18.05.21, 07:28fot. tvp info/screen

Czy Platforma to już piąte koło u wozu, które trafi na szalupę Hołowni?

- Platforma staje się powoli bezużyteczna, chyba jako ta opcja, która zdaniem tego salonu się wypaliła i nie ma szans na to by wrócić do władzy i ponownie reprezentować interesy tegoż salonu – powiedział w programie #Jedziemy Michała Rachonia na antenie TVP.Info sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz.

Pojawiają się coraz częstsze spekulacje na temat całkowitego albo co najmniej częściowego rozpadu Platformy Obywatelskiej. W ubiegłym tygodniu pojawił się pierwszy sondaż tej partii, w którym uzyskała ona poniżej 15 proc. poparcia, a dokładnie 12 proc. W rekacji PO przedstawiło bardziej korzystny sondaż dający temu grupowaniu 19 proc., ale jak się okazuje – cytując tygodnik „Do Rzeczy” - został on przeprowadzony przez pracownię Kantar. - I to właśnie do niego „dotarł” „GazWyb” - czytamy w tygodniku.

- Był pan Palikot, w 2015 wymyślono Nowoczesną Ryszarda Petru, która miała być siłą centrową, proobywatelską. Teraz mamy kolejną próbę, kolejne podejście – Szymona Hołownię – stwierdził Andruszkiewicz.

- W mojej opinii, niektóre osoby bardzo ważne, których nie znamy z telewizji, a siedzą na zapleczu, reprezentują swoje miliardowe, nie do końca jasne interesy, one wiedzą, że Platforma Obywatelska tonie i w związku z tym muszą szybko sobie zbudować nową szalupę i tam idą ci ludzie z otoczenia Donalda Tuska. A tą szalupą jest Szymon Hołownia – podsumował polityk.

 

mp/tvp.info/niezalezna.pl/tygodnik do rzeczy

Komentarze

abc2021.05.18 11:44
panie Rachoń - pan jesteś śmieciem a ni dziennikarzem
ja2021.05.18 11:57
debil
jula2021.05.18 8:32
Hołownia to Nikt, Trzaskowski także, każdy projekt z nimi na czele da ubaw po pachy i będzie paleniem pieniędzy. Forsa ta i tak ukradziona nam. Gra się toczy o to żeby nie mogli już kraść. PO KO skończone, na śmietniku historii.
Po 11 ...2021.05.18 7:38
Dlaczego Andruszkiewicz nie jest prezydentem? To byłby taki piękny budyń pływający w kisielu, polany syropem buraczanym.
Anonimus2021.05.18 8:52
Od razu widac, zes b u r o k !!