15.11.19, 14:45

Dlaczego Watykan nie uczestniczy w szczycie w Nairobi?

Stolica Apostolska nie uczestniczy w szczycie w Nairobi. „Decyzja, aby skoncentrować spotkanie na kilku kontrowersyjnych i budzących podziały sprawach, takich jak edukacja seksualna, jest godna ubolewania” – czytamy w oświadczeniu.


Szczyt zorganizowano z okazji 25-lecia konferencji w Kairze, która – zdaniem kenijskich hierarchów – dała impuls do upowszechnienia w świecie polityki na rzecz tzw. praw seksualnych, kontroli urodzeń, aborcji i antykoncepcji. „My jesteśmy za prawem do życia. Tymczasem tematy, które będą najważniejsze na obecnym szczycie, prowadzą do niszczenia kultury życia i są sprzeczne z afrykańską wrażliwością na rodzinę” – napisali biskupi.

Zdaniem Watykanu konieczne jest zajęcie się rzeczywistymi problemami, takimi jak skrajne ubóstwo kobiet i dzieci oraz przemoc wobec nich, migracja, strategie rozwoju, edukacja oraz promowanie kultury pokoju. Niezbędne jest również wsparcie dla rodziny jako podstawowej komórki społecznej, a także zapewnienie dostępu do zatrudnienia, ziemi, kapitału i technologii.
Szczyt został zwołany z inicjatywy rządów Kenii i Danii oraz Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych.

bsw/Vaticannews.va

Komentarze

katolik2019.11.16 0:14
powstrzymać herezje szerzone przez Bergolio Franciszka, deptanie przez niego Bożych przykazań
anonim2019.11.15 23:20
A to ciekawe: "„My jesteśmy za prawem do życia. Tymczasem tematy, które będą najważniejsze na obecnym szczycie, prowadzą do niszczenia kultury życia i są sprzeczne z afrykańską wrażliwością na rodzinę” – napisali biskupi." Przecież Watykan poparł depopulacyjną Agendę 2030 więc jak najbardziej powinni być razem ze swoimi w na tym szczycie. :(
Reytan2019.11.15 20:05
Blaszczyk to ubecka konczyna smierdziela amazonskiego,z polska krwia na szzponach.
Maria Blaszczyk2019.11.15 20:12
Tym razem zdołałeś mnie zaskoczyć. Przyznaję 20 punktów i bon na iphona milion. Buziaczki, Zbigniewie. Miłego piąteczku.
Maria Blaszczyk2019.11.15 16:12
Skupienie na prawdziwych problemach??? Nigdy nie da się skupić na wszystkich problemach tego świata naraz. A tematyka szczytu w Nairobi ma bardzo dużo wspólnego z tym, o czym piszą biskupi. Otóż aborcja jest problemem ubogich kobiet. Dla zamożnych kobiet problemem nie jest. Migracja i brak pokoju, a także dostęp do zatrudnienia, ziemi, kapitału są powiązane z ograniczeniem przyrostu naturalnego. A do tego potrzebna jest edukacja seksualna. Skądinąd ważny element edukacji w ogóle.
matis892019.11.15 15:03
Jako że Bergoglio jest Fałszywym Prorokiem to o jego zbeszczeszczeniu Bazyliki Św. Piotra bożkiem pachmama mówi Księga Daniela. Księga Daniela: 12,10 Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie. 12,11 Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. 12,12 Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni. Bergoglio Fałszywy Prorok zbeszcześcił Bazylikę Św. Piotra stawiając przed ołtarzem Pana obrzydliwość spustoszenia, czyli bożka pachamame. Natomiast jego Synod Amazoński jest zapoczątkowaniem działań dążących do znoszenia codziennej ofiary. To zbeszczeszczenie pogańską obrzydliwością przez Bergoglio miało miejsce 7 października 2019r.. Więc od tej daty licząc 1290 dni wypada 18 kwietnia 2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłoserdzia Bożego. 18 kwietnia: 1506 – Papież Juliusz II położył kamień węgielny pod budowę nowej bazyliki św. Piotra. 1521 – Wezwany na obrady Sejmu Rzeszy w Wormacji Marcin Luter odmówił odwołania swych nauk. 1909 – Joanna d’Arc została beatyfikowana przez papieża Piusa X. 1993 – Papież Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską. 2005 – W Watykanie rozpoczęło się konklawe, które następnego dnia wybrało na papieża niemieckiego kardynała Josepha Ratzingera. Jak widać po zbeszczeszczeniu obrzydliwością przez Bergoglio Fałszywego Proroka bazyliki wypada biblijne 1290 dni, czyli rocznica gdy papież Juliusz II położył kamień węgielny pod budowę nowej bazyliki św. Piotra którą Bergoglio zbeszcześcił bożkiem.