25.04.20, 21:03Fot. screenschot: Youtube - Radio Zet

Czy Gowin jest narzędziem opozycji do przejęcia władzy?

Partie opozycyjne, z Platformą Obywatelską na czele, wobec przegranych w demokratycznych wyborach, od pięciu lat robią wszystko, aby odsunąć legalną władzę PiS od rządów w Polsce. Ostatnio ich nadzieje ku temu na nowo się odrodziły dzięki zaskakującej pomocy ze strony jednego z liderów Zjednoczonej Prawicy, Jarosława Gowina. Lider Porozumienia niejako rzucił tonącej Platformie polityczne koło ratunkowe.

W 1652 roku poseł Władysław Siciński zerwał Sejm jako pierwszy korzystając z prawa liberum veto. Jarosław Gowin, pod przykrywką rzekomej troski o zdrowie Polaków, zdaje się chcieć powtórzyć niechlubną rolę swojego siedemnastowiecznego poprzednika. Ruch Sicińskiego stał się początkiem upadku Polski. Jakie okażą się konsekwencje działań Gowina?

Gowin jest zasadniczo zgodny z Borysem Budką co do wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej na bardzo krótki czas, choćby na jeden dzień, co pozwoli na przełożenie w Polsce wyborów prezydenckich.

Ciekawym jest, że o wprowadzenie tego stanu tak bardzo walczą środowiska PO, które przede wszystkim w osobie Donalda Tuska, mając w Polsce władze, kierowały się raczej interesem Niemiec niż Polski.

Polska podpisała z Niemcami i wieloma innym państwami umowy, na mocy których, w przypadku wprowadzenia w Polsce stanu nadzwyczajnego, budżet państwa będzie musiał wypłacić odszkodowania korporacją z tych państw, za straty jakie w wyniku takiego stanu by one poniosły.

Jeszcze gorsze konsekwencje od szkód finansowych polityki Gowina może mieć jednak zerwanie koalicji rządzącej, do czego jego obecne decyzje mogą prowadzić. Jeżeli do tego zerwania by doszło, PiS miałoby rząd mniejszościowy. Totalna opozycja, w sojuszu z Porozumieniem, miała by też okazję do odwołania rządu Morawieckiego i powołania swojego. W ten sposób opozycja, bez wyborów, przejęła by władzę w polskim Sejmie, mając ją już w Senacie.

kak/ blogpublika.com

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.18 11:31
Prezydent Warszawy Trzaskowski Członek Grupy Bilderberg Kandydatem Illuminati i Masonerii na Prezydenta Polski m in brał udział w spotkaniu tej grupy 30 maja 2019 r postawione tam zadanie wywołanie kryzysu Gospodarczego i Ekonomicznego świata - który jakoby ma tzn może jedynie rozwiązać tzw Rząd światowy
Jan Radziszewski 2020.05.17 17:21
10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz . Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie. Tak dzieci moje Ja Jestem waszym Królem i Panem, Ja sam was bronię. Trwajcie na modlitwie, zabezpieczajcie się modlitwą. Pamiętajcie o wodzie święconej i egzorcyzmowanej , by nią się żegnać wychodząc z domu nią czynić znak Krzyża wchodząc do swego domu. Święćcie swe domostwa i obejścia domu, a także pola i ogrody. Kto ma niech też używa soli egzorcyzmowanej tak samo jak wody święconej do zabezpieczania domu i całego gospodarstwa. Stosujcie też tą sól i wodę święconą do przygotowania posiłków, a podczas modlitwy nie zapominajcie o zapaleniu świecy poświęconej.
Bozena2020.05.14 8:55
Jego Wysokość Gowin - przenosi się w wyidealizowaną przyszłość, zastępując rzeczywistość fantazjami o wielkim sukcesie i uwielbieniu. Pan Jarosław od lat tworzył własne legendy, interpretował fakty tak, aby wyolbrzymić swoje sukcesy, a pomniejszyć czy usprawiedliwić niepowodzenia.... W żadnej partii nie zagrzeje miejsca, bo szuka w niej własnych korzyści podsycanych żądzami.
widz2020.05.2 11:03
A zauważyliście,że Gowin nie patrzy rozmówcy w oczy,tylko błądzi swoimi na wszystkie strony,albo POdziwia własne buty?
fiedia2020.04.28 17:18
On nie jest narzedziem opozycji do przjecia władzy.....jest zwykłą szmatą jezeli zrobi ten krok !
EMA2020.04.27 17:41
Patrzac na nazwisko Gowin toz to ruskie nazwisko...kim byl przodkowie tego zdrajcy ?
hrabia Potocki2020.04.26 18:40
Tak jest , odpowiedz do tytulu, pan Gowin stracil autorytet, jest morlnym zero
Walter2020.04.26 18:06
Jeśli Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że wybory mają się odbyć w maju, w czasie pandemii koronawirusa, to choćby tysiąc głosujących miało umrzeć jego pretorianie wykonają. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza, wzrośnie jeszcze bardziej bezrobocie, więcej firm ogłosi upadłość, wzrośnie inflacja, susza spowoduje podwyżki cen artykułów żywnościowych, poziom życia się zmniejszy. Andrzej Duda będzie miał wtedy mniejsze szanse na reelekcję. Samorządowcy nie maja prawa do przekazywania poczcie danych osobowych, bo muszą przestrzegać RODO. Kodeks wyborczy nie może być zmieniany na pół roku przed głosowaniem. Jacek Sasin mając pisemne polecenie Mateusza Morawieckiego doprowadził do bezprawnego drukowania kart wyborczych. Jeśli PiS straci władzę, to Mateusz Morawiecki będzie odpowiadał za złamanie dyscypliny finansów publicznych. Jeśli wybory odbędą się w maju, to będzie kwestionowana ich uczciwość i legalność w kraju i za granicą. Ogromna ilość obywateli polskich mieszkających za granica nie będzie miała możliwości głosowania. Czy Polska jest własnością Jarosława Kaczyńskiego?
Adolf aus Berlin2020.04.26 14:01
A wiecie czyim narzędziem jest opozycja ?
xyz2020.04.26 12:47
W życiu nie widziałam tylu błędów ortograficznych w zaledwie sześciu akapitach. Kto to pisał? Obcokrajowcowi takie kalanie mojego języka wybaczę, rodakowi - nigdy!!! O podstawowym błędzie merytorycznym nie wspomnę, bo leżącego kopać po prostu nie wypada.
ceramik2020.04.26 9:07
Patrzeć nie mogę na tę targowicką hołotę, która żre chlebek z polskiej ziemi i szarga nią PO błocie.
Foster2020.04.26 8:48
Dziennikarz pisze artykuł z błędami ortograficznymi. Tylko na Frondzie takie numery. Błagam zatem, pisze się: wypłacić odszkodowania korpporacjom a nie korporacją.
Urszula2020.05.3 16:08
Bo to nieuki są na tej frondzie. Szanujący się dziennikarz nie będzie pisać dla takiego czegoś.
klaus2020.04.26 8:45
jest wyjście z sytuacji rozwiązać Sejm i Senat, pozostawić Rząd który jest, odwołać i powołać ponownie , w tym czasie przeprowadzić wybory, zrobić porządek z jurgielnikami po prostu społeczeństwo musi zdać sobie sprawę ,że największą partią opozycyjną w Polsce jest TVN, to że jest to kapitał amerykański to ściema, przy tym przekonamy się na ile USA jest rzeczywistym a nie malowanym sojusznikiem, i kogo popiera czy tak samo jak w Jałcie, komuchów i dalej to robi,czy rzeczywistość jest inna rzeczywistość, i popiera obecną władz bo wydaje się ,że popiera tylko tych których daje się najwięcej kroić, a Polacy muszą zadecydować czy odpowiada im rząd Tuska ,Gowina , Kosiniaka -- Kamysza, a jest to powrót do tego aby było to co było, bieda smród i ubóstwo i całą dobę cała prawda o zielonej wyspie.
pistoleto2020.04.26 8:36
gowin to polityczna prost''''' ytuta
skarb2020.04.26 8:25
POlo tez bylo legalne i niszczyli POLSKE na niespotykana skale i przy takich sadach lewactwa w wiekszosci nikogo nie moznz POciagnac do odpowiedzialnosci do prawdziwych zmian DEMOKRATYCZNYCH POtrzeba PRAWYCH RZADZACYCH I WSZYSTKICH POLAKOW A NIE NIC NIE WIEDZACYCH,WYCHODOWANYCH PRZEZ KOMUNISTYCZNA ELITE i tefaleny TAKA JAKIEJ CHCIELI DO SWOJEJ IDEOLOGI ,niszczac wszystko co dobre ,prawe, naturalne itd
PancerCrystal2020.04.26 6:42
Dziennikarz frondy kłamie. Opozycja nie kwestionuje legalności aktualnej władzy. To władza chce przeprowadzić nielegalne wybory. Wybory które nie będą ani równe, ani powszechne, ani tajne. Do tego pis zmienił zasady głosowania na mniej niż pół roku przed wyborami, co jest konstytucyjnym przestępstwem. Do tego odebrał organizację wyborów PKW co również jest przestępstwem, i przekazał poczcie pod nadzorem partyjnego aparatczyka Sasina. I, co najgorsze, Kaczyński organizując te nielegalne wybory w czasie epidemi, świadomie i z premedytacją naraża zdrowie i życie wielu Polaków. Jeżeli Kaczyński ten przestępczy proceder nielegalnych wyborów przeprowadzi, kiedyś on, Morawiecki, Sasin, Duda, oraz prezes poczty zostaną sprawiedliwe osądzeni i skazani na wieloletnie więzienie, w tym Kaczyński na dożywocie. Jedyne legalne wyjście to ogłoszenie stanu wyjątkowego, który faktycznie jest i wybory 90 dni po epidemi z normalną, sprawiedliwą dla wszystkich kandydatów kampanią wyborczą.
widz2020.05.2 11:06
"Głupich nie sieją" ale jak widać nie brakjuje ich.
ladychapel2020.04.26 5:35
Kancelaria Sejmu nie wykona orzeczenia NSA i nie poda do publicznej wiadomości list sędziów, którzy poparli kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Powołuje się na postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych a NASZE DANE OSOBOWE CHCE PODAĆ DO WIADOMOŚCI POCZTY POLSKIEJ!!!
ja22020.04.26 3:45
Podpalił dom Polskę On się nie nawrócił, i.. Pan Bóg mu nie wybaczy
Andy Semicki Rabin2020.04.26 3:30
Gowin to zapluty karzeł agentury.
olo2020.04.26 0:28
kwik odrywanych od koryta sie zaczyna?
ja22020.04.26 0:18
Widzę jak płonie nasz Dom Polska podpalona zbrodniczym działaniem Gowina
Michał Jan2020.04.26 0:10
Wielkie oburzenie w Sodomie, bo znalazł się jeden sprawiedliwy i nie mogą wyjść z szoku.
Michał Jan2020.04.26 0:08
Bardzo dobrze, że p. red. "kak" nawiązał do liberum veto - wspaniała instytucja nie pozwalająca na terror większości.
Marian2020.04.26 8:50
Mój Boże, już nawet pisać się do Ciebie nie chce.
Michał Jan2020.04.26 10:01
Co robić? Jak dowcipu nie staje...
Urszula2020.05.3 16:06
Boga do tego nie mieszaj
Dr.Wilczur 2020.04.25 23:50
gowin, natychmiast załóż maseczkę , bo nie chce oglądać twojego wrednego raja !
GIZD2020.04.25 23:34
W czasach wojennych takie postępowanie [nagradzano] tylko w jeden sposób
ja22020.04.25 23:29
Gowin podstępem postanowił podpalić Polskę i zniszczyć nasz kraj. Tak jest on narzędziem Szatana.
Lubie rzeczy2020.04.25 23:21
Jarosław, Polskę zbaw! - mówiliście. Macie - i narzekacie. xD Wy w tej Frondzie to w ogóle nie wiecie, co myśleć, dopóki Wam Kaczyński nie powie.
polish your Polish2020.04.25 23:11
Kurak tymczasem wrócił ze słonecznej Italii i pisze z sensem: https://www.kontrowersje.net/nie_wierz_e_kaczy_ski_tego_nie_widzi_i_nie_wie_normalne_wybory_w_sierpniu Czy było o tym na Frondzie?
Sanitariusz Pogotowia2020.04.26 0:10
S T A C H U !!!!!! Kto wypił płyn dezynfekujący ? Był zaprawiony siarką!
polish your Polish2020.04.26 1:14
Zdecyduj się w końcu na jakąś jedną tożsamość płciową, hamburczyku.
Glaudiusman2020.04.25 22:53
Najgorsza kategoria to zdrajcy. Działają zawsze pod jakimś głupim pretekstem.
Grizzly2020.04.25 22:51
Posłuchajcie (chociaż czytacie właśnie), mam jeszcze taką myśl: PO mogło wystawić nawet przysłowiowego Kononowicza - co świadczyć może tylko o tym, że władzę chcą zdobyć przez zdradę takiego szmaciarza jak Gówin! Obym się mylił!
Michał Jan2020.04.26 0:13
Oni jeżeli zdobędą władzę, to tylko dlatego, że pewien pan z Żoliborza Centralnego nie może się pogodzić z tym, że jego wola przeprowadzenia wyborów w maju mogłaby się nie spełnić.
widz2020.05.2 11:01
a zaPOmniałeś o haśle KON STY TU CJA ?
AA2020.04.25 22:38
Gowin sam sobie przez swoją głupotę podcina gałąź, najgorsze jest w tym , że szkodzi także ZP poprzez swoje bezsensowne ruchy. Czy dla opozycji będzie Gowin narzędziem? Być może , ale także po stronie opozycji nienawidzą Gowina.
senior wyborca2020.04.25 21:57
Proponuję decydentom rozważyć możliwość rozwiązania parlamentu. Tyle zamieszania, prywaty i zdrady wprowadzają pewni posłowie, że dobrą rzeczą byłoby wyłonienie nowego składy sejmu i senatu.
Ja2020.04.25 21:51
Jedyne co może trochę ulżyć chrześcijanom w tym despotycznym ucisku to skoczenie sobie do gardeł obu masońskich band okrągłostołowych. Ale jak tylko wyjaśnią sytuację to znów złapią "pospólstwo" za gardło.
ryszard2020.04.25 21:42
Na udeptanej ziemi polskich wyborów, trwa twarda bezpardonowa walka wywiadów największych światowych graczy o destabilizację naszego państwa. Z obcymi musimy sobie jakoś poradzić, ale Panie Boże chroń nas od fałszywych przyjaciół.
widz2020.05.2 10:59
A najgorsi są swoi zdracy.Zawsze byli kolaboranci,zdrajcy i patrioci,ale Polska istnieje tylko dzięki patriotom.
jozef2020.04.25 21:38
Opozycja procentowo miała więcej od PiS - u. Opozycja jest również po to aby odsunąć rząd od władzy i ją przejąć, inaczej PiS by nigdy nie rządził.
anonim2020.04.25 21:33
Tusk nie jest Kaczyńskim, nie wybacza.
katolicka kretynizacja polski2020.04.25 21:25
Wystarczy że opozycja przeciagnie na swoja strone Gowina i zrobi go Marszałkiem S e j m u, a nie będzie wyborów to kadencja Dudy się skończy a jego funkcje będzie pełnił Marszałek S e j m u czyli Gowin. Wówczas wybory zrobią w przyszłym roku a Duda nie będzie miał już tylu przywilejów i popadnie w niebyt.
Grizzly2020.04.25 21:19
Gówin, jeśli na coś liczysz to "opozycja" cie wykiwa!
widz2020.05.2 10:54
I słusznie,bo zdrajców nikt nie szanuje
Ukochana Budki -Suflera2020.04.25 21:16
Podniecenie po stronie dyspozycji Angeli Merkel wywołuje kisiel w gaciach na tę chwilę... . zdaje się xD
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.25 21:12
Władza PRL też była legalna ...
similis2020.04.25 21:17
milcz UBeku
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.25 23:48
Nie. No way. W latach 80-tych NIE milczałem. Teraz mam nawet więcej siły. Nie boję się waszych zbrodni. Mam Boga, Prawdę i Piękno po mojej stronie. Pocałujcie mnie w piśdzielca. Z połykiem.
polish your Polish2020.04.26 1:15
+1
Dziadek Franek - MM2020.04.26 10:05
Abym się mylił, ale wygląda mi to na ostatnią deskę ratunku "w dobijaniu watahy" lansowanej przez jednego z "resortowych dzieci". Poświęca się na dekonspirację agenta "Jot23", aby nie dopuścić do POWROTU POLSKOŚCI. Szkoda, bo sprawiał wrażenie, że jest synem rodziców wychowujących Polaka. - Przepraszam, jeżeli nie mam racji.