03.12.19, 08:30Screenshot Youtube

Czarzasty brnie dalej: Amerykanie gwałcili tak samo jak Rosjanie

Ja powiedziałem, i mówię nadal, i niech się prawica wścieka: z Polski Niemców wyrzucili Rosjanie; Niemców, którzy po Żydach i Romach mieli ochotę wrzucić Polaków do krematoriów” - próbował się bronić” lider SLD Włodzimierz Czarzasty, który przed kilkoma dniami bronił żołnierzy radzieckich, którzy „wyzwalali Polskę”.

W rozmowie na antenie Radia ZET próbował dalej wyjaśniać:

Aliantami byli Amerykanie, Rosjanie, Francuzi i Anglicy. Czy pani wie, że Amerykanie byli aliantami pół roku późnij niż Rosjanie?”.

Stwierdził, że był to armie wyzwoleńcze i nie ma to nic wspólnego „[…] ze świństwami, mordami z 17 września i ustrojem, jaki przyniesiono do Polski”.

W żaden sposób nie potępił też Armii Czerwonej, zamiast tego – zrównał ją z wojskami USA:

Amerykanie na terenach niemieckich gwałcili tak samo jak Rosjanie. To była wojna”.

Stwierdził również, że komunizm potępia podobnie jak nazizm, jednak w Polsce, zdaniem Czarzastego, komunizmu nigdy nie było.

dam/Radio ZET,Fronda.pl

Komentarze

Zygfryd2020.03.21 17:12
Pasowało by Wołodnie w dyby na rynku kilku pijaków z rosji przyprowadzic i do boju ku chwale wyzwoleńczej armii w kakauko bez lewatywy ruskiego pobratyńca
skuter2019.12.4 9:07
Amerykanie wyzwolili zachód i sobie poszli grzecznie do domu a Ruski po przependzeniu Niemców zostali i to jest ta różnica w wyzwalaniu Zachód po wyzwoleniu się rozwijał A wschód niby po wyzwoleniu Rosjan żył w ciemnocie Władzy Ludowej
rebeliant2019.12.3 21:44
Sowieci nie wyzwalali Polski, lecz ją wydzierali hitlerowcom - i ot to jest cały fałsz lewacki w tym miejscu wstawiony; zamiast "wyzwalali" jest "wydzierali".
gumowa kaczka2019.12.3 20:18
Tak sowieci gwałcili to oczywista prawda- nawet Niemcy i razem z nimi chłopaki z NSZtu uciekli na zachód żeby uniknąć gwałtu
aloisestepinac2019.12.3 17:51
Jestem tu pierwszy raz i widzę, że jest to strona dla "prawdziwych" Polaków katolików. Patriotyczno katolicki jad aż wylewa się z monitora.
Rosja jest smiertelnym wrogiem Polski2019.12.25 17:50
Nie jesteś tu pierwszy raz kłamco bolszewicki
anonim2019.12.3 17:21
Goniec komitetu centralnego pzpr TAK WYGLADA
Czerwona Zaraza2019.12.3 16:38
To Sowieci gwałcili Polki a nie Amerykanie !
Zygfryd2019.12.3 14:47
,,hej gerwazy daj gwintówkę! niechaj stracę tę makówkę'' tyle jest wart czako żałosny facet i biedny w swej głupocie siegajacej do nizin dna czeluści własnego szamba
Janek2019.12.3 13:15
Armia Czerwona wyzwoliła Polskę? A. Cimoch https://youtu.be/gc4pE-0W1uw?t=100
Stefan2019.12.3 11:38
Armia Czerwona to była patologia. Jedyne wojsko, które swoim żołnierzom nie płaciło żołdu, a wojskowe służby sanitarne nie organizowały polowych burdeli, jak to robiły wszystkie inne armie świata. Reszta to już prosta konsekwencja powyższego.
PiotrS2019.12.3 12:22
Tutaj też się zgodzę. Taka była niestety "organizacja" Armii Czerwonej. dodatkowo Stalin świadomie godził się na gwałcenie kobiet przez swoich żołnierzy. Kojarzę taką jedną jego wypowiedź. Podtrzymuję wszystko, co napisałem w innym komentarzu, ale to co piszesz jest prawdą w 100%
sorry2019.12.3 11:13
ten krzaczasty to ma umysł zryty ideologią sowiecką.że tacy lidzie funkcjonują w Polsce i mają poklask to jest nasza tragedia.ale 40 lat zniewolenia zrobiło swoje i pozostały dzieci wnuki i prawnuki złodziejskiego układu ,które bronią tego co było ,a im było dobrze.
aspiring educationalist2019.12.3 10:54
A co? Może nie gwałcili? https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_war_crimes
kalif2019.12.3 10:47
Dziś nowa kadra, z „ostatniego” pokolenia władców Polski Ludowej nie narzeka na swój los, opływając we wszelkie dostatki. Aleksander Kwaśniewski, Ryszard Kalisz czy Leszek Miller to milionerzy, którzy ciężką „pracą” w partii i dla partii osiągnęli status materialny nieprzystępny dla ich dawnych poddanych. Są na pierwszej linii frontu walki „o postęp i tolerancję”, zupełnie tak samo, jak ich poprzednicy: Gomułka i Bierut, Berman i Światło, Fejgin i Różański. Im nie są straszne głodowe emerytury, które mają być płacone z łaski po 67 roku życia. Mając odpowiednie zaplecze medialne i bezpieczeństwo zapewnione ze strony „państwa prawa” (które sami dla siebie stworzyli, przy pomocy „pożytecznych idiotów”, którzy przeforsowali „grubą kreskę”), szydzą z nas na co dzień, prowadząc nas rzekomo do Jewropy.
John US2019.12.3 10:41
Czarzastego gwałci Lenin
Piotr2019.12.3 13:13
W Poroninie na jedlinie wiszą gacie po Leninie Kto chce w Polsce awansować musi gacie pocałować
Beno2019.12.3 10:28
Amerykanie gwałcili też i w Wietnamie i wiele krzywdy wyrządzili Wietnamczykom. Naprodukowali filmy o Wietnamie, i ich bohaterstwie, w sumie o przegranej wojnie i ich barbarzyństwie.
Urszula2019.12.3 10:42
Zgadza się. W USA żyje sporo potomków amerykańskich żołnierzy z Wietnamkami, ofiarami gwałtów.
J.P🧶2019.12.3 9:53
Ponoć gdy Niemcy gwałcili to przynajmniej pachnieli. Rosjan oprócz odoru cechowała jeszcze jedna cecha, a mianowicie rozgladali sie jednocześnie za cennymi przedmiotami przy kobiecie i w pobliżu. Taki to kiedyś dokument widziałem.
PiotrS2019.12.3 10:09
Tutaj to się zgadzam w 100%.
PiotrS2019.12.3 9:50
Oczywiście mr Czarzasty w swojej retoryce przesadził. Ale... Moje spojrzenie na żołnierzy rosyjskich (wówczas radzieckich) nie jest jednoznaczne. Prawda jest, że armia radziecka, realizując polityczne cele Stalina najechała na Polskę. Prawda jest, że żołnierze radzieccy kradli, gwałcili i zabijali. Nie ma co tutaj mówić, ze Niemcy tez, Amerykanie tez - wojna to wojna i takie rzeczy się dzieją - aczkolwiek w przypadku żołnierzy radzieckich działy sie częściej i intensywniej (część z Was zapewne wie, że żołnierze radzieccy bardzo często nie byli nawet rosjanami, nie mówili po rosyjsku - byli to ludzie z dalekiego wschodu których dziś trudno byłoby nazwać cywilizowanymi). Prawda jest również to, że ZA FRONTEM radzieckim (podkreślam, bo to ważne dla dalszej części mojej wypowiedzi) szła masa złodziei, gwałcicieli, morderców, którzy kradli wywozili co sie dało, częściowo dla Stalina a częściowo dla siebie samych. Prawdą również jest to, że BARDZO WIELU radzieckich żołnierzy frontowych NAPRAWDĘ wierzyło, ze nas wyzwalają. Żyli w państwie totalitarnym, byli młodzi i nakładziono im do głowy różnych rzeczy. Jeśli któryś żołnierz nie wierzył w ideologię stalinowską i się do tego przyznawał, to się go zabijało i już. Oni naprawdę wierzyli, że nam pomagają, co więcej - frontowi żołnierze armii radzieckiej niekoniecznie zabijali i gwałcili. Oni walczyli - w ich mniemaniu za nas. Zresztą, obiektywnie rzecz biorąc, bez Rosjan nie wygralibyśmy wojny na pewno i z tym chyba nikt nie będzie dyskutował. Dlatego - tak. Rosjanie ginęli za nas i wyzwalali Polskę. To prawda. Inna sprawa, że jak nas już wyzwolili, to Stalin sobie tę Polskę podporządkował. Ale faktem jest, że żołnierze ginęli tutaj, w Polsce, ginęli za Polaków, nie wszyscy byli barbarzyńcami (jak to się teraz przedstawia). Dlatego osobiście jestem zwolennikiem nie niszczenia cmentarzy żołnierzy rosyjskich, czy ich miejsc pamięci, bo rodziny poległych nadal myślą, że ich dziadkowie nas wyzwalali. Niestety...faktycznie dziś nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy dany Rosjanin leżący w grobie był żołnierzem, czy oficerem politycznym, albo po prostu bandytą.
Dariusz2019.12.3 9:58
Zna Pan cmentarz czerwonoarmistów na terenie Polski,który został zniszczony?Osobiste odczucia poszczególnych żołnierzy nie mają najmniejszego znaczenia.Za nimi szedł zbrodniczy system,który odpowiada za śmierć dziesiąte,dziesiątek milionów ludzi,
PiotrS2019.12.3 10:08
Rozumiem pogląd, akceptuję i szanuję ale się z nim nie do końca zgadzam. Osobiście uważam, ze jednostka i jej odczucia, poglądy mają znaczenie. Jasne, że system był zbrodniczy i że system odpowiada ze śmierć milionów (tak po prawdzie, stalinizm zabił więcej Rosjan niż Polaków), ale nadal uważam, że jednostki miały prawo myśleć inaczej i nie można utożsamiać systemu z poglądami i zachowaniem wszystkich Rosjan - w tym wypadku żołnierzy radzieckich.
Cool2019.12.3 10:46
System gwałcił cały naród ogółem ... A kobiety gwałcili "żołnierze" radzieccy zbiorowo.
Dariusz2019.12.3 15:28
Nie stalinizm,tylko komunizm pod wieloma postaciami.Termin stalinizmu został stworzony przez zbrodniarzy,którzy po śmierci Stalina próbowali,i w dużej mierze udało im się,obarczyć wszystkimi zbrodniami swego przywódcę.Co do poglądów jednostki.Co one zmieniły w kraju zamienionym w obóz koncentracyjny.
stanpio2019.12.3 13:20
Sowieccy bojcy […} Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia. Na podłodze leżała dziewczynka około ośmiu lat odarta z ubrania i widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej. Obydwie nogi były wyłamane w stawach biodrowych. Na łóżku leżał starszy człowiek przybity do pościeli niemieckim bagnetem, a z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat […] Wyszedłem przed chatę, gdyż poczułem mdłości od zapachu krwi. Za rogiem chaty przewieszony nienaturalnie przez płot (widocznie przez morderców) mąż kobiety żył jeszcze choć przebity na wylot sztachetą sterczącą mu na plecach. Mówić już nie mógł bo gdy usiłował otworzyć usta płynęła struga krwi. Obok leżała starsza kobieta ze strzaskaną głową.[…]” wspomnienia Zygmunta Goworka, żołnierza NSZ o przejściu Armii Czerwonej
Rocococo2019.12.6 10:31
Tak to prawda , że w armi czerwonej służyli też ukraińcy .
StanPio2019.12.3 9:42
Lewica i lewizna nie załatwi spraw: Ujawnienia Aneksu WSI; Odtajnienia protokołów komisji IPN badającej niemiecką zbrodnię w Jedwabnem i odtajnienia wniosku o przerwanie przez IPN ekshumacji w Jedwabnem; Nie pokaja się o przebaczenie za wetowanie ustaw w sprawie naprawy sądownictwa; Nie załatwi z własnego wniosku sprawy degradacji sowieckich oficerów i generałów z zawetowanej przez niego ustawy; Nie doprowadzi do stworzenia Strategii Obronności Polski połączonej z lokalnymi i regionalnymi systemami działania w sytuacji stanu wojny, w tym wojny hybrydowej i ideologicznej. W sądach obecnie jest 26 tysięcy pozwów esbeków i ich współpracowników o przywrócenie emerytur. A Czarzasty drwi z Polaków, że gdyby nie Armia Czerwona, Smiersz, 130 tysięcy wyszkolonych sowieckich agentów POP (Pełniący Obowiązki Polaków), czerwony Związek Nauczycielstwa Polskiego z kochanką Stalina Wandą Wasilewską i Pułkownicy NKWD, jak Cimoszewicz i jego pomiot, to nie byłoby Polski. No i oczywiście szyderczo twierdzi, że Sowieci bili się z Niemcami o wyzwolenie Polski. Tak jak Anglicy, którzy zawsze biją się do ostatniej kropli krwi swoich sojuszników.
Alojzy Cedzidło2019.12.3 11:28
Taka opinia , niestety prawdziwa , strasznie normalnego Polaka może dołować . Czy jednak jest możliwa odmiana sytuacji .Gdyby to tylko od nas zależało pewno tak . ale nie tylko od nas zależy . Najlepszym probierzem naszych ,,marzeń " są wybory . Niby PiS wygrał . Ale powrócił Czarzasty . O Wiośnie nie wspomnę O tych innych też . No i Bruksela . Gorliwe informowanie .o wszystkim co u nas , też nam nie pomaga. . Myślę czasem ,że Polskę , przed kłopotami , uratował by Erdogan.
Albert2019.12.3 9:41
Niestety dla całego prawackiego szamba - Czarzasty ma 100% racji. I żaden wściekły kwik katościerwa tego nie zmieni. Faktów nie da się zakrzyczeć fanatycznym wrzaskiem.
Cool2019.12.3 10:04
To nie drzyj tej mordy fanatyku.
Alojzy Cedzidło2019.12.3 11:00
Będę sercem i całym ciałem , bo dusze na razie dla siebie zachowam z Panem towarzyszu ,,Alberciku " pod jednym jednak warunkiem.Przejdzie towarzysz z ogólników do FAKTÓW .. Co to za kwik ,,katościerwa 'i co to za 100% racja tow Czarzastego. Tylko błagam , Katynia na Hitlera niech towarzysz nie zwala .Niech to robi tow. Czarzasty.
Albert2019.12.3 11:14
Fakty podałem w jednym z poprzednich komentarzy. Mogę ci zacytować: Amerykanie dokonali około 14 tysięcy gwałtów we Francji i 11 tysięcy w Niemczech. To są przypadki udokumentowane. W połowie zdarzeń zgwałcone Niemki zostały następnie zamordowane. Dla porównania, Rosjanie zgwałcili około 20 tysięcy Polek i 10 razy tyle Niemek.
CO WAN ZNOWU ZYDKI SIE NIEPODOBA2019.12.3 11:42
TO SA ICEK WASZE KOSZERNE FAKTY.
Dariusz2019.12.3 9:33
Mam nadzieję,że te słowa pójdą w eter i ktoś przekaże je organizacjom weteranów w Stanach Zjednoczonych.Wówczas ten bolszewik pożałuje ,że się urodził.
Albert2019.12.3 9:48
Amerykanie dokonali około 14 tysięcy gwałtów we Francji i 11 tysięcy w Niemczech. To są przypadki udokumentowane. W połowie zdarzeń zgwałcone Niemki zostały następnie zamordowane. Dla porównania, Rosjanie zgwałcili około 20 tysięcy Polek i 10 razy tyle Niemek.
Kicia2019.12.3 9:53
Nie bierz tylu leków paranoiku
Albert2019.12.3 11:14
To wszystko, co katoćwoki mają do powiedzenia na ten temat? To niewiele. Ale czego się spodziewać po katoćwokach?
Dariusz2019.12.3 9:54
Źródła proszę.
Albert2019.12.3 11:13
Książki na temat II wojny światowej. Mam ci podawać konkretne tytuły z tych setek pozycji na ten temat? Sam może spróbuj coś poczytać.
Dariusz2019.12.3 14:31
Chociaż jeden tytuł,będę Panu niezwykle zobowiązany i obiecuję,że spróbuję przeczytać.Sądzę,że spośród setek pozycji,ten jeden nie będzie wielkim wysiłkiem dla Pana.
Albert2019.12.3 15:41
Osmar White - Conquerors' Road: An Eyewitness Report of Germany 1945 Jerry Kelly - In the Grip of the Iron Curtain Olivier Wiewiorka - Normandy: From the Landings to the Liberation of Paris Mariusz Krogulski - Okupacja w imię sojuszu. Anthony Beevor - Berlin 1945 Stephen Ambrose - D-Day. To tak na początek.
Dariusz2019.12.3 18:19
Rozumiem,że to żart,a nie rozpaczliwe łapanie się brzytwy.
Albert2019.12.4 9:37
Zrozumiesz, jak przeczytasz.
John US2019.12.3 10:42
źródło: huuj Lenina
Andrzej 2019.12.3 9:31
Ciekawe, tylko że ludzie uciekali za zachodnią kurtynę (na zachód) a nie odwrotnie. na wschód nikt nie uciekał, chyba że rozum postradał.
B522019.12.3 9:29
narodzie opamiętaj się kogo wybierasz
Alojzy Cedzidło2019.12.3 10:49
.Myśli Pan/i ,że ten apel wystarczy ? Nasi rodacy (?), maja różne sympatie , Jedni lubią kolor czerwony ( jak widać wyżej) inni biało czerwony . Jeszcze inni , zielony albo i tęczowy . Wszyscy obiecują raj na ziemi. Błędów swoich nie mają . Cudze widzą dokładnie , a nawet takie które jeszcze nie widzą. A swoich ... ?Coś Pan, jakie swoje ?.Te moje uwagi oparłem o materiały z Frondy . Tu widać nasza jedność i miłość Ojczyzny. A jaka ta ,,jedność '; kulturalna że ho ho ho Powtórzę pytanie :,, takie apele wystarczą do opamietania.
Janek2019.12.3 9:24
Jacek Bartosiak youtu.be/yHCnCa_q6BM?t=5844
Janek2019.12.3 8:59
Polska, jeśli chce być wolnym krajem na mapie Europy musi mieć silną i własną armię, własny przemysł wojskowy, i ile by to nie kosztowało, niepodległość jest bezcenna, pozostałe rzeczy są drugoplanowe w dziejach Narodu. Polacy od wczoraj powinni być przeszkoleni w użyciu broni, a tym zdrowym Polakom, powinno się umożliwić (ułatwiać) jej posiadanie w domu. To jest tyle, co być, albo nie być. Na tym polu nie powinno być żadnego sporu politycznego, a nawet więcej, wszystkie ręce na podkład. Każdy, kto wschodzi do Polski powinien wiedzieć, że Polacy są uzbrojonym Narodem. Jeżeli Wołyń byłby uzbrojony, nie byłoby Rzezi Wołyńskiej. Nasi dziadkowie nie musieliby bezsilnie patrzeć, jak w bestialski sposób morduje się ich żony, matki, dzieci. Tylko dobry człowiek z bronią może zatrzymać złego człowieka z bronią.
Alojzy Cedzidło2019.12.3 10:14
Święte słowa . Tak powinno być . Ostatnie zdanie jest bardzo mądre Tyle tylko ,że nie bardzo wiem ilu tych złych a ilu dobrych Polaków mamy w naszej Ojczyżnie . .
Jarosław2019.12.3 17:48
Janek , do książek i do lekarza... a może w odwrotnej kolejności...
tm2020.04.27 11:35
Widzisz-tym różnisz się od Janka że tobie lekarz ani ksiądz nie pomogą.