03.05.20, 10:40

David Beasley do ONZ: Nadchodzi klęska głodu o biblijnych rozmiarach

Bardzo niepokojące słowa padły z ust szefa Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP) Davida Beasleya. W trakcie wtorkowego wystąpienia podczas wirtualnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ ostrzegł on, że w roku 2020 cały świat będzie się zmagał nie tylko z pandemią nowego koronawirusa, ale i z „pandemią głodu”.

Beasley podkreślił, że o ile koronawirus przyczynia się do śmierci wielu osób na całym świecie, skutki ekonomicze pandemii mogą pochłonąć więcej ofiar niż sam wirus.

Analiza WFP wykazała, że w tym roku skrajny głód może odczuwać aż 265 milionów ludzi na całym świeci. To więcej aż o 130 mln w stosunku do roku ubiegłego.

Beasley podkreślił też, że ju przed nastaniem pandemii przewidywał, że rok 2020 może być rokiem największego kryzysu humanitarnego od czasów II wojny światowej w związku z wojnami toczącymi się w Jemenie czy Syrii.

Ekspert dodał:

W ciągu kilku miesięcy możemy stać w obliczu głodu o biblijnych rozmiarach. Prawda jest taka, że czas nie jest po naszej stronie”.

tag/PAP,se.pl

Komentarze

Irene2020.05.18 11:04
A o przewidujacym plemieniu (przeczytaj raport rabina Bermana) Jezus powiedzial"plemie zmijowe, synagoga szatana ( Apokalipsa rozdz.2) Dlatego tak nienawidza Jezusa.Do prokuratora go moga pociagnac za antysemityzm. Wszystko idzie wg ich planu,przejac swiat dla ich masonskiego pana szatana
america america my country tis of thee2020.05.4 10:37
Proszę o określenie "biblijnych rozmiarów", może być w przybliżeniu. Byle tylko nie używając określeń takich jak "school bus" czy "football field" jako jednostki miary.
R2020.05.4 2:42
Głód jak i wirus jest potrzebny aby ONZ w interesie Chin i USA mógł żywnością szantażować biedne państwa - damy ci mąkę ale w zamian za "kontrole urodzin", aborcje, szczepienia i LGBT no i surowce z tych państw 1 budżet roczny ONZ pokryłby koszty dożywienia wszystkich któym brakuje na świecie
drr2020.05.3 17:04
marzenia sataniuchów z ONZ
anonim2020.05.3 16:10
To dobrze wreszcie w Nowym Yorku restauracje przestaną wystawiać wielkie worki bułek i innego jedzenia na śmieci.
Glaudiusman2020.05.3 14:31
Należy znaleźć tych bandytów, odpowiedzialnych za zmajstrowanie tego paskudnego wirusa i wsadzić zboczeńców za kraty. To przecież z grubsza wiadomo, co to za dranie. Dlaczego się więc ich boją, ano bo mają miliardy do przekupywania pseudo-rządzących.
trucker2020.05.3 15:59
100% racji .
Niejestemrobotem2020.05.3 17:48
W sensie, że Boga? Czy kogo, skoro wirus najwyraźniej pochodzi z natury?
Jan Radziszewski2020.05.3 14:25
Mój barbarzyńco na Czasy Ostatnie:) Powiem Ci też i o Prześwietleniu Sumień w kontekście tego co powiedziałem w końcu roku 2017. 9 XII 2017 /Polscy archeolodzy/ O Wielkim Ucisku i Prześwietleniu Sumień raz jeszcze/ Sekta satanistyczna w Watykanie/ Starożytne wimany także w Polsce https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2017/12/9-xii-2017-polscy-archeolodzy-o-wielkim.html < „ - Kiedy zacznie się Wielki Ucisk? - Moje dziecko, czas jest płynny. Dla Boga jest stały, czy ściślej dla Boga go nie ma, lecz chodzi o to, że rzeczy spełnią się w określonym czasie. Czas Wielkiego Ucisku może się przybliżyć lub oddalić. - Czy się Panie oddali? - Tak, moje dziecko, na razie się oddalił. Najpierw jednak będzie Prześwietlenie Sumień. Ale Ty, moje dziecko, nie jesteś na nie gotowy, cóż dopiero wielu innych. Jednak czas przyjścia tej oczyszczającej Łaski, która dla wielu będzie potępieniem mimo szansy jaką otrzymali, nie może być odwlekany już długo. Owoc już bardzo dojrzał. Owoc grzechu, ale także liczba wybranych. - To, że papież Franciszek jest ostatnim papieżem ( w kolejności wyboru), jak byłeś łaskawie słodki Panie nam powiedzieć, mówi nam dużo. Trudno się też spodziewać aby Franciszek był papieżem dłużej niż 10 lat, czy choćby 10.” Nie będzie papieżem przez 10 lat. Będzie papieżem krócej. Lecz pamiętajcie, że jest drugi papież. Módlcie się w jego intencji, w jego intencjach”. > - „ Najpierw” nie oznacza „przed” czy „tuż przed”. Nie mogę powiedzieć więcej bo to określiłoby dokładniejszy czas. Jednak jak wiecie Wielki Ucisk ma okres łagodniejszy i trudniejszy i bardzo trudny. Zatem tego się trzymajcie. Amen. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
ja22020.05.3 14:03
do wierzących: - módlmy się o łaskę deszczu, a tam gdzie spadł, miejmy odwagę podziękować Bogu i Matce Najświętszej bo jest naszą Matką i Królową Polski; - módlmy się za bezbożnych materialistów, którzy sądzą że są bogami, (a są niczym, dają wyraz swojego idiotyzmu tu na Frondzie);
Zatroskany2020.05.3 13:55
Ludzie najbogatsi są niestety dla świata najnieuczciwsi, a wizje wszelkiego rodzaju organizacji w sprawach humanitarnych to eksperymenty, to porażka... oczywiście z wyjątkami, które... potwierdzają regułę. Wielkie pieniądze, interesy, pragnienie władzy, ale tylko władzy, korupcja, karierowiczostwo.... odsunięcie Boga. Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha. Niestety najprymitywniejsze instynkty którym poddaje się ogromna ilość ludzi, zmienia zbyt wiele przestrzeni w cierpienie.
pat2020.05.3 13:50
Wy nas zarazą, głodem, wojną, chemtrails i czym tam jeszcze wymyślicie - plemię przeklęte, a Bóg was po tym wszystkim za łby i w jezioro ognia i siarki na wieki wieków. Nie wierzycie, to doznacie i to będzie wasz ostateczny koniec.
mordechaj2020.05.3 13:37
W Afryce i Azji rodzi się za dużo dzieci. Świat nie jest w stanie ich wykarmić. A Afryce kobiety rodzą po 15 dzieci, z czego przeżywa 10. Bo taka jest tam strategia rozrodcza. Jeśli Zachód wykarmi tych 15 dzieci każdej Afrykanki, to pontonów nie wystarczy dla tych, którzy za 17 lat będą chcieli płynąć do Europy. To bardzo smutna PRAWDA. Problemów przeludnienia Afryki i Azji nie rozwiąże się bez kontrolowania tam urodzin. To takie oczywiste, ale wszyscy udają, że tego nie rozumieją.
Zatroskany2020.05.3 14:02
A kto kontrolował twoje narodziny... ?. Uwierz, da się pomóc...ale "najlepiej" ograbić z czego się da i porzucić, oskarżyć na koniec, aby się wybielić.
Niejestemrobotem2020.05.3 17:49
W europie zdecydowana większość ludzi korzysta z antykoncepcji, więc rodzice kontrolują czy chcą mieć dzieci.
mordechaj2020.05.3 14:14
[email protected] Zatroskany- kto będzie pracował na utrzymanie Afrykanki z 15 dziećmi ? Ty ? Jeśli tak, to nie ma sprawy. Możesz pracować na utrzymanie jej dzieci. Później te dzieci przypłyną do Europy i zabiorą chleb twoim dzieciom. Tylko powiedz wtedy swoim dzieciom, że właśnie tego chciałeś.
Bilard2020.05.3 15:31
Jednym z problemów tamtego świata to korporacje,które wyzyskują tamte kraje. A kto to korporacje? to przecież Gatsy, Sorosze tego świata. Gdyby Afrykanie mieli możliwość prawdziwej, powszechnej edukacji to wkrótce przestaliby zezwalać na rabunek swoich bogactw, a tego nie lubią międzynarodowe korpotygryski, Drugim problemem to mentalność. Każdy, kto był trochę dłużej w Afryce wie,że tam myśli się o sobie, potem swoim klanie. Myślenie w perspektywie narodu, ogółu nie prawie nie występuje
taka jest prawda 2020.05.3 11:34
Wielcy obrońcy praw człowieka, z Bilem Gatesem, Sorosem i innymi globalnymi geszefciarzami, oraz królewskimi rodami, z brytyjskim na czele, gdyby przeznaczyli 1/3 swoich majątków, to wszyscy ludzie na świecie byliby syci. A im i tak jeszcze starczyłoby na życie ich w wnuków w luksusie
Niejestemrobotem2020.05.3 11:54
Akurat Gates przeznacza ogromną część swojego majątku na działania charytatywne. Według szacunków ponad 40% majątku. Aktualnie w testamencie też zapisał przekazanie po jego śmierci reszty na cele charytatywne. Ale prawda jest taka, że ludzi jest za dużo w rejonach zbyt biednych, żeby ich utrzymać, oraz głód jest tam gdzie katastrofy i wojny. I co można zrobić? Promować antykoncepcję, potrwa długo i wojna zniweczy to w kilka chwil. Wysłanie naszych wojsk tam? I co nowe wojny kolonialne? Dawać żywność to uzależni ludzi od pomocy i na dłuższą metę przekroczy możliwości zachodu. Do tego efekt cieplarniany powoduje susze i głód w obszarach rolniczych.
ted2020.05.3 14:20
Jesteś robotem z wadliwym programem chińskim. Gates to psychopata, zaprogramowany człowiek- robot dla celów depopulacji i globalizacji.
Niejestemrobotem2020.05.3 17:50
Myślisz, że jak będziesz chamski, to przyznam Ci rację? To się mylisz.
Japa2020.05.3 19:02
Może i wpis ",teda " był trochę ostry , zgoda ,ale chamstwa tam się nie dopatrzyłęm.Fakt , nie brakuje go ,tego chamstwa, na tych forach .Daleko ,,tedowi" do dorownania do waszego ,,poziomu." To ja powiem spokojniej ,to co" ted " nerwowo napisał . Nim zaczniesz bronić tego ,,Getesa " poznaj wcześniej sprawę .. Bo wyszło jak u " Po 11 .....itd " W tragicznym zdjęciu " cycki gołe" tylko wypatrxył. I na kaniec . Na przyznanie racji nie czkam.
Niejestemrobotem2020.05.3 20:20
Skoro piszesz "waszego" poziomu, to chciałbym wiedzieć, w którym wpisie byłem chamski? Co do Gatesa, prawdą jest, że przekazał ogromne pieniądze na swoją fundacje, która wspiera między innymi walkę z chorobą Hainego Medina, malarii czy AIDS.
Japa 2020.05.3 23:46
Nie chcę ale muszę .Nie wiem z jakiego powodu zalicza się Pan /i do samotnych rycerzy ,skoro walczycie ramię w ramię z jednym ,,wrogiem." czyli PiS-em .Leją u Was pomyjami to widac czuć . I tyle .a z Getesem . Mam prośbę. Nim Pan/i zacznie komplementować tego,,filantropa " niech Pan/i zgłębi wiedze o nim.No to tyle . '
Niejestemrobotem2020.05.4 9:36
A jak nie wiem, jakiego powodu zostałem zaliczony do jakiejś chamskiej grupy. Bo naprawdę nie widzę do tego powodów. Najwyraźniej każdy pretekst jest dobry, żeby kogoś atakować. A co do Gatesa, owszem uważam, że swoim zachowaniem zasługuje na szacunek i poparcie za to ile pieniędzy przekazuje dla dobra ludzi.
Ignacy2020.05.4 3:36
Niejesteśrobotem! A także daje ogromne środki dla Klinik Aborcyjnych !!!!!
Niejestemrobotem2020.05.4 9:31
Przekazane przez niego dla klinik aborcyjnych środki to jakiś promil tego co przekazał ogółem. (40 mln na aborcje do 40 mld ogółem). Czyli razej mało trafiony argument. Zwłaszcza, że większość społeczeństwa nie widzi nic złego w aborcji.
Andy Semicki Rabin2020.05.4 13:10
To tylko potwierdza jeszcze twoją głupotę.
Maria Blaszczyk2020.05.3 13:31
Pod warunkiem, że umielibyśmy tę pomoz doręczyć i dopilnować, by nie trafiła do wtórnego obrotu. A nie umiemy. Do tego, pomoc humanitarna bywa potrzebna, ale ludzie potrzebują przede wszystkim normalnie żyć. Pracować, mieć wpływ na własne życie, móc dbać o swoje dzieci itd. Pomoc humanitarna tak nie działa. Tak działałoby zniesienie barier celnych i ograniczenie skutków katastrofy klimatycznej. A na to jakoś nikt nie ma ochoty.
Alojzy Cedzidło2020.05.4 8:51
Szanowna pani ,,Mario"Pani uwagi ,bardzo humanitane i madre ,sa jednak myślami z rodzaju "GDYBY BABCIA WĄSY MIALA TO BY DZIADKIEM BYLA" Frojlain Merkel i jej wierni ,tak właśnie myslą ( albo udawala,że tak nyśli ). "Chodzcie do nas biedni ludzie ,my was nakarminy ".Przyszli .I co ? Pracują ,żyja normalnie ? A frojlain Markel wraz ze swoja gwardią w tym i polską ( niestety) groziła Polsce paluszkiem z powodu innej pomocy ( na miejscu , w Syrii)) No i jescze sprawa bardzo ważna . W tej ostatniej Pani mysli " Tak dziala ...." To juz było .Znieśli bariery ,moze nie celne .bo celne nie zniosa . kasa by bogatym uciekła Zapomnieli tylko o starej jak świat prawdzie ."MIESZANIE KULTUR JEST NIEBEZPIECZNE. .O ile w ogóle mozliwe I. na koniec , tej mojej opinii ( może] błędnej ) .Kij zawsze ma dwa końce .Nigdy w 100% nie wiemy który koniec jest dobry .
BOGAnieMA2020.05.3 11:24
Już po tym, że facet przywołuje biblie mozna stwierdzić, że to idiota.
Japa2020.05.3 19:13
A co ? Będzie zakaz znajomości Biblii jak dojdziecie do koryta . To juz było .Historia WKPb się tylko liczyłą . I zamias Boga byli ,Marks , Engels , Stalin i Lenin Tyle tylko,ze nieba nie obiecywali .raczej 'Łączki "dla niewiernych. ,lub Katynie.
Ignacy2020.05.4 3:30
Bardzo się mylisz tak twierdząc! Otóż twierdzę, że właśnie idiotą jest ten, kto tak jak ty pisze, że Boga nie ma! To jest dopiero twój idiotyzm do potęgi "n-tej" ! Walczysz tu cały czas Bogiem, którego jak piszesz "nie ma" ! No to z kim walczysz?? Określ się? Więc gdzie u ciebie sens i logika!?
taro2020.05.3 10:57
nie biblijne rozmiary,a bolszewicko-komunistyczne, socjalistyczne. Wprowdz socjalistycznych ideologow na najwyzsze stolki,a stworza problemy,ktore mozesz spotkac na tym globie tylko po kataklizmach, glod i biede.
anonim2020.05.3 10:56
Jeżeli wiemy w jaki sposób możemy się przed wirusem zabezpieczyć, gospodarki ruszą.
trucker2020.05.3 15:57
Jakim wirusem medioto ?
Tfu2020.05.3 21:51
Niczego nie tłumacz koroniarzom. Szkoda czasu i fatygi.
Kobieta2020.05.3 10:54
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego Pan jest moim pasterzem, † niczego mi nie braknie, * pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, * orzeźwia moją duszę. Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach * przez wzgląd na swoją chwałę. Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, † zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. * Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą. Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego Stół dla mnie zastawiasz * na oczach mych wrogów. Namaszczasz mi głowę olejkiem, * kielich mój pełny po brzegi. Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną * przez wszystkie dni życia i zamieszkam w domu Pana * po najdłuższe czasy. Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.3 10:57
Zawsze to sobie powtarzam: Chociażbym wchodził na fronda.pl, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą.
Japa2020.05.3 12:23
A co Pan tu wypatrzyl . Bo podobnie zachowuje się pasożyt Pcha się tam gdzie go nie proszą .Ale się pcha byle za friko popapać A przy okzji jakiego syfa zapuścić.
Urszula2020.05.3 12:40
Pasożyt to ten, który żyje na koszt innych. Wypisz wymaluj - sukienkowi. Żaden pożytek z wchodzenia na frondę - możesz mi wierzyć. Każdy portal, jakby na to nie spojrzeć, to zaproszenie dla wszystkich.
Japa2020.05.3 13:57
Żaden pożytek . Zgoda . Skoro jednak to wchodzenie na ten portal to take wg Was chodzenie po psich , albo i ldzkich kupach, ....Daruje Pani , Nie bardzo rozumię korzystanie przez Was z tego ,,zaproszenia ". A ci ,,sukienkowi "Podejrzewam ,że mysli Pani (?) o duchownych . To dłuższa sprawa na poważną polemikę Taką bez uprzedzeń . Z kimś kto wie dlaczego i Hitler i Stalin ,,sukienkowych " nienawidzili .. .
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.3 10:53
To już na frądlu można publikować obrazki z gołymi cyckami? Wprawdzie wychudzone, ale w końcu cycki.
Japa2020.05.3 12:11
Tylko to sz.. Pan wypatrzył .?
Urszula2020.05.3 12:36
Jesteś jednym z bardzo nielicznych dla których przychodzę na to durnowate forum. Twoje wpisy mnie rozbawiają. Autentycznie. Teraz śmiałam się do łez czytając twój wpis. Tak trzymaj. :)
Zatroskany2020.05.3 13:23
Za co cię trzyma...
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.3 13:56
A dziękuję. Też tu się dobrze bawię :)
Berenika2020.05.3 14:48
Nie kłam jak ci zmniejszyli twoja ubecka eme to lezysz i kwiczysz z bezsilnosci tak trzymaj
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.3 16:24
Na szczęście na frądlu można dorobić :)
Japa2020.05.3 19:24
Nowłąśnie . na fradku można dorobić .tyle ,ze w ten sam sposób zarobił by Pan//i pod latanią Nawet więcej. Sprzedając np.,,Wiosennym'
Zdziwiony2020.05.11 21:00
A ładnie to śmiać się z samego siebie? To syndrom głupków.
Ignacy2020.05.4 3:15
Po 11....! vel "Urszulo"....itd.... To dziwne? Czym ty się bawisz? Tym, że sam do siebie piszesz i w innych nickach sam sobie odpowiadasz jako "Urszula" , Lech Keller...? A po drugie, czy bawi cię, jak sam siebie tu znieważasz? Jak olewamy twoje wpisy ? W takim razie jesteś bardzo chorym psychicznie człowiekiem? Z czego tu się cieszyć? Trzeba chyba mieć nie równo w głowie?
Hania2020.05.7 11:35
Na stronie wyborczej za tobą tęsknią. Za twoja zabawna inteligencja i humorem. Nie trać energi na portalu ktòry tak naprawdę przysparza ci nie przespane noce. Jednak Fronda działa bo by was tak nie kręciła
Marian2020.05.3 10:49
O tym ze swiat jest przeludniony,pierwsi zaczeli mówić zydzi.Pyk i przeludnienie zniknie.Ale qu-rwa czarodzieje!