11.10.20, 11:01fot. pixabay.com

Czy polscy żołnierze wrócą z Afganistanu przed Bożym Narodzeniem?

Prezydent USA Donald Trump ogłosił dużą redukcję wojsk NATO w Afganistanie. Operacja wycofania kontyngentu ma zostać przeprowadzona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Do sprawy odniósł się także sekretarz NATO Jens Stoltenberg, który stwierdził, że oddziały innych krajów w ramach NATO także mogą zostać wycofane, jeśli wojska USA się wycofają.

Z kolei misja żołnierzy polskich ma wygasnąć 31 grudnia 2020.

mp/twitter.com/nato.int

Komentarze

Anonim2020.10.11 16:50
To Washington deciduous o zolniezykach polskiego suwerena? Podziekowac lokajowi dudkowi.
Taka prawda2020.10.11 13:03
oby nie wrócił żaden morderca okupant najlepiej jak by zginał tam i został bezimiennie zakopany w piasku Afgańskim nie przypominam siebie by Afganistan nas najechał napadł robił rozbiory czy coś podobnego Polsce, my tak samo patrzymy na tą wojnę okupację Afganistanu jak patrzono na nas podczas rozbiorów i we wrześniu 39 a gdzieś tam jakas misja wojna z gorszymi bo słabszymi...i pamiętajcie Afganistanu nikt nie podbił ani wielki Czyngischan ani potężne Zsrr ani super army Us.
Maciej Płatov2020.10.11 11:13
Co Naród Polski ZYSKAŁ ,biorąc udział w Agresji USA-NATO w Afganistanie ,i pozostałych miejscach Konfliktu? Czy tylko opinie Agresora --Sługusa .
Karol2020.10.11 11:36
Naród Polsk zyskał bespieczeństwo od USA -ze nie bedzie 1939 roku - Doświadcznie zołnierza w walkach a zgineło mniej jak kierowców w sobote i niedziele ==AMEN
oficer LWP2020.10.11 11:58
to co było w 1943 roku w Teheranie? co było w 1945 roku w Jałcie? jak amerykanie sprzedawali Polskę Stalinowi aby tylko ZSRR przystąpiło do wojny z Japonią, dlaczego mieli wtedy ci twoi amerykańcy "przyjaciele Polskę w żopie? czy "przyjaciel" wymyśla ustawę Just 447 nakazującą płacić 300 mld dolarów za mienie bez spadkowe żydowski chociaż w każdym państwie jak nie ma spadkobierców to mienie przechodzi na skarb państwa (żydzi amerykańscy ponad prawem?) to judesejski twój pan za udział polskiego najemnego trepa w wojnie przeciwko Irakowi (czy polskojęzyczny zażydzony rząd wypowiedział wojnę Irakowi), że go napadł polskim najemnym trepem?, czy za tą napaść nie miała Polska otrzymać kontrakty na odbudowę Iraku i otrzymała od twoich "przyjaciół" kopa w żopę? teraz po raz kolejny na rozkaz światowego bandyty judeseja polski najemny trep napadnie Afganistan? czy Polin wypowiedziało wojnę Afganistanowi? jakie amerykańsko-żydowskie interesy ma tam ochraniać polski najemny trep? kto zadaje się z bandytą ten sam staje się bandytą
Maciej Płatov2020.10.11 13:49
@ Karol--A KTO NA POLSKĘ NAPADA ?,,PRZYJACIELE" NIEMCY ?,A MOŻE ,,PRZYJACIELE" Z UE?a może ,,przyjaciele" Izraelici? BO Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJE ,TO ŻADEN Z BRATNICH SŁOWIARSKICH KRAJÓW ,NIE PLANUJE AGRESJI NA POLSKĘ.A MOŻE CIEBIE DOPADŁA EPIDEMIA RUSOFOBI? .JAK TAK TO WSPÓŁCZUJE.
JAK MÓGŁ?2020.10.11 11:04
a ksiąc na ogłoszeniach nawet o Idze świątek nie wspomniał! WIĘCEJ DO KOŚCIOLA NIE PÓJDĘ!