20.04.20, 12:13Borys Budka, lider PO/YT/Super Express

Czy Platforma gra na wybory w kryzysie, a może nawet w nawrocie pandemii?

Borys Budka zaproponował właśnie kolejną koncepcję przeprowadzenia wyborów. Jak twierdzi mają one być bezpieczne dla wszystkich obywateli oraz zapewniające wzięcie w nich udziału każdemu, kto będzie chciał zagłosować.

Jako datę proponowanych przez PO wyborów prezydenckich podał 16 maja 2021 roku. W tym rozwiązaniu powołuje się na konieczność zmiany Konstytucji.

Powiedział:

- Bezpieczne wybory, to wybory 16 maja 2021 r. Te bezpieczne wybory to wybory, w których bez zagrożenia życia i zdrowia każdy będzie mógł wziąć udział. Bezpieczne wybory to również mieszany sposób głosowania

Powiedział też o konsekwencjach wprowadzenia stanu wyjątkowego, jakby zapominając, że o wprowadzenie tego stanu PO i KO do niedawana bardzo zabiegały:

Dziś bez tego stanu może się okazać, że jeżeli polscy przedsiębiorcy, ale również podmioty zagraniczne, będą kierować roszczenia w stosunku do Skarbu Państwa, to niestety, ale polski budżet tego nie wytrzyma. Dlatego proponujemy jasne, czytelne rozwiązania wpisane do specustawy z 2002 roku

Jego plany opierają się na współpracy z Porozumieniem Jarosław Gowina oraz przekonaniu, że razem będą mogli zablokować plany PiS.

Można by nawet pomyśleć, ze Budka wyrasta na prawdziwego męża opatrzności, gdy nie fakt, że to tylko wynik sklerozy politycznej i granie na to, że za rok może panować chaos wywołaby przywracaniem gospodarki do stanu prawidłowego funkcjonowania. Nie da się też wykluczyć, na co wskazują niektóre analizy, że mogą także występować nawroty epidemii koronawirusa.mp/pap/fronda.pl

Komentarze

JR2020.04.20 18:03
Ten rogaty wariat po prostu się zabawia ze społeczeństwem. Mam nadzieję, że przebierze się miarka kiedyś. Oby jak najszybciej.
M.a2020.04.20 14:10
To już koniec PO. Wystawili kandydatkę na pożarcie a teraz potrzebuję czasu aby się pozbierać. To niby Ci z takim wysokim ilorazem inteligencji, a jakoś tego nie widać.
west2020.04.20 13:31
Pora by zmieść do kosza czerwoną zarazę
Budka w TVN - ja tylko umiem w warcaby i dupnioka2020.04.20 13:26
usiadła Budka do szachów z Gowinem. Gowin coś Budka oblężony jak krol w jednej wieży i tylko kilka pionków; a Damka sama gdzieś z boku z kilkoma pionkami. Budka do Gowina - masz jakieś figury, bo ledwo dyszę- te kilka pionków, to psie szczanie. Gowin do Budki - mam ukrytą jedną - Szach Mat
Realista2020.04.20 12:55
To oczywiste, że w trakcie epidemii najbezpiezpieczniejsza forma głosowania to głosowanie online. A głosowanie korespondencyjne jako alternatywna dla tych, którzy nie chcą albo nie moga skorzystać z głosowania online. Tak jak najbezpiecznniejsze teraz są zakupy online i praca online. Tu nawet nie ma o czym dyskutować. To po prostu powinno być wprowadzone jak najszybciej. Jeśli PIS nie zaakceptuje głosowania online to pokaże tylko, że kompletnie nie liczy się ze zdrowiem Polaków, a dla Kaczyńskiego z kumplami ważne jest jedynie utrzymanie władzy bez względu na cenę.
był, jest i będzie drugim BUL lewatywą2020.04.20 12:49
Budka to wielka ministerialna głowa. Lepiej z Budką stracić, niż z PISem zarobić
Nieślubny wnuku Gomułki ruski trollu Budko2020.04.20 12:49
To jest przekaz do ciebie. Zapamiętaj jedno, jak się to wszystko skończy szmaciarzu, przyjdziemy po ciebie. Będziesz ukarany za swój antypolonizm i sprzedajność naszej ojczyzny wrogim mocarstwom.
man.of.Stagira2020.04.20 12:49
Stachu, Agnieszka Dz Ci ludzie t r z e p i ą KASĘ na DPS'ach a ż furczy bez przerwy. CZy samorząd wspierany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości finansuje zbrodniarzy którzy bez cienia wstydu opluwają go na tym forum przy każdej okazji będąc OPŁACANYMI ze środków b u d ż e t u PUBLICZNEGO? . tyle
anonim2020.04.20 12:48
Jeżeli Budka pragnie gniewu ludzi to się go pewnie doczeka, choć skutki tego gniewu mogą być dalekie od zakładanych!
ladychapel2020.04.20 12:35
Marcin Szumowski, brat ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jest prezesem OncoArendi. Spółka ta pod osłoną paniki wokół koronawirusa otrzymała 22 mln zł dotacji z naszych portfeli.
Andrzej2020.04.20 12:28
Polecam uwadze wystąpienie prof. Krystyny Pawłowicz na temat wyborów korespondencyjnych: https://www.youtube.com/watch?v=Rv8wiQWK5XQ +++
Grizzly2020.04.20 12:25
Skąd łachudro wiesz, że wtedy będą bezpieczne? Chyba raczej bezpieczne dla was - totalnyvh łajdaków! Do kryzysu z epidemią dokładacie kryzys polityczny bo macie gwniane notowania ... ale się nie poprawią, wręcz przeciwnie! Wyborcy docenią was łajdaki za robienie totalnego burdelu!
man.of.Stagira2020.04.20 12:24
cyt. WYBORÓW Prezydenckich …NIe ma -i ..NIe będzie… kon.cyt. Totalna D y s p o z y c j a