05.03.20, 11:08Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Czy wirus da nam spokój na wiosnę?

Liczba osób zarażonych koronawirusem stale rośnie. Czy pogoda pomoże nam w walce z koronawirusem, bo – jak się okazuje – tego typu wirusy nie lubią wysokich temperatur.

Prof. Aleksander Kekule, wirusolog z uniwersytetu w Halle-Wittenberg powiedział ostatnio także, że liczba infekcji w okresie letnim znacznie spada. Było tak w przypadku zarazków SARS 17 lat temu, a obecny nowy koronawirus jest z tamtym typem choroby blisko spokrewniony. Wiele czynników wydaje się więc przemawiać za tym, że ciepła wiosna może być pomocna w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

Wspominał też już o tym prezydent Trump tłumacząc, że „teoretycznie, kiedy zrobi się nieco cieplej, wirus zniknie w cudowny sposób”.

Chorobom wirusowym, w tym koronawirusom sprzyjają niskie temperatury. Jest więc pewna nadzieja, że wraz nadejściem wiosny i lata problem ten zniknie.

 

mp/dw.com

Komentarze

edi2020.03.23 11:17
JEŻELI KORONAWIRUS ZATRZYMA TĘCZOWĄ ZARAZĘ BĘDZIE DLA LUDZKOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM !!
Bart2020.03.5 20:58
To dla wszystkich madrali ktorzy powtarzaja zaslyszane bzdury w stylu "musi wymrozic"
Czesc kotku2020.03.5 17:38
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Poli....2020.03.5 20:23
Znów Lechu K...... się wygłupiasz? TY NAPRAWDĘ CHCESZ SIĘ DOIGRAĆ!? PRZECIEŻ PISALI CI WCZEŚNIEJ JUŻ O TYM! TOBIE MARZY SIĘ CELA +", ORAZ WYSOKIE KARY! POMYLIŁEŚ PORTALE! PÓKI CO, POKASUJ! A coż to, w naganiacza się bawisz?A sam już nic? Uuuu! Fatalnie!
YourFavoriteFutureArsewipe2020.03.5 12:33
Eksperci ds. zdrowia nie mają pewności, że koronawirus może zostać zatrzymany przed nadejściem lata. Dr Nancy Messionnier z CDC przestrzegła przed założeniem, że liczba przypadków zmaleje w miarę wzrostu temperatur. – Myślę, że to przedwczesne założenie. Nie minął nawet rok z tym patogenem. Inni eksperci ds. zdrowia zgadzają się, że jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy cieplejsza pogoda wpłynie na rozprzestrzenianie się wirusa. McGraw z Penn State University twierdzi, że prawdopodobnie będzie wiele czynników, które pozwolą określić, kiedy i jak wybuchnie epidemia. – Szybkość rozprzestrzeniania się wirusa, skuteczność praktyk kontroli zakażeń, pogoda i odporność prawdopodobnie będą odgrywać rolę w określaniu jego przyszłości – mówi. Bollyky twierdzi, że spojrzenie na dwóch innych śmiercionośnych członków rodziny koronawirusów, SARS i MERS, może pomóc nam zrozumieć, jak COVID-19 może funkcjonować podczas upałów. – Wcześniejsze epidemie koronawirusa, SARS i MERS, tak naprawdę nie wykazały wyraźnych dowodów na to, że są sezonowe. Wybuch SARS zakończył się w lipcu, ale pogoda nie była wtedy jednorodna. MERS nie wykazuje sezonowości – wskazał.
YourFavoriteFutureArsewipe2020.03.5 12:23
Lubelski wojewoda (nie muszę mówić z jakiej partii) zamknął nawet II-ligowy mecz dla widzów, ale cofnął decyzję, jak mu powiedzieli, że lubuskie to nie lubelskie.
Leszek 2020.03.5 11:33
W Iranie maja wirusa opanowanego , liczba chorych maleje, bo umieraja. www.instagram.com/tv/B9P8mIIHc-O/?igshid=hslqmvlk9f66
polak2020.03.5 11:18
hasło dnia komitetu wyborczego SSoku z Buraka kidawy błońskiej ---NASZA PREZYDENT I MAFIA P-EŁ-O DOPROWADZI POLSKĘ NA UBÓSTWA DNO
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.5 11:16
jak będzie odpowiednim wyrokiem tsue-ogłoszony koperfilt naczelnikiem i osobą rządzącą Polską koronawirus momentalnie opuści Polskę -inaczej co będzie ,to zobaczycie po wpisach baranów z K-loacznej O-rganizacji D-ebili na tutejszym portalu