14.03.19, 17:32Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Czy oskarżenia o pedofilię wobec księży to zemsta byłych esbeków za wsparcie Kościoła dla opozycji w PRL?

Jesteśmy świadkiem akcji szerzenia nienawiści wobec księży. Warto się zastanowić czy jest to zemsta byłych esbeków za poparcie Kościoła katolickiego dla opozycji w PRL. Warto byłoby prześledzić, życiorysy ferujących oskarżenia i osób z nimi związanych, oraz losy rzekomych pedofilów – bo dziwne jest to, że ich rzekome zbrodnie były akceptowane przez organy komunistycznej bezpieki i władzy (dziś zadziwiająco często występujące pod fałszywym szyldem obrońców demokracji czy konstytucji).


W latach 1980 – 1981 kościół katolicki w Polsce wsparł budowę i rozwój opozycji. Model samoorganizacji społecznej po robotnikach z „Solidarności” przejęły inne warstwy społeczne. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego uniemożliwiła przestępcza komunistyczna klika rządząca bandyty Jaruzelskiego, która 13 grudnia 1981 roku wprowadziła stan wojenny.


Internowanie dotknęło w sumie 10.000 osób (na raz przetrzymywano do 5000 osób w 52 ośrodkach internowania – w tym 313 kobiet). W grudniową niedziele zamilkły telefony, radio i telewizja, na ulice wyszło wojsko, wprowadzono od godziny 22 do 6 rano godzinę milicyjną. W następnym dniu przerwano naukę w szkołach i na uczelniach. Tysiące Polaków zastraszano rozmowami ostrzegawczymi, brutalnie pacyfikowano strajki (komuniści nie wahali się zabijać robotników). Jaruzelski przewidywał, że opór Polaków przed stanem wojennym zmusi podległą mu WRON do wezwania na pomoc Armii Czerwonej.


Wybuchowi niezadowolenia społecznego (oczekiwanemu przez Jaruzelskiego chcącego mięć pretekst do krwawej pacyfikacji) zapobiegła postawa Kościoła katolickiego. Kościół nie dopuścił do rozlewu krwi, krytykował radykalizacje nastrojów po obu stronach, apelował o porozumienie.


Kościół ustami Episkopatu Polski domagał się po wprowadzeniu stanu wojennego: zwolnienia internowanych (szczególnie ojców, matek i chorych), prawa do odwiedzania internowanych. Episkopat nakazał księżom udzielanie pomocy materialnej internowanym i ich rodzinom, zapewnienia internowanym i strajkującym posługi duchownej, publiczne modlitwy za naród i pokój, dożywianie wiernych. Wobec władz Episkopat domagał się zawieszenia w Warszawie godziny milicyjnej, prawa księży do udzielania posługi duchownej w czasie godziny milicyjnej. W samym Episkopacie jednak trwały spory o zasadność ukrywania się i o wykorzystywanie Kościoła przez część opozycji do zbijania kapitału politycznego.


Służba Bezpieczeństwa uznając Kościół za jedyną realnie groźną opozycyjną, rozbudowywał swoją agenturę też w Episkopacie. Tajni Współpracownicy SB zbierali informacje o konfliktach w łonie Episkopatu, podgrzewali i kreowali te konflikty. Krytyczne stanowisko Kościoła wobec stanu wojennego wywołało wściekłość bezpieki i partii.


Sukces wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie w 1983 roku skłoniła SB do eskalacji walki z Kościołem (było to zresztą zgodne z radykalizacją stanowiska KPZR). Równocześnie intensyfikowano antyklerykalną indoktrynację funkcjonariuszy aparatu represji (dialog z Kościołem w resorcie przedstawiano jako słabość partii). Departament IV SB dysponował w Kościele 8 tysiącami tajnych współpracowników (na 21 tysięcy księży w 14.500 świątyń i kaplic). Część tajnych współpracowników księży współpracowała z SB pod pretekstem poprawy stosunków państwa z Kościołem, uznając księży niezłomnych za szkodników. Wyrazem radykalizacji postawy dyktatury komunistyczne (recydywy agresywnego komunizmu, też w dołach partyjnych) była walka z krzyżami w szkołach (w Miętnie od grudnia 1983 roku do marca 1984 roku i Włoszczowej w 1984 roku).


W jednym z referatów przeznaczonych tylko dla polskojęzycznych czekistów z bezpieki dyrektor Biura Organizacyjno Prawnego MSW stwierdzał, że „antysocjalistyczna doktryna polityczno – społeczna Kościoła katolickiego uzewnętrznia się w określonych postawach i działalności pewnej części kleru”. Działania te polegać miały zdaniem bezpieki na eksponowaniu obecności i symboliki religijnej w działaniach NSZZ „Solidarność”, zaangażowaniu księży w KOR i „Solidarność”, działalności antypaństwowej godzącej w porządek prawny państwa.


Nienawiść komunistów wzbudzało to, że księża inicjowali i organizowali nabożeństwa (za więzionych, internowanych i ojczyznę). Zbierali pieniądze na antypaństwową (zdaniem komunistów) działalność, wspierali tzw. antypaństwową działalność. Wygłaszali kazania lub inne publiczne wystąpienia o akcentach politycznych, antyrządowych i rzekomo antypaństwowych. Inspirowali demonstracje i inne temu podobne zachowania. Organizowali w miejscach kultu religijnego spotkania, prelekcje, odczyty, recytacje, koncerty z udziałem osób znanych z wrogiej, rzekomo antypaństwowej działalności. Eksponowali symbole, inspirowali wieszanie krzyży (dziś podpali by Unii Europejskiej) i innych elementów religijnych w świeckich obiektach publicznych.


Zdaniem komunistów księża podpadali pod artykuł 282 Kodeksu Karnego (podejmowanie działań mających na celu wywoływanie niepokoju społecznego) i artykuł 194 Kodeksu Karnego (nadużywanie wolności sumienia i wyznania na szkodę interesów PRL podczas wykonywania posługi religijnej) przewidujący kary od 1 do 10 lat więzienia.


Podobnie jak za komuny tak i dziś lewicy przeszkadza aktywność polityczna katolików, ich obecność w przestrzeni publicznej i wypełnianie przez Kościół misji prorockiej (czyli nauczanie o tym, co jest katolickie a co nie w życiu publicznym).


Jan Bodakowski

Komentarze

slawek2019.03.22 20:03
Człowieku czy ty masz odrobinę przyzwoitości? Opamiętaj się propagandysto!!!!
Anja2019.03.16 10:04
ADWOKACI DIABŁA :(((( czy wy, do cholery,macie jakąś moralność, czy mózg przesiąknięty cynizmem i pogardą dla ofiar pedofilów w czarnych kiecach????? :(
edi2019.03.15 13:22
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI, a TY z kim trzymasz ??
jarekzżoliborza2019.03.16 10:14
Polska uratuje... (hahahaha!) ty, durny popaprany Wielki polaczku (fuck) ...twoim panem i królową w jednym są: ŚREDNIOWIECZE IGNORANCJA CIEMNOTA NIEUCTWO KALECTWO UMYSŁOWE BEZMYŚLNOŚĆ itede, itepe ...żebyś ty jeszcze cUś z tego z/rozumiał, buraku polny (hehe)
edi2019.03.15 11:43
ALE INWAZJA KOMUNISTÓW i WYCIE DEMONÓW - Z BOGIEM PRZEGRACIE ! JEZUS JEST PANEM POLSKI !
Iwa2019.03.18 13:21
To sam nadstaw dupę jak takiś mądry..
rafal2019.03.15 7:50
RYBA PSUJE SIE OD BISKUOW a nie mitycznych sbk-ow, wg raportu episkopatu - od 28 lat czesciej niz co miesiac jakis ksiadz gwalcil dziecko - a biskupi jedyne co zrobili to kryli sprawców... Kto wyrzuci z kosciola i urzedow tych biskupow ktorzy nie potrafią dbac o kosciol ?? - sami sie usu na jak Poetz i Wielgus?
Arczi2019.03.15 7:32
Skoro w tej sprawie na liczbę całkowitą księży katolickich w Polsce stanowi to zaledwie 0,8% to dlaczego nie porusza się w tej sprawie przedstawicieli innych religii, środowisk artystów, aktorów, TW - sędziów całej tej tzw. inteligencji, której słoma z butów wystaje a jeszcze parę lat do tyłu łóżko w domu stało na cegłach bo zamiast podłogi było klepisko...
lolek kremowka2019.03.15 6:39
Abp Markowi Jędraszewskiemu hasło "zero tolerancji dla pedofilii w Kościele" kojarzy się z Holokaustem i zbrodniami bolszewików. Abp Stanisław Gądecki z kolei przyczyn wykorzystywania seksualnego dzieci upatruje w "programach seksualizacji". Zacieśniamy problem od szerokiego do wąskiego, zamiast mówić o całej skali problemów nadużyć wobec dzieci: turystyce seksualnej, handlu organami, zmuszaniem dzieci do tego, aby były żołnierzami. Dziecko jest bezbronne. Powinniśmy wrócić do istoty problemu, a nie marginalnego problemu jakim jest pedofilia. Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami stosował wobec nich "zero tolerancji", w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancji wobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki,  a może nawet setki milionów ofiar Kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, ale musi także zgodnie z tym, czego uczył nas Jezus, wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom W S T Y D !!!!!!!!!!!!!!!!!
Arczi2019.03.15 9:10
Szanowny panie lolek - nazizm hitlerowski tak do końca nie walczył z żydami. W czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny który uśmiercał braci i siostry żydów w obozach koncentracyjnych? Kto udzielał gigantycznych kredytów na budowę krematorium w Auschwitz? Kto wyposażył Hitlera w kredyty finansowe? Jak jest Pan taki oblatany to proszę podać nazwiska właścicieli tych firm oraz narodowość tych ludzi. Pa, pa...
lolek2019.03.15 9:36
Powiedz to pan biskupom - autorom przytoczonym przeze mnie slow
tweet2019.03.14 21:45
Nie wiem jak ci to delikatnie powiedzieć… Hollywood to zinstytucjonalizowana pedofilia! Oni używają dzieci i znęcają się nad nimi - powiedział Gibson. Reżyser i aktor wspomniał również o przyprawiających o dreszcz grozy praktykach, jakie mają panować wśród hollywoodzkich elit: Każdego roku przerzucają ogromną liczbę dzieci. Ich duchowe przekonania, jeśli możesz je tak nazwać, kierują ich na zbieranie energii od tych dzieci. Ucztują na tym materiale i na tym się rozwijają. Co mam na myśli? To nie jest żadna artystyczna abstrakcja. Oni zbierają krew dzieci. Jedzą ich ciała. Wierzą, że to daje im siłę życiową. Jeśli dziecko cierpiało w ciele i w psychice przed śmiercią, to oni wierzą, że to daje im dodatkową siłę życiową
simon2019.03.16 15:33
OMG....O M G......
mini starnt2019.03.14 21:42
pokurwiło was do reszty od ssania księżej pały. ze tak powiem z bogiem
Esbek bez przebrania2019.03.14 21:28
Ja powiem więcej, te wszystkie gwałcone i moletowane dzieci to tak na prawdę byli esbecy w przebraniu. A gwałceni byli nie przez księży tylko przez innych esbeków w przebraniu. Wszystko po to aby uderzyć w kościół święty. No mówię wam, tak było. PS. Za trzęsienia ziemi w Japonii też odpowiadają esbecy. W przebraniu.
michu2019.03.14 21:41
To akurat mało prawdopodobne, bo esbecy do żadnych mistyfikacji raczej nie byli zdolni. Wątpię też, aby Moskwa żądała od nich wywołania trzęsienia ziemi w Japonii, oni mieli bardziej zadania tu na miejscu, jakieś trzęsienie ziemi finansowe albo kadrowe to chyba prędzej ;).
Marek2019.03.14 21:19
Jak można w tak żałosny sposób bronić pedofili ? Fronda sięgnęła dna. Pytanie jest jedno - dlaczego ktos broni pedofili ?
rdaneel2019.03.14 20:12
Jesteście chorzy.
Mejer2019.03.14 20:10
Co z tego? musza pokutować tak czy siak.
michu2019.03.14 20:20
Esbecy czy ich ofiary?
Axet2019.03.14 20:03
A ja sądzę, że byli SB-ecy kazali Bodakowskiemu napisać ten artykuł by ośmieszyć księży.
michu2019.03.14 20:22
Może dla kogoś to jest śmieszne. To zależy od poczucia humoru ;).
Janek2019.03.14 19:36
Olala! Coraz bardziej brzydko się bawimy..... Że się nie wstydzicie.... Rozumiem że w Chile było więcej esbeków i w Irlandii.... Wierzyć się nie chce że śmiecie nazywać się katolickim portalem...
michu2019.03.14 19:48
Przyjaciele KK to nie tylko esbecy, tego typu organizacji jest zapewne więcej na świecie ;). Autor artykułu zwraca uwagę na pewną sprawę.
PozycjaNaBodakowskiego2019.03.14 19:07
Cóż mają wspólnego gwałceni w zakrystiach ministranci z komunistami i zbieraniem przez kler pieniędzy na antypaństwową działalność? Bodakowski na klęczkach, oblizując się z uwielbienia, robi kleruchom to, do czego kleruchy zmuszają ministrantów pełnych obrzydzenia.
michu2019.03.14 19:18
Po co ta mowa nienawiści oparta na antykatolickich stereotypach? Na szczęście antypaństwowa działalność się nie udała, bo bezpieka miała wśród kleru swoich ludzi (to pewnie ci najbardziej wierni regule z natury rzeczy), no i na szczęście bezpieka dzielnie państwa broniła :).
kin2019.03.14 18:43
Szkoda, że wszystkich tych czarnych sku......ów nie zaj...li.
michu2019.03.14 18:50
No właśnie w Hitlerowi w Dachau się nie udało, NKWD też nie do końca, SB też nie. Pono w Korei Płn były podobne organizacje charytatywne dość skuteczne, no ale tam demokracja ludowa trwa aż do dzisiaj. Dobra socjalistyczna ;).
anonim2019.03.14 20:20
kin ty pie...lony lewacki rasisto!!!czy ktoś cie wyzywa od białasów albo żydów?
baba-jaga2019.03.14 18:40
Nie ma chyba organizacji bardziej przezartej zlem i cynizmem niz Kosciol katolicki. W walce z przeciwnikami i w obronie swojej nadwatlanej reputacji gotowi sa poslugiwac sie oszczerstwem i potwarza. W PRLu wielu ksiezy i biskupow wspolpracowalo z SB i donosilo na kolegow i swieckich. Po zniesieniu poprzedniego ustroju opornie, klamliwie i pod przymusem mediow Kosciol roztrzasal sprawy zwiazane z historia kontaktow z SB, a teraz chcac zrzucic z siebie wine oskarza SB, ktora sie nie moze bronic, o proby oczerniania pedofilow w sutannach. Kto uwierzy tym nalogowym lgarzom?
michu2019.03.14 18:48
Nikt nie uwierzy, bo powszechnie wiadomo, że SB zawsze posługiwało się prawdą, a jak ktoś nie chciał wierzyć to mu przecież kulturalnie wszystko wytłumaczyli. Jakieś gadki o tym, że kogoś zabili są raczej nieprawdziwe, bo tacy ludzie nie byli by do tego zdolni. Co innego księża katoliccy.
lbs2019.03.15 8:59
Co ty myslisz ze jezeli ksiadz takiego czegos sie dopuscil to jest mu z tym dobrze???!! Tutaj jest roznica ,wstydzic sie takiego czynu a nie byc z tego dumnym jak niektorzy..! a pedofila znajdziesz pewnie w kazdym ubranku a Ci w sutannach sa w statystykach poza pierwsza piatka niemniej jednak kara jest jedna dla wszytkich. A kazdy kto osadza niech uwaza na slowa bo jego tez osadza!!..i radzilbym sie tak nie nazywac bo sie moze jakas taka do Ciebie przykleic a to juz prawdziwy dramat!!
Baron2019.03.14 18:26
Najgłupszy artykuł jaki powstał od początku istnienia portalu.
michu2019.03.14 18:31
Dlaczego?? Pytanie jest chyba dość ciekawe...
Andrzej Malik2019.03.15 5:45
Moim zdaniem wymięka przy artykule o tym, że Rosjanie mają pociski szybsze niż światło :-)
edi2019.03.15 11:40
odezwał się komunista baran
Andrzej Malik2019.03.14 18:23
...i ludzi- jaszczurów! Oni są przebiegli, i bardzo mściwi. Pamiętajcie....
michu2019.03.14 18:27
Tak jest esbecy wyjechali na Marsa i zamienili się w Jaszczury a emerytury wypłacają im szczury ;).
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.14 18:21
Oskarżenia o pedofilię wobec księży to zemsta Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie za wp... pod Grunwaldem.
michu2019.03.14 18:30
Może to i prawda... trza by poszukać czy esbecy nie wywodzą się stamtąd w kronikach gestapo. Tylko kto to przejął ;) ?
JaKi2019.03.14 18:18
Już po tytule wiedziałem że to Bodakowski,bo kto inny może bronić zboczeńców i gwałcicieli w Kościele,jak homo-niewiadomo który żyje bez rodziny.
michu2019.03.14 18:28
No bo gdzie indziej ich nie ma....
Foster2019.03.14 18:15
a w Irlandii, w USA, w Australii ? Tam nie ma byłych SB - ków.
michu2019.03.14 18:26
Bo tam SS (spec służby) są opanowane przez samych katolików i dlatego LGBT nie ma, homoseksualizm jest nielegalny, że o aborcji już nie wspomnę. Tam Kościół katolicki ma samych przyjaciół ;)
dz2019.03.14 20:02
ale są komuniści pod różnymi nazwami. Potrafisz wymienić wszystkie mutacje komunistów w Polsce ? Przepoczwarzają się tak często, że nie zdążyłeś zauważyć
michu2019.03.14 18:13
Z tego co wiadomo to byli esbecy pod ziemię się nie zapadli. W necie jest info, że zabójcy bł. ks. Popiełuszki mają wysokie emerytury. A przecież bł. ks. Jerzy umierał w męczarniach bo nawet język mu wyrwali. Esbecy sami zapewne do dziś żyją w wstrzemięźliwości płciowej, bo to same aniołki były. Zresztą kto by się tam odważył dociekać czy tam jakichś perwersji wśród nich nie ma w końcu to nie łagodni księża.
_Cobra_2019.03.15 12:13
A to przypadkiem nie jest wina Tuska ? Podobno kler to inteligentni ludzi (piszę podobno, bo wiadomo jak jest) ... Czarni szukają teraz winnych wszędzie, tylko nie u siebie.. jakie to znamienne. I co do tego ma emerytura morderców Popiełuszki ?
www2019.03.14 18:10
E tam zemsta esbeków. Zwyczajnie, ci którzy chcą krok po kroku legalizować ukradkiem zachowania seksualne z dziećmi, eliminują głosy moralności temu przeciwne. Oprócz Kościoła nie ma właściwie innego, zorganizowanego instytucjonalnie, głosu sprzeciwu. Jak padnie Kościół, to droga wolna, bo prawo świeckie jest urabialne.
Felek2019.03.14 20:40
Co ty bredzisz. Tysiace przypadkow molestowan na calym swiecie nie tylko na parafiach ale tez w zakonach siostr i braci. To wszystko jest udokumentowane w raportach i zeznaniach setek swiadkow oraz ofiar. Mozna czesciowo te raporty odnalezc w sieci. Jakie ty masz dowody na swoje urojenia o esbekach ?
ZERR02019.03.15 8:29
Po pierwsze - jakie tysiące? W całych 330-milionowych USA skazano 252 księży, z czego tylko 100 na więzienie. To jest "w raportach" A o ubekach to nie sa urojenia, tylko opinie jeszcze żyjących świadków oraz dokumenty IPN.
Felek2019.03.16 10:31
Stany Zjednoczone to jest wierzcholek gory lodowej. Ameryka poludniowa. Setki przypadkow w Chile, Argentynie Wenezueli i Meksyku. Do tego dochodzi skandla z Irlandii gdzie w zakonach i szkolach katolickich proceeder trwal przynajmniej przez 60 lat chowany pod dywan. Hiszpania w zakonach siostr bernardynek. W Polsce kilkaset udokumentownaych nie wiadomo ile zamieniconych pod dywan. Nie ma szczegolowych raportow z krajow Azjatyckich jak Chiny czy Tajlandia ale nie wierze by tam bylo inaczej (moze kwestia ilosci zgromadzen w porownaniu do Polski czy Stanow jest mniejsza). A ty chesz mi powiedziec ze sa jakies dokumenty w IPN gdzie SB'cy fabrykowali na calym swiecie dowody na ksiezy pedowfilow?? Nie osmieszja sie...
anonim2019.03.14 18:10
https://www.fronda.pl/a/episkopat-prawie-400-przypadkow-pedofilii-od-1990-roku,123637.html
Naczelny2019.03.14 18:08
Kolejny kretyński artykuł autorstwa Bodakowskiego. Chłopie, jesteś załosny.
michu2019.03.14 18:14
Dlaczego?? W sumie to chyba dość ciekawe pytanie
Naczelny2019.03.14 18:28
Szukajcie razem z frondokatolami winy u usbków, gejów, i wszystkich innych, tylko nie u was, kryształy moralności.
michu2019.03.14 18:44
Nie o to chodzi. Ale jak już szukać to u wszystkich i brać też pod uwagę różne możliwości.
Stachu2019.03.14 18:52
Dokładnie. Tak jak ta jego krzywo przyklejona czerwona tasiemka w tle klipów, które zamieszcza na YT a których nikt nie ogląda.
edi2019.03.15 11:38
o widzę NACZELNY komunista się odezwał !
Tomek2019.03.14 18:03
Na pewno jest to wielka obłuda. Lewak promuje wszelkie zboczenia, a jednocześnie za to samo kamienuje kapłanów. To celowa robota - "Uderz w pasterza a owieczki się rozbiegną". Idea Made by Lucyfer
Naczelny2019.03.14 18:08
Kaftanik za bardzo nie uwiera?
Andrzej2019.03.14 20:16
Poluzuj swój.
Rozbawiony2019.03.14 20:31
Aha, czyli to dlatego sukienkowi molestują dzieci, bo SBcy ich do tego zmuszają. Poza tym w domu wszyscy zdrowi? :D
michu2019.03.14 20:43
Chodzi o możliwość preparowania "dowodów". Istnieje też pojęcie "zbrodni sądowej" jest o tym trochę w necie.