29.10.16, 13:00

Dno. 'Newsweek' ilustruje tekst o zdradzie PiS zdjęciem z pogrzebu posła

Nikogo już nie dziwi, że "Newsweek Polska" nie jest przychylny rządowi PiS. A w swojej krytyce- coraz bardziej histeryczny. Czy jednak dla tygodnika Tomasza Lisa istnieją jakieś granice podłości?

Na stronie internetowej tygodnika pojawił się artykuł Jarosława Makowskiego o tym, jak PiS "zdradziło klasę średnią". Sam fakt, że tego rodzaju teksty pojawiają się na łamach "Newsweeka" nikogo nie dziwi. Problem tkwi w doborze zdjęcia ilustrującego materiał, co ujawnił na swoim profilu na Facebooku brat niedawno zmarłego posła PiS, Artura Górskiego. Analiza polityczna autorstwa Makowskiego traktuje o tym, że PiS podebrało Platformie Obywatelskiej część wyborców z tzw. "wyższej klasy średniej", których wyborcy prawicy określają mianem "lemingów". To właśnie ta grupa poprzednio zapewniała dzisiejszej opozycji totalnej wyborcze zwycięstwo, jednak część wyborców z wyższej klasy średniej uznała, że działania PO są niewystarczające i postanowiło zagłosować na PiS. Obecny rząd jednak zdradził tych wyborców. Makowski zastanawia się, "komu teraz 'lemingi' dadzą wyborcze zwycięstwo"? Na zdjęciu ilustrującym artykuł widać prezesa PiS, premier Beatę Szydło, prezydenta Andrzeja Dudę, Marszałka Sejmu oraz część ministrów w pierwszych ławkach w kościele podczas Mszy Świętej

Patryk Górski na portalu społecznościowym udostępnił link do tekstu z informacją, że zdjęcie ilustrujące artykuł pochodzi z pogrzebu jego brata. Na pierwszym planie widać czołowych polityków PiS, jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, zobaczymy żonę w żałobie i dziecko zmarłego parlamentarzysty, który wiele lat zmagał się z białaczką. 

"Tak mnie zastanawia. Newsweek pisze o zdradzie PISu i daje zdjęcie z pogrzebu mojego brata ŚP. Artura Górskiego. To już szczyt bezczelności. Dziękuję za czujność i za informację."- napisał brat posła Górskiego.

ajk/Facebook, Newsweek, Fronda.pl