08.10.19, 17:14zdj. screen Youtube

Czuchnowski: Wałęsa powinien przeprosić, ale... to wina tych, którzy go niszczyli

Zaskakujący wpis zamieścił na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej", Wojciech Czuchnowski. Publicysta znany z ogromnej niechęci do rządu PiS krytykuje wypowiedź byłego prezydenta, Lecha Wałęsy o śp. Kornelu Morawieckim. Jednocześnie jednak sugeruje, że winni są... "ci, którzy przez lata niszczyli Lecha Wałęsę".

"Wybaczyłem szefowi Solidarności Walczącej, a co oni z niego robią? Bohatera? On w środku, stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak, zakłada Solidarność Walczącą, co to było? Zdrada proszę panów, zdrajca. Taka jest prawda, wybaczamy mu to"-powiedział były prezydent na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej, czym wywołał falę oburzenia nie tylko po prawej stronie sceny politycznej. 

"Lech Wałęsa powinien jak najszybciej przeprosić za swoją wypowiedź o Kornelu Morawieckim. To było nieludzkie i nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem"-ocenił Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". W dalszej części wpisu przekonuje jednak, że to nie pierwszy przywódca "Solidarności" jest winien swoich skandalicznych wypowiedzi. Zdaniem publicysty, problem leży gdzie indziej. 

"Ci, którzy przez lata niszczyli Lecha Wałęsę, mogą sobie dziś gratulować, że doprowadzili go do takiego stanu...."-napisał Czuchnowski na Twitterze. 

Pytanie, kogo konkretnie ma na myśli, bo w dziedzinie "niszczenia Lecha Wałęsy" spore zasługi ma również... redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", Adam Michnik, który w latach 90. ostro krytykował ówczesnego prezydenta. 

„Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo – staną się przekleństwem dla Polski”-przekonywał Michnik w październiku 1990 r. 

yenn/Twitter, Wprost.pl, Fronda.pl

Komentarze

sorry2019.10.8 18:55
ten na zdjeciu wygląda jakby z domu woriota uciekł
MediuM2019.10.8 18:54
Starzec, ex prezydent, Kukliński mógł ujawnić TW, kasa to najniższa wartość, błazen Wałęsa, a synowie, a wnuki, wszystko po dziadku, może czwarte pokolenie zrozumie-wątpię; finanse do 7 pokolenia......................
MediuM2019.10.8 18:58
Nikt go nie niszczył, szedł po profity, nobla powinien honorowo zwrócić....................
Patriota 2019.10.8 18:53
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
PO to samo zło !2019.10.8 18:33
Cuchnowski - autorytet od siedmiu boleści .
kumaty2019.10.8 18:32
Wskazał na siebie i GW. To oni POpierali Wałęsę i go pompowali .
LW2019.10.8 18:19
Cofam poparciem dla PSL. Bendem głosować na Gazetem Wyborczom.