07.05.20, 13:34Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia CC 3.0/Piotr Drabik, via: Wikimedia CC 2.0 (zdj. Edytowane)

Czarzasty przyznaje: Gowin miał zostać marszałkiem i ‘rozwalić rząd'

Wczoraj wieczorem doszło do porozumienia pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Prezesi partii koalicyjnych wypracowali kompromis w sprawie wyborów prezydenckich w Polsce. Wcześniej Gowin sprzeciwił się partii rządzącej, a media donosiły o planach, w których opozycja chce go wykorzystać do obalenia polskiego rządu. Teraz te medialne doniesienia się potwierdzają. Sam Włodzimierz Czarzasty przyznał, że opozycja chciała dzięki Jarosławowi Gowinowi „rozwalić rząd PiS”.

Opozycyjny plan doprowadzenia do rządów mniejszościowych PiS się nie powiódł. Dziś rano rozgoryczony szef SLD Włodzimierz Czarzasty potwierdził, jakie rzeczywiście opozycja miała zamiary w związku z Jarosławem Gowinem:

-„Naiwni są ci, którzy myśleli, że dogadają się z Gowinem i osiągną następujące cele: po pierwsze miała być odrzucona dzisiaj ustawa o głosowaniu korespondencyjnym dzięki Gowinowi. Nie została odrzucona. Po drugie miały być przesunięte o rok wybory, bo Gowin to obiecał. Nie zostały przesunięte. Po trzecie, miał być wprowadzony stan klęski żywiołowej. Nie został wprowadzony. Po czwarte Gowin miał być marszałkiem Sejmu. Nie został marszałkiem Sejmu. Gowin miał gwarantować rozwalenie rządu PiS. Nic się takiego nie stało. Tak kończą się rozmowy z Gowinem”.

Okazuje się, że wybory prezydenckie były dla opozycji jedynie pretekstem do rozbicia sejmowej większości, w czym chciano się posłużyć liderem Porozumienia. Donosiły o tym wcześniej media. Dorota Kania pisała 27. kwietnia w „Gazecie Polskiej Codziennie”:

-„Kto stoi za Jarosławem Gowinem? Czy tylko ego czy coś a raczej ktoś? Po analizie jego działań z ostatnich tygodni, po przeciekach do mediów można przypuszczać, że jest to zorganizowana akcja, której celem jest osunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy i zablokowanie zmian w sądownictwie”.

Na szczęście liderzy Zjednoczonej Prawicy w porę ten opozycyjny scenariusz uniemożliwili.

kak/niezależna.pl

Komentarze

Grizzly2020.05.7 20:54
... a kto rozwala rząd temu pif - paf!
kibic2020.05.7 18:14
A pieprzył, że zależy mu na zdrowiu wyborców. Wyszlo szydło z worka Panie Gowin !!!
Agnie2020.05.7 18:03
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
anonim2020.05.7 16:14
Powiedział również, że religia jest dla ludzi bez rozumu.
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte2020.05.7 15:21
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
dwóch masonow jeden mały drugi duzy2020.05.7 14:45
uczniowie JJLipskiego ,właśnie zamienili Polskę w bantustan. Od kiedy to czerwony komuch w żóltym sweterku mowi prawdę? Tylko kretyni zlewaczeni w to uwierzą; jakby miał rozbić to by rozbił. A tak 2 panów jeden duży zrobili teatrzyk dla gawiedzi.Fronda się pogubila. https://www.youtube.com/watch?v=Jc9kfBaKndk
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.7 14:33
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ciekawy2020.05.7 14:10
To wszystko, to jakaś kpina z ludzi. PKW nie przygotowała wyborów, które zgodnie z prawem musiałyby się odbyć 10 maja, a ogłasza ciszę wyborczą. Przesuwa się wybory nie wiadomo z jakiego powodu. Ludzie maja dość tych idiotycznych kombinacji , z których nic nie wynika. A zachowanie Gowina, to jest poniżej jakiejlkolwiek krytyki. Zgodnie z prawem wybory były zaplanowane na 10 maja i powinny się odbyć. A cała reszta argumentów jest po prostu idiotyczna . Mają ludi za bandę pozbawiona rozumu. I teraz będziemy mieli kolejny serial terminów, głosowań itd. Bez sensu i bez rozumu. Jedyny pożytek z tego maja pismaki, bo będą mieli o czym pisać i rozmawiać, tylko, że nikt ich słuchać nie chce, bo ludziom od tych idiotycznych rozmów w kółko o tym samym przewracają się wnętrzności.
M.a2020.05.7 13:55
A Czarzasty chce rozwalić koalicję donosząc na Gowina.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.7 13:53
Jestem ciekawy jak Kałczyński się teraz zemści na Gowinie że ten tak go poniżył przed całą polską! znowu będzie powtórka z Leppera i seryjny samobójca?
katolik2020.05.7 15:36
W moim odczuciu nie poniżył go tylko wydobył z niego charakter do walki i przystosowanie do przeszkód
Ben2020.05.7 13:49
Tawariszcz Czarzasty. Z życiem jest tak że nie zawsze się układa tak jak się danej osobie chce aby się ułożyło. A tobie i reszcie opozycji się nie ułożyło jak powinno.
Czarzasty, kolejny czerwony pająk - bezkarny!2020.05.7 13:45
Czarzasty, kolejny czerwony pająk - bezkarny!
romak2020.05.7 13:44
Jestem pewien i przekonany o tym że Kaczyński wie co się robi ze zdrajcami.
Bogo2020.05.7 13:40
Naczelnik powiedział "wam POpaprańcy kury szczać prowadzać, a nie uprawiać POlitykę"
Lolita2020.05.7 13:40
Komuszku my o tym wiemy doskonale nic nowego pod słoncem