17.04.16, 18:59fot. Twitter

Czy ONR odetnie się od rasizmu?Politechnika Białostocka ostrzega!

Zagraniczni studenci Politechniki Białostockiej otrzymali ostrzeżenie, aby nie wychodzili poza akademik. Wiadomość ma związek z marszem Obozu Narodowo-Radykalnego. Władze rekomendują, aby studenci zostali wewnątrz budynku od godziny 11 w sobotę do 3 w nocy z soboty na niedzielę. "W celu uniknięcia nieprzyjemnych incydentów prosimy nie wychodzić do miasta i nie chodzić po kampusie. Prosimy o pozostanie wewnątrz budynku akademika" – czytamy w komunikacie.

Uczelnia informuje studentów, że w sobotę odbędzie się w mieście "marsz organizacji nacjonalistycznej". Jak dodaje, to "Obóz Narodowo Radykalny propagujący idee rasistowskie". O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku.

ONR protestował w sobotę przeciwko premierze spektaklu "Biała siła, czarna pamięć", która opowiada o nienawiści na tle narodowym, czy wyznaniowym w Białymstoku. Ponadto organizacja połączyła protest z obchodami rocznicy powstania. W związku z tym, odbyła się msza św. prowadzona przez ks. Jacka Międlara, a także zorganizowano przemarsz ulicami Białegostoku.

mko/Telewizja Republika