22.05.15, 08:58fot. Telewizja Republika

Dlaczego Duda nie pytał Komorowskiego o WSI?

Maks Kraczkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Telewizji Republika komentował wczorajszą debatę prezydencką. Był pytany, dlaczego Andrzej Duda nie zapytał Bronisława Komorowskiego o jego związki z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Wcześniej pojawiały się głosy, według których powinien to zrobić. Przykładowo prof. Witold Kieżun gorąco zachęcał do tego kandydata PiS. 

Kraczkowski uważa jednak, że Duda zrobił dobrze. "Myślę, że z punktu widzenia polityka na tyle doświadczonego jak Andrzej Duda, sprawa tych kontaktów Bronisława Komorowskiego jest dość czytelna" - powiedział poseł. Jego zdaniem podczas debaty nie warto było tej sprawy poruszać.

Komorowski i tak wszystkiemu by zaprzeczył - nie byloby to dla niego żadnym problemem, skoro nie wzbraniał się nawet przed manipulowaniem wypowiedzią prof. Szczerskiego. "Pytania nie są ciekawe, ciekawe są prawdziwe odpowiedzi, a ja nie sądzę, żeby prezydent na te pytania prawdziwie odpowiedział" - powiedział Kraczkowski. 

bjad/telewizja republika

Komentarze

anonim2015.05.22 9:15
Trzeba było zadać odpowiednio sformułowane pytanie i takie powinien dostać Komorowski. Nic o WSI to błąd. A trzeba było nie tylko zadać ale drążyć temat a nie mówić o Smoleńsku jak to zwykle PiS czyni. Błąd za błędem. Moim zdaniem to błąd i nie
anonim2015.05.22 9:17
Ostatnia linijka błędem, zdarza się ale dziennikarzem nie jestem i mi wolno. :)
anonim2015.05.22 9:21
@olla Zwróć uwagę na odbiorcę FSB 24...To nie ten elektorat. Właśnie taka dynamiczna, profesjonalna i nowoczesna, a przy tym kulturalna postawa Andrzeja Dudy była tutaj atutem. Pytania o Smoleński i WSI tylko by zaszkodziły.
anonim2015.05.22 9:30
mógł go zapytać czy zna nazwisko wysokiego polskiego urzędnika co zlecił zamach w Smoleńsku;) a propos: czytał ktoś z Was już książkę J. Rotha?
anonim2015.05.22 10:31
Sprawa głębokiego, wieloletniego zaangażowania kandydata na prezydenta Polski z funkcjonariuszami polskojęzycznej agendy sowiecko-rosyjskiego wywiadu wojskowego na terenie naszego państwa jest bardzo ważna. Ale prawdopodobnie pan poseł ma rację. Ci bowiem wyborcy, którzy mają tego świadomość i uważają to za skandaliczne, Bula nie wybiorą, zaś obecni fani tego człowieka jak najbardziej. Natomiast zapewne większość Polaków jeśli nawet słyszała o WSI to i tak nie wie co to. Za to wie, iż ten kulturalny dżentelmen chce zgody i bezpieczeństwa, z każdym się dogada, jest wyważony i sprawia jak najlepsze wrażenie, natomiast w polskojęzycznych gadzinówkach niemieckich wyczytają i polskojęzycznych telewizorniach usłyszą, że Kaczyński nie chce zgody i bezpieczeństwa, za to chce wojny z Rosją. To dlatego ta marionetka WSI ma takie społeczne poparcie.
anonim2015.05.22 11:15
@sstaszek ; paweł Nie zgodzę się. To pytanie byłoby jak najbardziej na miejscu... Społeczeństwo ma prawo wiedzieć, czy reprezentant Narodu, najwyższy przedstawiciel ich Ojczyzny był agentem służb obcego wywiadu, utrzymywał powiązania z obcymi służbami, czy też nie. Jak dotychczas Pan Prezydent nie raczył się wobec tego ustosunkować jakkolwiek, a wystarczyłoby kilka zdań wyczerpującego komentarza w tej sprawie. Przecież nikt nie przedstawia wiążących oskarżeń... Zrodziła się jednak atmosfera niejasności i to trzeba wyjaśnić.
anonim2015.05.22 12:18
@Finch Po pierwsze... Radzę szczegółowo zapoznać się z twierdzeniami Sumlińskiego, gdyż te zdają być się jednak bardzo mocno osadzone w prawdzie i rzeczywistości. A idę o zakład, że nawet nie zadałeś sobie trudu, by wnikliwie te treści przeanalizować. Z tego co mi wiadomo Sumliński jest na tyle dobrze przygotowany, by bronić słuszności i prawdziwości swych twierdzeń przed każdym sądem. Po drugie... "Naszym" to znaczy czyim?? Nie jestem ani wyborcą PiS-u, ani PO, ani Komorowskiego, ani Dudy, gdyż uważam wszystkie te środowiska i persony za części składowe skrajnie szkodliwego dla Polski politycznego BETONU rujnującego ten kraj od wielu, wielu lat... Ba! Ja nawet nie mieszkam w Polsce!! :DD Zależy mi jednak na przyszłości mojej Ojczyzny, zależy mi na tym, abym miał do czego wracać i gdzie zamieszkać na przestrzeni lat... Stąd moja troska o rzeczywiste poszanowanie majestatu urzędu!! A urząd Prezydenta jest tym szczególny!! Osoba ubiegająca się o takowy winna pozostać w zasadzie bez skazy, bez cienia podejrzeń!! W tym wypadku są niejasności i potrzeba się z nich wytłumaczyć... Po trzecie... Kwestia głosowania Komorowskiego nie jest bez znaczenia... To dosyć znamienne, że jako jedyny sprzeciwił się likwidacji ruskiej agentury na terenie Polski. I to on! Człowiek mieniący się bohaterem narodowym aktywnie walczącym w obronie wolności Ojczyzny, walczącym także przeciw temu sowieckiemu imperium! Czy poszedł na współpracę?? Czy go obce służby czymś skusiły?? Czy to one wymogły, by zagłosował przeciw?? Czy liczył na to, że nie będzie osamotniony?? Czy cały czas był agentem obcych, wrogich Polsce i Polakom wpływów?? Czy utrzymywał jakieś niejasne związki?? Tego nie wiemy!! I nikt nie przedstawia wiążących oskarżeń!! Ale są niejasności, które zwyczajnie trzeba rozwikłać!! Bo tego domaga się majestat urzędu, o który ubiega się Pan Komorowski!! Ale on tego nie robi, woli uciekać... Smutne... Czyżby jednak miał coś do ukrycia?? ---------------------------------------------------------------------------------------------- "to dlaczego Antoni Macierewicz nie znalazł jakichkolwiek dowodów czy poszlak, wskazujących na taką współpracę". ---------------------------------------------------------------------------------------------- M.in. z tego samego powodu, dla którego nie znalazł on dowodów potwierdzających tezę o zamachu na pokładzie Tupolewa... :DD Wiesz już dlaczego?? Dwa słowa: Antoni Macierewicz :DDD
anonim2015.05.22 13:30
@Finch Skąd wiesz? Czytałeś aneks do raportu z likwidacji WSI, którego autorem jest Macierewicz? Z przecieków wynika, że ówczesnemu marszałkowi sejmu groził TS...Prawdopodobnie śp. Prezydent Lech Kaczyński obawiając się zamieszek nie opublikował go.