Od dłuższego czasu pozbawiony już immunitetu sędzia Igor Tuleya nie stawia się na rozprawach w swojej sprawie. Wniosek o siłowe doprowadzenie sędziego na rozprawę w związku z jego uchylaniem się od stawiennictwa prokuratura złożyła w połowie marca.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w dniu dzisiejszym o godz. 12.00 rozpozna wniosek prokuratury w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Igora Tuleyi do prokuratury. Ma on zostać przesłuchany, a śledczy chcą mu postawić mu zarzuty ujawnienia informacji z postępowania.

Posiedzenie będzie prowadził sędzia Adam Roch.

- „Jeżeli sąd postanowi przeprowadzić posiedzenie lub ogłosić orzeczenie końcowe publicznie, to posiedzenie lub jego część będzie transmitowana w wyznaczonych pomieszczeniach SN” – czytamy w informacji na stronie SN.

- „Ostentacyjne lekceważenie prawa jest szczególnie naganne w przypadku osoby piastującej urząd sędziego, która ma świadomość swoich procesowych obowiązków” – czytamy w uzasadnieniu prokuratury o siłowe doprowadzenie sędziego, który odgraża się wymiarowi sprawiedliwości i konsekwentnie odmawia stawienia się na rozprawie.

 

mp/pk.gog/sn.pl/pap/portal tvp info