21.09.16, 14:00

Czterech gniewnych plus KOD przeciw Schetynie i PiS

Stefan Niesiołowski odchodzi z Platformy Obywatelskiej pod skrzydła Michała Kamińskiego, by wspólnie walczyć z Prawem i Sprawiedliwością. Panowie planują połączyć się w tej jakże szlachetnej walce również z Komitetem Obrony Demokracji. 

Nowe koło poselskie o nazwie "Europejscy Demokraci" powstanie z inicjatywy Niesiołowskiego, Kamińskiego, a także Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego. Wszyscy posłowie na dzisiejszej konferencji zapowiadającej utworzenie koła stwierdzali zgodnie, że chcą walczyć nie tylko z PiS, ale również z Grzegorzem Schetyną. 

Stefan Niesiołowski wyrażał się na temat przyszłej walki z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej najbardziej dosadnie. Jak przyznał, cieszy się, że nie musi już siedzieć blisko Schetyny i stanowi to dla niego wielką wartość. 

"Ten rozdział mam już za sobą i bardzo dobrze" - stwierdził Niesiołowski. 

Michał Kamiński podkreślał, że nie zakłada partii politycznej, ale pragnie prężnie działającego stowarzyszenia. Jak zapewniał, "Europejscy Demokraci" otrzymują "wiele zgłoszeń z terenu", a ludzie mają się do nich pchać drzwiami i oknami. 

Na konferencji oczywiście nie zabrakło też straszenia Prawem i Sprawiedliwością i kataklizmem jaki mają przynieść Polsce rządy tej partii. Kamiński, Niesiołowski i Protasiewicz przekonywali, że nasza pozycja w Unii Europejskiej spada i to właśnie oni mają zamiar ją wzmacniać. 

Padły też zapowiedzi ścisłej współpracy z Komitetem Obrony Demokracji. Wszyscy państwo mają ochotę pod rękę kroczyć ku światu bez Prawa i Sprawiedliwości. Czy czterej gniewni "Europejscy Demokraci" mają jakiekolwiek szanse na realizację swych marzeń?

emde