15.08.21, 07:55Fot. via Pixabay

Czy Polska może uderzyć w Izrael kartą Palestyńską?

Izrael chce upokorzyć Polskę na arenie międzynarodowej formułując pod adresem naszego narodu i państwa kłamstwa, w których obarcza nas odpowiedzialnością za Holokaust. Nikt już nie ma złudzeń, że chodzi o pieniądze, ale nie tylko. Coraz częściej izraelska agenda wpisuje się w narrację Władimira Putina dotyczącą genezy i przebiegu II wojny światowej. Sowietyzacja pamięci o Holokauście jest ceną, jaką Tel Awiw płaci za dobre relacje z Moskwą. Zanim jednak Izrael definitywnie zdecyduje się na krok ku fałszowaniu historii ramię w ramię z Kremlem, powinien sobie to sobie jeszcze raz przemyśleć, gdyż atak na Polaków może mieć dla tego bliskowschodniego państwa naprawdę przykre konsekwencje.

Izrael może próbować podać Putinowi Polskę na tacy tak, jak Herod - po ponętnym tańcu Salome - podał Herodiadzie na tacy głowę Jana Chrzciciela. Kreml posiada bowiem w swoich zasobach wiele rzeczy, obok których Izrael nie może przejść obojętnie. Tel Awiwowi zależy chociażby na neutralności Rosji w obliczu zwalczania przez niego irańskich wpływów w Syrii i podejmowania zabiegów mających na celu doprowadzenie do upadku „reżimu ajatollahów”. Żydzi zrobią naprawdę wiele, aby Rosja nie sprzedała Teheranowi systemu rakietowego typu ziemia - powietrze S-300 czy S-400 oraz aby w razie ataku na Iran, nie przekazywała mu danych ze znajdujących się w Syrii systemów S-300 i S-400, które mogłyby pomóc mu je odeprzeć. Tel Awiw chciałby również pozyskać sojusznika przy roszczeniach majątkowych wysuwanych przez siebie wspólnie z amerykańskimi organizacjami żydowskimi pod adresem Polski. Jeżeli bowiem obok Waszyngtonu (Ustawa 447), uzyskałby na tym polu wyraźne wsparcie Moskwy, to Polska zostałaby wyraźnie przyparta do muru. Temu wszystkiemu może właśnie służyć reaktywacja stalinowskiej, antypolskiej propagandy, w której przedstawia się Polaków jako faszystów, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Tym razem jednak mogą pojawić się również oskarżenia o współudział lub współodpowiedzialność Polaków za Holokaust.

O tym, że nie powinniśmy wykluczyć najgorszego scenariusza, świadczy fakt, iż sowiecka wizja historii staje się powoli integralną częścią żydowskiej pamięci o Holokauście i izraelskiej religii obywatelskiej. W dniu 23 stycznia 2020 r. w związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, w muzeum Yad Vashem w Jerozolimie, odbyło się Piąte Światowe Forum Holokaustu. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Europejski Kongres Żydowski, na którego czele stoi człowiek Putina - Wiaczesław Mosze Kantor. Współorganizatorami tego wydarzenia były władze Izraela - izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na czele z Israelem Katzem, Instytut Yad Vashem oraz Biuro Prezydenta Izraela Reuwena Riwlina, który objął uroczystości swoim patronatem. To właśnie w ich ramach, prezydent Rosji odsłonił w Jerozolimie pomnik ofiar oblężenia Leningradu oraz wygłosił w Instytucie Yad Vashem swoje przemówienie.

Jeden z dziennikarzy izraelskiej gazety „Haaretz” Ofer Aderet uznał wówczas, iż „decyzję o wyrażeniu zgody na przemówienie Putina, przy odmowie zabrania głosu przez Dudę, można postrzegać jako stanięcie Yad Vashem i izraelskiego rządu po stronie Putina”.

Wiele wskazuje na to, iż władze Izraela postanowiły stanąć po stronie Moskwy już w połowie 2019 r. Warto bowiem wskazać na zastanawiającą koincydencję czasową pomiędzy odmową sprzedaży Iranowi przez Putina systemu S-400 a zaproszeniem prezydenta Rosji do Izraela na uroczystości alternatywne w stosunku do odbywających się w Polsce obchodów wyzwolenia Auschwitz. Otóż w dniu 30 maja 2019 r. Bloomberg podał informację, iż Rosja odmówiła Iranowi sprzedaży systemu S-400. W dwa tygodnie później, 13 czerwca 2019 r. prezydent Reuven Rivlin był gościem honorowym na przyjęciu zorganizowanym przez ambasadę Rosji w Izraelu z okazji Dnia Rosji. To właśnie wówczas Rivlin zaprosił Putina do Jerozolimy na świętowanie 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz przez Armię Czerwoną.

W swoim przemówieniu prezydent Izraela powiedział: „Dziś obchodzimy Dzień Rosji, jednego z najbliższych sojuszników i największych przyjaciół Izraela. Wiemy, że Federacja Rosyjska i jej przywódcy są zaangażowani w bezpieczeństwo Izraela i doceniamy wsparcie Rosji oraz zaangażowanie prezydenta Putina w zapewnienie powrotu naszego zaginionego żołnierza Zacharii Baumela”. Prezydent Izraela podkreślił również, że Rosja i Izrael razem „zwalczają terroryzm i siły, które zagrażają stabilności naszego regionu i świata. Rosja wie, co oznacza stawienie czoła zagrożeniom i jakie są koszty ich pokonania. Wasz kraj zapłacił wysoką cenę za walkę i pokonanie nazistów. Aby zapewnić nam wszystkim lepszą przyszłość ta ofiara nigdy nie może zostać zapomniana”.

Odmowa sprzedaży systemów S-400 Iranowi ze strony Kremla w maju 2019 r. oraz zaproponowanie ich sprzedaży we wrześniu 2019 r. Arabii Saudyjskiej, a więc najważniejszemu sojusznikowi Izraela na Bliskim Wschodzie przeciwko Teheranowi, świadczy o całkowitym przeorientowaniu polityki rosyjskiej w tym regionie na przestrzeni ostatniego roku. Możemy się tylko domyślać, co w zamian za to Rosja uzyskała bądź jeszcze uzyska od Izraela. Żadna z presumpcji na pewno nie napawa optymizmem. Należy jednak pamiętać, że dziesięć lat temu było podobnie. Otóż w 2009 r. Izrael namówił prezydenta Obamę do wycofania się z tarczy antyrakietowej w Polsce, podając ją Putinowi na tacy. Była to pierwsza zdrada, jakiej dopuścił się Izrael względem Polski.

Ultimatum

Jeżeli Izrael i amerykańskie organizacje żydowskie nie wycofają się z wysuwania w stosunku do Polski bezprawnych roszczeń majątkowych i dalej będą wspierały i legitymizowały kłamliwą propagandę Kremla, to Izrael nie tylko błyskawicznie straci w Unii Europejskiej swojego adwokata, którym dotychczas byliśmy, ale również utraci finalnie poparcie całej Grupy Wyszehradzkiej. Ponadto polski rząd będzie poruszał na forum Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych kwestię palestyńską, a więc roszczenia Palestyńczyków o zwrot - pozostawionego przez nich w 1948 r. na terenie obecnego Izraela - mienia, które zostało przez to państwo bezprawnie przejęte. Restytucja tego mienia może zostać wpisana do stałej agendy polityki zagranicznej polskiego państwa, a w przyszłości – być może - Unii Europejskiej. Polska będzie jednak zabiegać dla Palestyńczyków nie o ekwiwalent wartości pozostawionego przez nich majątku, ale zwrot w naturze wszystkich nieruchomości pozajmowanych przez Żydów po powstaniu państwa Izrael.

Palestyńczycy organizują u siebie „Marsze Powrotu”, podczas których domagają się zwrotu zagrabionego im przez Izrael mienia. Początkowo ich starania wspierały państwa arabskie, ale Izrael znalazł rozwiązanie tego problemu i wysunął w stosunku do nich kontrroszczenia, wskazując, że w 1948 r. wyjechało z tych państw około 850 tys. Żydów, w związku z czym albo będą milczeć w kwestii palestyńskich roszczeń albo będą musiały zwrócić pieniądze za pozostawione na ich terytorium przez Żydów mienie. Nie ważne, że Izrael sam zachęcał Żydów w krajach arabskich do ich opuszczenia i pomagał im w przyjeździe do „Erec Jisrael”. Obecnie obowiązująca narracja izraelska względem państw arabskich brzmi: „Wy rezygnujecie z wspomagania palestyńskich roszczeń i nie występujecie w imieniu palestyńskich uchodźców, a my rezygnujemy z roszczeń o mienie pozostawione przez żydowskich uchodźców i emigrantów”.

My również możemy powiedzieć do Izraela: „Zrezygnujcie raz na zawsze z wysuwania w stosunku do Polski bezpodstawnych i bezprawnych roszczeń w imieniu obywateli RP pochodzenia żydowskiego, a my nie będziemy popierać na forum Unii Europejskiej i ONZ roszczeń palestyńskich!”.

Jeżeli powyższe zabiegi okażą się nie skuteczne, to Polska może zacząć blokować na forum Unii Europejskiej i ONZ uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela. Polski rząd i polscy duchowni, którzy wciąż mają spore wpływy w świecie katolickim, mogliby również zacząć promować na świecie ideę odebrania Żydom Jerozolimy i oddania jej pod zarząd Organizacji Narodów Zjednoczonych, jako Wolnego Miasta Jerozolimy, gdzie wyznawcy wszystkich monoteistycznych religii i wszystkich zamieszkujących ją narodów, mieliby zapewnioną wolność sumienia i wyznania oraz możliwość wzrastania w swojej tradycji narodowej. Z podobną inicjatywą wyszedł w 2019 r. papież Franciszek i król Maroka Mohammed VI.  Zresztą dla tej idei z łatwością można byłoby znaleźć sojuszników pośród amerykańskiej i europejskiej lewicy.

Oto, co możemy jeszcze zrobić:

 • Wnikliwa kontrola skarbowa działających na rynku polskim firm z izraelskim kapitałem.
 • Wycofanie się z wszelkiej współpracy z Izraelem w sektorze zbrojeniowym, zaawansowanych technologii, itd.
 • Podjęcie zabiegów mających na celu zwiększenie przez Unię Europejską ceł na towary pochodzące z Izraela, zwłaszcza z terenów zajętych przez to państwo po 1967 r.
 • Wprowadzenie wiz dla Izraelczyków.
 • Odebranie oficerom Szin-Betu przywileju posiadania w Polsce broni palnej.
 • Wsparcie zabiegów Międzynarodowego Trybunału Karnego o ukaranie zbrodni dokonanych przez izraelską armię na Palestyńczykach.
 • Stworzenie filmów dokumentalnych i fabularnych pokazujących zaangażowanie Żydów w komunizm i stalinowskie zbrodnie oraz ukazujących skalę polonofobii i chrystianofobii części społeczności żydowskiej, w tym rasistowskie prawo, które dyskryminuje w Izraelu chrześcijan (m.in. dotyczące małżeństw pomiędzy Żydami
  a chrześcijanami).
 • Zażądanie od Izraela zwrotu - uzyskanych przez niego od Niemiec - odszkodowań za majątek polskich Żydów, które z racji tego, że byli oni obywatelami II RP, należą się Polsce, a nie państwu, które powstało po II wojnie światowej.
 • Podniesienie kwestii hipokryzji Żydów – m.in. braku wysuwania przez Izrael roszczeń majątkowych względem Rosji.
 • Sprzedaż broni (m.in. rakiet) regionalnym wrogom Izraela.

To tylko czubek góry lodowej tego, co Polska może zafundować Izraelowi, jeśli to bliskowschodnie państwo dalej będzie eskalować konflikt, nie wchodząc z nami na drogę pojednania. Jeżeli Żydzi z Izraela rozumieją tylko argument siły, to jeśli Polska zostanie do tego zmuszona, to właśnie takie argumenty mogą zostać przez nas użyte. Izraelska elita polityczna, militarna i biznesowa powinna sobie wreszcie uświadomić, iż przez swoją nieroztropną i agresywną politykę względem Polski, Izrael może stracić znacznie więcej, niż mógłby zyskać.

Kajetan Jeziernicki

Komentarze

Jakub2021.08.18 23:32
Temat: wiele rzek. Powiem tylko, że najpierw trzeba było opowiedzieć o sobie światu, jak mądrze to zrobili kilka lat po Aksamitnej Rewolucji Czesi. Polskie, kolejne władze nie zrobiły tego do dzisiaj. __ Mam uwagę do Autora, część firm izraelskich w Polsce jest zaangażowana w produkcję zbrojeniową na rzecz WP a przemysł izraelski słynie z produkcji doskonałego sprzętu wojskowego, w tym rakiet Iron Dome i innych, które nawet USA od nich kupuje, także ich licencję. U nas podstawowymi pociskami p.panc. są izraelskie Spike, które na licencji produkujemy. Nie będę tu wymieniał dalszego sprzętu, który produkuje Izrael, a który mógłby nam być potrzebny. Czy mamy możliwość zastąpienia tego sprzętu innym równie dobrym? Czy np. nie potrzebujemy takiej Iron Dome (lub jej modyfikacji), która osłaniała by nasze wojska podczas ich działań na pewnym obszarze, np. baterie Narwi (której nie mamy jeszcze), Patrioty, baterie Homarów (Himars'ów) i inne zgrupowania naszych wojsk nie mówiąc już o osłonie baz lotniczych i morskich, podejść do miast, przepraw itd. Jeśli jest tak jak autor pisze to trzeba bardzo dużo pieniędzy wydać by uzyskać sprzęt, który zastąpił by wyroby z Izraela lub ich licencje.
Janusz Barwinek2021.08.17 9:38
Nawet gdy Izrael wycofa cię z ataków na Polskę, Polska na moralny obowiązek stanąć u boku Palestyńczyków! Izrael chytrze knowa: 1. Osiągnąć przychylność Moskwy i Niemców. 2. Złupić Polskę. 3. Odebrać Polsce wiarygodność. 4. Zastraszyć Polskę, aby nie występowała w obronie Palestyny na forum UE.
Janusz Barwinek2021.08.17 9:42
Cieszę się, że Izrael został reaktywowany, bo to oznacza bliską paruzję.
Anonim2021.08.16 13:27
"Czy „Żydzi” naprawdę są Chazarami?" https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/03/03/czy-zydzi-naprawde-sa-chazarami/
Janek ze Śląska2021.09.17 9:19
Są dwa rodzaje żydów: prawdziwi czyli sefardyjscy i udający żydów biali potomkowie chazarów nazywający siebie "żydami aszkenazyjskimi". Ci drudzy to 99,999% "żydów" amerykańskich.
wesoły tęczowy ormowiec2021.08.16 10:31
" Rosja i Izrael razem „zwalczają terroryzm"" aj waj aj waj, gdzie?
"bogactwo"żydów na terenie przedwojennejRP2021.08.16 9:27
polecam dokumentalny film o żydach i ich "bogactwie" materialnym i kulturalnym przed 1939 rokiem na terenie Polski -----------------------> https://www.filmweb.pl/film/Po-lin.+Okruchy+pamięci-2008-480047/descs
POLAK2021.08.16 9:08
Świat oburza się z powodu ich zbrodni na Palestyńczykach. Najwyższy czas żeby świat poznał prawdę o ich zbrodniach na Polakach, które zwłaszcza na Kresach w latach 39-41 i w ramach UB miały charakter monstrualnej nadreprezentacji w gronie zbrodniarzy.
robaczek2021.08.16 8:52
oj polaczki ( nie nylić z Polakami) ale bedzeicie miec kaca po tym PISIE ;] ........................ SZYDERA DO KONCA WASZEGO ZYCIA ;] .................. tak sie dać zrobić powiatowym dziadkom ;] ;] ;] ...hihihihihihi
kuba powiatowy2021.08.16 12:26
robaczek i wszystko w temacie
enre2021.08.16 8:50
i tak się powinno robić politykę
Wolna Palestyna!2021.08.16 8:42
Erdogan cyt: "Okrutny Izrael, państwo terrorystyczne" Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał Izrael cyt:„państwem terroru” i wezwał wszystkie kraje muzułmańskie i społeczność międzynarodową do podjęcia skutecznych kroków przeciwko Izraelowi, dodając, że ci, którzy milczą, są cyt: „stroną tamtejszego okrucieństwa” /maj 2021 r/
And19512021.08.16 8:41
Nie kupujemy towarów z kodem 729.
Trurl2021.08.16 8:36
Zacznijmy od tego, że Polska za czasów PiS zniszczyła swoją dyplomację. Nie ma dyplomacji, to nie ma komu dbać o nasze interesy w Izraelu i USA. Wszystko pozostałe to pokłosie tego pierwszego
dyplomacja za czasów PO:2021.08.16 8:55
Tusk w Izraelu "Przyjaciele, możecie na nas liczyć------->  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-tusk-w-izraelu-przyjaciele-mozecie-na-nas-liczyc-to-jest-globalny-interes/40kyl  /  luty 2011 / -------------------------------------------- Tusk w Izraelu: Reprywatyzacja w ciągu kilku miesięcy --------------> https://tvn24.pl/swiat/tusk-w-izraelu-reprywatyzacja-w-ciagu-kilku-miesiecy-ra54624-3706086  ------ / kwiecien 2008 /
Trurl2021.08.16 9:24
Ale o ile dobrze pamiętam, to finalnie Tusk niczego nie oddał, a stosunki z Izraelem miał dobre
POkłosie wizyty Tuska w Izraelu:2021.08.16 9:44
Polacy pamiętają i zawsze będą pamiętać o ponad 50 tysiącach Polaków wyrzuconych na bruk na skutek złodziejskiej reprywatyzacji jakiej dopuściła się Hajka Gronkiewicz Waltz - ówczesna v-ce przew. PO - wykonując przyrzeczenie, jakie jej partyjny pryncypał Donald Tusk dał żydom podczas oficjalnej wizyty w Izraelu!!! Polacy też pamiętają i nigdy nie zapomną Lasów Państwowych RP, które wówczas sejmowa większość PO-PSL+ o mały włos nie sprywatyzowała na rzecz żydów rekompensując im tym roszczenie 447.
trollu - Trurlu2021.08.16 9:54
do tych "dobrych" stosunków jakie Tusk miał z Izraelem, należy też zaliczyć tzw. "DEKLARACJĘ TERESIŃSKĄ (447) " którą podpisał minister w rządzie Tuska - Wł.Bartoszewski (ten którego Niemcy wypuścili z obozu z powodu kataru)
Anonim2021.08.16 7:56
Żydzi powinni zapłacić za Titanica, bo to ten żydek Iceberg go zatopił.
AAAtomek2021.08.16 7:47
powoli zaczynam żałować, że moja mama i dziadkowie pomagali żydom podczas wojny
Anonim2021.08.16 8:11
"Tak panie oficerze, tu się schowali"😁
Borys wnuk Wiesława i Nikity2021.08.16 9:07
szmalcownik się ujawnił?
west2021.08.16 7:04
Mając na uwadze tzw. mienie bezspadkowe, to czy Izrael nie powinien wypłacić z odsetkami odszkodowań potomkom Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów za wygnanie ich z ziemi Kannan i w znacznej mierze dokonania na tych plemionach eksterminacji. Proces zakończył się ok 1850 lat pne. dodając 2021 lat przemnożone przez odsetki daje całkiem fajne pieniądze. Może ktoś się za tymi potomkami ujmie i nakaże Izraelowi wypłatę odszkodowań ? Warto dodać, że cały ten proces jest dobrze udokumentowany przez samych Izraelitów.
Fredro2021.08.16 6:49
Cymes artykuł...!
miki2021.08.16 6:38
co ten Pan Lapit gada trudno zrozumieć, są w Polsce muzea żydowskie, cmentarze, i synagogi, a w wakacje jakieś imprezy nawet, a kasa to nie pamięć być może ta pamięć jest nie pełna .. bo Pan Lapid zapomniał o krwawej Lunie , Światło , Hilary Minc ..co to zrobił nacjonalizację czyli wszystkim Polakom wszystko ukradł ... i długo by pisać o tej żydowskiej UB-śmietance a Policji żydowskiej w gettach żydowskich Pan Lapid zapomniał ? miła okazje aby się nie odzywać ... ciekawe czy Palestyńczykom odda ich domy i mienie ?
OKO2021.08.16 5:48
Żydzi mordowali Naród Polski Katolicki od 1945 roku a Palestyńczyków od 1948 roku -
Anonim2021.08.15 21:55
Mam obawy o Polskę, ponieważ w rządzie polskim ważne stanowiska zajmują chazarscy syjoniści.
Anonimie???? Faryzeuszu!....2021.08.15 23:25
Naprawdę ty masz obawy??? AJ, WAJ!....POwinneś się cieszyć..? Przecież jesteś żydowskim ateistą /polskojęzycznym/!... A także byłym SB-kiem! ..... Nie umiesz się maskować! .... Jesteś Lechem Keller- Krawczyk! ....WIĘC GDZIE TU TA TWOJA KŁAMLIWA OBAWA!? Przestań udawać głupszego niż jesteś! ... Wszędzie cię pełno w różnych nickach!... Aż na wymioty zbiera od twoich wstrętnych wpisów!
Anonim2021.08.16 8:16
Nie jest, tak ja krzyczysz. Chazarów dobrze widać przy zarządzaniu pandemią. U nas mamy Niedzielskiego i jego zwierzchnika. Pozostałych Polaków w rządzie chazarzy korumpują. Obawiam się, że jesteś jednym ze skorumpowanych albo chazarem.
Mała162021.08.15 21:34
Pięknie się czyta. Ale żeby to zrealizować to trzeba mieć jaja jak stąd do Władywostoku..... a nie orzeszki
"Minęły czasy, kiedy Polacy2021.08.15 20:44
krzywdzili Żydów bez reakcji"
Ej, powaliło ci się coś w głowie!??2021.08.15 21:53
TO JEST ZUPEŁNIE ODWROTNIE!... MASZ Lechu, KRÓTKĄ PAMIĘĆ? ... A CO ROBILI PO II WOJNIE , TWOI RODACY, ŻYDZI W POLSCE --- W NKWD??? No!... kto kogo mordował? ---- Przecież ze 2-3 dni temu był art. o "Krwawej Lunie" i o pozostałych żydowskich katach!! ------ Zamordowaliście z premedytacją kilkadziesiąt tysięcy Polaków! ---To tylko jeden z przykładów! --------
abc2021.08.15 22:00
Całe wieki, zapraszali, tolerowali .. a oni roszczenia i roszczenia. Rzeczywiście minęły pewne czasy a szkoda bo to przecież wspólna kultura i historia. Ale tu chyba wyłazi na wierzch coś nie tak w tym podejściu żydów do pieniądza.
B522021.08.15 20:36
problem polega na tym że państwo izraelskie przejęła czerwona szarańcza a wiemy co potrafi ta sama dolegliwość dotknęła zachodniej Europy ale komunizm ma to do siebie że wcześniej czy później wprowadza kartki żywnościowe i niestety trzeba poczekać
...2021.08.16 4:40
Problem polega na tym, że państwo polskie przejęła czerwona szarańcza a wiemy co potrafi; od 2015r. konsekwentnie skłócając nas ze wszystkimi dookoła i konsekwentnie spychając nas w stronę Rosji.
zaciekawiony2021.08.15 19:52
Czyli mówisz droga Frondo, że polska dyplomacja może osiągnąć poziom ruskich trolli?
B522021.08.15 20:30
tuskich troli
zaciekawiony2021.08.16 10:08
Komentarz bez sensu i związku z tematem, ale dziękuję że wydałeś z siebie głos.
OKO2021.08.15 19:51
Żydzi rozpoczeli Mordy Narodu Polskiego Katolickiego na większą skale od 1945 roku === Żydzi ropoczeli Mordować Palestynczyków od 1948 roku ===
Konrad Józef Turzyński2021.08.15 19:43
A zainteresowanych zapraszam w każdy łykend na wykłady a po wykładach obciąganie lach. L' chaim.
Konrad Józef Turzyński2021.08.15 19:33
Popierać Żydów przeciwko Arabom to też jest antysemityzm, nawet 15 razy większy, niż popierać Arabów przeciwko Żydom, bo Semitów narodowości arabskiej jest 15 razy więcej (300 mln.) niż Semitów narodowości żydowskiej (20 mln.). Jedyny sposób na nie-bycie antysemitą jest neutralność wobec konfliktu arabsko-żydowskiego. Popieranie Arabów palestyńskich w imię tego, że przez "zasiedzenie" jakoby nabyli prawo do różnych części (albo nawet do całości) Palestyny, jest szczególnie dla Polski niedogodne, bo zaraz mogą się odezwać Niemcy i Rosjanie wołając, że oni (zwłaszcza Niemcy) wskutek zasiedzenia nabyli nieusuwalne prawo do różnych fragmentów (albo całości?) obszaru dzisiejszego państwa polskiego. Białystok i Warszawę wezmą Rosjanie, Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław i Katowice wezmą Niemcy. A co nam zostawią? Chyba Rzeczpospolitą Krakowską? Bo już przysłowiowej Polski na Saskiej Kępie raczej nie (wobec powyższego).
Konrad Józef Turzyński2021.08.15 19:20
Warto przypomnieć sobie to: <http://www.fronda.pl/a/sojusz-polski-z-izraelem-a-kazusizraelskiej- zdrady-gruzji,40873.html>. Tak, jak mówił prez. Kaczyński 13 lat temu: najpierw Gruzja, a potem Polska. Polskie myśliwce patrolowały przestrzeń powietrzną Izraela, chociaż nie ma żadnego sojuszu miedzy Izraelem a Polską (albo jest, ale tajny?). Izraelscy piloci nie rewanżowali się (o ile wiem) polskim kolegom po fachu wyręczając ich w patrolowaniu podobnie wąskiej przestrzeni powietrznej trzech niewielkich państw NATO-wskich: Litwy, Łotwy i Estonii.
Ty to wiesz, ale udajesz, że nie wiesz, że2021.08.15 19:16
𝐧𝐞𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 jest opłacany przez żyda oligarchę i kolesia Putina Romana Abramowicza! PAMIĘTAJ, że 𝐧𝐞𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 to SZCZEKACZKA KREMLA!
Anonim2021.08.15 19:06
Prowokacja w celi śmierci .................................... https://aktywoscjedno.neon24.pl/post/163141,prowokacja-w-celi-smierci
Anonim2021.08.15 19:06
W Auschwitz doszło do kolejnego aktu terrorystycznego dokonanego przez lewicowych oprawców na katolickiej większości polskiej.
Anonim2021.08.15 19:10
Doprawdy jest to zbrodnia ohydna, zbrodnia zasługująca i na potępienie i rozliczenie. Tak ciężką ręką Kaczyński, rządzi Polską. Tak Morawiecki i Duda pokazali po raz kolejny, że ich wiara katolicka to kłamstwo, które służy do okłamywania goi i robienia z nas niewolników.
Ogarnij się - człowieku co ty piszesz2021.08.15 19:02
Niech Polacy bronią przed rozkradzeniem polskiego mienia, a Palestyńczycy niech bronią swojego palestyńskiego mienia. Nie wyklucza to wzajemnego wsparcia. ALE chłopie nie mieszaj w polityce tam gdzie nie należy się mieszać, albo jesteś amatorem, albo koniem trojańskim.
Historia państwa żydowskiego pełna wersja2021.08.15 18:54
WC - 00
ceramik2021.08.15 18:44
Polska powinna uderzyć w tak zwany izrael na okupowanych przez nich terytoriach Palestyny. Czym tylko możemy. Wyrzuceniem żydowskich sędziów, żydowskie media, żydowskich t.zw. profesorów, odebrać Orła Białego....
ONLY PEACE2021.08.15 18:40
Żydzi,dzieci diabła już w roku 1946 założyli Palestyńczykom obozy koncentracyjne i rozpoczeli ich eksterminację.
Krzysztof2021.08.15 18:23
Czy wiecie że pijąc Mkcafe albo chodząc do Cinema city na film lub do akwaparku pod Warszawą nabijacie kieszeń obywatelom z pejsami?
Irena2021.08.15 17:35
Dopisać do tych punktów: Kontrola skarbowa i kontrola działalności Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
OKO2021.08.15 17:11
Panie Boże Broń robić Żydami Gieszeftu =====Żydku gdzie idziesz na wojne a po co postrzelać --jak Zabiją Zydka == a Mnie za CO ==
nie ślepy2021.08.15 16:36
Wszystko bardzo dobrze napisane, tylko to trzeba zrobić bez względu na wszystko! A nie "jak oni nam tego nie zrobią, to my im to zrobimy...! Z żydostwem trzeba krótko, bo i tak nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi!
ryszard2021.08.15 15:43
W tym samym stopniu naiwnie głupie co niebezpieczne dla Polski dywagacje. W świecie umacnia się front faszyzmu finansowego. Można w uproszczeniu powiedzieć, że jego organizatorami jest światowa oligarchia, zdominowana wprawdzie przez oligarchów pochodzenia żydowskiego, lecz z znaczącym udziałem oligarchów rosyjskich (pod przewodnictwem Putina, forsującego już zupełnie oficjalnie rodzaj Mein Kampf, autorstwa niejakiego Iwana Iljina) i wpływowym establishmentem amerykańskiej finansjery. Unia to również już tylko najemnicy tej światowej krwiożerczej sitwy. W Europie trzeba jak najszybciej budować sojusz (Grupa Wyszehradzka, Międzymorze, Wspólnota Bałtycka itp.) a nasi politycy muszą przestać oszukiwać siebie i naród opowiadaniem bajek, że to tylko "jakieś ciemnawe lewactwo".
Historia państwa palestyńskiego w skrócie:2021.08.15 15:38
‎‎‎‎
Böno2021.08.15 14:33
Moment, moment, to nie tak. Mienie pożydowskie zostało żydom, którzy przeżyli zwrócone. Mienie żydowkie, gdzie nikt z rodzony nie przeżył, przeszło na skarb państwa i takie jest prawo nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. żydom od Polski się już nic nie należy. Polsce od żydów i Polakom skrzywdzonym od żydo-komuny należą się odszkodowania za ofiary i prześladowania dokonywane przez żydów w Polsce. Ciągle mówimy o pogromie kieleckim i o 1968 roku. To żydzi utwierdzający na naszych ziemiach komunizm sami sobie zgotowali taki los i dobrze, że opuszczali Polskę i oby tu już nie wracali, bo znamy ich wdzięczność i przyjaźń: w łyżce wody dla szmalu by cię utopili. Gdy chodzi o kwestię odszkodowań dla Palestyńczyków to słusznie się Palestyńsczykom należą odszkodowania. żydów z państw arabskich nikt nie wyganiał; sami wyjechali i co kogo obchodzą majątki przez nich w tych państwach pozostawione. Mogli je sprzedać, więc jakie odszkodowania - kpina. natomiast Palestyńczycy zostali przegnani z ziem, które zamieszkiwali prawie 2000 lat. Zabrano im majątki i wolność, w sumie mieszkają w getcie jakie im żydzi zgotowali i jeszcze na ich terytorium budują swoje osiedla. Ta niesprawiedliwość woła o pomstę do nieba. Jak najbardziej trzeba wspierać Palesteńczyków, by żydzi wynagrodziło ich krzywdy, zapłacili za posiadłości na terenie Izraela i w końcu, by Palestyńczycy mogli się cieszyć wolnym własnym państwem, do którego mają prawo. Sześdziesiąt lat mija jak im obiecano państwo, a do dzisiaj nic w tej sprawie nie zrobniono i ciągle się ich gnębi. Panie Duda i rządzie: było hasło za wolność naszą i waszą. Do Iraku i Afganistanu żeście się pchali, a te wojny nic dobrego nie przyniosły, oprócz ogromnych kosztów, zniszczeń i ofiar i pokazały wielką głupotę możnych tego świata i niestety polskich władz. A tu, gdzie chodzi o prawdziwą wolność ludu ciemiężonego, to wspieramy i liczymy się z oprawcami. Holokaust, to zbrodnie na Palestyńczykach i krzywda, która jest im cały czas wyrządzana i tylko dlatego, że chcą własnego państwa. W czasie zaborów i wojen, też chcieliśmy mieć i tęskniliśmy by mieć własną ojczyznę, ale niestety nie pamięta wół jak cielęciem był, Wstyd dla rządzących i prawdziwych patriotów. Mam nadzieję. że coś w tej polityce zagranicznej w końcu się zmieni.
RS2021.08.15 19:27
Stale o jakieś mienie pożydowskie są pretensje jakby każdy Żyd miał majątek. Biedoty żydowskiej było mnóstwo mieszkali w czynszówkach często nędznych. W Warszawie i w wielu miejscowościach zniszczenia były ogromne, całe wsie były palone. Za ukrywanie Żydów ludzie życie narażali i często kończyli śmiercią a tym ciągle tylko pieniądze i pieniądze, 70 lat po wojnie a im ciągle pieniędzy mało. Niech się wezmą do uczciwej pracy i Polsce zwrócą pieniądze za te getta które Niemcy organizowali a póżniej spalili miotaczami ognia, a Polacy ciężko pracowali żeby odbudować te zgliszcza.
Mirek2021.08.15 14:21
Głupota polskich polityków polega na tym że nie chcą czy nie potrafią bronić Polski . Takie gadanie prezydenta Andrzeja Dudy że Polska nie jest nikomu nic winna .....to nic innego tylko głupie pier....olenie ! . Liczy się argument ......argument Duduś !! .
katolik2021.08.15 15:33
wszystko co mówi i robi dudu sspis to zagrywki dla glupich Polaków, aby utzymać sę jak najdłużej przy korycie kasy
koment2021.08.15 14:14
Dokladnie i punkt. Tak trzeba bo oni nie maja w sobie pokory, rozumieja tylko argument sily.
Anonim2021.08.15 13:43
samobojcy polaczki juz niedlugo beda poznawali skutki swojej tepoty.
Hej żydku, gdzie jesteś?2021.08.15 13:51
bękart ONZ-tu Izrael, twoja duchowa ojczyzna (zaraz po ZSRR) woła o pomoc!
"Szabes" się skończył2021.08.15 15:39
a czy wilczur "hrabiego" nadal skomle z głodu?
lol2021.08.15 14:16
Spadaj ruski trolu. Czemu tu ciagle leziesz na to i inne polskie fora. Idż do swoich takich jak ty. Pasożyt.
PRAWDA2021.08.15 13:29
OD 1948 roku -Zydzi ==Morduja bezlitosnie Naród Palestyński ===
Hej Po 11 ... żydku, gdzie jesteś?2021.08.15 13:26
bękart ONZ-tu Izrael, twoja duchowa ojczyzna (zaraz po ZSRR) woła o pomoc!
Anonim2021.08.15 13:26
Żydowska swołocz ręce precz i wynocha z Ziem Palestyńskich !!!! Niech żyje Wolna Palestyna !!!!!!
prosty2021.08.15 13:21
Część listy powinno się realizować z zasady, a nie jako działania odwetowe. Przede wszystkim powinniśmy udostępniać światu dokumentację II wojny światowej i stalinowskiego systemu bezpieczeństwa. Daty, nazwiska ofiar i katów, zdjęcia, dokumenty, nagrania, także z żydowskich archiwów. To w ramach naszej narodowej pamięci. Dalej, rozbrojenie izraelskich służb w Polsce. Poza listą, ale powinniśmy pamiętać o relacjach z Iranem, mając na względzie pomoc w czasie wojny. To może się okazać jedyny stabilny i cywilizowany w tamtym regionie.
uratuj zyda spotka cie bieda2021.08.15 13:21
zyd odzyje to cie zabije
Mr. Knox co sra z dachu2021.08.15 13:15
Ty deratyzacja Polski gudłaju, któregoś z twoich ziomali chłopstwo zatłukło kłonicami gdzieś pomiędzy W-wa i Zamościem. Omów kadisz.
Józek K.2021.08.15 13:09
Szczególnie podoba mi się zdanie : Zresztą dla tej idei z łatwością można byłoby znaleźć sojuszników pośród amerykańskiej i europejskiej lewicy.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 13:06
Przyszla pora na ekshumacje w Jedwabnem.
Hubert2021.08.15 12:41
Po co? Wszedłem kiedyś za komuny przypadkowo od palestyńskiego biura werbunkowego(?) OWP koło dworca w Katowicach. Myślałem, że źle ze mną ale dwu z kilkunaściorga tam obecnych było moimi kolegami z roku. Znali mnie bo często wypytywałem ich z ciekawości ich co się u nich naprawdę dzieje. Rozmawialiśmy po ludzku. Całkiem nieźle się w PRL-u urządzili, u części z nich nostalgia dominowała, zachowywali się normalnie. Mieli czas, długo rozmawialiśmy. Wyszedłem żywy i przybity bo nie sprawiali wrażenia ludzi szczęśliwych, bojoych.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 13:04
Zydzi ZAWSZE klamia.
Anonim2021.08.15 12:39
Testament Pana Pileckiego.
Anonim2021.08.15 12:33
Przede wszystkim zbrodnie komunizmu, bardzo proszę. Bez tego rozliczenia spokoju nie będzie!
TOKARCZUK2021.08.15 12:19
Polacy zapłaćcie roszczenie. Jakieś trylion złoty (1,000,000,000,000). Za to, że zabijaliście **dów za pomocą donoszenia na Gestapo. Rozliczcie się ze swoją Historią.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 12:37
Zydokomuna zabila kilka milionow polskich katolikow.
TOKARCZUK2021.08.15 13:25
żydki zapłaćcie roszczenia. Jakieś trylion dolarów (1,000,000,000,000). Za to, że zabijaliście Polaków za pomocą żydom. Żydzi Rozliczcie się ze swoją Historią.
Anonim2021.08.15 12:14
Teraz jest znakomita okazja aby przeprowadzić ekshumację w Jedwabnym. Niech prawda wyjdzie na jaw.
Nie ma czegoś takiego jak "naród żydowski"2021.08.15 12:09
Izrael to jest BĘKART ONZ-u!
Anonim2021.08.15 13:23
sowieckie hazary cuchnace czosnkiem i potem
matis892021.08.15 11:48
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Du wasserpolnischer Schweinehund!2021.08.15 12:07
Raus Jude!
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 12:40
Marksistowska Konfederacja popiera kapital zydowski i chasydow;/
Uderzyć2021.08.15 10:46
Polska nie musi uderzać w Izrael kartą palestyńską . Wystarczy jak zacznie prowadzić adekwatną do poczynań Izraela politykę wzajemną . Polska nigdy nie była antysemicka i nigdy taka nie będzie. A to nie oznacza, że musi ulegać w każdej sprawie Izraelowi bo ten używa pałki antysemityzmu. A co z antypolonizmem, może w końcu wyjaśnimy sprawę Jedwabnego i wznowimy tam prace archeologiczne.
B522021.08.15 10:45
Polska mocarstwowa - Nie będzie Żydek pluł nam w twarz i dzieci nam germanił. Minister Jan Piekarski w kontekście ostatniej afery w relacjach Polska - Izrael: - "Mamy otwarte konflikty na wszystkich frontach. Tylko z Bałtykiem nie jesteśmy skłóceni."
Sławomir Obuchowicz2021.08.15 10:51
To kłamstwo o otwartych konfliktach na wszystkich frontach. Polska dyplomacja w minionych czasach polegała na uległości wobec wielu partnerów. Polska zgodnie ze stanek faktycznym nie jest mocarstwem co nie oznacza, ze nie może prowadzić polityki PODMIOTOWEJ . Podmiotowość polskiej polityki to oparcie jej na prawdzie i faktach.
Wersje2021.08.15 11:05
Nie ma rosyjskiej , amerykańskiej, żydowskiej , niemieckiej wersji historii II W.Ś. jest jedna wersja. Prawdziwa i obiektywna. Polska nie ma czego się wstydzić. Została napadnięta , ograbiona , zniszczona , wymordowana miliony Polaków. Polska musi tylko i wyłącznie opowiadać FAKTY. Antysemityzm to rodzaj napięcie budowany głównie przez samych Żydów, gdyż jest to argument do ataku na Polskę. Dzisiaj w sferze werbalnej a już niedługo w gorącej wojnie. Trzeciej wojnie światowej. Nikt tego nie chce, ale wielu do tego dąży.
katolik2021.08.15 10:32
SSPIS zostanie rozdziobane jak robactwo za krzywdę Polaków i mordowanie chemią genetyczną
Sławomir Obuchowicz2021.08.15 10:57
Jaki pan, panie KATOLIK jest sprytny. Po pierwsze używając podpisu " katolik " , a po drugie wpisując w PIS dwie litery " SS" . Po trzecie pisząc o krzywdzie Polaków. Te pełzające robaki to pan anonimowy hejter , kłamca i manipulator.
katolik2021.08.15 11:43
To znaczy, ze dla tysiecy takich jak Pan wejście SSPIS w układ ze światowymi masonami jest ok, depopulacja jest ok, zakaz pójścia do doktora jest ok, choroby, śmierć w czasie po chemii genetycznej jest ok. Taki wlaśnie jest obraz zacofanych Polaków, których bill gates., soros, szwab nabrali na pseudopandemie i mordują ludzkość na całego. Niby XXI w, komputeryzacja pełna, czipy dla ludzi, stworzenie nowego człowieka przez masonów, a ludzie cofnięci i zniewolenie w pełni, jak zwierzęta billa.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 12:44
Konfederacja marksistowsko-masonska to agenttura Putina i Rozbiory.
Sławomir Obuchowicz2021.08.15 10:30
Bardzo rzeczowa ocena stosunków z Izraelem . Popieram obowiązek wizowy dla obywateli Izraela oraz wyprowadzenie z Polski oficerów Szin - Betu.
Art2021.08.15 11:41
Obowiązek wizowy wprowadza Unia, nie Polska. Wiec nic z tego nie będzie.
Izrael to nie Unia Europejska. To Azja2021.08.15 14:18
JW
Art2021.08.15 14:50
a co to ma do rzeczy?
Zwięzłe ujęcie historii narodu palestyńskiego:2021.08.15 10:28
‎‎‎‎‎
taki2021.08.15 10:15
Dlaczego autor tego artykułu nie pracuje jeszcze w MSZ ? Parchom należy dać odpór na jaki zasługują.
To nie my mordowaliśmy Żydów! Niemcy mordowali!2021.08.15 16:04
Niemcy i Holendrzy! My Cebulacy wyłącznie Żydów ratowaliśmy chroniąc ich przed Niemcami i Holendrami: https://cbj.jhi.pl/documents/744613/1/
YORK2021.08.15 10:11
Mam apel do tych rodzin polskich ktorzy w imieniu swoich przodkow odebrali od zydow medale sprawiedliwych i tych ktorym w przyszlosci chcieliby nadac medale odmowic odbioru , ci co odebrali zwrocli je zydom , W SWIETLE KAMER.
bogdanus2021.08.15 9:57
Izrael przez lata został nauczony że Polacy są dobrodusznie - romantyczni i można nimi manipulować dla swoich korzyści. Najwyższy czas skutecznie bronić spraw państwa dla korzyści społeczeństwa.
Nie ma czegoś takiego jak "naród palestyński"2021.08.15 9:52
Gdyby w 1948 roku nie powstało państwo Izrael obecne tereny które zajmuje należałby do Egiptu, Jordanii, Libanu i Syrii.
Art2021.08.15 9:52
Ja nie wiem kim jest ten autor, ale pracownicy ambasady Izraela mieli ubaw po pachy jak to czytali. Bzdury potworne, ale najlepsze są te punkty, które Polska może przeprowadzić. Otóż Polska nie może zrealizować nawet 1 punktu z tej listy. Dla każdego, kto ma choćby minimalne pojęcie o polityce i prawie międzynarodowym to jest jasne. Ja już nawet pomijam to, że żeby zrobić cokolwiek na arenie międzynarodowej, to trzeba mieć siłę dyplomatyczną na odpowiednim poziomie. Niestety polskie ambasady są praktycznie całkowicie ignorowane z dość oczywistych powodów, wiec śmiech będzie duży. No, ale mocarstwowe myślenie czyli myślenie życzeniowe to domena komentatorów Frondy. A później zdziwienie, ze znowu nam nie wyszło.
JM2021.08.15 10:36
Może napiszesz kim jesteś mędrcu?
Marek2021.08.15 12:47
Do tego tak zwanego “prawa miedzynarodowego” ma sie stosowac tylko Polska...zaden inny kraj. Naprawde sprawiedliwe “prawo”....brednie pleciesz
Art2021.08.15 14:57
Nie ma "tak zwanego" prawa międzynarodowego. Do prawa międzynarodowego stosują się wszyscy.
Sławomir Obuchowicz2021.08.15 10:39
Nieuważnie pan czytał tekst , gdyż na końcu jest podane Imię i Nazwisko autora. Rozumiem, że to efekt emocji targających panem. Ja też mam ubaw po pachy czytając radę IZRAELA odnośnie polskiego ambasadora w Tel Avivie , CYTAT " Izrael radzi aby po odbytym urlopie ambasador polski nie wracał do swojej placówki" . Więc ja Sławek Obuchowicz przeciętny polski mieszkaniec radzę Izraelowi aby jadł więcej tłuszczów roślinnych bo Izrael prawdopodobnie ma kłopoty z krążeniem mózgowy a to powoduje kretynienie. Pan ambasador wróci na swoją placówkę po urlopie.
Art2021.08.15 11:34
Nie mam żadnych emocji z tym tekstem. Z prostej przyczyny, jest infantylny i zdradza kompletny brak wiedzy dyplomatycznej i politycznej autora. Tak, tekst jest podpisany, ale człowiek jest bliżej nieznany. Co do Pana uwagi o polskim ambasadorze. Polski ambasador tam nie wróci. Język i działanie świata dyplomacji jest trochę niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka. „Zalecenie” dla polskiego ambasadora oznacza po prostu, że ambasador jest już niemile widziany i nie może powrócić na placówkę. Swoją droga to jest bardzo poważne działanie. Właściwie oznacza, że władze obu krajów nie maja już o czym rozmawiać. A ponieważ Polska jest już osamotniona w świecie dyplomacji, to mamy bardzo powazny problem wbrew zyczeniowemu mysleniu wielu polskich komentatorów. Ja zreszta nie do końca rozumiem jaki jest cel niezauważania faktów. Rozumiem intencje i życzenia, ale jak ktoś nie ocenia realnie swojej pozycji w grze (nawet słabej), to chyba nie jest najlepsza strategia.
Tata2021.08.15 12:52
No juz tak nie strosz ....takis bojazliwy. Kraje nie maja przyjaciol....interest.
Art2021.08.15 14:54
Jak Ci ktoś tłumaczył ile to jest pierwiastek z 9 to rozumiem, że też mu powiedziałeś, żeby Cie nie straszył? Wydawało mi się, że tłumaczę dość jasno mechanizm i fakty? Dyzio marzyciel zawsze myli fakty z opiniami. Zejdź kolego już z tych chmurek :-)
To nie wszystko2021.08.15 9:19
Należy zaprzestać finansowania przez Polskę restaurowania i utrzymania miejsc istotnych dla Żydów np Cmentarze ,Synagogi ,Muzea (POlin) ...
To nie finansuj2021.08.15 9:53
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
Olej2021.08.15 9:14
Polska nie powinna eskalować konfliktu tylko pozostać konsekwentna wszędzie tam gdzie dotyczy to jej praw. Spowodować symetrię relacji na każdym ich poziomie. Bez jakichkolwiek form uprzywilejowania drugiej strony. Gdyby się okazało, że Izrael będzie stosował agresywne działania wobec Polski godząc w jej bezpieczeństwo. Wtedy podejmować działania adekwatne do zagrożenia. I jeszcze raz przypomnieć państwu o konieczności posiadania nowoczesnych służb specjalnych o charakterze ofensywnym, potrafiących kreować wydarzenia i sytuacje służące polityce państwa.
Kaczka basta!2021.08.15 9:01
Odwalcie się od Palestyńczyków. Dopóki nie trafił się konflikt dyplomatyczny Polska-Izrael, rząd PiS był wyjątkowo proizraelski. Jarosław Kaczyński mówił nawet parę lat temu: "Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, tak charakterystyczna zwłaszcza dla europejskiej lewicy, ale także dla innych sił politycznych w Europie", przy czym "antysemicka" miała być jakoby krytyka izraelskich poczynań wobec Palestyńczyków. I dalej: "Ktoś powiedział tutaj o Izraelu jako małym państwie. Izrael nie jest małym państwem, jest państwem, które udowodniło, że nie terytorium i ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości narodów i państw". Ale teraz, jak rozumiem, inna mądrość etapu.
JM2021.08.15 10:38
Niedługo islamczycy im pokażą gdzie raki zimują.
Art2021.08.15 15:00
tak? A co im pokażą? Jak na razie to Izrael od paru dekad rozstawia ich po kątach.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 12:59
Konfederaja to jest mafia ideologiczna nie liczaca sie z interesami polskimo,jest wiec faszystowska i antysemicka stale. PIS zas nie jest partia antysemicka ,tylko broni zawsze tylko interesow polskich. A one w przypadku konkretnych spraw,np.w kwestii Izraela moga wygladac roznie w roznych okresach. Kabotyn z Konfederacji porownuje PIS z PRL-em,gdyz w OGOLE nie rozumiew,ze mozna bronic Polski !!! Kabotyn antysemicvjki oskarza PIs,ze nie prowadz stalej polityki w stylu Trzeciej R\zres\zy,podczas gdy PIS mysli tYLKO o Polsce,a nieo Zydach,tak jak Konedferacja Targowicka !
A gdzie najważniejszy punkt?2021.08.15 8:46
W tym wyliczeniu brakuje najważniejszego - Polska powinna uznać niepodległość Palestyny bo jak było ostatnie głosowanie w ONZ w tej sprawie wstrzymaliśmy się od głosu na korzyść Izraela.
YORK2021.08.15 8:43
Wyciagnac wszystkie wiarygodne papiery i pokazac swiatu cala prawde o tej narodowosci.Kto nie ma problemu z zydami? chnczycy, bo tam ich nigdy nie bylo i nie ma.
czerwonoburaczana kretynizacja polski w polin2021.08.15 8:42
... nikt nielubi czerwonoburaczanego pejsatego boraka .... obrzezanego u dolu ...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.15 8:32
PiSdziaki dostali po d u p i e , z tzw.lex TVN i powoli wycofują się z tego to żeby przykryć swoją nieudolność i partactwo idą na wojenkę z Izraelem z której też będą musieli się za chwilę wycofać! banda debilów pod przywództwem żoliborskiego smierdzącego luja!
Anonim2021.08.15 8:41
no jest dośc duże prawdopodobienstwo,ze tak bedzie
Jesteś matołem!!!2021.08.15 8:52
To Izrael idzie z nami na wojenkę. Izraelowi nie zależy na tym żeby spadkobiercy Żydów zamordowanych w Polsce przez Niemców dostali odszkodowania tylko chce żeby to "przedsiebiorstwo holocaust" - fundacje żydowskie z USA powoływały się na fikcyjnych 150-letnich krewnych i dostawali nienależne zwroty pieniędzy z polskiego Skarbu Państwa. Będą zmyślać że są krewnymi wszystkich zamordowanych i zarabiać na tym kasę. Chcesz za to płacić matole??? To pójdzie z twoich podtaków!!! Podszywanie się pod spadkobierców to wg ciebie uczciwe i normalne???
Stary2021.08.15 8:54
Zrób przegląd głowy , wymień olej i filtry.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.15 13:02
Komuna to faszysci,a Konfederacja to marksisci,wszyscy sie upodabniaja w ramach nienawisci do Wolnej Polski.
ceramik2021.08.15 8:31
Niech całe plemię wybrane przez Złego szlag trafi.
Anonim2021.08.15 8:14
kajetan kajetan ,to powinno być uruchomione zaraz po 1989 roku
Dam2021.08.15 8:13
Pewnie tak, gdybyśmy mieli kogokolwiek, kto by nas wsparł (może Putin albo jego najlepszy kolega Orban?) oraz dyplomatów, zamiast dyplomatołków. No ale do tego trzeba by zatrudniać ekspertów, a ci (jak wiadomo) nie chcieli realizować programu PIS. Przy okazji frondo, może artykulik o tym, że Morawiecki udzielał wywiadu na si na tle wynajętych na tą okazję (amerykańskich, w końcu uwalili naszego polskiego Ursusa) traktorów i kombajnów. Niedługo będą wzorem swoich ideowych guru trawę malować na zielono.