10.05.20, 09:00

Czy Kidawa-Błońska dalej będzie kandydatem KO w wyborach prezydenckich? Zieloni mają wątpliwości

Liderzy ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską podtrzymuję poparcie dla kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. Nie wszyscy są jednak chętni do składania jednoznacznych deklaracji. Wątpliwości mają Zieloni, a i w samej Platformie pojawiają się wątpliwości co do odbudowania pozycji kandydatki.

Zarządzone na 10. maja wybory prezydenckie się nie odbędą, wobec czego SN stwierdzi ich nieważność. Marszałek Sejmu ogłosi więc nowe wybory. W związku z rozpisaniem nowych wyborów pojawiają się spekulacje, czy Koalicja Obywatelska wymieni Małgorzatę Kidawę-Błońską na innego kandydata.

Sama wicemarszałek Sejmu zapewnia, że weźmie udział w wyborach pod warunkiem, iż będą one przeprowadzone zgodnie z prawem i w bezpiecznym dla Polaków terminie. Również politycy PO, którzy wcześniej zdawali się odcinać od jej kandydatury, podtrzymują dla niej swoje poparcie:

-„Podtrzymuję rekomendację dla marszałek Kidawy-Błońskiej” – powiedział lider partii, Borys Budka. W podobnym tonie wypowiada się również były przewodniczący Platformy, Grzegorz Schetyna.

Zapytany o kandydaturę Kidawy-Błońskiej lider Nowoczesnej, stwierdził w rozmowie z PAP:

-„Jesteśmy w Koalicji Obywatelskiej, kandydatką Koalicji Obywatelskiej, wskazaną przez wszystkie cztery partie jest Małgorzata Kidawa-Błońska, w tym zakresie się nic nie zmieniło”.

Poparcia dla tej kandydatury nie wycofuje też Inicjatywa Polska:

-„My swojej decyzji o poparciu dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie zmieniamy” – powiedziała Barbara Nowacka.

Na jasną deklarację jednak nie zdecydowała się współprzewodniczą Zielonych i posłanka KO Małgorzata Tracz. W odpowiedzi na pytanie PAP o poparcie dla kandydatury Kidawy-Błońskiej stwierdziła, że jak na razie trudno mówić o wyborach, bo nie wiadomo co się w ich kontekście wydarzy:

-„Nie wiadomo kiedy będą te wybory, czy będą dotychczasowi kandydaci, czy nowi, jest więc za wcześnie, by składać jakiekolwiek deklaracje” – stwierdziła.

W Zielonych poparcie dla kandydatury KO budziło od początku kampanii wyborczej najwięcej kontrowersji, a na początku roku partia chciała wystawić własnego kandydata.

Małgorzata Kidawa-Błońska dotychczas odnosi sromotną porażkę w walce o urząd prezydenta. Zajmując drugie miejsce w sondażach na początku kampanii, teraz okazuje być wśród kandydatów z najmniejszym poparciem.

-„To co się stało z poparciem dla pani marszałek to jest zbieg całego szeregu bardzo niesprzyjających okoliczności. Obawiam się jednak, czy będziemy w stanie odbudować jej pozycję, bo czas jest bardzo trudny, nie ma go za dużo, a z sympatią wyborców jest tak, że jak upatrzą sobie kogoś, bardzo trudno jest ich przekonać do innego kandydata” – mówi jeden z polityków Platformy Obywatelskiej.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze

gośka2020.05.10 17:28
więcej kobiet w polityce! faceci uzurpują sobie władzę a kretynami są z reguły...w ogóle to oczekiwanie na syna i robienie dzieci aż będzie syn napawa mnie wstrętem...taka kultura chrześcijańska...a fuj
katolicka kretynizacja polski2020.05.10 11:13
Ja jako wnuk dziadka zbrodniarza z ub jestem dumny z tego ze dziadek czewrony bolszewik wpoil we mnie taka nienawisc do was polaczkow.
MT(*)2020.05.10 10:11
Tak, tak, wybory też będą przeprowadzone wyłącznie wśród swoich i dlatego Duda wygra. No i to, że ta cała Kidawa ma w granicach błędu statystycznego też jest wynikiem tego, że nikt o nic w sondażach nie pyta miłośników "totalnych". Lecz się już człowieku, nie wiadomo co zrobisz po wyborach...
Urszula2020.05.10 10:03
PiS jest mistrzem w oszukiwaniu i kłamstwie. Dlaczego ma takie poparcie i Dudacz i PiS? Bo sondaże prowadzą wśród swoich zwolenników. Ale to się skończy. I miejsc w więzieniach musi wystarczyć. Już któryś z pisowców powiedział: - albo będziemy dalej rządzić albo będziemy siedzieć. Oni sobie doskonale zdają sprawę z tego jak bardzo łamią prawo i czym to grozi, ale robią wszystko, żeby zadowolić starego capa z Nowogrodzkiej. Lalkę dmuchaną mu kurna, kupcie pismatoły.
kiedy wsadzicie gawlosia2020.05.10 11:23
to icka baranie koszerny powiedzial za wasz rzadow seremetienko
Agnieszka Dz2020.05.10 9:50
kidawa- błonka 1 %, tak trzymaj stara babo
Agnieszka Dz. 2020.05.10 10:05
Zabrakło odwagi tchorzu, że musisz sie podpisywać moim imieniem i inicjałem nazwiska?
Tainer2020.05.10 10:47
Ty padalcu, złodzieju nicków.
Gregor2020.05.10 9:27
Ty kobieto przestań obłudnie sie martwić o zdrowie Polaków!!!
Hity kinowe online 2020.05.10 9:26
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
JANOSIK2020.05.10 9:25
Tak sycka tu plula jadem ,ublizala,wyzywala od karlow a ten niby maly czlowiek z taka wielkoscia was rozegral az przykro patrzec.Za chwile po was tylko kurz.Milego dnia
Glaudiusman2020.05.10 9:13
A niech sobie kiwające babsko startuje. Będzie przynajmniej kupa śmiechu z żałosnego niedorajstwa.
Tomasz2020.05.10 9:09
Czy opozycja naprawdę nie zdaje sobie sprawę jaką cenę zapłaci za obstrukcję wyborów? Przeważająca część Polaków dość obojętnie podchodzi zarówno do obozu władzy jak i opozycji w tym samym zakresie. Niedługo tylko aktywiści obu stron będą się żarli między sobą a reszta będzie zmęczona przeciągającą się awanturą i zagłosuje na każdego kto przeprowadzi szybko wybory i skończy temat.
palantik2020.05.10 11:19
Ja jako polak nie jestem zmeczony chyba, ze ty icek
katolicka kretynizacja polski2020.05.10 9:07
Nie może startować bo jest na takim poziome głupoty jak PADalec! Niech PiS drukuje nowe karty do głosowania!
ktoś tam2020.05.10 9:15
Twoje uwagi plasują się na poziomie ekspresji p. posła Kropiwnickiego PO. Czy to może Pan, Panie Roberciku?
Grizzly2020.05.10 9:29
Won prusko - ruski cwelu!
JANOSIK2020.05.10 9:04
Oby tylko startowala.Milego dnia