19.12.15, 17:00

Dał nam przykład Petru w sejmie jak tumanić mamy

Metoda jest prosta, znana z reklam proszku: POWTARZAĆ. Odpowiednia intensywność powtarzania człowieka przytłacza i by od tego uwolnić się idzie i kupuje ten cholerny proszek wypychając w podświadomość wszelkie wątpliwości. Tak dzieje się w przypadku symulowania emocji pozytywnych z niewielkim tylko dodatkiem negatywnych ("inne proszki").

Co się dzieje w przypadku powtarzania emocji negatywnych? To też wiemy. Pokazała rzeź dokonana przez elity uważające się za oświecone na innych elitach, zwana rewolucją francuską, kryształowa noc - pogrom Żydów dokonany prze postępowe elity Niemiec, pogrom elit Rosji przez postępowe elity zainfekowane absurdalną ideologią, ideologią zbudowaną na ludzkiej pysze, . W ogóle pycha uzurpatorów jest wspólnym mianownikiem tych koszmarów. I co jeszcze? Groteskowość. Pycha zawsze jest śmieszna nim zacznie... zabijać.

Dzisiaj pycha w symbiozie z groteską przykleiła sobie na czoło KOD. Komitet Obrony Demokracji czyli Trybunału Konstytucyjnego, bo jak wiadomo demokracja to Trybunał Konstytucyjny wyłaniany przez Sejm, a nie Sejm wyłaniany przez obywateli w wyborach powszechnych. No i działo się:

Trybunał Konstytucyjny napisał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą zakwestionował Trybunał Konstytucyjny jako niezgodną z Konstytucją.

To jest właśnie ta „demokracja”, którą postanowił wziąć w obronę Komitet Obrony Demokracji z Blida-Kaliszem z przypiętym opornikiem na czele.

Mrożek by tego nie wymyślił - chciałoby się jak w dawnych czasach powiedzieć, ale nie ośmielę się. Nie jestem pewien czy gdyby żył nie zachowałby się tak, jak wielu innych dawnych prześmiewców PRLu ilekroć od władzy odsuwani byli ci, z których w PRLu łacha darli lub ich mentalni następcy. Takie wszak więzi zaskakujące błazna z satrapą ujawniły się.

No i jak ta demokracja ma być przez Komitet Obrony Demokracji broniona? SMSem! Aktyw otrzymuje dwie listy wydarzeń, te same co media: listę wydarzeń, o których nie należy mówić i listę wydarzeń, które wydarzeniami należy uczynić. Do każdego wydarzenia, które wydarzeniami należy uczynić, dołączona jest lista słów, które należy użyć oraz lista słów, których nie należy użyć. No i lecimy z koksem: przytłoczyć Masowego niekończącym się powtarzaniem słów z listy i wydarzeń, które wydarzeniami nie są, ale trzeba uczynić.

Pozostaje ustalić środki techniczne, za pomocą których wydarzenia, które wydarzeniami trzeba uczynić wraz z listami słów, które należy użyć są tłoczone. Odpowiedź jest prosta - wszystkie: wiadomości, komentarze dziennikarzy, gadające głowy, wypowiedzi członków KODu, ekspertów, autorytetów, artystów, uczonych, twórców, gwiazd popkultury i przechodniów, wystąpienia sejmowe, manifestacje i relacje reporterskie z wymienionych.

Jak to wygląda w praktyce? Dał nam przykład Petru brawurowym szturmem na mównicę sejmową wszystkimi swoimi trzydziestoma członkami, by stworzyć wydarzenie p.t. „zamach na demokrację”, wydarzenie ulepione z bezprawia i ponurego kabaretu urządzonego przez Rzeplińskiego, Tuleję i innych sędziów TK w poprzedniej kadencji sejmowej pod rządami PO i PSL. Posłów Petru „zadających pytania” w Sejmie usiłującym naprawić to co TK wraz PO i SLD zepsuli  było więcej niż słów, więc z konieczności musiały się powtarzać. Jakie to były słowa? Parę przykładów dla przypomnienia:

łamanie wolności, 
łamanie konstytucji
standardy putinowskie 
wstyd 
dyktatura PiSu
demokratyczny kanibalizm
prymitywna zemsta 
"oko za oko, ząb za ząb"
wojna domowa
koszule brunatne
Blitzkrieg
wyścig z Białorusią
ośmieszają Sejm
wprowadzanie dyktatury
Pełzający zamach stanu

Nie należało natomiast używać słów:

sędzia we własnej sprawie
rzut na taśmę po przegranej Komorowskiego
złamanie Konstytucji przez poprzedni Sejm
przywrócenie prawa 
14 na 15 sędziów z jednej opcji
nierespektowanie wyroków TK przez poprzedni Sejm (40?)
itd.

Wystąpienie jednego po drugim 30-tu młodych wykształconych z wielkich miast nowoczesnej.pl Petru z teatralnymi pozami i zawieszeniami głosu musiało zrobić wrażenie, a mogło jeszcze większe, gdyby włączyli się posłowie PO, jak ubolewali niektórzy:

Wiem, że czytają mnie posłanki i posłowie PO. Niektórzy. Wracajcie na salę. Zadawajcie pytania. Każdy po jednym, do oporu. Nic do stracenia!

(Konrad Niklewicz)

To działo się ileś dni temu.  Dzisiaj metodą tą objęto wszystkie przekazy publiczne, objęto zaczyny zdarzeń zarówno następujących po sobie jak i wypuszczanych równolegle we wszystkie strony na zasadzie co chwyci to chwyci.  Przytłaczać, nie dać Masowemu odetchnąć! „Polacy gorszego sortu”, „nocny zamach na NATO” to kolejne zdarzenia, które zdarzeniami zostały zrobione obrastając listami słów, które należy używać i listami słów, których używać nie należy.

To pierwsze ulepiono z manipulacji polegającej na insynuacji jakoby określenie  „Polacy gorszego sortu” dotyczyło demonstrujących 12 grudnia w Warszawie pod szyldem KODu. Zabieg stosowany nie pierwszy raz przez UBekistan. Wcześniej defraudanci, łapówkarze, bandyci, zdrajcy  usiłowali wywołać strach przed rzekomym "państwem policyjnym" rządzącego niecałe dwa lata PiSu, które o 6-ej rano miało pukać do każdego. Państwo rzeczywiście pukało - do przestępców największych, których przez 20 lat nikt nie odważył się ruszyć, pukało do nietykalnych przestępców o olbrzymich wpływach i powiązaniach. Odwrotnie działał UBekistan. Przez 8 lat tropił między innymi blogerów i kibiców wyśmiewających rządzących i nie były to żarty. Niewinni ludzie siedzieli miesiącami bez wyroku w kafkowskich pułapkach, niektórzy dłużej niż rok. Wyobrażacie sobie siebie w więzieniu przez dzień, tydzień, miesiąc, rok? To spotykało tych, którzy krzywo spojrzeli na Tuska, Komorowskiego, Kopacz i Gronkiewicz-Walz!  Machinę państwa skierowano również przeciwko tym, którzy wcześniej tropili przestępstwa wspomnianych nietykalnych.

To drugie "zdarzenie" to skutek niesubordynacji oficerów Płk Krzysztofa Duszy oraz gen. Piotra Pytla z Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO, którzy przez tydzień odmawiali wykonania polecenia zwierzchnika i bezprawnie okupuwali pomieszczenia Centrum. Ciemnej barwy całemu wydarzeniu nadaje fakt, że ci oficerowie byli we władzach SKW, gdy zawarto umowę z FSB. Dawała ona rosyjskim służbom specjalnym możliwość bezkarnej infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego, co opisuje w bieżącym numerze "Gazety Polskiej" Dorota Kania. Mamy więc sytuację, w której złogi UBekistanu zmuszają swoją niesubordynacją do działań nietypowych i właśnie z tego te same złogi wciąż kontrolujące media robią "aferę".

Szczucie totalne. Na uśpionych do tej pory forach „jedynie słusznych” wyraźne poruszenia. Widać, że to działa, że kończą się żarty. Znów zaczynam się bać o Polskę. To są seanse nienawiści, które niczego dobrego nie wróżą. To są seanse nienawiści, które już doprowadziły do zabójstwa w Łodzi jednej osoby i usiłowania zabójstwa drugiej. To są seanse nienawiści, dzięki którym dramat smoleński mógł zostać przyjęty przez znaczną część społeczeństwa za wynik... głupoty ofiar.

Na dzisiaj kolejne seanse nienawiści zaplanowano....

Janko Walski/naszeblogi.pl

Komentarze

anonim2015.12.19 17:17
Janko Walski gdzie człowieku widzisz seanse nienawiści. Pokojowa demonstracja to jest jeden z elementów demokracji. Polacy demonstracją dają wyraz niezadowolenia z poczynań rządu. Nikt z tych ludzi nie chce robić rewolucji. Rewolucję obiecywał i realizuje Kaczyński i PiS, a rewolucje mają to do siebie że się zwykle dobrze nie kończą.
anonim2015.12.19 17:22
uważaj wentrowny bo za kundla możesz skończyć ............. w chlewiku u Bogumiłka
anonim2015.12.19 17:24
marek sralek rewolucja była przez osiem lat na każdym stadium życia może nie
anonim2015.12.19 17:24
der heer co ty tu taj w ogóle robisz a kysz
anonim2015.12.19 17:29
Jka zaczynacie od manipulacji, to trudno poważnie traktować to co dalej "Trybunał Konstytucyjny napisał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, którą zakwestionował Trybunał Konstytucyjny jako niezgodną z Konstytucją." Sędziowie napoisali ustawę, do któej posłwoie dodali przepis przejściowy dotyczący wyboru posłów na styku obecnej i poprzedniej kadencji sejmu, i ten przepis został częściowo zakwestionowany przez Trybunał. Ale prawda nie brzmi tak atrakcyjnie jak kłamstwo.
anonim2015.12.19 17:31
Było kilka tysięcy ludzi na Rynku w Krakowie. I rzeczywiście są to ludzie innego sortu, życzliwi, bez nienawiści w oczach, z flagami polskimi w rękach, połączeni dzięki staraniom Kaczyńskiego. Policja pewnie zliczyła kilkadziesiąt osób.
anonim2015.12.19 17:59
przeraziła mnie dzis wypowiedz Petru ktora stanowiła zapowiedz urzadzenia nam tu Majdanu zapewnie ze wsparciem zachodu, a tak na marginesie odgrzebałam te proroctwa pierwsze spelnione dot Smolenska a drugie zapewne beda dotyczyc r 2016 https://www.youtube.com/watch?v=xBrcbyesXdU https://www.youtube.com/watch?v=h_BGj4RD2IM i nie odrzuca mnie ze to jakis telewizyjny prorok ewangelickiego odłamu, może Bog mu udzielił prawdziwego daru dla dobra wszystkich i nas Polaków
anonim2015.12.19 18:04
Talarek. Jak przeciętny Kowalski ma wiedzieć na którą manifestację ma pójść? Pracowałem w TVP...Dokładnie wiem jakie są wytyczne od szefostwa (koledzy pracują jeszcze na Placu Powstańców...). To się nazywa Psychomanipulacja. I jest nauka bardzo precyzyjnie opisana.
anonim2015.12.19 18:25
Ja się pytam gdzie wywłoka która opowiadała na manifestacji że wyborcy Kaczyńskiego zostali oszukani była gdy PO robiła rzeczy zupełnie przeciwne do tych które obiecywała?
anonim2015.12.19 18:39
Seanse nienawiści tworzy autor artykułu pan Walski napuszczając Polaków na siebie. Jak można tak kłamać i manipulować? "Trybunał Konstytucyjny napisał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym" Nie wstyd tak kłamać w imię poparcia dla PiS? "To są seanse nienawiści, dzięki którym dramat smoleński mógł zostać przyjęty przez znaczną część społeczeństwa za wynik... głupoty ofiar." Przez głupotę ofiar? Czy pan to gdzieś usłyszał, czy też są to pana paranoje? "W ogóle pycha uzurpatorów jest wspólnym mianownikiem tych koszmarów. I co jeszcze? Groteskowość." Pychę reprezentuje wyłącznie obecna większość w rządzie. Hipokryzja pełną gębą. Niestety mowę nienawiści słyszę wyłącznie od osób sprzyjających PiSowi... Wystarczy wejść na jakiekowiek fora, facebooka... Roi się tam od kłamstw, oszczerstw, przekleństw i złożeczenia (w tym śmierci). Na stronach KODu (tego prawdziwego - jest mnóstwo stron fikcyjnych), panuje spokój i zgoda. Jesteście w stanie jeszcze odróżnić zachowanie chrześcijańskie od pogańskiego?
anonim2015.12.19 18:50
.....tzw.obrońcy demokracji to są ale Obrońcy Deformacji , a demokracja ich przerasta !
anonim2015.12.19 18:55
;]
anonim2015.12.19 19:00
Do lewych łebków mułcina, Pustcji, MułkaTużurka i im podobnych nie dotrze, że Ustawę o TK pisali: prezio TK Rzepliński jego zastępca Biernat i giniusz-ekspert od Ub - Tuleja...a potem w ząbkach zaniesli do Bredziława, żeby złoży w sejmie - no bo skąd TK, przecież Rzepliński, Biernat i Tuleja nigdy nie mieli i nie mają z TK nic wspólnego! co? lewi? Jakie te lewe ciemne...bua, ha, ha, ha,ha WędzonyFilociot urawał zdanie,żeby nie dopisać "...dalej...tam gdzie palikmiot" - ha, ha,ha,ha,ha
anonim2015.12.19 19:01
Do lewych łebków mułcina, Pustcji, MułkaTużurka i im podobnych nie dotrze, że Ustawę o TK pisali: prezio TK Rzepliński jego zastępca Biernat i giniusz-ekspert od Ub - Tuleja...a potem w ząbkach zaniesli do Bredziława, żeby złoży w sejmie - no bo skąd TK, przecież Rzepliński, Biernat i Tuleja nigdy nie mieli i nie mają z TK nic wspólnego! co? lewi? Jakie te lewe ciemne...bua, ha, ha, ha,ha WędzonyFilociot urawał zdanie,żeby nie dopisać "...dalej...tam gdzie palikmiot" - ha, ha,ha,ha,ha
anonim2015.12.19 19:05
Pistacja, jak powiedział filmowy Kargul: "Żeby ja bleszczaty był, choć na jedno oko, to bym może uwierzył."
anonim2015.12.19 20:10
Po co powtarzać. Wystarczy powiedzieć, że coś jest od Boga, a później siłą zmusić myślących inaczej, by zaczęli myśleć tak jak my.
anonim2015.12.19 20:37
@Wędrujący chłopski filozof po drodze szerokiej przestronnej na której tańcujący do piekła wpadają! - jak myślisz jaką drogą idzie brat Mason Petru - czy nie taką samą jak ty tzn prowadzącą idących po niej do wieczności nieszczęśliwej!
anonim2015.12.19 20:45
@Pistacja ' pękłaś chyba z niewłaściwej strony + Zastanów się czy PO nie odleciało już w zaświaty - wiesz jakie? piekielne ciemności! Dlaczego? ponieważ wlazło Panu Bogu w paradę, ustanawiając bezbożne ustawy tzn. Takie które naruszają Prawo Przykazań i Prawo Ewangelii
anonim2015.12.19 22:22
@Radzi, a kto mówi o PO? Ta partia to przeszłość. Czy tak już zawsze będzie, że PiS będzie tłumaczył swoje bezprawne działania rządami PO-PSL? Ognia nie zwalcza się pożogą.