polska pozostała Katolicka. Módl się za nami i wstawiaj się za nami okryj nas Swoim Płaszczem. O to Cię proszę wysłuchaj nas. Amen. Dziękuję. Z Panem Bogiem wszystkim
Po 11 ...2021.09.17 9:49
Poproszę o przykłady tych ataków.
bruTusek2021.09.17 11:19
POPO , ty jestes najlepszym przykladem na to .... pejsaty srebrnikowy antychryst !!!!
Ojciec Barabara2021.09.17 11:20
Każda krytyka KK jest atakiem na KK.
Adeptus2021.09.17 10:10
Prosisz aniołów, żeby strzegli nas od zła, a jednocześnie Maryję, żeby Polska pozostała katolicka? Szczwany plan. Postawić przed dwiema niebiańskimi frakcjami sprzeczne cele, żeby się naparzały między sobą, sam Pan Lucyfer by się nie powstydził ;) adeptusrpg.wordpress.com
Bożena2021.09.17 9:45
Szczęść Boże , pełna zgoda z tą Prawdą Panie Ministrze, Kościół jest atakowany i należy Go Święty Janie Pawle II polski Papieżu , Wszyscy Święci Boży Święci Aniołowie i Archaniołowie brońcie nas i strzeżcie nas od wszelkiego zła. Proszę Matko Boża aby Polska pozostała Katolicka. Módl się za nami i wstawiaj się za nami okryj nas Swoim Płaszczem. O to Cię proszę wysłuchaj nas. Amen. Dziękuję. Z Panem Bogiem wszystkim
cynik2021.09.17 10:14
Najpierw zacząłbym od walki ze złem w samym sobie i nie wzywaniem jego Imienia do załatwiania politycznych interesów.
mistrz2021.09.17 9:33
Podkreślenia wymaga że Czarnek Przemysław. Minister. NIE wskazał przepisów prawa powszechnie obowiązującego nakazujących promocję wyznanizmu. NIE wskazał również przepisów prawa powszechnie obowiązującego nakazujących obywatelom służalczą postawę wobec pracowników KK
miszczu2021.09.17 10:02
Podaj jeden naukowy dowód że jesteś POTOMKIEM MAŁPY
mistrz2021.09.17 10:16
Drogi Kreacjonisto. Najpierw podszlifuj podstawy . I doczytaj że ewolucja nie jest procesem ani linearnym ani celowym (w znaczeniu że nie ma ostatecznego celu). Nie unikam odpowiedzi. Ale Twój komentarz wskazuje że być może brakuje Ci podstaw wiedzy w temacie który poruszasz. Nie rozmawiałbyś opowieści Krzyżacy z kimś kto jej nie przeczytał bo nie umie czytać, prawda?
i.cz2021.09.17 9:32
Biblia opisuje małżeństwa mężczyzny i kilku kobiet
Anonim2021.09.17 9:41
a także gwałty na nieletnich.
leszczyna2021.09.17 10:17
Fajnie, ale to nadal związek osób różnych płci.
Anna2021.09.21 10:19
@leszczyna - gwałt to dla Ciebie związek? jesteś niebezpieczny.
JJ2021.09.17 9:32
Hasło na dziś: "Niedźwiedzia przysługa"
Tadziu Hateprick-Woleński2021.09.17 9:27
to ten szympans mowi????
Anonim2021.09.17 9:27
Najlepiej by było aby w mediach puszczano tylko pieśni religijne i transmisje Mszy św.. Wtedy księża i biskupi mogliby sobie żyć spokojnie, żaden Sekielski by nie nakręcił filmu a gazety Obajtka o tym by nie napisały.
UWAGA! PILNE!!!!2021.09.17 9:20
Wobec licznych pytań i wątpliwości wyjaśniam, że jeśli nie chcesz, aby twoje dziecko podlegało indoktrynacji katolickiej w szkole, a także podlegało zagrożeniu kleropedofilią, nie musisz go znikąd "wypisywać". Wystarczy, że go NIE ZAPISZESZ! Religia to NIEOBOWIĄZKOWE zajęcia dodatkowe. Szkoła ma obowiązek zapewnić dziecku w tym czasie opiekę. Dziękuję, danke, thank You, amen i pazdrawlaju!
Pilniejsze2021.09.17 10:13
Wystarczy tornister z napisem - JESTEM POTOMKIEM MAŁP lub LENIN ŻYJE WIECZNIE
mistrz2021.09.17 10:20
@ Pilniejsze Katoliku Ukochany ile dziś przekazałeś ze swych dochodów netto na utrzymanie swych Umiłowanych Braci w Wyznaniu- Prześladowanego Katolika Głodzia i Prześladowanego Katolika Kanii?
UWAGA! PILNE!!!2021.09.17 10:29
Ja na pewno pochodzę od innej małpy niż ty.
Adeptus2021.09.17 9:18
Niech żyje Wielka Polska, wolna zarówno od lewactwa, jak i bliskowschodnich abrahamizmów! adeptusrpg.wordpress.com
NEOS com pl2021.09.17 9:30
Wielka Polska krzyzem stoi !!!! Na pejsie to jeno polin i chustac tych z kastrowanej tynczy idzie !!!!
NEOS com pl2021.09.17 9:17
Bez Boga ani do proga !!!! Gdyby nie polska zapora , zachod stalby juz dawno sturlany na syberi , zajadal korzonki czerwonego buraka i uprawial dzikie walenie w kibucu P-ejs P-ejsa P-ejsem POPOgania !!!!!
442021.09.17 9:15
Kard. Stefan Wyszyński: - ,,Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. ... i ten proces właśnie obserwujemy. Nikt normalny nie obraca w gruz kamienicy z powodu ubytku kilku cegieł, a w przypadku Kościoła Katolickiego kilka incydentalnych, negatywnych przykładów wystarczy wrogom Kościoła, aby go metodycznie niweczyć. Wrogowie Kościoła są wrogami Polski.
Adeptus2021.09.17 9:21
Ja nienawidze chrześcijaństwa nie za "ubytek kilku cegieł", tylko za samą jego istotę, upadlający, antyludzki kult egotycznego bożka jahwe. Kościół mógłby być całkiem spoko, gdyby się wyrzekł chrześcijaństwa. A chrześcijaństwa nienawidzę m.in. właśnie dlatego, że jestem polskim patriotą. Zaś chrześcijaństwo jest sprzeczne zarówno z rozwojem i postępem, jak i tradycyjnymi wartościami np. rodziną. Oczywiście, lewactwo też jest szkodliwe. adeptusrpg.wordpress.com
odbytnik i koziolubca2021.09.17 9:23
To niepluj na nich zachowaj kulture i choc do nas !!!!!
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.09.17 9:21
... a kto jak nie dzielni przebierancy z SB w KK ... i to z mozolem .... wyciagali te Boze cegly ... zeby pierdyklo ... szalom jaro
JJ2021.09.17 9:35
Za brak cegieł kamienic faktycznie nie niszczono. Za to za ataki hakerskie przeprowadzane z jej wnętrza jedna została zbombardowana. Dziwne analogie robisz.
Troll2021.09.17 8:56
"Przemysław Czarnek powiedział, że przychyliłby się do treści rezolucji „gdyby istniało coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo jednopłciowe”" W przyrodzie nie istnieja malzenstwa, jak sam Czarnek przypomina, mowiac o prawie rzymskim, malzenstwa sa tworem kulturowym. U duzej czesci zwierzat, nie ma w ogole trwalych zwiazkow. U innych istnieja, w tym rowniez jednoplciowe. Wiec, jak sie chce powolywac na nature, to trzeba znac sie chociaz minimalnie na biologii.
Troll2021.09.17 8:59
pomijajac zupelnie fakt, ze sprowadzanie zwiazkow do seksualnosci jest ponad karykatura. U zwizrzat jak i u ludzi. Ale zeby to zrozumiec, trzeba tez miec minimum wiedzy biologicznej. Ale pan Czarnek zapewne jest teraz zbyt zajety studiowaniem fizyki jadrowej. Bo jesli zna sie na niej tyle co na biologii, to beda katastrofy....
nil2021.09.17 9:18
Trollu, Trollu, wiejski filozofie, jeśli szukasz autorytetów wśród zwierząt, to wcale się nie dziwię, że zboczenie pośród lewaków jest standardem.
Jenny2021.09.17 9:22
To Kaczyński żyje z kotem:)
Adeptus2021.09.17 9:22
Przecież on się odwołuje do wypowiedzi Czarnka, który właśnie powołuje się na zwierzęta. Uważasz zatem, że min. Czarnek jest zboczonym lewakiem? adeptusrpg.wordpress.com
Troll2021.09.17 9:34
Zanim skomentujesz, to przeczytaj uwaznie co mowi sam Czarnek: "Przemysław Czarnek powiedział, że przychyliłby się do treści rezolucji „gdyby istniało coś takiego w przyrodzie jak małżeństwo jednopłciowe”" Ja zadnych autorytetow nie szukam w przyrodzie, tylko wypowiadam sie na temat szukania takich autorytetow przez Czarnka.
EWA2021.09.17 8:48
Niech będzie pochwalony Towarzysz Czarnek. Ku chwale Ojczyzny.
JPIII2021.09.17 8:47
Ten głupek czarnek promuje pedophilię. Przecież to nikt inny tylko to stare bydle bóg jest pedophilem. który gwałcił 13-letnia qoorwę maryśkę. To kleruchy promują pedophilię i postępują jak stary oedophil bóg. Gwałcą nasze dzieci.
dr.M.A2021.09.17 8:46
No to gdzie są te patriotyczne mendy , które miały bronić wiary i kościołów..? Na dziewuchy rzucali się z pięściami a teraz w "imię wartości' zeszli do piwnic...?
Hala2021.09.17 8:36
Dziękuję panie ministrze P. Czarnek za tak trafną wypowiedź w sprawie ataku UE na Polskę z powodu naszej wiary, katolicyzmu i wartości chrześcijańskich. To wszystko jest prawdą, Szatan nie może znieść, że Polacy są wierni Bogu, dlatego jego sługusy tak atakują. My się nie damy. Któż jak Bóg.
Rozum2021.09.17 13:09
Jak to, któż jak Bóg? Rozum, Halu, rozum... Pozdrawiam
sKULwysynCzarnekToSługusKleruchów2021.09.17 8:32
55.000 kleruchów pasożytuje na budżecie Polski, corocznie okradając go na kilkanaście MILIARDÓW złotych. Zachowują się jak watykańscy okupanci - zagarniają olbrzymi majątek, trzymają lokalne władze w szachu i masowo korzystają z kastowej bezkarności, dopuszczając się gwałtów, przemocy, oszust i malwersacji. Tylko wychowany przez klerucha, zamiast przez mamusię i tatusia, dewocyjny dewiant Czarnek może gardłować za obroną tych kleszych krwiopijców i degeneratów żerujących na polskim społeczeństwie.
MaxFend2021.09.17 8:27
Ujawnianie pedofilów i chroniących ich hierarchów to "hejt" na Kościół? Przedstawianie innego sposobu myślenia niż katolicki światopogląd to także "hejt"?
Anonim2021.09.17 8:23
Niech lepiej Czarnek opowie, gdzie w przyrodzie istnieje coś takiego jak kleruch. A nie, zaraz, przecież pasożytów jest całe mnóstwo...😁😁😁
Taka sobie refleksja2021.09.17 8:15
Przyroda, jako przykład do naśladowania, nie jest dobrym pomysłem. Istnieje w niej, na przykład, Czarnek...
Anonim2021.09.17 8:14
JBĆ KLR!
Panie Czarnek2021.09.17 8:12
Czy w przyrodzie istnieje coś takiego jak religia?
Adeptus2021.09.17 12:31
Oczywiście, że tak! Wszak religijni ludzie jako istoty żywe też są częścią świata przyrody ;) A jeśli chodzi o świat pozaludzki - są naukowcy, którzy twierdzą, że u niektórych małp można zaobserwować pewne zachowania, które da się podciągnąć pod coś w rodzaju protoreligii/zabiegów magicznych - wiara w życie pozagrobowe (w sensie niektóry małpy mają przekonanie, że ich zmarli współplemieńcy po śmierci odchodzą gdzieś, a nie przestają całkiem istnieć) czy też w czasie deszczu odprawiają coś w rodzaju rytuałów mających na celu okazanie swojej siły wobec domniemanego "sprawcy" zjawiska pogodowego. Przy czym te twierdzenia są dość kontrowersyjne - wiadomo, że od małpy nie da się uzyskać wyznania wiary, można jedynie próbować interpretować jej pewne zachowania i sygnały w jej "języku". adeptusrpg.wordpress.com