01.08.21, 10:54wikipedia - domena publiczna

,,Czekamy Ciebie, czerwona zarazo''

Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
była zbawieniem witanym z odrazą.

Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu
zbydlęciałego pod twych rządów knutem
czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem
swego zalewu i haseł poszumu.

Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
morderco krwawy tłumu naszych braci,
czekamy ciebie, nie żeby zapłacić,
lecz chlebem witać na rodzinnym progu.

Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco,
jakiej ci śmierci życzymy w podzięce
i jak bezsilnie zaciskamy ręce
pomocy prosząc, podstępny oprawco.

Żebyś ty wiedział dziadów naszych kacie,
sybirskich więzień ponura legendo,
jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą,
wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia

Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli
nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej
skuwać w kajdany łaski twej przeklętej,
cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli.

Legła twa armia zwycięska, czerwona
u stóp łun jasnych płonącej Warszawy
i scierwią duszę syci bólem krwawym
garstki szaleńców, co na gruzach kona.

Miesiąc już mija od Powstania chwili,
łudzisz nas dział swoich łomotem,
wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem
powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili.

Czekamy ciebie, nie dla nas, żołnierzy,
dla naszych rannych - mamy ich tysiące,
i dzieci są tu i matki karmiące,
i po piwnicach zaraza się szerzy.

Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz,
ty się nas boisz, i my wiemy o tym.
Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem,
naszej zagłady pod Warszawą czekasz.

Nic nam nie robisz - masz prawo wybierać,
możesz nam pomóc, możesz nas wybawić
lub czekać dalej i śmierci zostawić...
śmierć nie jest straszna, umiemy umierać.

Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
Nowa się Polska - zwycięska narodzi.
I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić
czerwony władco rozbestwionej siły.

Józef Szczepański, poeta, zmarł w powstaniu warszawskim

Komentarze

Jawny2021.08.2 7:36
Gdyby nie zginął w Powstaniu, to - za ten wiersz - zostałby w "wolnej" (inaczej) Polsce zakatowany w kazamatach UB z rozkazu żydokomunistów pokroju bezkarnego do końca Stefana Michnika czy krwawej Luny. (Ale Anonim i Spółka i na to coś odpyskują.)
Adam Michnik, dożywotni Naczelny Góvvno Prawdy2021.08.2 7:38
Chyba nie zmądrzałeś skurvvysynu!
To nie my mordowaliśmy Żydów!2021.08.2 7:54
Niemcy i Holendrzy ich mordowali! My Polacy tylko i wyłącznie Żydów ratowaliśmy: https://cbj.jhi.pl/documents/744613/1/
cynik2021.08.2 14:39
To sprawdź sobie ilu malutka Holandia ma "sprawiedliwych" i przelicz sobie to przez ilość mieszkańców względem Polski a potem się zastanów co piszesz.
Lewackiej Gendery Brunatny Tylec2021.08.2 10:46
Chyba nie zmądrzałeś skurvvysynu! i nigdy nie zmądrzejesz
HISTORYK2021.08.2 7:26
TEN WIERSZ POWINIE BYC OBOWIAZKOWY W SZKOLE < TO BYLA BY DOPIERO LEKCJA PATRIOTYZMU !!!! CO PAN NA TO PANIE MINISTRZE STARCZY PANU ODWAGI
MaxFiend2021.08.2 8:35
Przecież jest. Jak bardziej miałby być "obowiązkowy"?
Leon2021.08.2 7:24
Lewaki to do was te słowa, różowa zarazo!
MaxFiend2021.08.2 9:18
Tak jest, przeciwko bolszewikom i obecnie rządzącej partii :-D
wesoły tęczowy ormowiec2021.08.2 10:47
leczysz się czerwona zarazo?
Olo2021.08.2 7:22
Chwała bohaterom! Śmierć wrogom ojczyzny!
Palestyna2021.08.2 5:02
Za czerwonym terrorem stali i stoją żydy
ubawiony2021.08.2 14:40
i cykliści! Nie zapominaj o cyklistach!
Matka Boża objawiła wybuch2021.08.2 1:03
Powstania Warszawskiego. ///////////////// Matka Boża Łaskawa, obrana w 1652 roku Patronką Warszawy i Strażniczką Polski [pełen tytuł warszawskiej Madonny, przyp. red.] w 1943 roku ukazała się w Warszawie, na osadzie Siekierki, by uprzedzić swój lud o grożącym nieszczęściu. Maryja przybywa, aby miasto, któremu od 291 lat patronuje, nie podzieliło losu dopalającego się w tym czasie żydowskiego get­ta. Mistyczka Bronisława Kuczewska (1907-1989) tak wspomina swoje pierwsze spotkania z Matką Bożą na Siekierkach: 28 kwietnia 1943 roku Matka Boża objawiła mi się w domu rodzinnym w Nowym Dobrem i powiedziała: Dziecino, nie będziesz już do Mnie przychodzić do Przygód i do Budzieszyna. Wybieram sobie inne miejsce, w Warszawie, na Siekierkach. Będziesz miała tylko 3 kilometry od tramwaju, z ulicy Czerniakowskiej, i tam masz przychodzić. Ujrzałam wiśnię i dziewczynkę. Jak się później okazało, była nią 13-letnia Władysława Fronczakówna [obecnie Papis przyp.aut.], której Matka Najświętsza objawi się 3 maja 1943 roku. Bogurodzica, niebiańsko piękna, ukazała się wśród zieleni, na drzewie wiśni obsypanym kwiatami. Jej słowa były poważne i brzmiały złowieszczo: Módlcie się, bo idzie na was WIELKA KARA, CIĘŻKI KRZYŻ. Nie mogę powstrzymać gniewu Syna mojego, bo lud się nie nawraca. Bóg nie chce ludzi karać, Bóg chce ludzi rato­wać przed zagładą. Bóg żąda nawrócenia!
cd2021.08.2 1:03
Bronisława relacjonuje dalej: 4 maja 1943 roku przyjechał do mnie mąż i powie­dział, że w Warszawie na Siekierkach było objawienie [Bogurodzicy] 3 maja. Ja mu na to odpowiedziałam, że wiem o tym, bo Matka Boża powiedziała mi o tym 5 dni wcześniej. 5 maja 1943 roku urodziłam syna Janusza. 28 maja 1943 roku pojechałam z mężem i małym dzieckiem [23-dniowym niemowlęciem] na Siekierki, gdzie 3 maja objawiła się Matka Boża, i miałam z Nią tam po raz pierwszy objawienie. Odtąd chodziłam na Siekierki i tam otrzymywałam od Matki Bożej polecenia do wyko­nania przez 38 lat, aż do 1981 roku. Kilka razy w mie­siącu nawiedzałam to miejsce, a szczególnie każdego 3 i 28 dnia miesiąca oraz w uroczystości Matki Bożej. 3 czerwca 1943 roku poszłam z synkiem na ręku na Siekierki. Ujrzałam Matkę Najświętszą, która powiedziała mi, że pragnie, aby na tym miejscu wybudować klasztor. Powiedziała też, że to będzie jakby druga Częstochowa dla War­szawy, że ludność nie będzie musiała tak daleko jeździć, względnie chodzić. Będą mogli przychodzić na Siekierki. W lipcu 1943 roku w Orzywole, gdzie pojechałam na rozkaz Matki Najświętszej, po modlitwie, miałam widzenie Pana Jezusa, który trzymał rózgę nad War­szawą. Wiedziałam, że Warszawę czeka wielka kara. W okresie międzywojnia sytuacja moralna społe­czeństwa polskiego była, oględnie mówiąc, nienajlepsza. Dlatego Jezus Chrystus prosił wizjonerów św. siostrę Faustynę, Sługi Boże: Rozalię Celakównę, Leonię Nastał, Kunegundę (Kundusię) Siwiec o modlitwy wynagradzające za grzechy rozwiązłości: Strasznie ranią moje Serce Najświętsze grzechy nieczyste. Żądam ekspiacji! Nasz Pan szczególnie prosił o modlitwy za warszawian: stolica odrodzonej Polski, nie chciała pamiętać o Dekalogu. Wystarczy zajrzeć do pamiętników i wspomnień z tego okresu. Luminarze życia społecznego i kulturalnego prowadzili ostentacyjnie, nader rozwiązłe życie, zarażając tym stylem życia otoczenie, a szczególnie podatną na wpływy młodzież.
Anonim2021.08.1 18:42
To czekamy.
obłęd '442021.08.1 18:29
Od kilku lat nasila się narracja o bohaterach, którzy walczyli za tenkraj. Oni walczyli o to, żeby prominenci AK mogli wystąpić jako gospodarze wobec nacierającej Armii Czerwonej. Nie wyszło, zginęły tysiące walczących i 10 razy więcej niewinnych cywilów. Warszawa została niemal zrównana z ziemią i po wojnie tenkraj poniósł olbrzymie koszty odbudowy. To nie o wolność, tylko o nadęte ambicje przywódców chodziło. Przy zachowaniu odpowiednie skali - dziś mamy podobnie. Wstajemy z kolan, żeby rozbić sobie łeb o blat stołu.
Anonim2021.08.1 18:11
A z jakiej warstwy społecznej pochodziło to urocze dzieciątko które ( nazwisko autora nieznane , ale zdjęcie jest ) ? Był dzieckiem szlachty ? Magnaterii ? Żydowskiego kapitalisty ? Gdyż dziecko robotnika w żydowskiej fabryce lub fornala wypruwającego flaki dla szlachcica na pewno to nie było . Za tłuste i za czyste . Dziecko jakiegoś bezmyślnego inteligencika żydowskiego też nie bo umiało napisać wierszyk .
Anonim2021.08.1 18:14
Nie napisałam . Takie to małe a już koso i ponuro patrzy na ludzi a usta wydęte arogancją i pogardą dla tego co stoi niżej od niego społecznie .
Jakub2021.08.2 0:00
Dlaczego kłamiesz ty czerwony świńcu! Nie umiesz czytać swołocz rosyjska po polsku?! To co tu robisz? Nie możesz spokojnie patrzeć na dziecko o twarzy inteligentnej, europejskiej, tak różnej od waszych plugawych zmongolizowanych ryjów?!
Anonim2021.08.2 10:13
Mówisz o naszych polskich , słowiańskich twarzach ? Zabużanie , moi bracia krwi też takie mają . Rosjanie też są moimi braćmi . Żydzi nie . Ja jestem u SIEBIE . Ja nie zapominam zniewag . Nie zapomnij o tym w niedalekiej przyszłości .
Jesteś u siebie?2021.08.2 19:40
To znaczy musisz teraz być w chlewie.
Jakub2021.08.2 21:21
Nie umiesz przeczytać co napisałem? To po co tu śmierdzisz kacpski ryju plugawy! Sam piszesz, że braćmi są tobie rosjanie, mordercy Polaków a twarz polskiego inteligenckiego dziecka budzi w tobie odrazę! U siebie, jak ktoś napisał poniżej to jesteś w chlewie a ja dodam w kacapsko mongolskim chlewie skąd pochodzisz w rasieji. A uważaj by twoje groźby nie dosięgły ciebie samego i twojej bandy, którzy tu wtargnęli i opluwają mój Kraj i moich Bohaterów!
Ciężki kretynie (Anonimie)2021.08.2 19:39
1) Naucz się czytać - nazwisko autora jest pod wierszem - Józef Szczepański; 2) Jego ojciec był oficerem WP
7 drag2021.08.1 15:25
Wy dzieci wielkiej Niepodległej świętej? A wasze ukochane miasto czyli Paryż Wschodu? Możecie zdychać za ten k u r e w ski patriotyzm i słuchać waszych kapucynów że ukrzyżowana czarna bestia wam wybaczy, bo zabijaliście dla wspólnoty a nie dla siebie. Chcecie prawdy? Polacy mojżeszowi - ci z elity tzw żydów już od wieków służą wielkiej nierządnicy - czyli Mamonie czyli Nowej Ewie - oni są tą synagogą szatana czyli Jezusa. Cały ten naród zasłużył na holokaust razem z waszymi dziećmi - nie dla tego że jesteście gorsi od innych krajów - bo one też zasłużyły i kraje które oczyściły z puszczalstwa Polskę oczyściły przede wszystkim siebie. Zdychajcie ze swoimi bękartami bo prawdziwej moralności nie można kupić flagą, pieniędzmi czy litością widoku spacerujących bobasów - można ją zastraszyć, ale nie można kupić.
diagnoza :2021.08.1 15:44
Haloperidol wydaje się odpowiedni dla ciebie . W dawkach dużych .
do diagnoza2021.08.1 16:48
spokojnie agencie feminizmu przyjdzie czas na ciebie i twoją rodzinę. Właśnie takie karaluchy ja ty udowadniacie że to jedyna słuszna droga.
Jakub2021.08.1 23:53
To wy kacapskie rosyjskie świnie czerwone staliście po drugiej stronie Wisły i patrzyliście jak kona Polskie miasto i żadne wasze wykręty, kłamstwa i zrzucanie swej winy na innych nie zniszczą prawdy. Czerwona swołocz plugawa, won z Polski!
Prawdziwe Powstanie Warszawskie2021.08.1 15:09
wybuchło 19 kwietnia 1943 roku.
anonim2021.08.1 15:16
to było powstanie garstki, zmuszonych do walki z powodu planu likwidacji getta... 1 sierpnia to data dla Polaka!!!
Polak2021.08.1 15:59
1 sierpnia to data którą Polacy pamiętają jako dzień rozpoczęcia akowskiej zbrodni na polskich obywatelach i stolicy.
Jakub2021.08.1 23:45
Nie pomyliłeś się czerwony chamie w swoich twierdzeniach? Nie wiesz, że ta bierutowska swołocz wzywała z Moskwy Polaków do walki o Warszawę zanim wybuchło Powstanie? A swołocz kacapskich rosjan stała z bronią u nogi przez cały czas Powstania na wschodnim brzegu Wisły? I nie pozwalali Amerykanom na loty wahadłowe do Warszawy z zaopatrzeniem wojskowym, na które to loty było zawarte porozumienie.
Anonim2021.08.2 0:36
Wobec tego zmień sobie potomku folksdojczów nazwisko z "Polak" na "Niemiec". Będzie bardziej aryjsko.
Magna Germania2021.08.1 17:47
tam zaczęły nerwowo tylko szlochać świnie...
Anonim2021.08.2 0:45
Wybuchło to ci coś 1 sierpnia 2021 w głowie. I na pewno nie było to nic mądrego - marny prowokatorze.
waldeberg2021.08.1 15:02
Słuchaj śmierdzące gnojem i mordem lewactwo, to o waszych przodkach mówi poeta!
Olej2021.08.1 13:08
Słowa wiersza są proroctwem poety. Proroctwem spełnionym na naszych oczach.
To my pomagaliśmy Niemcom2021.08.1 13:07
mordować Polaków: . . https://www.youtube.com/watch?v=I3id9EeHLrw
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.08.1 15:10
Niemcy i Holendrzy ich mordowali! My Cebulacy wyłącznie ich ratowaliśmy: https://cbj.jhi.pl/documents/744613/1/
Kurwy żydowskie jak:2021.08.1 17:46
Jan Hertrich-Woleński, Jan Hartman, Daniel Passent, Michnik, Blumsztajn, Gross, Grabowski, itp., itd to obecna żydo-komuna nienawistna Polsce!
Zbrodnie NKWD na Polakach2021.08.1 13:07
https://superhistoria.pl/druga-wojna-swiatowa/102477/morderstwa-na-zolnierzach-ak-po-wejsciu-sowietow.html
Kurwy żydowskie jak:2021.08.1 13:06
Jan Hertrich-Woleński, Jan Hartman, Daniel Passent, Michnik, Blumsztajn, Gross, Grabowski, itp., itd to obecna żydo-komuna nienawistna Polsce!
matis892021.08.1 12:52
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Dzisiaj niedziela "katoliku"2021.08.1 13:05
a kościele byłeś ubecka spuścizno?
Tak żydowskie UB mordowało Polaków!2021.08.1 12:34
https://www.youtube.com/watch?v=7OaEZ8rptGI
To my pomagaliśmy Niemcom2021.08.1 12:33
mordować Polaków: . . https://www.youtube.com/watch?v=I3id9EeHLrw
To my mordowaliśmy Polaków!2021.08.1 12:33
https://www.youtube.com/watch?v=Trq45TFADz8
To my mordowaliśmy Polaków!2021.08.1 12:32
https://www.youtube.com/watch?v=Jyo0lwgQbz8
Marek2021.08.1 12:06
Po co wy ciągle powtarzacie ten głupi fatalistyczny panegiryk bolszewizmu? Nikt na nich nie czekał, to polszewicy narzucili taką narrację. WON WON WON!
Polak2021.08.1 11:24
No i tak czekali że mamy teraz czerwoną komunę przy władzy.
ASTOM2021.08.1 12:26
Tarzyszu poruczniku, no czy nie mieliście na esbeckich szkoleniach, żeby nie przesadzać z paszkwilami bo nikt wam nie uwierzy?
Polak2021.08.1 12:30
A skąd mam wiedzieć czego cię sbecy uczyli?
ASTOM2021.08.1 18:57
I tak do już do końca życia nie przyznasz się żeś komuchem z krwi i kości tylko będziesz wszystkich obrzucał tym czerwonym goownem, w którym nurzasz się PO same uszy?
Polak2021.08.1 20:06
To że nie potrafisz sobie wyobrazić życia innego niż taplanie się w czerwonym gównie to efekt twojego rosyjskiego wychowania. Ale po co zawracasz Polakom głowę swoimi majaczeniami?
Anty lewak2021.08.1 11:20
TYLKO POLEXIT !
Anonim2021.08.1 11:16
,,Czekamy Ciebie, czerwona zarazo'' - i mamy w całej okazałości? Komunizm kulturowy kwitnie?
Taka prawda2021.08.1 11:20
Dokładnie unia euro-pejska to czysta komuna nowsza tylko dopracowana lepiej potrafiąca ogłupiać ludzi .
Skrzypek na dachu2021.08.1 11:05
Brawo Ziutek , Jozef Szczepanski , zyjesz wiecznie .